Keď bábätko zrazu papá menej

ejusa
11. mar 2009

Ahojte,nas maly ma mesiac a tri tyzdne,doteraz papal vzdy pravidelne,vytiahne 9O ml a teraz od ponndelka zrazu papa menej,ledva 6O,papa nepokojne,vygrcka len malicko,aj si pekne odrgne,zhruba o 2,5 hodinky si s velkym placom vypyta zas,pekne stiahne nejakych 2O a potom zas len viacmenej nasilu...co sa mohlo stat ze zo dna na den prestal pekne papat,neschudne velmi? 😕

mia.k
17. jún 2011

@katuuska držím ti palce,nech sa to čo najskôr zlepší. Potom daj vedieť,ako napredujete. 😉

katuuska
17. jún 2011

@mia.k urcite dam 🙂 drzte sa aj vy

michala1515
11. júl 2011

@katuuska @mia.k ahojte kocky 🙂 zmenilo sa nieco za ten mesiac? uz vam papaju deticky viac? co bola pricina?. nasa mala tiez uz asi 2tyzdne papa menej, donedavna stiahla aj 750-800 ml denne, teraz je to len 600-680. a tiez to byva boj. asi sa mi aj cuduje, ze ci nechapem, ze ked mi dudlik vypluva, ze uz nechce papat 😀 dnes nam dr zmenila mliecko, vraj moze ist o intoleranciu laktozy, alebo ze je to kvoli tymto horucavam. aj napriek tomu, ze menej spapa, pribrala za tie 2 tyzdne, tak aspon to ma tesi 🙂

mia.k
12. júl 2011

@michala1515 ahoj. No u nás sa nič nezmenilo. Keď som vymenila mliečko začal trocha viacej kakať,tak aj viac spapal,ale potom sa to znormalizovalo na jednu stolicu denne a aj s jedením to šlo zase dolu vodou. Náš malkáč má 3 mesiace a spapá denne okolo 500ml. Už aj menej priberá,ale koľko presne budem vedieť až o týždeň na poradni. A kolko ti pribrala za tie dva týždne? Inak už aj ja som rozmýšlala,že skúsim to bezlaktózové mlieko,že či náhodou v tom nebude problém,lebo ani ja neznesiem mlieko,ale ešte som sa k tomu neodhodlala. Daj potom prosím ťa vedieť,že či vám to mliečko pomohlo.

michala1515
12. júl 2011

teraz za dva tyzdne pribrala 310g, predtym za 2 tyzdne 440g. vraj je to stale v norme, ale aj tak si myslim, ze babatko cim je vacsie, tym by malo aj viac papat. chvilu to potrva, kym zistime ci je problem v mliecku...a tebe co na to dr povedala ze menej papa? mavate ja bolesti bruska?

zajo79
12. júl 2011

@michala1515 je teplo, tak papaju menej, hlavne vela piju predneho mliecka

mia.k
13. júl 2011

@michala1515 dr. mi povedala,nech zmením mlieko.To som spravila a výsledok som popísala vyžšie. Odvtedy som u dr. nebola. Môj malý má reflux,takže sa po jedle dosť zvíja,tak mi je ťažké identifikovať,že či sa metá len kôli refluxu,alebo má aj iné bolesti.

mia.k
13. júl 2011

no a to že je teplo u nás nehrá rolu,lebo málo papá už mesiac a to či je teplo,alebo chladno,papá rovnako.

katuuska
13. júl 2011

@michala1515 no my sme boli tiez u pediatricky a ta povedala, ze je to v poho, aj ked mne sa nezdalo, tak sme pre istotu sli aj na kardio- lebo mame trochu problemy so srdieckom, tak ci sa nezhorsilo-tam povedali, ze je tiez vsetko ok...nasa mala pribrala za mesiac len 380 g-co sa mi zda dost malo,tak jej teraz davam menej a castejsie..zda sa ze zabralo, lebo uz sa to lepsi, hoci papanie je stale boj na hodinu, ale nevadi..a tvoja mala vypije teraz 600-680?to mas super, my sa tesime, ked vypije 500 😉 to uz sampanske otvarame 🙂 mali sme aj dni ked nesla nad 300-to bolo hrozne...no ale tesime sa ze priberate tak len tak dalej 🙂 my v tychto teplach davame aj vodicku, aspon cucnut raz za cas 🙂

katuuska
13. júl 2011

@mia.k aj nam diagnstikovali reflux..ale nemyslim, ze nejaky silny lebo mala grca len obcas..a kolko za ten mesiac maly pribral? my sme pribrali len 380 a mudr. sa tvari ze ok, ale ja neviem, mne sa nezda...

michala1515
13. júl 2011

@mia.k @katuuska aj my sme boli na sone, ci nemame reflux, ale vtedy este papala pekne a reflux nam nepotvrdili. ake mliecka pijete kocky? ja si uz zacinam mysliet, ze ju beba zapeka, kaka len raz za den a chudatko teraz dost tlaci pri tom. predtym kakala 2x a v pohode. tento tyzden pomaly prechadzame na bezlaktozove mliecko, lebo som dr spominala aj bolesti bruska, tak ona si spojila dve a dve a napisala nam toto nove UM. ale nevidim v tom zatial rozdiel. papa rovnako a aj kaka rovnako.
@katuuska joooj, 300 je fakt malo za den ☹ ako casto papate a kolko? my 6x denne, v noci, doobeda, na obed aj poobede da 120 v pohode, podvecer a vecer uz len okolo 80-100. kym priberame nebudem to uz asi riesit, lebo by som bola na nervy este viac ako som. a ja verim, ze aj pocasie sa umudri a bude dobre 🙂 a vy dufam budete otvarat sampus castejsie 😉

mia.k
14. júl 2011

@katuuska tak to ti ozaj málo pribrala... My sme už tri týždne neboli na poradni,tak ani neviem,že koľko pribral,ale v utorok ideme na poradňu,tak som zvedavá,že koľko pribral za posledný mesiac.
@michala1515 ja som dávala zo začiatku nutrilon HA, a potom sme prešli na normálny nutrilon,ale zmena žiadna. Tebe papá malinká náhodou celkom dobre,nato že má dva mesiace.

35slavka
14. júl 2011

nasa mala ma vyse 7 tyzdnov papa rozne ale tych 110 vacsinov ale dakedy nam papa aj na dvakrat...

katuuska
15. júl 2011

@michala1515 no my sme zatial na materskom ale posledne dni je ho uz malo tak uvazujem o umelom...dvakrat sme jej dali nutrilon a strasne sa z neho dogrcala...uz ani nemala co a furt ju napinalo tak si zacinam mysliet ze ci to nebude alergiou na bielkovinu kravskeho mlieka...no musime to dat vysetrit...este v nemocnici jej par krat dali bebu a bola v pohode...ale ci by ju zniesla aj teraz neviem...tak verim, ze vam nove m liecko pomoze a dobre bude 🙂 cez den papame cca kazde 3 hodiny ( 60-100 ako sa podari ), posledny krat okolo 21:00 a potom sa zobudi az rano okolo 4-5..no z nas asi nejaky extra papkaci nebudu 🙂 myslela som ci to nebude srdcom, lebo mame defekt medzikomorovej priehradky ale vcera sme boli na vysetrenia a vsetko ok takze este skusim ukecat mudr na odber krvi- ci nie je anemicka, lebo sa mi zda byt bleda, a ked ani to nie tak sa zmierime s tym, ze valibuci z nas nebudu 🙂 do poradne ideme 28-eho tak uvidime kolko naberieme 🙂

katuuska
15. júl 2011

@mia.k musime verit ze to bude dobre 🙂 ja si zas hovorim, ze sice malo ale predsa 🙂

mia.k
15. júl 2011

@katuuska ja sa musím zmieriť s tým,že bude zrejme po mne slabý jedák.Aj sa na mňa podobá,takže asi to bude genetika. A inak máš pravdu,že radšej nech papajú menej,ako vôbec-aj to sa stáva.

mia.k
21. júl 2011

@katuuska tak sme boli na tej poradni a malý mi pribral 600gr za mesiac. Nie je to síce bohviečo,ale som spokojná,lebo sme už zdvojnásobili pôrodnú váhu-čo by malo byť v pol roku,takže fajn. Inak váži teraz 6650gr.

michala1515
21. júl 2011

@mia.k ved to pribrala celkom v pohode, cca 150g tyzdenne a mate velmi peknu vahu v 3 mesiacoch 🙂 my sme prve 2 mesiace pribrali po kile, teraz uvidime kolko to bude. do dlzky ale rastie tiez pekne, za 2 a pol mesiaca 10 cm 🙂 ale uz sa pomaly zase rozpapkava nelka, menime aj mliecko, takze sa to dufam zlepsi. teraz pije 650-700 denne.

mia.k
22. júl 2011

@michala1515 veď to ti papá perfektne!Brala by som,keby môj tolko spapal...Ale už to neriešim,keďže pekne priberá. Tak nech sa vám darí. 😉

katuuska
8. aug 2011

@mia.k tak to je perfektne 😀 600 g je super 🙂 my sme za mesiac pribrali len 300 😒 a aj vaha co mate je vyborna 🙂 my vazime v 4 mesiacoch 4450 g, takze to mate paradne 🙂 ja sa chystam zmenit lekarku, lebo ta nasa je des a hroza tak uvidime ci nova bude lepsia 🙂 tak sa drzte a papajte papajte 😉

katuuska
8. aug 2011

@michala1515 my sme po prvom mesiaci tiez dali kilo ale potom po tretom len 300 g a teraz po 4 zase len 300 g...do dlzky sa tiez tahame len ta vaha 😒 a 650-700 denne? to je u nas len sen, my sme radi ked zjeme 500 🙂 drzte sa 😲

tanicka696
4. nov 2013

ahojte,neviem či sa niektora ešte zapoji,ale skusim 😉
moja dcerka ma 3.mesiace a 2týždne a začala nam od minuleho týždna menej papať,vyzera to tak,že jej idu zubky bo slini strašne,do pusy si pcha všetko čo ma po ruke a hrozne reve s rukou v puse,mala aj horučky,vtedy som si myslela,že papa menej bo idu zubky no teraz je celkom kludna a stale papa malo,jedavala mi každe 3hodky 100-120 a krasne priberala a teraz da cez den 40-60 a viac do nej nedostanem aj to niekedy sa hlasi po 4.hodinach,že je hladna,no v noci kludne spapa tých 100-120ml ja tomu nechapem.bojim sa či jej niečo nie je bo sem tam zakašle,kycha ale nič ine...pedina mi vysvetlovala,že ked idu zubky a vela slini tak sa drhne slinami preto kašle no ale sa predsa bojim či je to ok,poradnu mame až 19.11. 😒 nestretli ste sa niektora s podobnym pripadom?

martinecka_999
5. sep 2017

@tanicka696 dost neskoro sa pripájam, ale mam rovnaký problem. Mala asi tyzden (odkedy som bola na operácii a museli sme jej dávať UM) nechce papat. Predtým strasny jedák (ma 3mesiace), dávala stovky, papala v noci, plakala ked som jej nebodaj zobrala prso a teraz vobec nechce papat. Stale slinta a papa si ruky. Je mozne ze jej tak skoro idu zuby? Nepamatas si co ti vtedy lekárka na to povedala? My mame poradňu az za dva týždne, to je strasne ďaleko. :(

tanicka696
6. sep 2017

@martinecka_999 ahoj,no boli to zuby,zdalo sa mi to strasne skoro ale vraj zuby.to bola hroza..a ked mala 5.mes.dr.stale hovorila,ze zuby zuby ale nezdalo sa mi to ked teplota bola nad 38 tak na moj natlak dala robit testy z mocu a mali sme zapal 😞 tak pozor aj nato ale ked cucle ruky,slinta ma mierne zvysenu teplotu su to len zuby.gelik som kupovala a mastila dasna,to ako tak pomahalo.

martinecka_999
6. sep 2017

@tanicka696 ona zatial nema teploty. Je inak veselá, trocha viac spi. Tak neviem. Snad to budú tie zuby. Dakujem 🙂

matiska15
19. jún 2023

@zuzos dobry den ja viem je to uz strasne vela rokov davno. Ale naaaaahodou si nespominate ako to dopadlo ??? Ci sa to samo upravilo ci dr ??? Lebo nas dr to neriesi a vraj ani na gastre by neriesili.

mattussa
9. jan 2024

@matiska15 prepac ale prisli ste na nieco? My sme skoncili v nemocnici kvoli tomu lebo mala zacala rapidne chudnut. Tu nam povedali, ze je prezrata a na svoj vek vazi vela(3,5m 6300g). Co som mala robit ked si pytala?