Je hodinové kojenie dvojtýždňového bábätka v poriadku?

bebe99
31. mar 2020

ahojte, mám dvojtýždnove bábo, ktore si vyžaduje kojenie hodinu, je to v poriadku? ked ju kojim pol hodiny a potom ju dam preč z prsnika tak neskutočne začne plakať a plače aj pol hodinu niekedy viac snazim sa ju zabaviť no vždy každa zábava vydrží max. 5 minút....je to v poriadku kojiť bábo tak dlho,? ako je pravda že po hodine kojenia spí aj 3-4hodiny no zas nie stále ale zvacsa

heidy222
31. mar 2020

@bebe99 Ano, je to uplne normalne prve 1-2 mesiace, to sa upravi a takemu 3 mesacnemu uz bude stacit 10 minut.

lucy0807
31. mar 2020

@bebe99 áno je to v poriadku, hodinu z prsníka nepapá, aj sa ukludnuje, potrebuje cítiť maminu. Najlepšie keď si pri tom aj ty oddýchneš. 😉

sara07
31. mar 2020

no ja tak pri prvom 8 mesiacov proste 45 min inak to nešlo ale on tak proste pomaličky jedol, v 3 mesiaci som si pustila serial a kojili sme sa
však nič okrem neho nebolo dôležite

evitka83
31. mar 2020

@bebe99 mne tiez trva hodinu, kym sa maly naje z prsnika. Pocuca, pospi, grgne, zase pocuca atd. Aj dokrmujem, z flase je hotovy za 10 min 😊

hrasocek12
31. mar 2020

@bebe99 je to normalne moju som kojila hodinu a pol zo zaciatku a teraz ma mesiac a pol a kojim ju cca 30-40min.. Mne sa cas kojenia pomaly skracoval 🙂

katarinavav
31. mar 2020

@bebe99 prvý mesiac si zvyká a je to bežne .keď ti pekne spi tak je urcite babatko sýte .mne pomohla laktacna keď budeš mat pocit ,že niečo nie je v poriadku zavolaj si ju ❤️🙏

olgad4
31. mar 2020

Podľa mňa to normálne nie. Bábo musí byť najedené za 10-15 min. a ostatný čas si robí z prsníka dudel a chce cítiť prítomnosť maminy. Otázne je v akom stave sú tvoje bradavky, lebo po hodinovom oslintávaní, cucaní musia byť rozmočené, popraskané a to je dokonalá brána pre zápal prsníka.

tamvtme
31. mar 2020

@olgad4 moja ma 7 mesiacov, zaspáva na prsníku, niekedy je nacucnuta aj hodinu, striedavo pije a zaspáva a nemám ani rozzuzlane, rozslintane ani nijak inak poškodené bradavky 😉

nikpa
31. mar 2020

@olgad4 presne si to vystihla

hanata
31. mar 2020

Mam 4 deti. 3 papali hodinu, do 2 mesiacov sa to upravilo na tych 10-15 minut spolu. Toto stvrte papalo pol hodinu, vytesovala som sa, ake je to dieta sikovne a zrazu bac a na poradni po mesiaci a pol sme zistili, ze vazi este menej, ako ked nas prepustali z porodnice. Teraz ma 4 mesiace a papa 30-40 minut - naozaj cely cas saje, ziadne cumlanie a ukludnovanie sa. Cize kojenim stravim ovela viac casu ako pri tych starsich. Ale zmierila som sa s tym. Dieta spokojne, najedene, prospievajuce (cisto kojene) a ja si aspon odpociniem od povinnosti. Rozhodne sa neriad tym, ze "dieta sa ma napapat za 10-15 minut". Ja osm sa tym riadila a skoncili sme v nemocnici kvoli tej vahe... Mimochodom, bradavky mam uplne v poriadku, citlive boli prve 2-3 tyzdne.

bebe99
autor
31. mar 2020

@olgad4 prave s bradavkami nemam problem, pouzivam klobuciky a maste

bebe99
autor
31. mar 2020

@hanata dakujem to som potrebovala pocut lebo tiež nemam problem s bradavkami

smejko25
31. mar 2020

@olgad4 moja sa kojila aj 40 minut (no kojila dudlala spala kojila atd atd) a bradavky mam uplne vporiadku a nikdy som nemala snimi ziadny problem 🙂
Takze problemy niesu sposobene dlhym kojenim ale nespravym prisatim 😉

smejko25
31. mar 2020

@bebe99 ako ti pisu neboj nic je to uplne vporiadku 🙂 babätko nielen papa aale aj sa ukludnuje atd atd 🙂 moja tiez bola na cicke aj 45 min a kym som kojila po sediacky uz mi to niekedy aj vadilo 🙂 ale tak sme presli na kojenie po leziacky a je to uplne dokonale pre obidve 😀 jej aj mne sa lepsie lezi ona si niekedy pospinka ja si kludne popozeram tv ci veci na mobile a tak 🙂

hanata
1. apr 2020

@bebe99 Tiez som prve dieta zo zaciatku kojila cez klobuky. Dr na poradni, ze preto sa dobre nenapapa (1x denne som musela dokrmit UM). Akonahle sa dieta naucilo prisavat bez klobucikov, UM sme uplne vypustili a skratila sa doba papania. Rozhodne by som to skusila. Ziadne nasilie a stres, ale som si ista, ze by to bolo pre vas oboch najlepsie. No a k bradavkam, podla mna je to individualne, ale tie cca 2 tyzdne si zrejme kazde zvykaju. Bolia, stipu, vacsinou to same prejde. Ja som len vetrala a mastila bepanthenom. Drzim palceky. 🙂

nelca0510
1. apr 2020

Prvy mesiac som kojila kazde 3 hodiny a na prsniku bola aj 50 minut...teraz ma 3 mesiace a staci jej tak 20-25 minut..proste chce byt s tebou,ono sa to potom upravi🙂

eliska13
1. apr 2020

@bebe99 ak nemáš doma druhé bábo a vyhovuje Ti to, tak koj hodinu.Ale žiadne bábo toľko nepapa už medzitým spi, cicka, hra sa.Ja som kojila cez klobúčik prvé týždne, ale on vždy pri kojeni zaspal a neplakal, keď som sa odtiahla, ale je pravda, že mal dudlik.Nevyhoda je, že si môže zvyknúť, že to má ako cumel😊a bude tak vyžadovať aj dalej.

lola92
10. apr 2020

@bebe99 neviem ako ta napadlo brat babetko od prsníka keď si ho žiada ?? Dieťa inštinktívne vždy vie , čo potrebuje . Samozrejme je to v pohode sj keď v pôrodnici ti možno natárali iné veci ... moja dcérka ma už dva mesiace a dokáže sa niekedy najesť aj za 15minut . Donedávna tiež pila hodinu ... keď sa narodila bola veľmi malinká tak cuckala si aj hodinku a pól.