Kedy začať piť čaje na podporu dojčenia?

mimkaz
16. aug 2011

Chcela by som sa opýtať, kedy začať piť čaje na podporu dojčenia, či už ku koncu tehotenstva, alebo až po pôrode.Prvého syčeka sa mi dojčiť nepodarilo, tak teraz sa chcem pripraviť lepšie.Ak tu už taká otázka je tak sa ospravedlňujem a za opdovede vopred ďakujem.

li_la
16. aug 2011

Netreba to preháňať. Ten čaj nie je až taký zázračný. Vieš, ja som sa toľko snažila všetko robiť preto, aby bolo mlieko čo najlepšie a bolo ho čo najviac, až som o to mlieko skoro viac razy prišla. Pri druhom bábe, ak ho pán Boh dá, tak už nebudem robiť nič a nechám to na prírodu...

stvura
16. aug 2011

Predovsetkym problematika dojcenia nie je o caji. Ako matka a zena ktora chce dojcit by si si mala dat zalezat predovsetkym na spravnej technike dojcenia, zivotosprave, prijme tekutim a vsetko pojde same...resp. mozu sa vyskytnut laktacne krizy {a pravdepodobne i budu}, v tych sa nepoddat a dojcit nadalej, riadit sa tym ze budes dieta vela vela priladat, nedat UM hned ako nastane problem, ak dieta ma problem s prisatim nedat ani dudlik.
Caj, homeopatika a ostatne byliny su len na podporu tvorby mliecka, dojcenie je hlavne o sile vole a psychike {dojcim treti rok s prestavkou jedneho dna}. Drzim palce, hlavne si daj zalezat v nemocnici aby sa dieta spravne prisalo a dostatocne pilo {ty rovnako-denne 2.5l tekutin}, rozputaj aj "vojnu" ak ti ho budu chciet dokrmovat a hlavne nedokrmovat a neprikrmovat flaskou! Drzim palce...k otazke...az po porode sa pije caj na dojcenie, ale neublizi ti ak si ho vypijes.

cikyta
16. aug 2011

Ja som začala hneď po pôrode 😉

michaela.g
16. aug 2011

zacala som az po porode, ja si davam jednu salku denne, nejak to neprehanam.

miskap
17. aug 2011

Stačí po pôrode. Ako písala stvura, dôležité je dieťatko často a správne prikladať a ono to pôjde. Možno nezaškodí sa aj skontaktovať s laktačnou poradkyňou v tvojom okolí a predebatovať si niektoré otázky, čo ťa zaujímajú. Možno prídeš na to, prečo sa ti nepodarilo dojčiť prvé dieťatko a ako sa tomu vyhnúť. Poradkyne sa venujú aj tehotným ženám, lepšia je prevencia dopredu, ako potom riešiť problémy a trápiť sa. Pozri si zoznam na www.mamila.sk.
Prajem všetko dobré a hlavne zdravé bábätko.

siusinocka
17. aug 2011

po pôrode, ale mne viac na mlieko pomohla biela vinea ako tie čaje na kojenie, ale zase iné baby vravia, že by sa nemalo piť nič bublinkavé, lebo to potom bábo môže nafukovať. síce neviem ako, lebo kysličník sa do mlieka neprenáša, ale neriešila som to. treba len skúsiť po čom sa ti budú nalievať...

zuzucream
19. aug 2011

ja som tiez pila vineu bielu a zdalo sa mi ze mi pomahala... a tie bublinky staci ked si ju nechas chvilu odstat v pohary... mne osobne caj na podporu kojenia nechutil...

mirkita
19. aug 2011

nepila som ziadne...u mna najviac asi spravila psychika - nikdy som si nepripustila ze by som nemala mlieko alebo ze by ho bolo malo...ignorovala som vsetky babske reci typu ze "rascova polievka je na mlieko" ....moja svokra sa ma v kuse pyta ci mam dost mlieka...no neviem ci jej nestaci ze 8 mesacny syn je zdravy, krasny, dojceny a spokojny... 🙂
jednoducho sa nalad na to ze mliecko bude, potom ze je a ostane kym budes kojit...urcite to pojde 🙂 cajiky kludne pi ak ti to ma pomoct po psychickej stranke, ale neverim ze maju nejaku ohromnu ucinnost co sa tyka ucinkov na mliecko....

adelaida33
19. aug 2011

Po pôrode, ja som si vzala do pôrodnice jedno balenie a ked uz som mohla chodit, tak som si tam vzdy uvarila - rano a za obedom..., ale musím povedať, ze teraz uz pijem aj vineu (bielu či červenú, aká je v obchode), a aj ked som tomu spočiatku neverila, pomohlo to aj mne, takže niečo na tom bude 😉 . No fakt najdôležitejšie je dostatočné stravovanie+pitný režim (voda), prikladanie bábätka a byť psychicky v pohode.

tamoulik
19. aug 2011

Caje na podporu mlieka maju ten isty efekt, ako by si vypila to iste mnozstvo cistej vody. Je to naozaj skor o psychike a celkovej pohode, oddychu, zdravej a pestrej strave s zodpovednej priprave ohladom dojcenia este pred porodom. Naozaj na podporu laktacie skor zaberaju hroznove napoje (cisty must, vinea), bylinky senovka grecka v kombinacii z benediktom lekarskym, prip lieky s ucinnou latkou Domperidon - Motilium bez predpisu a Costi na predpis....