• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Keď bábätko zrazu papá menej

4. novembra 2013 
@katuuska držím ti palce,nech sa to čo najskôr zlepší. Potom daj vedieť,ako napredujete. :wink:
17. jún 2011 o 13:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mia.k urcite dam :slight_smile: drzte sa aj vy
17. jún 2011 o 13:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katuuska @mia.k ahojte kocky :slight_smile: zmenilo sa nieco za ten mesiac? uz vam papaju deticky viac? co bola pricina?. nasa mala tiez uz asi 2tyzdne papa menej, donedavna stiahla aj 750-800 ml denne, teraz je to len 600-680. a tiez to byva boj. asi sa mi aj cuduje, ze ci nechapem, ze ked mi dudlik vypluva, ze uz nechce papat :grinning: dnes nam dr zmenila mliecko, vraj moze ist o intoleranciu laktozy, alebo ze je to kvoli tymto horucavam. aj napriek tomu, ze menej spapa, pribrala za tie 2 tyzdne, tak aspon to ma tesi :slight_smile:
11. júl 2011 o 23:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@michala1515 ahoj. No u nás sa nič nezmenilo. Keď som vymenila mliečko začal trocha viacej kakať,tak aj viac spapal,ale potom sa to znormalizovalo na jednu stolicu denne a aj s jedením to šlo zase dolu vodou. Náš malkáč má 3 mesiace a spapá denne okolo 500ml. Už aj menej priberá,ale koľko presne budem vedieť až o týždeň na poradni. A kolko ti pribrala za tie dva týždne? Inak už aj ja som rozmýšlala,že skúsim to bezlaktózové mlieko,že či náhodou v tom nebude problém,lebo ani ja neznesiem mlieko,ale ešte som sa k tomu neodhodlala. Daj potom prosím ťa vedieť,že či vám to mliečko pomohlo.
12. júl 2011 o 13:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
teraz za dva tyzdne pribrala 310g, predtym za 2 tyzdne 440g. vraj je to stale v norme, ale aj tak si myslim, ze babatko cim je vacsie, tym by malo aj viac papat. chvilu to potrva, kym zistime ci je problem v mliecku...a tebe co na to dr povedala ze menej papa? mavate ja bolesti bruska?
12. júl 2011 o 14:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@michala1515 je teplo, tak papaju menej, hlavne vela piju predneho mliecka
12. júl 2011 o 14:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@michala1515 dr. mi povedala,nech zmením mlieko.To som spravila a výsledok som popísala vyžšie. Odvtedy som u dr. nebola. Môj malý má reflux,takže sa po jedle dosť zvíja,tak mi je ťažké identifikovať,že či sa metá len kôli refluxu,alebo má aj iné bolesti.
13. júl 2011 o 14:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no a to že je teplo u nás nehrá rolu,lebo málo papá už mesiac a to či je teplo,alebo chladno,papá rovnako.
13. júl 2011 o 14:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@michala1515 no my sme boli tiez u pediatricky a ta povedala, ze je to v poho, aj ked mne sa nezdalo, tak sme pre istotu sli aj na kardio- lebo mame trochu problemy so srdieckom, tak ci sa nezhorsilo-tam povedali, ze je tiez vsetko ok...nasa mala pribrala za mesiac len 380 g-co sa mi zda dost malo,tak jej teraz davam menej a castejsie..zda sa ze zabralo, lebo uz sa to lepsi, hoci papanie je stale boj na hodinu, ale nevadi..a tvoja mala vypije teraz 600-680?to mas super, my sa tesime, ked vypije 500 :wink: to uz sampanske otvarame :slight_smile: mali sme aj dni ked nesla nad 300-to bolo hrozne...no ale tesime sa ze priberate tak len tak dalej :slight_smile: my v tychto teplach davame aj vodicku, aspon cucnut raz za cas :slight_smile:
13. júl 2011 o 15:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia.k aj nam diagnstikovali reflux..ale nemyslim, ze nejaky silny lebo mala grca len obcas..a kolko za ten mesiac maly pribral? my sme pribrali len 380 a mudr. sa tvari ze ok, ale ja neviem, mne sa nezda...
13. júl 2011 o 15:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia.k @katuuska aj my sme boli na sone, ci nemame reflux, ale vtedy este papala pekne a reflux nam nepotvrdili. ake mliecka pijete kocky? ja si uz zacinam mysliet, ze ju beba zapeka, kaka len raz za den a chudatko teraz dost tlaci pri tom. predtym kakala 2x a v pohode. tento tyzden pomaly prechadzame na bezlaktozove mliecko, lebo som dr spominala aj bolesti bruska, tak ona si spojila dve a dve a napisala nam toto nove UM. ale nevidim v tom zatial rozdiel. papa rovnako a aj kaka rovnako.
@katuuska joooj, 300 je fakt malo za den :frowning2: ako casto papate a kolko? my 6x denne, v noci, doobeda, na obed aj poobede da 120 v pohode, podvecer a vecer uz len okolo 80-100. kym priberame nebudem to uz asi riesit, lebo by som bola na nervy este viac ako som. a ja verim, ze aj pocasie sa umudri a bude dobre :slight_smile: a vy dufam budete otvarat sampus castejsie :wink:
13. júl 2011 o 16:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katuuska tak to ti ozaj málo pribrala... My sme už tri týždne neboli na poradni,tak ani neviem,že koľko pribral,ale v utorok ideme na poradňu,tak som zvedavá,že koľko pribral za posledný mesiac.
@michala1515 ja som dávala zo začiatku nutrilon HA, a potom sme prešli na normálny nutrilon,ale zmena žiadna. Tebe papá malinká náhodou celkom dobre,nato že má dva mesiace.
14. júl 2011 o 15:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nasa mala ma vyse 7 tyzdnov papa rozne ale tych 110 vacsinov ale dakedy nam papa aj na dvakrat...
14. júl 2011 o 15:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@michala1515 no my sme zatial na materskom ale posledne dni je ho uz malo tak uvazujem o umelom...dvakrat sme jej dali nutrilon a strasne sa z neho dogrcala...uz ani nemala co a furt ju napinalo tak si zacinam mysliet ze ci to nebude alergiou na bielkovinu kravskeho mlieka...no musime to dat vysetrit...este v nemocnici jej par krat dali bebu a bola v pohode...ale ci by ju zniesla aj teraz neviem...tak verim, ze vam nove m liecko pomoze a dobre bude :slight_smile: cez den papame cca kazde 3 hodiny ( 60-100 ako sa podari ), posledny krat okolo 21:00 a potom sa zobudi az rano okolo 4-5..no z nas asi nejaky extra papkaci nebudu :slight_smile: myslela som ci to nebude srdcom, lebo mame defekt medzikomorovej priehradky ale vcera sme boli na vysetrenia a vsetko ok takze este skusim ukecat mudr na odber krvi- ci nie je anemicka, lebo sa mi zda byt bleda, a ked ani to nie tak sa zmierime s tym, ze valibuci z nas nebudu :slight_smile: do poradne ideme 28-eho tak uvidime kolko naberieme :slight_smile:
15. júl 2011 o 11:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia.k musime verit ze to bude dobre :slight_smile: ja si zas hovorim, ze sice malo ale predsa :slight_smile:
15. júl 2011 o 11:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katuuska ja sa musím zmieriť s tým,že bude zrejme po mne slabý jedák.Aj sa na mňa podobá,takže asi to bude genetika. A inak máš pravdu,že radšej nech papajú menej,ako vôbec-aj to sa stáva.
15. júl 2011 o 13:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@katuuska tak sme boli na tej poradni a malý mi pribral 600gr za mesiac. Nie je to síce bohviečo,ale som spokojná,lebo sme už zdvojnásobili pôrodnú váhu-čo by malo byť v pol roku,takže fajn. Inak váži teraz 6650gr.
21. júl 2011 o 15:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mia.k ved to pribrala celkom v pohode, cca 150g tyzdenne a mate velmi peknu vahu v 3 mesiacoch :slight_smile: my sme prve 2 mesiace pribrali po kile, teraz uvidime kolko to bude. do dlzky ale rastie tiez pekne, za 2 a pol mesiaca 10 cm :slight_smile: ale uz sa pomaly zase rozpapkava nelka, menime aj mliecko, takze sa to dufam zlepsi. teraz pije 650-700 denne.
21. júl 2011 o 21:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@michala1515 veď to ti papá perfektne!Brala by som,keby môj tolko spapal...Ale už to neriešim,keďže pekne priberá. Tak nech sa vám darí. :wink:
22. júl 2011 o 14:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mia.k tak to je perfektne :grinning: 600 g je super :slight_smile: my sme za mesiac pribrali len 300 :unamused: a aj vaha co mate je vyborna :slight_smile: my vazime v 4 mesiacoch 4450 g, takze to mate paradne :slight_smile: ja sa chystam zmenit lekarku, lebo ta nasa je des a hroza tak uvidime ci nova bude lepsia :slight_smile: tak sa drzte a papajte papajte :wink:
8. aug 2011 o 15:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@michala1515 my sme po prvom mesiaci tiez dali kilo ale potom po tretom len 300 g a teraz po 4 zase len 300 g...do dlzky sa tiez tahame len ta vaha :unamused: a 650-700 denne? to je u nas len sen, my sme radi ked zjeme 500 :slight_smile: drzte sa :astonished:
8. aug 2011 o 15:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,neviem či sa niektora ešte zapoji,ale skusim :wink:
moja dcerka ma 3.mesiace a 2týždne a začala nam od minuleho týždna menej papať,vyzera to tak,že jej idu zubky bo slini strašne,do pusy si pcha všetko čo ma po ruke a hrozne reve s rukou v puse,mala aj horučky,vtedy som si myslela,že papa menej bo idu zubky no teraz je celkom kludna a stale papa malo,jedavala mi každe 3hodky 100-120 a krasne priberala a teraz da cez den 40-60 a viac do nej nedostanem aj to niekedy sa hlasi po 4.hodinach,že je hladna,no v noci kludne spapa tých 100-120ml ja tomu nechapem.bojim sa či jej niečo nie je bo sem tam zakašle,kycha ale nič ine...pedina mi vysvetlovala,že ked idu zubky a vela slini tak sa drhne slinami preto kašle no ale sa predsa bojim či je to ok,poradnu mame až 19.11. :unamused: nestretli ste sa niektora s podobnym pripadom?
4. nov 2013 o 21:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok