Dojčenie a pitie proteínu

6. máj 2021

Vie mi prosím niekto povedať, prečo sa vraj nemá piť protein počas dojčenia?
Ide to do mlieka? Co je na tom škodlivé,....?
Ďakujem

scorpionflower1
6. máj 2021

Proteinove prasky nemaju konzumovat deti do 12 r. asi ide o to, ze to prenika do materskeho mlieka. Konkretnu zlozku, ktora vadi detom ti nepoviem, ale kazeinom (bielkovina kravs. mlieka) to nebude, lebo ja pijem vegan proteiny bez kazeinu a tie sa tiez nesmu davat detom.

autor
6. máj 2021

@scorpionflower1
Ved to, ze som sa ešte nikde nedopracovala k rozumnemu argumentu. Vieš, ani víno nesmú deti do 18r, ale počas dojčenia si môžeš dat pohár (to nie je moj pripad, alkohol nenavidim)
Do mlieka podla mnohých odborníkov vrak idu len prospešné látky. Takže naozaj by ma zaujimal racionálny dovod.
Ale ďakujem za nazor. Inak mam doma tiez raw protein

anjelik1991
6. máj 2021

Podľa mňa nieje dôvod sa obávať. Len by som dbala na zloženie proteínového prášku a vyberala podľa toho aby nemalo v zložení umelé látky a látky ktoré sú nevhodné aj pre dospelých. Ja som to riešila pocas tehotenstva a pravdepodobne sa na obale píše že nevhodné pre tehotné a dojčiace ženy lebo niesu testované

autor
6. máj 2021

@anjelik1991 dakujem. Ja ten protein nechcem pit každý deň. Ale napríklad dnes (používam kalorické tabuľky) mi chýbali bielkoviny a ja som uz absolutne nemala hlad, bolo veľa hodín a uz sa mi nechcelo variť vajíčka alebo nedajbože maso, tak som si chcela doplniť bielkoviny proteinom( bio raw mandľový)
Takto som ho vypila asi druhy krát od kedy dojcim. A kamoška hned , ci som normálna, ze protein sa nesmie 🙄

blackgirl1
6. máj 2021

Ide o to, že dieťa má inú hranicu, koľko proteínov môže denne prijať. Pri nadmernej konzumácii sa mu môžu poškodiť obličky. Raz za čas si dať proteín asi nevadí, ale určite nie každý deň, pokiaľ dojčíš.

mamamasama
7. máj 2021

@scorpionflower1 tebe dobre hrabe.. 😂

mamamasama
7. máj 2021

nie je na tom škodlivé absolutne nic, kedze ide o srvátku... odporucam veganske, alebo natural od Biotechu, ktore neobsahujú sladidla... na kazdom proteíne je napisane varovanie pre tehotne jedine z dovodu, ze je neetické robit testy na tehotných ženách.... robim fitness a protein som pila pocas celeho tehotenstva, aj celeho kojenia.. pytala som sa na to gynekologa, kedze vie o mojej profesii a vysmial ma, ze sa vobec pytam 🤭😂 a k babatku? zdrave ako rybicka 💪🏻... ak pijes protein, urcite si jedna z mamiciek, ktore sa stravujú zodpovedne, takze never tymto konikovskym mamickam, ktore do seba po veceroch laduju cokolady a slaniny 😂😂😂

mamamasama
7. máj 2021

@blackgirl1 takze by si nemala potom jest ani jogurty, tvaroh, maso, vajcia a vlastne nic, co obsahuje bielkoviny... denne mozes len z normalneho jedla ziskat aj 150g bielkovin, co je omnoho viac ako 30g z jedneho proteínoveho nápoja... prosim vas.. overte si najprv fakty ohladom stravy a potom sa tu snažte "radit" 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

scorpionflower1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
scorpionflower1
7. máj 2021

@mamamasama
Ze konikovska mamicka, co do seba laduje po veceroch cokolady a slaniny 😀 moja pekna ja som okolo tychto potravin nesla ani nepamätam, ubezpecujem ta, ze viem, co je zdrava strava aj silovy trening. Myslim, ze pitie proteinovych praskov a fitness nemusi nutne znamenat vzdy zdravy zivotny styl, vsakze? Da sa stravovat zdravo aj bez proteinu. Mozno by si sa mala trosku ukludnit a porozmyslat predtym ako tu zacnes robit vyzivoveho poradcu dojciacej matke. Ani to, ze ti nieco gynekolog (predpokladam, ze zlozenie ani nevidel) dovoli neznamena, ze ma pravdu. Btw. ty si neni len dalsia konikovska mamicka? Vsak pises na koniku 😀
Ja tiez pijem proteiny, ale nebudem tu prskat na vsetky strany akoby som vedela, co je najlepsie, ked na to nie su studie. Vedela si, ze deti nemaju dovyvinute oblicky a nemozu tolko bielkovin ako dospeli? Preto nemozu napr. hovadzie maso. Takze byt tebou by som bola opatrna s tymi vyjadreniami, co tu vypisujes. Nemas ani jednu studiu, ktora tvoje slova potvrdi a nazor gynekologa - no vies - nazor ma kazdy, kto ma dieru v riti.

mamamasama
7. máj 2021

@scorpionflower1 hahahaha.. tak toto vypotit ti fakt trvalo par hodin 😂vidim, ze komentar predtym si radsej vymazala, lebo sama vidis, ze trepeš... tak ako sa staram o svoje zdravie, staram sa aj o zdravie mojho babatka... a ako mozes porovnavat bielkoviny obsiahnuté v mlieku pri kojeni s bielkovinami prijatím tuhou stravou.., tak cisto logicky... ak by si pchala protein do kravy, myslis, ze jej mlieko bude nasledne obsahovať vyssie mnozstvo proteínu??? 😂😂😂😂 snad ti uz aj zdravy rozum napovie, ze nie... mlieko bude mat stale rovnake hodnoty bielkovin, pretote telo.. ci uz kravske, alebo ľudské si berie proteíny pre seba .. do svalu...a do mlieka ide presne take mnozstvo ake tam ist ma,.. moje babatko ma nie len oblicky, ale vsetky orgány v top strave... tak poprosim este raz .. doštudovať si a potom sa vyjadrovat 🤭🤭🤭 jasne, ze nebudem do dietatka trepat tvaroh, alebo hovädzinu, ale pani sa pytala na kojenie... tak nerob prosim zo seba hlupanu, ked evidentne nemas ani ponatia o tom, co pises 🙂 pekny den

autor
7. máj 2021

@blackgirl1 dakujem

@mamamasama dakujem 😅😅😅 neuveríš ale práve som si supla kocku čokolády do úst 😅
Ale ano toto je úplne výnimočné, inak sa všetci zdravie.e zdravo. Dakujem za vysvetlenie

autor
7. máj 2021

@mamamasama * stravujeme

blackgirl1
8. máj 2021

@mamamasama napísala som fakty, to, že ti niečo povedal gynekológ a tvoje dieťa je zdravé, na nich nič nemení. Neviem, prečo hneď útočíš, baba sa pýtala ako to s tými proteínmi počas dojčenia je, tak som jej napísala to, čo viem. Nadmernou konzumáciou proteínov som nemyslela len tie prášky, myslela som proteíny celkovo, čo, samozrejme, zahŕňa aj tebou spomínané vajcia, mäso atď... Očakávam ďalšiu útočnú odpoveď, tak smelo do toho, fakty tým aj tak nezmeníš...

mamamasama
15. okt 2023

@scorpionflower1 stara diskusia, ale kde si prisla k tomu, ze deti nesmu protein do 12 roka? 😁🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️