Koľko mililitrov mlieka sa dáva 4-mesačnému bábätku?

nikinka008
27. júl 2009

Ahojte,ak su vase babatka na UM kolko ml im davate?Ja mam skoro 4 mesacne babatko a zatial davame cez den po 120 ml asi kazdu 1.5-2 hodiny.A na vecer 150.Ale na krabici od mlieka pisu ze od 3-6 mesiacoch by malo jest po 180 ml 5krat denne.Ale ja si myslim osobne ze je to asi privela,ved take babatko nema este tak roztiahnute brusko 😕 .Co si myslite?

cestovatelkaandrea
27. júl 2009

nikinka moj maly ked mal styri mesiace pil 180ml odstriekaneho materskeho mlieka kazde tri hodiny. niekedy si pytal viac tak som mu dala este potom okolo 30-40ml naviac. roztiahnute brusko z toho nemal, lebo je stihly. mojej kamaratke,ked som zacala davat UM tak jej doktorka povedala, ze umele mlieko je tazsie na zaludok a malo by sa pit v rozostupoch troch hodin. nie castejsie. ale viac ti asi povedia ine maminy ktore krmia UM

pietra
27. júl 2009

moja mala bola na kombinacii UM a MM. Presne som si zapisovala kolko a kedy papala. Bola som pozriet v tom zosite a ten tyzden, ked mala presne 4 mesiace jedavala kazde 3-4hodiny a vypila 180-220ml.
Kazde dietatko je vsak ine, niektoremu v tom veku moze stacit tych 120ml, inemu nebude stacit ani tych 180ml. Odporuca sa pri UM naozaj davat dalsiu davku az po troch hodinach, ale ja som to tiez striktne nedodrziavala. Ale vzhladom k tomu, ze si tvoja mala pyta papat uz po 1,5 hodine, skusila by som jej davku zvysit

jankapiknova
27. júl 2009

Moj maly je na UM a ked sme este neprikrmovali tak vypil v 4 mesiacoch tiez okolo 150ml ale kazde 3 hodiny, sem tam po 2a pol hodine ale vacsinou po 3. A nikdy nepil tolko kolko je pisane, vacsinou to bolo vzdy o 30ml menej. napr nikdy nepil 200-210ml, vzdy max.180ml

andyalukasek2008
27. júl 2009

POkud Ti přibírá a neřve hlady a vydrží ty 3 hod, bych to neřešila, nikdo není tabulkový, tabulky jsou pouze orientační.

nikinka008
autor
27. júl 2009

aj by som jej dala viac ale asi nie viac ako 150 neviem ci by to nebolo na nu privela a nechcem aby ju z toho bolelo brusko.

cestovatelkaandrea
27. júl 2009

nikinka vsak skus a uvidis. mozno potom nebude tak casto papat, lebo bude viac napapana. nemusis jej robit plnu davku ked tolko nejedava, len to potom zbytocne vylejes 😉

zuzikmeduzik
27. júl 2009

tiez som si zapisovala, kolko maly jedol - ked mal 4 mesiace pil kazde 3 hodky 150 ml a na vecer si dal 180 ml

andy80
27. júl 2009

nikkinka: UM nemůžeš dávat po 1,5 - 2 hodinách. Měli by se dodržovat intervali 3 hodin mezi podáváním mléka, protože UM se narozdíl od MM špatně vstřebává a mohla by si malému způsobit žaludeční problémy, koliky apod. Zkus vydržet a dát mu nejdřív za 2,5 hodiny (doporučují se raději 3) a uvidíš, že bude hladový a vypije víc. Jinak samozřejmě nemusí vypít přesně mléka podle tabulek, ale měla by si dodržet dávku 120-150ml mléka na 1kg dítěte na den kvůli dostatečnému příjmu tekutin, takže pokud dítě váží 6kg mělo by vypít 720-900ml mléka za den. Pokud kojenec vypije víc jak 1000ml mléka za den je čas na příkrmy, protože vyšší množství než 1000ml UM se nesmí podávat.

mmch stejná diskuze:

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

zuza.m
27. júl 2009

moj maly nikdy nevypil viac ako 120ml to bola jeho davka.teras už donho dostanem aj 180ml ale len po spiačky ak je hore tak len 100ml.pil tak každe 3hodiny ked bol menši tak pil každe dve hodiny ale asi to iste množstvo.

sipcek
27. júl 2009

ahoj nikinka,nasa nebola jedak,ja som sa podla tabuliek neriadila,lebo by som tolko do nej proste nenatlacila.kazde babo ma iny apetit a ked vam to tak vyhovuje,preco nie.tabulky su orientacne.je tu uz tema o tom,drzim palce. 😉

andyalukasek2008
28. júl 2009

Jéje, trapas, já včera ve shonu jsem se Tvůj problém nějak celý nedočetla, omlouvám se 😨 😝 ... Určitě zvyš dávky UM a dodržuj tříhodinnové odstupy, uvidíš, že i mimi bude spokojenější. Měli jsme kdysi stejný problém, malý děsně rostl a měl pořád hlad, pomohl nám Nutrilon Extra, ale trvalo to, než "zabral"... Jinak opravdu by se měly dodržovat ty 3hod odstupy...

aponchie
28. júl 2009

andy ma velkou pravdu s tim intervalem..

mata222
28. júl 2009

my sme tiez zacinali vecer s davkou 150 UM, cez den 120..potom sme zacali davat 150 aj rano, asi po celej noci vyhladol 🙂 a potom som mu davala uz len 150. niekedy vypije celu davku, niekedy nie..asi tym, ze je teplo a dopije sa vodicky.. skus davat 150 a jasne, ze v 3 hod.intervaloch..

meusicka
28. júl 2009

ahojte, my mame kus iny problem, nasa mala si zmyslela, ze mliecko z flasky nechce. cumel vytlaca jazykom a nie a nie papat. uz sme zmenili znacku UM a zase jej nechuti. a pritom na vecer papame kasu a celu noc potom nepapaa predsa rano aj niekedy po 12hod od posledneho jedla nie je ochotna papat. poradte ak ste niektora nieco podobne zazila s vasim babom. dakujem

andy80
28. júl 2009

meusicka: ochutnala kaši, která je sladší než mlíčko, tak mlíčko odmítá. Zkus jí dát nějaký netekoucí hrneček s pítkem, já ho oběma dětem dala v 6ti měsících. Bylo to pro ně nové a strašně rádi z toho pili. Přes noc baštit vůbec nemusí, to buď jedině ráda, že ti v noci nepapá. Některé děti papají v noci a těžko je pak od toho odnaučovat. Jaké UM máte? Nejsladší je prý Sunar. Nebo jí zkus udělat UM a místo jedné odměrky UM jí do toho dej tu kaši, třeba jí tím trošku obalamutíš.

meusicka
28. júl 2009

andy... dakujem 😀 akurat teraz sme jej doniesli tu Sunarku. a mame doma aj hrncek, este caka na oskusanie, tak jej ho skusim dat 🙂

lucijja
28. júl 2009

ahojte. Moja nespapa viac ako 120ml a to papa kazde 4hodiny niekedy aj 4,5, skor skratka do nej nic nedostanem. A je spokojna. Pribera sice menej ale nic jej nechyba tak to neriesim.

meusicka: aj my sme mali tento problem. uz dva krat. Neviem ci ma mala nejake krizy ale uz mala dva krat take 5-6 dnove obdobie ze si vytiahla tak 30-40ml a viac ani ranu. Vypluvala mi to jazykom von a nic nezaberalo. nechavala som ju oddychnut a niekedy som do nej po 15min este nieco dostala a niekedy nie. Bola som z toho na nervy ale manzel ma upokojoval nech to neriesim, ze mala vie kedy je hladna. Ale ona mi takto nepapapala aj tyzden a potom zrazu zacala papat ako predtym, tak neviem co jej bolo. 😀 uz to spravila dva krat. naposledy minuly tyzden malo papala ale posledne tri dni papa zase to svoje. (tuk tuk)

moja ale tu kasu moc nechce. Aku ju davas tvojej do flase ci lyzickou? A kolko jej spapa?

andy80
28. júl 2009

lucijja: pokud přibírá, tak jí to stačí a je to v pohodě. Časem si sama řekne, že chce víc. A na kaši máš ještě čas a ani není potřeba abys jí dávala, když jí stačí mlíčko. A kaše se má podávat lžičkou.

meusicka
28. júl 2009

lucijja... kasu papame lyzickou. ja som s nou zacala, lebo mala mi bola aj v noci dost hladna a tak aby ju aspon ako tak prespala, tak som dala na vecer 130ml vody + 4-5 pol. lyzic kase. su uz od 4m ukonceneho a je tam presne davkovanie. a na vecer je schvalne "kasa na dobru noc"
najprv sa mi mala ale aj tak budila nadranom papat, ale teraz uz ani to.
joj a este ked zacnete, tak odporucam lyzicky od Aventu, su malicke, akurat do pusky babatka 😉

mousunek
28. júl 2009

nikinka008 - takhle male ditko by melo papat po 3-4hodinaqch a melo by mu na den stacit 1000ml mlicka tedy bych zkusila prodlouzit interval na ty 3hodiny alespon a klidne bych tech 180ml dala pokud s nema problem to spapat tak je to v pohode.

nam je 9,5mes. a mlicko mame jen 2x za den pijeme 270ml

lucijja
28. júl 2009

andy ja som tiez zacala pred dvomi dnami s kasickou, lebo mala sa casto v noci bude a zle spinka.

meusicka: no tak to skusim tou lyzickou, ale mam pocit ze to budeme papat tri hodiny. 😀

gabrianka
28. júl 2009

moje tri mesicni dcerka vypije pres den 90-100ml mleka a staci ji to na dalsi tri hodiny.deti jsoun opravdu ruzne nektere piji malo nektere hodne.ale pokud jim to staci je to asi spravne.ale taky si myslim ze co hodku a pul krmit je nejake divne...udelej mu spis vic a treba co ty tri hodiny tedy pukud ti vic vypije...pokud si to takhle naordinoval sam tak snad jen reknu-tak mu to tak vyhovuje 🙂

jeudi
28. júl 2009

ahojky malemu jsou tri tydny a davame 90ml UM

mery.maja
28. júl 2009

nikinka: my mame uz skoro 6 mesiacov a papa 120ml cez den niekedy ani to nie a to papa kazde 3 hodiny,a na noc 150ml- ale to väcsinou zaspinka takze cele to nespapa.Ked mal tie 3-4 mesiace tak pil 60-90ml. 😕
Ale nejak nieje na nom vidiet ze papa pomenej je z neho riadny baculko 😀 😀

missymici
28. júl 2009

NA 4.mes. me malej vipil cca 130-150 ml UM.Pil kazde 3 hodiny,pravidelne.V noci se na jidlo budil nekdy po 4.hodinach,nekdy po 5 hod.a jindy taky po3 .JAk kdy.Ale na zac.5 mes. se moc uz v noci na jidlo nebudil,len treba jednou,nekdy ani to ne.Ale to uz pil pres den vic.A dostaval i kasicky.

murinka
28. júl 2009

co je na krabici tak to moze byt uplna blbost 😒 ja mam 4mesacne babatko a ono vypije kazdu hodinku po 70ml 😒 niekedy ak je velmi hladna tak aj 100ml a cez noc po 60-70ml.aj mne sa to zda malo ale co spravim ked viac nechce? prednedavnom sme boli v nemocke a lekarka na mna doslova kricala,ze moje dieta papa zalostne malo 😖 ze ju mam nechat vyhladovat aspon 3hodky a potom jej dat papat-ze spapa viac-ta figu borovu!spapala ovela menej ako keby som jej dala kazdu hodinku!obvodny lekar nam poradil dobre-dat dietatu papat vtedy,ked je hladne-takze to robim kazdu hodinku....je to velka babracka,ale zatial(klop-klop)nam pribera 🙂

andy80
28. júl 2009

murinka: zničíš jí tím, že děláš UM každou hodinu žaludek, doktorka měla pravdu, odstupy mezi UM musí být 2,5-3 hodiny

Jinak každé dítě je opravdu jiné. Pamatuju, že Jiřík mi jedla po 6ti hodinách a taky míň než by měl a malou jsem musela šidit čajem, aby aspoň ty tři hoďky vydržela. Taky nám pomohl Nutrilon Extra. Intervali se asi po týdnu jeho užívání prodloužili přes den na 3,5 hodiny a v noci na 6 hodin.

mousunek
28. júl 2009

murinka - nechci ti do toho kecat, ale kazdou hodinu krmit je naprosta blbost kdyz bys kojila tak ano prilozit kdykoliv, ale kdyz je na UM tak je to hloupost tim spis kdyz jsou male uz 4 mesice. S tvou dr nesouhlasim nechat vyhladovet, ale intervaly krmeni bych znacne prodlouzila a zvysila davku a kdyz bude knourat zkusila bych treba 20ml caje postupne bych posouvala a uvidis jak ti bude za par dni krasne bastit

nikinka008
autor
28. júl 2009

ahojte,,,tak dnes som to vyskusala dat malej papat az po 3 hodinach a spapala 150 ml a hned pri tom zaspala aj 😀 tak uvidim ci to takto pojde po cely den 🙂

mousunek
28. júl 2009

nikinka008 - super, gratulace jen tak dal 🙂