Hrče na prsníku

24. apr 2023

Ahojte, kojim uz 10 dnove babatko, snazim sa kojit co najviac ale aj odsavam a davam MM z flasky.
Dnes som maleho nakojila, vyzera, ze sa napapal a spinka a mne ostali hrce na lavom prsniku. Skusim odsavat, ze to asi len vela mlieka ale vyslo ledva 15 ml a hrce ostali. Teplotu nemam. Ale neviem uprimne co s tym robit. 😒
Mate s tym niektora skusenost prosim?

elenatomasova
24. apr 2023

Musíš si to rozmasirovat aby si nedostala zápal aspoň dakedy sme tak robili.

lorin29
24. apr 2023

Treba ísť pod teplú sprchu a tam to jemne rozmasirovat... Potom odsat do úľavy a priložiť male

autor
24. apr 2023

@elenatomasova skusam ale boli to aj na dotyk, masirovala som aj nahriatou plienkou pri odsavacke a nic... asi treba viac x opakovat, ze?

autor
24. apr 2023

@lorin29 ono odsavala som a nic kvapka na kazde tretie ci stvrte odsatie, hrcky ostali... pod sprchu pojdem tiez lebo zacinam sa bat, je to uz celkom bolestive na dotyk 😒

lorin29
24. apr 2023

Ono záleží aj aké sú už tie hrčky ze ci nie je mliekovod upchaty...ked pôjdeš zo sprchy skus odstriekavat ručne nie odsávačkou... Niekedy to ide tak lepšie a prikladať drobca
Ci pozri na prsníku ci nemáš niekde červené miesto aby si nedostala zapal

ildiko36
24. apr 2023

Treba rozmasitovať hrče, prečo nekojis a odsávaš keď máš mlieko.

hariet
24. apr 2023

pustaj si na to teplu sprchu, pripadne mozes aj fenom a potom priloz babo nech odsaje, Skus polohu futbalovej lopty. Mne toto pomohlo a do rana boli hrce prec. Mala som presne to iste 2 t po porode.

autor
24. apr 2023

@lorin29 nevyzera len tie hrcky mam a boli to 😒

autor
24. apr 2023

@ildiko36 asize to nejde snazim sa aj aj...

autor
24. apr 2023

@hariet co je to poloha futbalovej lopty?

jaskolka
24. apr 2023

"futbalová lopta" je keď máš bábätko na boku vedka seba, akoby si držala loptu pod rukou.
Niekedy sa to, že je upchaty mliekovod, ukáže až po čase, takú bielu bodku na bradavke náhodou nemáš?

andymajdy
24. apr 2023

Ja kojim, mesačné bábätko, hrca sa mi spravila cca jedna po týždni, na dotyk bolava. Bola som aj u gynekológa a povedal že to je z kojenia a niektorým ženám to ostane pokiaľ neprestanú kojit. Snažila som sa to rozmasirovať aj pod sprchou aj po teplých obkldoch, odsavat, nepomohlo nič 😃 tak je tam

hariet
24. apr 2023

Hod si do googla a budes tam mat aj obrazky. Babo by malo sat akoby v smere tej hrce. Neboj, si len na zaciatku kojenia, toto je normalne. Uvidis do zajtra, ci ti toto pomohlo.

autor
25. apr 2023

@jaskolka ano uz som si to nastudovala, dakujem 🙏

autor
25. apr 2023

@andymajdy kokso no pekne, co si my zeny vytrpime len skrz kojenie 🙉

autor
25. apr 2023

@hariet mam pocit, ze ano aj som vela teplych obkladov davala a asi je to naozaj lepsie 🙉🙏

pehavcek
25. apr 2023

Ahoj.Ja som bola hodinu v teplej sprche a potom som si naklepany kapustny list dala na prsnik.Sprchu som si dala horucu asi tri krat za den.Na druhy den uz bolo lepsie.Ale znovu do sprchy.Po cca troch dňoch to preslo.Ak to neprejde, spravi sa ti cerveny pas alebo budes mat horucky tak hned ku doktorovi.Mne odporucali po kazdom kojeni este odsat mlieko odsavackou.Nech sa prsniky vyprazdnia.Prve tyzdne su najhorsie.Potom sa to upokoji.Davaj pozor aby si mala prsia v teple.Ja som nosila aj plienku v podprsenke kedze bol vtedy velky mraz 😃😃😃

autor
26. apr 2023

@pehavcek veru uz aj ja, obliekam sa ako cibula 🙈🙉 tepla sprcha a odsavanie a dojcenie pomohlo 🙉

autor
26. apr 2023

@pehavcek pomohla ta sprcha, kojit a odsavat ale aj tak psycho to bolo 🙈

pehavcek
26. apr 2023

Som rada, ze to pomohlo.Neboj neskor uz budes len spominat a poradis dalsej trapiacej sa mamine.Kto nezazil nepochopi ake je to narocne.Ale na druhej strane, stalo to za ten poklad co doma mame.

autor
26. apr 2023

@pehavcek ja asi zoznem hned vsetkych mamiciek ale mat este jedno babanko ja uz kojit nechcem 😔

pehavcek
26. apr 2023

@pehavcek s odstupom casu si mozno povies, ze to skusis.A mozno nie. Mne maly nevedel vytiahnut mlieko takze po dvoch mesiacoch trapenia som zacala pre neho mlieko uz len odsavat (manualnou odsavackou). No a to som si povedala, ze ak by bolo druhe a neslo by to, tak uz seba takto trapit nebudem a prejdeme na umele.

autor
27. apr 2023

@pehavcek je to kojenie uzasne ale pre mna viac trapenie ako oddych ale som rada, ze je maly len na mojom mlieku a nie na UM.

ivanaa346
6. apr 2024

@andymajdy Prosím ako ste dopadli s tou hračkou na prsníku ? Prešla vám ? Mne ostala hrčka po upcharom mliekovode a mám ju už 2 týždne tak stresujem 🙂