Môžem jesť bryndzové halušky, keď ešte dojčím?

miska7754
2. máj 2023

Ahojte ked dojčím myslíte že môžem bryndzove halusky s bryndzou bezlaktozovou?

pribinak
2. máj 2023

@miska7754 naše staré matere žili na haluskach s bryndzou
Veď je to naše národne jedlo

tanicka907
2. máj 2023

tieto starodavne myty, ze co nemozes jest pocas kojenia... normalne mozes jest vsetko, okrme potravin, ktore Ti vadili uz pred tehotenstvom...

miadi
2. máj 2023

Bryndzove hakusky pre mna 🤮 ale bryndzovu pomazanku od maminky aj pocas kojenia na Svk som jedla na kila 😂preco bezlaktozovu ? Mas intoleranciu? Ja som jedla uplne vsetko co normalne aj sosovicu aj stiplave deti nemali ziadne problemy. Aj orechy som jedla a mala je alergicka na orechy mà aj epi pen 🖊 alergen nejde do mlieka.

petamich
2. máj 2023

vacsina bryndze, ktoru kupis v obchode je pasterizovana - ked by si chcela pre istotu byt opatrna 🙂 ale podla mna pokojne mozes

elmivelmi
2. máj 2023

tak dojci

jazula
2. máj 2023

Nepasterizované bryndza sa pokial viem neodporúča v tehotenstve kvôli listerii, ale nepočula som o tom, že by mala bryndza vadiť pri dojceni…

nevenka
2. máj 2023

Hovori sa, ze jest sa moze vsetko. Nuz...sestra nedavno zjedla kapustnicu, mala ma 3 mesiace a nic, to dieta len viac kakalo. Ja keby som zjedla kapustnicu, tak moju 4 mesacnu rozdrapi, a vlastne...Vsetky 4 moje deti. Pre mna neexist jest kapustu, hrach, sosovicu a kukuricu, papriku a leco. Zelenu fazulku som jedla a bolo to celkom ok. Pomaly skusam vsetko. Bryndza uplne v pohode.
A este otazka: Co znamena, ze ESTE dojcim? Aky vek ma dieta? Lebo je trochu rozdiel, ak ide o novorodenca a rocne dieta...😁

mandarinka555
2. máj 2023

@miska7754 Ach jááááj😂

bluka2
3. máj 2023

Ja som jedla chrobákov v Kórei v 4 mesiacoch plne dojceneho dieťaťa a to bolo fakt jedine, čo som nepocítila ja, ale ona … iba trochu viac kakala. Bryndzu kľudne…

sajmonka_1216
3. máj 2023

@miska7754 mozes kľudne..

jesenzima
3. máj 2023

@miska7754 jasné že môžeš. Moje obľúbené jedlo počas dojčenia (keďže milión kalórií si moje telo pýtalo) bol dvojitý cheeseburger s jalapenos paprickami a červenou cibuľou u nás v burgrarni 😃

miska7754
autor
3. máj 2023

@nevenka to autor dal sam názov ja som dala názov dojčenie a dal modrý koník inak názov mam 3 týždňové babatko

domiklik
3. máj 2023

@tanicka907 to, že bryndza nevadí matke, neznamená, že nemôže vadiť dieťaťu...
@autorka musíš len skúšať, čo dieťa toleruje... Niektoré bruška zvládnu všetko, pri iných musíš riadne pre triediť jedalnicek

laurikalalinka
3. máj 2023

@miska7754 prepáčte ale ja už nechápem čo sa deje všetkým ženám...dieťa nieje porcelánová bábika,naše babky jedli všetko a deti boli zdravé a tu sa naháňajú pre bio a jedlo bez soli a žiadne sladkosti,a prikrmy a vymýšľajú sprostosti,jedli ste niekedy jedlo bez soli???,bryndza obsahuje vitaminy,zabúdajú na obyčajné jedla,a kupujú blbosti,Tofu jedla-výroba,prejde Vás chuť...

luciaaaaa
3. máj 2023

@miska7754 toto je este vcelku rozumna otazka. Uz tu boli otazky, ci moze tehotna chleba vo vajci, ci moze dojciaca tofifee.
Ano, mozes.

cervenaruza123
3. máj 2023

@miska7754 Bryndza je rizikova hlavne preto, ze je nepasterizovana a ak by obsahovala nejake patogeny, mozu byt skodlive. Ale vacsinou je samozrejme bryndza bezpecna a dnes casto aj pasterizovana. Precitaj si pripadne na obale.
Ale pises, ze mas 3-tyzdnove babatko. Treba vyskusat, moju dcerku bolelo brusko, ked som jedla taketo tazsie veci na travenie. Mozno jej nevadila ani tak samotna bryndza ako kombinacia bryndza-mast-zemiakove cesto. Niektorym detom to ale vobec nevadi. Skusila by som dat si trosku, ci nebude mat tazkosti nejake a uvidis. Moja mala tazkosti zhruba od 3.tyzdna do asi 3 mesiacov, potom som uz mohla jest ovela viac veci a skoro nic jej nevadilo.