Kari korenie a kojenie

anicka246
12. jan 2014

Ahojte mamičky, prosím vás neviete mi poradiť či môžem jesť kari korenie v jedle? Malý má za pár dní 4 mesiace, mával koliky sem tam ešte aj teraz ale fakt len zriedka.. a chcem už aj iné jedlá jesť, aby si aj zvykol atd, tak mi poradte prosím čo si myslíte, alebo ako to máte vy s inými jedlami.. ďakujem

tenerifka
12. jan 2014

@anicka246 Kari korenie je najrozsirenejsie korenie v Indii a aj v inych krajinach Azie, kde zeny takisto rodia deti a koja. Urcite je lepsie dat si jedlo ochutene kari korenim ako vypit plechovku coly. Zacni s troskou a postupne pridavaj az do mnozstva, kedy je jedlo podla tvojej chuti. Kari korenie obsahuje curcumu, ktora je vynikajuca ako prevencia proti rakovine

ladydasha
12. jan 2014

@anicka246 Nedá mi neprispieť 🙂 Tiež som mala chuť konečne skúsiť nejaké iné korenie a kari u nás frčí, tak asi 2 mesiace dozadu sme si urobili bravčové na kari. Potom sme šli na nákup, našťastie v Kauflande majú záchody, pretože ako som nebola zvyknutá, tak ma riadne prehnalo. Tak som sa bála, čo na to malá, hneď som pila feniklový čaj, aby ju nebolelo bruško, no to sa nestalo, len sa nám asi 3x zosr... až do ponožiek 😀 Odvtedy začala kakať menej často, ale v riadnych dávkach, bolo to tak raz za 3 dni a potom sme sa dostali až na jednu pokakanú plienku týždenne, po Vianociach sa nám to zas zrovnalo na jednu denne. Systém predtým mi teda úprimne vyhovoval viac 🙂 Inak kari teda používam, ale v podstatne menších dávkach 🙂

elienka
12. jan 2014

vyskúšaj ale v menšej dávke,mne sa po mojom kari obede malá vyhádzala

dusekovci
12. jan 2014

Aj naša malá sa vyhàdzala po kari. Bude mať za par dní pol roka,stále ju kojím a doteraz jedàvam všetko okrem kari a citrusov. Pràve dnes som skúsila mandarínku 🙂