Dvojdňový syn odmieta prsník

kiramira
26. nov 2017

Zdravim žienky,mam problem s malym a dojčením.Nechce sa vôbec prisať na prsník,sme na šestonedelí,má 2.deň od narodenia a stale musime isť po mlieko o poschodie vyššie.niekedy ho neviem ukludnit od plaču,pretože nechce prsnik a odtláča ho rúčkami.Uz som z toho nešťastná,prosim poraďte mi ako to zmeniť ak sa dá.Ďakujem.

pribinak
26. nov 2017

Vsak popros sestricky, najlepsie laktačnu, aby skontrolovali ci je správna technika
Toto po nete nevyriešiš, to musis riesit tam

spinoza
26. nov 2017

ahoj, rychlo treba podporit kontakt koža na kožu, daj maleho vyzleceneho iba v plienke na tvoju hrud, a tak mozete lezat/on spat pod dekou, podporia sa prirodzene instinkty, treba ho stale skusat prikladat-nie iba v urcitych intervaloch, hned ako sa bude prebudzat treba skusat dojcit, na noc si ho daj k sebe do postele, aby ta citil, no najlepsie by bolo, ak by si zavolala laktacnej poradkyni, na stranke mamila.sk je ich mnoho, aby ti poradila, resp. skontrolovala prisatie, a ak sa nechce prisavat nepouzivaj ani cumlik-dieta na nom umelo dudluje to, co by malo byt na prsniku, proste teraz sa ma zoznamovat iba s prsnikom, nie s flasou ci cumlom.....ono je to tazko, ale pokial budes dokrmovat umelym, tak si na to zvykne a uz sa bude prisavat horsie, je to narocne, treba to vydrzat, samozrejme nevravim, aby hladoval, ale tak male dieta nepotrebuje vypit vela mlieka, staci, ze si troska vytiahne, ma brusko asi ako vajicko, vela sa tam toho nezmesti/to len pre upokojenie, drzim palce, ak budes mat otazky kludne napis

galixx
26. nov 2017

Prestuduj si stranku mamila.sk, velmi pomoze kontakt koza na kozu s babatkom, ty hola od pol pasa hore, babo len v plienke, daj si ho na hrud. Nedokrmuj flasou, odstriekavaj si rucne mlieko aby si podporila tvorbu. Odstriekane daj babatku, teraz mas kolostrum, je to len par kvapiek ale velmi dolezitych

evittam
26. nov 2017

@kiramira Urcite skus nájsť nejakú laktačnu sestru, vacsina pôrodnic ju aj ma len sa treba spytat, pripadne popros sestričku,lekarku,ale posledna možnosť kde by som hľadala je mamila.sk. Potrebuješ naozaj laktacnu a nie "odbornicku s vikendovym kurzom v Tatrach" co ti odporuci hocičo.😉

slecnamarplova
26. nov 2017

skus klobuciky na bradavky, mozno sa oklame a chyti 😊 drzim palce

kikus48
27. nov 2017

Zavolaj laktacnej poradkyni co najskor.

vyhuelka
27. nov 2017

Preboha si v nemocnici tak si pýtaj pomoc tam a nie tu 😒

lusyc
27. nov 2017

Nedaj sa v nemocnici odbiť, nech ti pomoze sestra. Potom to bude len horsie.

morec
27. nov 2017

Kamarátka mala taky problém, ale aj napriek tomu že malý nechcel, tak ho stále prikladala a on sa nakoniec prisal.