Nočný hlad v 2 rokoch. Čo robiť?

ivana2909
15. sep 2008

Ahojte mamičky, potrebovala by som radu ohladne papania v noci. Náš 2-ročný drobec sa začal v noci budiť na hlad. Zobudí sa a vykrikuje "mňam mňam", keď mu dám len vodu alebo čaj, rozčertí sa a začne veľmi plakať. Doslova sa dožaduje mlieka. Nechcem mu v noci zaťažovať bruško a tak zo začiatku odmietam. Plač a krik je však stále silnejší. Bývame v byte a v noci všetko počuť, takže často zobudíme aj celý vchod. Najprv som naňho nahnevaná a snažím sa mu po dobrom aj po zlom vysvetliť, že v noci sa má spinkať, nie papať. Ten plač mi však láme srdce. Malý ma objíma, stíska a prosí o mliečko. Čo ak je naozaj hladný - má len nejaké obdobie rastu a zrejme potrebuje papať viac. Nakoniec mu mliečko dám a on spokojne zaspinká. Ja však celá rozrušená zaspať nemôžem. Už teraz sa bojím, čo bude v noci. Synček nie je žiadny drobček a rád papá. Má dva roky a 15 kg, takže ho nechcem veľmi prekrmovať, na stravu dávam pozor, sladkosti papá len výnimočne. Na druhej strane, čo ak naozaj len momentálne potrebuje viac papať.
Poraďte čo robiť. Ďakujem

katarinas
15. sep 2008

Ahoj, Ivana, tak tento tvoj problem poznam velmi doverne... 😉 Moja dcerka ma 2,5roka a 17kg a teda tiez ziadne sparatko a tiez ma rada mlieko... S nocnym pytanim mlieka bojujem pol roka a zda sa, ze konecne uspesne... Posledne tyzdne viacmenej prespi celu noc... Tiez som sa bala, ze ked bude v noci pit mlieko, bude priberat na vahe, co som teda nechcela. Vypije flasku mlieka vecer pred spanim a nadranom dalsiu. Volakedy si pytala aj v noci okolo jednej-druhej, niekedy aj okolo stvrtej-piatej dalsiu a rano zas... Vodou sa oklamat nenechala, tak som urobila na nu fintu... nocne mlieko som jej zacala riedit vodou... vo flaske mala biely napoj, malo to mliecnu chut, tak sa uspokojila.
Tiez som zistila, ze ked mala vecerala neskor, pred spankom (a v posteli vypila este aj flasu mlieka), tak sa mi v noci zobudila. Mozno hlad, mozno smad... Ked sa vydatnejsie naje na olovrant a na veceru zje iba jablko alebo nieco malicke, spi dobre, zobudi sa najskor nadranom okolo piatej-siestej... alebo az rano...
Vyskusaj, mozno budes aj ty uspesna 😉 Chce to vsak trpezlivost... Drzim palce.

junovka
15. sep 2008

aj my sme toto mali pri Timeike 😉 zvladli sme to v pohode.Neboj nic, raz to skonci 😉 🙂

ivana2909
autor
15. sep 2008

Našťastie to nie je pravidelné, ale čoraz častejšie. Nepije viac mlieka. On si vlastne rannú dávku vypije v noci. Predtým sa večer napapal, pred spaním som mu dala mliečko a zobudil sa až okolo piatej, pol šiestej. Vypil mliečko a spinkal do ôsmej.
Teraz sa mi zdá, že je niekedy je naozaj hladný. Nakoľko sa nebudí každú noc. Cez deň nepapá až tak veľa - nemá čas. Niekedy ho ani nenapadne, že treba papať. Pýta si len keď vidí niekoho jesť.
Náš jedálniček:
raňajky - pol niekedy celý okruh chlebíka so syrom a šunkou
desiata - ovocie - začína odmietať, alebo len pár krát zahryzne
obed - polievka, hlavné jedlo - na obed sa vie dobre napapať
desiata - jogurt, príp. piškóty, ovocie
večera - krupica, zemiaková kaša, ryža, príp. pečivo
pred spaním - 250 ml mlieka
Neviem či potrebuje viac, od narodenia je to poriadny chlap - 4320g, 58cm. Ale stále počujem z okolia, čím ho chováte, že je taký tučnučký. Nedávajte mu už toľko, ...
Mne sa nezdá až taký bucko, aj keď je vidno rozdiely od niektorých rovesníkov, mám len pocit, že je len trošku buclatejší.
Neviem, nechcem mu uškodiť žiadnym smerom - ani viesť k obezite, ani mu odopierať to, čo potrebuje.

ivushka
16. sep 2008

ahoj ivi,
neviem sa vyjadrit k tomu nocnemu hladu, len ta chcem potesit. moj kubo je z dvojiciek ten vacsi, ma 22 mesiacov, 93cm a vazi 16 kg ;) prerastol vsetkych rovesnikov na sidlisku... a keby len rovesnikov, aj ovela starsie deti... 😀 aj detska lekarka je vzdy v nemom uzase, ked nas vidi. ale je to urcite lepsie, ako keby boli malicki a zle by rastli... a ked mu davas zdrave jedlo a malo sladkosti, nemusis sa obavat. deti maju rozne fazy rastu a aj chuti do jedla.. tak ako my 😉
drzim palce!! 😵

mata78
18. sep 2008

ahoj ivi.
bud rada, že v noci pije iba mliečko. naša staršia ddcerka robieva to iste. niekedy sa zobudí v noci s tým že chce papať. ale my mamé tu smolu, že ona mlieko odmieta. vždy ma zobudí " mami chcem ebík" takže niekedy sedím v kuchyni rano o 2.00 hod a čakám kým spapá ten svoj "ebík". ale to má iba také obdobia. trvá to tak týždeň , dva a potom je niekolko dní pokoj a potom znova. asi je to v tedy ked rastie a potrebuje viac papat. a ona cez deň nemá kedy 😀

spantex
19. sep 2008

Ahoj. Môj syn má 17 mesiacov a od narodenia sa každýú noc zobudí papať mliečko. Večer pred spaním vypije
3 dcl krupicovej kaše , potom sa zobudí niekedy už o pol 12, potom len ráno okolo 8. Niekedy vstane okolo pol 2 potom zase o tri hodiny. Už aj ja by som sa vyspala celú noc. Čajík nevypije, ani vodu. Má 11,5 kg, takže je v norme. Neviem dokedy ešte bude takýto hladoš.

bubba
19. sep 2008

nocny hlad u deti od 8 mesiacov je podla mna len a len vecou navyku....ja som v 1,5r.proste prestala davat.trvalo asi 3 noci riadne prebdene ale zvykla si.stacilo aby sa jej posunul jedalnicek na denny rezim ...odvtedy spavame obe celu noc 😀
este v 1,5r sa budila na 2 davky 23-00 a 3-4-00.najskor som vysadila tu vecernu s tym nebol problem a potom rannu to bolo troska horsie.bolo aj plac,tak sme zazli svetlo hrali sa,potom sme zaspali nachvilu na koberci,potom zasa plac...vzdy som ponukla len vodu.nakoniec vodu zobrala a pochopila ze koli tomu sa jej veru neoplati vstavat.lenze konecne som pochopila precomi nikdy mala nechela ranajkovat--lebo bola zasytena z nocneho mliecka a potom mi az do obeda nejedla.cele sa jej to posunulo a teraz fajn,strava pestra 5x denne predtym sme toto veru nestihali.
jedna susedka este koji 3,5 rocneho syna 2x vnoci.to chapem proste chce mu dat co najviac MM kym este je 😀