Dojčenie cez klobúčik. Ako dlho sa to dá?

curly1983
17. máj 2007

Ahojte mamicky ... ako dlho sa da kojit cez klobucik ??? je pravda, ze max. tak mesiac kvoli tomu ze postupne sa prestava tvorit mliecko ???

mate s tym nejake skusenosti ???

michaela5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vevi1
24. mar 2012

malá má 8,5 měsíce a od začátku jedeme přes klouboučky Avent a naprosto v pohodě 😉

modrofuzik11
24. mar 2012

ahojte dievcata, ja som tiez kojila cez klobuciky. bolo to najma vtedy, ked ma velmi boleli bradavky, kremovala som si ich (bepanthen), ale stale boleli. vtedy som nasadila klobuciky a bradavky si oddychli🙂.

margot
26. jún 2012

Ahojte maminky,mi sa kojíme cez klobúčiky už 16mesiacov a v pohode🙂****(malého som kojila do 2 rokov bez klobúkov),ale malá bez nechce ani za ten svet!! 😉

jg982
27. jún 2012

Ahojky, tak také kojím přes kloboučky už druhé dítko. První syn mi v porodnici diky špatné technice rozkousal bradavky a tak jsem skončila na kloboučkach. Všichni mě také varovali, že to snižuje tvorbu mléka apod. Doma jsem se jich snažila zbavit co nejdříve, ale jelikož bradavka ještě nebyla dostatečně zahojená, zase jsem to se slzama v očích vzdala. Byla jsem z toho na nervy, až naše paní doktorka nad tím mávla rukou a řekla mi, že je důležité že kojím a jestli je to přes kloboučky nebo bez je úplně jedno. Důležité je se u kojení nenervovat. Zbavili jsme se jich až v 9.měsících, náhodou. Prostě jsem je zapomněla doma a najednou to šlo i bez nich. Kojit jsem přestala ve 13. měsících, kdy se syn sám odstavil.
Nyní mám 3 týdenní dcerku a opět jsme na kloboučkách. Už v porodnici jsem se jim snažila vyhnout (přeci jenom bez nich je to lepší), ale nevyšlo to. Malá pořád usínala a bradavka ji vypadávala z pusinky. Taky mě to pekelně bolelo, asi mám nějakou zvýšenou citlivost jak mi je tenkrát syn trochu načal. Od 3 dne tedy jedině takto. Sestra v porodnici se divila, že to dcerce jde přes kloboučky lépe, původně tvrdila že to nepomůže. Tentokrát se ale už nenervuju a nesnažim se jich zatím zbavit za každou cenu. I když časem to ale určitě zkusím.

tanickapr
12. máj 2014

mozem sa opytat,ako sterilizujete klobuciky na kojenie,?po akom case ich treba menit?,dakujem

kutli
13. jan 2015

Ja som kojila 2 roky s klobúčikom 🙂

somavi
8. jún 2015

Ja som kojila s klobucikmi strasne dlho, cely cas dojcenia, rok a pol. Samozrejme prvý polrok intenzívne a potom keď už začala papať tak menej a ku koncu pri zaspavani. Mne sa po pôrode malá nevedela prisat, povedali, že budem potrebovať klobuciky, manžel ich utekal kúpiť a s nimi bez problémov. Skúšala som potom aj bez, ale nechcela, plakala a nedalo sa proste. Tak ja som bola rada, že aspoň pije mliečko, či už s alebo bez, čo sa dalo robiť. Ak ich bude treba, odporúčam jednoznačne mAm. Mala som viac značiek od začiatku, od neviem čoho po avent, ale mam boli top. Sú aj krásne vykrojene, že bábo má krásny kontakt s pokožkou mamičky. Nostek vždy pekne mala na mojom prsníku, nie na silikone. Trošku ma mrzelo, že musíme takto, ale nakoniec som sa rozhodla nestresovat ju ani sebeseba. Niektoré mamičky nemajú to šťastie, že majú mliečko, ja som bola vďačná aj za to 🙂 dcérka má už 4 a žiadne následky kojenia cez klobuciky nemá 😀 teraz som zas tehotná a pri balení tašky do pôrodnice som si ich pre istotu pribalila zas.. Verím, že budem mať šťastie a že to pôjde aj bez, ale ak nie, nebudem stresovat.

zuzanagarelova
19. okt 2017

sory mňa laktačné poradkyne viac zruinovali ako mi pomohli, mlieka dosť prsia ideálne a stovky Euro zbytočne vyhodené von oknom, mala aj tak skončila po 4 mesiaci na hippe a konečne nevrieskala od hladu s experimentov poradkýň lebo toto som nemohla hento nie. Odsávala som kým som mohla ak niekto pozná super odsávač-ku čo ide rýchlejšie nech da typ, ale aj matka sa musí vyspať a existovať nie byť v posteli pol roka či dva mám aj druhe dieťa a psychický nie som nastavená riešiť kde kojiť kedže v reštaurácií sa to podľa personálu nehodí. Navyše odsávať alebo dojčiť každé 3 hodiny možno častejšie sa možno da vydržať dva týždne no nie rok ja som tiež ľudská bytosť a potrebujem jesť a spať najväčšiu pohodu som mala pri malej ,keď som jej dávala po dvoch mesiacov trápenia s dojčením vylepšené UM podľa gaps zásad aj pekne prospievala, ja som si ozdravila prsia a konečne som si mohla užívať radosť s materstva chodiť s malou von a nemať depku s debilného kojenia. Snažila som sa naozaj ale stoji to za to aj je matka na mašľu a dieťa nervózne. Pri druhom tiež budem robiť tak aby sme boli spokojný pôjde nepôjde a hlavne poradkyne, ktoré mi pri desiatich návštevách nedokázali ukázať vôbec techniku a nakŕmiť vlastne dieťa ,ktoré vrieskalo od hladu, už nie, žiadne stresy ten je aj v mlieku potom nie??? Suseda mala rovnakú skúsenosť s poradkyňami a naštartovala odsávač-ku ako odišli odsávala kým sa dalo a po pár mesiacoch sa jej malý prisal aj keď vraj po fľaši sa to nepodarí. Mám pocit ,že je to biznis trepať labilným mamičkám v popôrodnom blues ,že majú psychický problém a preto dieťa nepije a podobné hovadiny miesto aby naozaj ukázali techniku a pomohli mamičke správne držať dieťa. Takže hľadám dobru odsavačku mlieka rýchlu nehlučnú a s dieťatkom radšej pôjdem von ako sa jedovať doma a vyskakovať s okna pre šikanu ved kojenie je užasne to môže povedať len magor čo to nezažil. Matkám, ktorím to ide to želám ale odpustite si teror voči tým, ktoré sú z toho na mašľu. Kojenie je bolestivé chrbát aj prsia bolia, sú plne, dorezané bradavky, otravne -každé dve hodiny treba robiť striptíz,/ kde jedine doma izoluje matku v BA je ťažké kojiť na ulici raz som malú kŕmila na zástavke električky revala od hladu, chceli na mňa zavolať políciu/ Mala hodila so mnou von nikdy nebola chorá niekedy je pohoda dôležitejšia než vystresovana matka čo nasilu dojči nespokojná a unavená z celého života nie je práve to príčina rakoviny z pohľadu psychológie ak sa žena ničí a ide proti svojej vnútornej pohode . Mám krásne zdravé a múdre dieťa nemyslím si ,že by ho UM poškodilo ako sa sa snažia nahovoriť a mám pocit ,že sa buduje zbytočná diskriminácia medzi matkami ako by tie čo nekoja boli horšie čo je hlúposť, nik by nam nemal znižovať sebavedomie a ponižovať nás ja som hrdá ,že som svoje dieťa rodila 12 hod nevyspala a bez ničoho čo ponuka moderná medicína, mala som krásny pôrod, no je to aj vďaka tomu ,že som z iného zariadenia pre zlý pocit odišla keď tam neboli ochotní viesť pôrod prirodzene.