Odmietanie dojčenia z únavy

bessdonna
14. máj 2023

Ahojte baby. Uz trikrat sa mi stalo, ze moja mala bola taka prepodnetovana alebo preunavena(napr. Malo spala, nevedela som ju uspat, boli sme na navsteve a pod), ze sa nevedela nadojcit. Nezobrala prsnik, len plakala a plakala stale viac. Ma 3 mesiace. Teraz to bolo tak, ze viackrat som sa pokusala ju nadojcit ale prsnik ani nevzala. Potom som si s nou sadla, spievala jej, trochu ju hojdala pri tom a zobrala a brutalne silno a vydatne pila a hned zaspala. Dnes sme boli u rodicov, malo spinkala. U rodicov tiez nevzala prsnik ale az doma a potom vecer podobne. Posledne 2plienky mala suche dost. Mlieko mam, skusala som odsat po kojeni parkrat tento tyzden a za 10 min som odsala 70 ml. Na prikrmy si odkladam. Okrem toho vzdy staci jeden prsnik, druhy nechce na jedno dojcenie, takze mnozstvom to nebude. Alebo myslite, ze tych 70ml jej niekde moze chybat? Uz si namyslam asi. Vcera sme sa tiez flakali, ale spinkala vzdy hodinku ako doma bud v aute alebo v nosici. Mozno jej bolo privela tych podnetov? Flasu ani dudel nikdy nevidela, takze dufam, ze to nebude strajk lebo si to fakt nezasluzim.

domireb
14. máj 2023

@bessdonna možno si malá zaslúži trochu viac kľudu. Chceš ísť tam hentam,ale 3mes je ešte malinká,nachodíte sa ešte dosť. Sama píšeš, že štrajky boli keď ste boli u rodičov, flákali sa, málo spala a najedla sa až doma. Skúsila by som ju chvíľu neťahať hore dole, uvidíš, či aj doma bude štrajkovať.

anavixy
14. máj 2023

Strajk nie je ani o flasi ani o cumli a uz vobec nie o tom, ci si to niekto zasluzi.. “strajk” je prejav nejakeho nepohodlia, problemu, ktore babatka nedokaze inak spracovat ci prejavit. Samozrejme, ked je dieta preunavene, je mrzute a niekedy nechce ani papat. Urobila si to spravne, upokojila si ju a ona sa prisala. Vtedy najucinnejsie je nadojcit dieta v polospanku. Ale suhlasim s tym, ze je potrebne snazit sa vyhnut tomu, ze je dieta uz prilis unavene a prisposobit sa hlavne dietatu. A nikomu nic nevycitat, ani babatku a urcite nie ani sebe. 🙂

angeli121212
14. máj 2023

@bessdonna aj náš malý občas takto reaguje ale on sa nakoniec vždy nakojí, keď niekam ideme vždy ho nakojím pred cestou, hneď keď prídeme na miesto a keď sa mi zdá, že je kus hladný aj keby sa mal kojiť častejšie, pretože keď som to nechala zájsť ďalej bolo mu to len horšie. Mne pomohlo si nájsť čo najtichšie miesto kde sme len samy dvaja a tak sa nakojiť, môj je naučený aj na fľašku, čiže keď je veľmi zle odsajem si mlieko a dám mu z fľašky (na novom mieste sa chce poobzerať a akoby nechcel nič zmeškať a fľaška mu umožňuje sa aj obzerať). k tomu cestovaniu a flákaniu, my sa snažíme to dávkovať tak a v takej dĺžke, aby to bolo aj pre malého zvládnuteľné

bessdonna
autor
14. máj 2023

@domireb inak furt sme doma. Cez vikend sme trochu sli. Asi neni zvyknuta. Teraz uz budeme len my dve, tak snad bude ok. Bojim sa aby neodmietala dojcenie.

domireb
14. máj 2023

@bessdonna najpravdepodobnejšie to bude len v rušivých vplyvoch, že chce iba teba a byť s tebou v pohode a v kľude. Nestresuj, netlač.

bessdonna
autor
14. máj 2023

@anavixy ja viem ale ked mamila dokolecka toci o cumlikoch a tak radsej nedas a aj tak sa rysuje strajk(snad nie) tak mas pocit, ze robis tie opatrenia zbytocne, lebo to ci bude babo odmietat prsnik mozno ani nesuvisi s tym ci ma alebo nema cumlik. Babu nevycitam. Inak je to zlaticko. Len ma to trapi a chcem sa tomu v buducnosti vyhnut.

bessdonna
autor
14. máj 2023

@domireb vies ja ju rada kojim, uspavam. Ale je narocne byt furt doma. Okrem toho obcas aj ist musis.ide leto, aspon na kupalisko by som sla aj kvoli vacsej. Ale za takuto cenu nie.

domireb
14. máj 2023

@bessdonna ale tu sa nevraví o tom, že seď doma. Treba chodit von, ano aj do obchodu, aj vybavit, aj na navstevu, ale v prvom rade mysliet na babatko,ved ma este len 3 mesiace, naozaj je este malicka a vidis, ze reaguje tak, ako vie, ked sa neciti komfortne. Stoji za to navsteva, ked sa ti nevyspi, nenaje? Navsteva moze prist k vam, da sa posediet na terase, aj vypit kavicku aj decko sa ti vyspi. Nie je to na furt, bude mat 6, 8, 12 mes bude vacsia, viac vnimat, viac sa prisposobovat ona tebe.

bessdonna
autor
14. máj 2023

@domireb mas pravdu. Nestoji to za to. Zle sme vyhodnotili situaciu😭boze dufam zajtra uz bude dobre. Uz som ju prave polozila do postielky.

domireb
14. máj 2023

@bessdonna bude lepsie, hlavu hore 😉

zorkahorka
14. máj 2023

@bessdonna toto mi pride ako prvy strajk. Prejde to a budes moct s nou chodit kdekolvek

leniel
14. máj 2023

Odkladať a odsávať mm fakt nemusíš, dieťa tvoje mm do príkrmov fakt nepotrebuje a pravdepodobne ho ani nebude chcieť. Mám skúsenosť s dvomi, a obe odmietali akékoľvek rozmrazené mm, aj primiešané do jedla - jednak chutí inak po rozmrazení, a oni sa predsa majú zoznamovať s jedlom, ochutnávať, mm predsa ochutnávajú od narodenia 😉 A áno, šlo o štrajk z únavy, postup bol super, ale súhlasím že doma sedieť nemôžeš... nosíš svoje bábo? ono maminka je základ, a ak by ste aj boli mimo dom, pokiaľ budeš mať chrústika na sebe, je veľká pravdepodobnosť, že bude spokojná, že pod vplyvom vône mliečka si rada dá (ideálne počas nosenia), a nebude prepodnetovaná 😉 vyskúšaj 🙂

paulahr
14. máj 2023

@leniel tiež mám skúsenosť že syn nechce rozmrazené MM 😀našťastie ja som veľmi mlieko neodsavala a neskladovala, takze aj to čo som mala skončilo v jeho vanicke pri kúpaní, škoda

bessdonna
autor
15. máj 2023

@leniel vies rozmyslala som, ze ked dr povie, ze treba davat obilninove kase(prvej som nedavala ale mali sme inu dr), tak to radsej zarobim s mm ako s um. Tak som si chcela odsat po troskach, kupili sme straane dobru odsavacku elektricku, tak to bolo raz dva,lebo planujem pocas prikrmovania ked si nepyta po prikrme mm odsat, aby som si do roka udrzala tvorbu. Nosim malu, spinka mi v nosici ked vysavam alebo umyvam podlahu. Vonku spala v nosici len raz. Je spokojna v nom, len mam belenku mini a ona 6550 g a citim ako to taha dole, ako sa vsetko posuva dole a je mi to mega nepohodlne a bojim sa ze ju to tlaci. Tuho mi v nom zaspi a stresujem ci dycha. Mam aj kibi ale to sa da od 4 az 6 mesiaca pouzivat. No a kocik na spanie odmietame uz viac ako mesiac. Cez den inak uspavam na rukach(ako ked sa dava odgrgnut) potom som v polosede a ona spi na mne po hodinke 3x-4x za den. To takto aj v restike aj doma proste vsade. Paradoxne u svokrovcov a rodicov mi tak niekedy nezaspi lebo oni proste vyrusuju a potrebu spanku nechapu.

leniel
15. máj 2023

@bessdonna obilninove kase som dietatu robila vzdy len s vodou, uplne staci. UM moje deti neochutnali. a aby tvorba neklesla, staci dojcit na poziadanie 😉 idealne PRED prikrmom, aj PO prikrme, kedze prikrm je prve mesiace len ochutnavka a zoznamovanie sa s jedlom, ani nie je ziaduce aby hned babo zjedlo hned povedzme 100g, staci par lyziciek

bessdonna
autor
15. máj 2023

@leniel vies tak som to mala s prvym babom a mne sa to tak neosvedcilo. Nechcelo papat, dojcila sa kazdu polhodinu cez den aj v noci a potom mala ubytok zeleza. Moja mensia tiez nemala um, mne tiez na kojeni zalezi. Ale teraz nechcem dlhsie ako 1,5 roka. Vadilo mi vytahovanie prsnika kedykolvek na verejnosti aj doma kazdych 30 min alebo este castejsie. Cim starsia bola, tym hysterickejsie to chcela. Dodnes malo papa. Chcem teda trosku aby moja mala ok nie od 6 mes alw od 7 aby zjedla meratelne mnozstva aj ked malicke.

leniel
15. máj 2023

@bessdonna tak ti držím palčeky, aby to druhé bolo v tomto ako môj synček 🙂 prvá robila presne to čo popisuješ, a tento mladý pán je úplne super, cucká len doma, aj to maximálne každé 3 hodiny, normálne sa naje aj jedla, vonku sa vôbec nekojí (aj zaspí kľudne bez toho), a aj v noci spíme 🙂

bessdonna
autor
15. máj 2023

@leniel jeeej, super, tak mam nadej🙂malinka tiez spi v noci, mala noci, kedy som ju radsej parkrat nadojcila v polospanku lebo sa nebudila vobec