Makové mliečko ako zdroj vápnika počas dojčenia

ruzasipova
29. aug 2019

Mak je skvelý zdroj vápnika, teda by mal pomôcť aj pri tvorbe materského mliečka. Ale môže sa pri dojčení? Je tam zvýšený predpoklad alergie? Viem, že odvar z makovíc je čosi iné ako makové mlieko z maku, ale má makové mlieko nejaký iný vplyv na dieťa okrem možnej prípadnej alergie?

ukulela
29. aug 2019

@ruzasipova ja si davam makovy olej. aj pri starsom aj mladsom. nie kvoli mlieku, ale kym kojim, praskaju mi kosti - asi odvapnenie - a toto mi pomaha.

ildiko36
30. aug 2019

@ruzasipova ahoj ja by som ti radsej odporucala na tvorbu mliecka homeopatika ako ricinus communis..stoji to okolo 3eura a tiez pomaha..ked finance si mozes dovolit tak si kup senovku grecku s benedikt lekarskym..ja som mala tiez problemy s kojenim..mala som mliecko po kvapkach..ja som sa nevzdala kojenia.. denne som masirovala prsia pred kojenim potom bradavku ..stym stimulujes hormony co zodpovedaju za tvorbu mliecka.. brala som hore uvedene vyz.doplnky a homeopatiku ..pila som denne 1.5L bielu vineu a 1 hnede pivo..az na 3mes.po porode sa mi pustilo riadne mlieko..kazdy ma odhovaral ze by som sa na to uz vykaslala..ked som nemala mlieko uz nebudem mat..zazraky sa stanu😊
Ja osobne to makove mlieko nepoznam ale makovy vyvar by som urcite nepila.. . v minulosti používali semien z maku ale z nezrelých makovíc z toho sa získava ópium. Účinnou látkou ópia je morfín. Odvarom z makovíc moze byt intoxikácia s opiátmi..

ruzasipova
autor
30. aug 2019

@ildiko36 odvar z makovíc by som samala nepila, nie to to dávať bábätku, pýtala som sa vyslovene na makové mliečko. Všetko spomínané na tvorbu mliečka som už vyskúšala. Najviac zaberá piť nehorázne vela vody. A snažím sa už 7 týždňov 🙂 Každopádne toto je vec, ktorú som ešte neskúšala, tak preto moja otázka.

ildiko36
30. aug 2019

@ruzasipova musis byt trpezliva ked ja som dostala po 3mes mliecko dostanes aj ti..ja s makovym mliekom nemam skusenosti ..mohla by si sa spitat aj detsku doktorku alebo laktacnu poradkinu..mozno aj oni ti poradia..drzim ti palce😊

eliska13
30. aug 2019

@ruzasipova ty chces viac vápnika či podporiť tvorbu mlieka?mlieko je hormonálna záležitosť môžeš sa nalievať vodou koľko chces...makové mlieko teraz získalo na Agrokomplexe prvú cena nájdi si vystavovatelia určite má dobrú stránku kde nájdeš info