Mám naliate prsia

moncicna
27. mar 2022

Ahojte... prosím poradte... dnes ráno sa mi naliali prsia a pri dotyku mi mlieko začalo samé stekať po bradavke.. Ja by som sa chcela opýtať koľko si mám v takom prípade mlieko odsávať.. Pred alebo po dojčení.. + ešte by ma zaujímal názor na prsné klobúčiky tie mi hneď prvý deň po pôrode dali pretože mám maličké bradavky a drobec sa nedokázal prisať...

kukulienka83
27. mar 2022

Neodsavaj výdrž kým bude malé papať. Asi máš malé.babatko že? Prsia si zvyknú na intenzitu. Keď začneš odsavat začne sa viac tvoriť. To si telo že upraví.

lukina20
27. mar 2022

@moncicna Najskor som nakojila, potom odsavala. Odsavala som podla potreby, kym sa nedostavila ulava. Vydrzala som to cca mesiac/ mesiac a pol ptm sa tvorba mlieka ustalila podla potrieb dietata.
Dokonca v 2-3 mesiacoch sme mali aj laktacnu krizu, pocas ktorej som musela castejsie prikladat, ale zvladli sme to a odvtedy mam mliecka tak akurat a neodsavam

moncicna
autor
27. mar 2022

@kukulienka83 Áno má len 5 dní mlieka mám dostatok no jedno kojenie nám trvá hodinu s tým že o hodinku a pol je hore.. začiatky sú strašne ťažké...😢😢 a nemôžu sa mi prsia zapáliť alebo niečo keď to nechám tak ?

moncicna
autor
27. mar 2022

@lukina20 mi teraz prikladáme každú hodinku max 2 a kojíme nejakú hodinku.. Možno mám len zlú techniku.. 😢 Keď ho niekedy nakojím až zaspinká uložím ho a o pol hodinky začne plakať tak je do plaču aj mne 😢

moncicna
autor
27. mar 2022

s tými klobúčikmi nemá zatial nikto skúsenosť ? 😢😏

kukulienka83
27. mar 2022

@moncicna to sú hormóny...len si poplač... Dávaš aj odgrgnut, či ho po pol hodinke netlačí bruško keď plače. Je to bábätko, tie inak nevedia dať svoju potrebu najavo. Moc ti neporadim čo sa týka kojenia, možno by bolo dobré kontaktovať laktačnu poradkyňu. Moji chalani boli najedeni za 5-6 minút 🤣 a každú hodinu a pol deň noc až do 1 roka 🤷

ankare
27. mar 2022

@moncicna si super maminka, že dojčis svoje dieťatko, je to pre neho najlepší štart do života!
Začiatky sú veľmi tazke, ale laktacia sa časom ustáli.
Keď sa Ti nalejú prsia a bábätko je hore, ponukni mu. Dojčí ho na požiadanie. Ak bábo spí, tak si len tak ručne odstriekaj do uvolnenia. Nemusíš odsavat, lebo čím viac odsajes, tým viac sa mlieko tvorí. Zápal vznikne, keď sa upcha mliekovod, preto pri naliati prs odstriekaj, aby sa ten tlak uvoľnil.
Ten krátky spánok bábätka je bežný, neboj, aj to sa ustáli.
Klobúčiky nepouzivaj, to kazi dojčenie. To Ti isto v pôrodnici poradili. 🤦
To,že máš malé bradavky, vôbec nevadi, bábo sa totiž prisava na cely dvorec, nielen na bradavku. Pri prisatí sa mu vlož čo najviac dvorca do pusy, dieťatko musí čo najviac pusu otvoriť.
Ak si nevieš s niečím rady, pokojne kontaktuj laktačnu poradkyňu, všetko Ti ukáže a vysvetli.
Dojci bábätko čo najdlhšie, ako sa Ti bude dať, materské mlieko je doslova tekuté zlato. ❤️

moncicna
autor
29. mar 2022

@ankare Ďakujem pekne.. odsávanie mi ani moc nejde skôr masírujem a odstriekavam... Kojím ho na požiadanie.. Klobučiky ?? áno pôrodnica... snažím sa skúsať mu dávať aj bez.. ale bud chiti a hned pusti alebo len začne silno plakat... Dnes v noci som sa zobudila už na strašne tvrde prsníky a mlieko z jedneho kvapkalo samo všetko bolo mokré a mne už do plaču..Drobec spinkal tak my neostalo nič iné len znova masírovať.... 🥺 Domasirovala som šla som spať a keď som sa prebudila tak prsniky zase plne😭 viem že je to možno dobré ale ak mi to s odsávačkou nejde to masirovanie je celkom zdlhave a naročne 😔

ankare
29. mar 2022

@moncicna neboj, to sa ustáli, len vydrz. Mne sa tiež niečo podobné dialo, mohla som si nočnú košeľu doslova zmykat. Odstriekaj do uvolnenia, aby sa to tam neupchalo. Držím palce!

moncicna
autor
29. mar 2022

@ankare dnes som cely den zatial nepocitovals plne prsia prave naopak zdaju sa mi byt ako keby prazdne

ankare
29. mar 2022

@moncicna určite nie sú prázdne, len sa už asi laktacia ustaluje 🙂

moncicna
autor
29. mar 2022

@ankare a čo znamená ak v prsníkoch pociťujem ako keby také mravčenie... trpnutie ?😏

ankare
29. mar 2022

@moncicna ja taký podobný pocit cítim, keď sa mi spúšťa mliecko.

janulik270
29. mar 2022

Poznám to pri oboch detoch .Mlieka kvantum.Klobucik som skúšala aj ja ale žiadna pomoc dieťa si v nemocnici zvyklo má fľašu.Snazit sa prikladať malého a zbytok mlieka odsavat nechať rezervu ak by chcelo papať a ďalej odsavat pretože mlieko sa bude tvoriť prsník stvrdne malý toľko nevytaha a môžeš mať zápal prsnikov .Ja som kvantum mlieka mala každé 3hod odsávala a aj napriek tomu zápal prsníkov.
@moncicna
@moncicna

moncicna
autor
30. mar 2022

@janulik270 mne praveže s klobučika saje pekne dnes sa nam dokonca podarilo nakojit bez klobucika... problem bol skor s tymi prsiami ale od vcera mi este ako sa povie nestvrdli.. citim ze su tvrde ale tak akurat nepocitujem ziadnu bolest...cize som neodsavala 😏

janulik270
30. mar 2022

@moncicna to je super že papa či už z prsníka alebo klobucika,každé dieťa iné ale ak pociťujete veľa mlieka musís odsať.Mlieko sa vytvorí ďalšie.Prejdu pár dní prsník prsník sa ti upcha stvrdne a potom bude problém odsat.Aj v nemocnici mi kázali odsať zbytok

moncicna
autor
30. mar 2022

@janulik270 mne zas vraveli ze ak nepocitujem tlak a hrudy tak neodsvat 🤷🏻‍♀️ kazdy inak vravi 😟

janulik270
30. mar 2022

@moncicna poznám to mne odporúčali klobúčiky v nemocnici a druhá sestrička má zdrbala že prečo ju učím na klobuciky 🤦