Menštruácia a dojčenie

timuss
7. mar 2012

ahojte baby...mám takú otázku...dostala som menštruáciu a moja 6 mesačná dcéra druhý deň menštruácie odmietla prsník...trvalo to pol dňa, horko-ťažko som ju nakŕmila striekačkou po dvanástich hodinách hladovania...pri ďalšom dojčení pekne papala...zase len papala dva dni a teraz zase odmieta prsník...viem, že pri menštruácii môže mať mlieko inú chuť, že sa stáva, že deti odmietajú prsník, ale môže byť aj takto, že jeden deň odmieta potom zase nie a potom zase odmieta? aké máte skúsenosti?...ja mám menštruáciu už tretí krát a doteraz problém nebol...keďže včera už pekne papala dala som aj prvý krát príkrm, mrkvičku, zjedla tak 3 lyžičky...môže to mať nejaký súvis s tým dnešným odmietaním?
no a vlastne ani neviem, či odmieta mliečko alebo mňa, lebo ona sa vôbec neprisaje...otvorí ústočká, priblíži sa k prsníku a potom sa s revom odtiahne...môžno mám nejakú inú vôňu kvôli hormónom či čo...inak parfém ani nový prací prášok ani nič, takže to jej vadiť nemôže...už som sa aj osprchovala nech som voňavučká a stále nič 🙂

kukucg
7. mar 2012

@timuss Ak si menstruaciu uz mala a problem nebol a jeden den nechcela potom zase hej tak neviem, ale myslim ze to bude niecim inym mozno, skus porozmyslat co v tom moze byt. Inak ja som mala ms od sestonedelia pravidelne, dojcila som skoro dva roky a malemu to nikdy nevadilo, aj ked samozrjme kazde dieta je ine 😉

kotli
7. mar 2012

Ahoj chcela by som sa opýtať.som po pôrode 4 mesiace a beriem antikoncepciu Cerazette.tá sa ale berie bez prestávky na menštruáciu.takže celé tri mesiace som menštruáciu nemala len som sa chcela opýtať či je to pri kojení a braní tejte antikoncepcie.a to ked budem kojiť dajme tomu rok a budem brať túto antikoncepciu to rok nebudem mať menštruáciu?Budem vďačná za odpoveď

bazalka4
7. mar 2012

Aj moj styri a pol mesacny syn toto zacal robit, ja este len ocakavam menstruaciu asi o dva dni, tiez ma to napadlo, ci to mliecko zmenou hormonov nemoze mat inu chut. My sme uz den a pol na UM, maly je ovela pokojnejsi ako pri dojceni, asi som uz mala aj menej mlieka, neviem.Tiez sa mi sam odstavil zo dna na den, trosku ma to mrzi, ale papame uz kase aj zeleninku, takze uz to nie je take, akoby som prestala dojcit skor.

timuss
autor
7. mar 2012

@kukucg no veď práve preto nechápem...ale neviem, chorá nie je ani nevyzerá, že by ju niečo trápilo, hrá sa, smeje sa...zúbky nevidieť, že by sa tlačili, ja som stravu nezmenila, ani žiaden kozmetický prípravok, ani prací prostriedok, ani sa nič také nestalo, včera sme mali super deň, všetko ok, tak neviem....
inak, je pravda, že minulý mesiac pri menšturácii som mala oveľa menej mlieka, tak možno preto neštrajkovala 😉

kukucg
7. mar 2012

@timuss Tak mozno to uz ani nezistis, tiez sme mali obdobia ked sa maly durdil, nechcel a neviem co, vzdy to ale preslo, len treba vydrzat ak chces dojcit 😉

timuss
autor
7. mar 2012

@bazalka4 mne lekár tiež radil prejsť na UM, ale ja by som nerada...mlieka mám dosť a okrem toho malá mi nevie papať z flašky (od malička odmieta ja cumlík), tak si neviem predstaviť kŕmiť ju stále striekačkou alebo lyžičkou 😒

cikyta
7. mar 2012

@timuss Tak ako píše
@bazalka4 tiež sme to mávali zhruba 2 dni pred menštruáciou a bolo to každý mesiac celé 2,5 roku 😝
Na začiatku som myslela, že tiež...mám málo mlieka, poskušala som UM, možno som zmenila prac.prášok,či možno je dcerka chorá......no neskôr, ked mi začala dcerka rozprávať mi sama povedala pri menzese, že :
- Nie, ja nechcem mliečko. Je zlé, fuj. 😝
(No aj napriek tomu si cucla a na další den,dva už bolo zase dobre a mnamky) 🙂
Takže moja skusenosť vraví, že ANO, je to mliečkom.

timuss
autor
7. mar 2012

@kotli no ja presne neviem, ale podľa mňa ak to je antikoncepcia bez prestávky na menšturáciu tak menštruáciu zrejme mať nebudeš, aj keď hovorím neviem, ja som antikoncepciu nikdy nebrala 🙂

timuss
autor
7. mar 2012

takže asi to bude tým mliekom a preto protestuje...resp. protestovala, pretože pred chvíľou vzdala svoju hladovku a najedla sa 😀 ...už musela byť poriadne hladná, veď naposledy jedla normálne včera večer o deviatej...ráno som do nej natlačila niečo striekačkou, ale žiadna sláva...no teraz zo mňa vycicala aj poslednú kvapku a zaspala 😉

strapco13
8. mar 2012

@kotli kym beries ttuto antiku bez prestavky tzak menzes nebudes mat

strapco13
8. mar 2012

@timuss kazdy menzes je iny a iank moze dieta zareagovat..je mozne ze jej nechuti tak odmietne, ale potom je taka hladna ze aj to "nechutne" menzesove mliecko vypije..cize nenut ju dojcit sa ked nechce, ale prsnik aktivne ponukaj, nech sa prisaje ked bude ona chciet, ak by bola velmi velka pauza, tak si mozes odsat mliecko na udrzanie laktacie..nemusis, ked zacne pytat castejsie tak sa to rozbehne zas.
ono niekedy to je mlieckom, niekedy tym, ze je mamicka pri menzese nervozna, a niekedy staci ze si ju podvedome prikladas na dojcenie s pocitom, ze co ak ma zas odmietne..a vysledok je ze dieta to citi a duplom odmietne
nastastie menzes je len kratko, vrati sa spat k dojceniu..len nedaj flasku, UM..vydrz to
este..ak bol menzes iny ako tie predtym..tak sa testni ci nie si tehu

timuss
autor
9. mar 2012

@strapco13 áno, vrátila sa k mliečku, už jej zase chutí 🙂 inak, nenútim ju, keď nechce, ale viac ako 12 h pauza sa mi zdala už príliš dlhá, preto som ju nakŕmila striekačkou...fľasku som skúšala, ale je jej z nej na vracanie, tak ako aj z cumľa 😉 asi si myslí: pfuj...umelé 😝

lusja
10. mar 2012

Ahojte. chcela by som sa opytat, ako skoro po porode pride menzes. dakujem.

vejula
10. mar 2012

@cikyta sranda moj maly na menzes vôbec nereagoval 😕 pil uplne normalne ako keby som ju ani nemala, ani som nezaregistrovala že by som mala menej mliečka

strapco13
10. mar 2012

@lusja menzes je cisto idividualna zualezotost, niekto napriek dojceniu dostane hned po sestonedeli , niekto az po ukonceni dojcenia, a ostatny niekde medzi tym 😅
dieta na menzes moze a nemusi reagovat
jaj a otehu mozes aj bez menzesu..lebo najprv je ovulacia potom menzes ak dojde k oplodnenuiu, tak mezes uz nepride...a kedze nevies kedy pride prva ovulacia dopredu tak bud sa sleduj alebo chran ak nechces dalsie babo

lua278
5. júl 2012

Ahoj, vie mi niekto poradiť. Mám 4mesačnú dcéru a plne ju kojím, po šestonedelí som dostala menštruáciu 3krát v intervaloch približne každých 14 dní. Teraz som mala poslednú 1.júna a od vtedy nič. Občas mám pocit, že ma bolí v podbrušku ako pred menštruáciou, ale nikdy nič. Je to normálne??

feb13
5. júl 2012

@lua278 Ahoj, ja som dostala menzes po prvom porode ked mal syn 3,5 mesiaca (a to som bola este aj darkyna mlieka, odsavala som 300-400 ml denne) o 14 dni som dostala druhy co mi ten prvy ledva skoncil a kedze boli obe aj dost silne tak som sa pytala lekara, vraj to moze byt... robil mi az UZV pre istotu ci to krvacanie nie je sposobene niecim inym (zbytok placenty napr.) ale bola to menstruacia, tiez mi hovoril ze je to vsetko anovulacne len z hormonalneho poklesu a taketo nepravidelne krvacanie sa moze pocas dojcenia vyskytovat a nic sa s tym nerobi. Jedine ze by som to mala prilis casto tak treba davat pozor aby som anemiu nedostala. Po tej druhej som ju uz ale mala kazdy mesiac a mala som aj ovulaciu. Ale u teba to moze byt inak, mozno sa ti este plodnost nevratila a mas len nepravidelne anovulacne krvacanie co moze byt raz 2 tyzdne a raz 5 tyzdnov... Ak mas ale nejake pochybnosti, urob si tehotensky test nic s tym nestratis...
K tomu pobolievaniu, ja som take mala viac dni pred kazdou menstruaciou, aj pred spinenim... po prvom porode som spinila raz, par tyzdnov pred prvou menstruaciou a teraz po druhom som uz spinila 2x, ked mal syn 5tt a 6tt a tiez som to predtym citila v podbrusku. Vraj take spinenie tiez moze byt, je to neskodny jav a neznamena navrat plodnosti.

strapco13
5. júl 2012

@lua278 suhlasim s @feb13 pri dojceni nemusi byt menzes pravidelny, pobolievanie moze byt prizank, ze menzes dostanes..ale ak je moznost, ze by si bola tehu, tak sa testni

dijefcatko
9. júl 2012

ahojte, ja som menzes dostala od pôrodu po 10 mesiacoch, presne minulý silvester, odvtedy bol pravidelný 31dňový cyklus. Teraz menzes mešká cca 2týždne, slabé špinenie trvá už 5 dní a menzes nikde. Tehotenský test pred týždňom negatívny, bazálna teplota nízka (tú som zmerala len pre zaujímavosť, škoda ďalšieho tehu testu). Môže menzes pri dojčení opäť zmiznúť, keď už pol roka chodil pravidelne? Alebo ísť radšej k lekárovi? Vďaka za všetky odpovede.

lua278
9. júl 2012

@feb13 dakujem za odpoved. myslim ze tehotna nie som lebo medzi tym mi menzes prisiel znova vcera po viac ako 30tich dnoch. uvidime ako to bude dalej 🙂

feb13
10. júl 2012

@dijefcatko Ak si zrazu zacala intenzivnejsie dojcit tak moze.

matafuskova
9. mar 2020

.
O. O o