Odstavenie 7,5 mesačného dieťaťa od kojenia

anomiso
12. jún 2017

Mam otázku a prosbu o pomoc. Dcérka ma 7,5 mesiaca kojená + prikrmy.Je celkom závislá na kojení ci skor na cuckani. Upokojí sa pri tom a vecer aj zaspinkava pri tom.No posledné asi dva týždne ma pri tom stipe rukami na prsiach a mam ich celé modrinove,ked jej chytím a odtiahnem ruky place. Navyše zacala aj hrýzť dasienkami, zúbky este nemá neviem si to predstaviť so zubami. Ako ju naučiť na flašku?ako často dávate umelé mliecko? Ja som uz ubolena a zufala....

ivec16
12. jún 2017

Zamestnat rucky niecim inym ste skusali? Nejaku hracku, handru, schovat prsia pod tricko nechat len to z ktoreho papa... obcas sa stalo ze zacvakol ale hlasne som upozornila ze to nemoze, a nebol potom problem... a zo zubkami tiez nehryzu... obcas sa stane nehoda ale hryzt jednoducho zakazat, zobrat prsnik ked to robi umyselne... s ucenim na flasu neporadim, ja som maleho na flasu nenaucila doteraz ma 2,5 roka

elirian22
12. jún 2017

Dojčenie nie je len kŕmenie, je to aj kontakt s maminou. Podľa mňa stačí zlepšiť techniku dojčenia a problémy by mohli ustúpiť...možno jej už tečie menej mliečka a "rozčuľuje sa" 😉 Ja mám doma takmer 4-ročného "cuciaka" a stále nemám pocit, že ho to treba odúčať. Držím palce, aby bola spokojná aj maminka aj bábatko 🙂

daja07
12. jún 2017

@anomiso ono treba dieta zamerat na nieco ine. mna maly hryzie trosku v case ked sa mu prerezavaju zuby. ked je to cez den tak ho hryznem do ruky. a ked ma velmi stipe a dohovaranie mu nepomaha, tak ho stipnem. mna ale zvykne stipat do ruky. ja celkom nerozumiem preco mamicky ked maju mlieko si myslia ze od urciteho mesiaca uz netreba kojit, ale davaju umele alebo kravske, kozie, rastlinne atd. Tak ak mu netreba materske, naco potom davaju ine. Ved v materskom su stale vitaminy, mineraly. Musite zvazit, co je pre vas vacsim prinosom. Mozno by bola schodnejsia cesta odsavania mliecka a davat jej ho do flase.

zbruna
12. jún 2017

Pri hryzeni dietata mi pomohlo, ked pri dojceni malo zaklonenu hlavku viac dozadu...robila to tak aj moja znama laktacna poradkyna, ktora mala "narocne" hryzuce dieta. Inac, skusila som si to teraz na sebe - zaklon hlavu tak, aby bol krk napnuty a celust takmer nezavries...

ratira
12. jún 2017

Ja by som bola nekompromisna a proste ked chces odstavit, treba pomaly dieta privykat na flasu. to nevadi, ze si trocha pri tom poplace, pokial nebudes trocha prisna a nevytrvas, tak ho to budes oduat hrozne dlho a bude to len a len horsie.

anomiso
autor
13. jún 2017

Dakujem za rady! Skúšali sme bohužiaľ aj stipkat odtahovat držať rúčky no nezabrali...K čomu sa prikláňam ja je buď odsávať mlieko a dávať z fľaše ci potom prejst na umelé....Pretože prsia mam momentalne v úbohom stave,svoje babo milujem no prsia bolia uz na jemný dotyk.
A ako sa vraví spokojná matka spokojne babo .Kojenie ano ale nie za každú cenu...

veronka1234
13. jún 2017

@anomiso ahoj mne pomohlo ked som mala koralky alebo retiazku na krku, maly sa hral pri kojeni s tym a mna nestipal. No a oducat tym, ze zacnes davat flasu stale a potom uz kojenie ani nebude chciet

kacena4
13. jún 2017

ahojko nevie ci mas prve dieta ale kolo 1/2 roka je to normalne ze deti zacinaju viac manipulovat ruckami okolo seba t.j. aj pri papani. t.j. vsetky zdrave deti-aj tvoje. bud rada. ak moc stipe vloz jej do rucky palcek a zacni ho bozkavat, hrat sa s nim mala by sa skludnit a postupne to mat rada, nam to pomahalo potom si zvykla a davala mi uz rucky do pusy a hravala sa s mojou tvarou nie s prsiami - cmulali sme si prsteky,hryzkali... mala to velmi rada, alebo som jej dala do rucky malicku tichu hracku ktoru si drzala. ale ak ti vadi kojenie tak prestan no prejst na umele je total narocne, musis nosit so sebou celu tasku veci. prevarenu vodu, aj studenu, aby si to vedela spravne zamiesat na 40stupnov, davkovt s pliekom, a samozrejme ciste flasky ak idete na dlhsie z domu tak taky pocet na kolko idete ☹ pretoze to nebudes mat kde umyvat/sterilizovat. je to ostara. niekedy som chodila pomali s prirucnym kufrikom, ked som isla na cely den k lekarovi - des + prikrmy a ak je teplo tak to musis mat niekde v chlade... takze kojenie je total neporovantelne lepsie...
drzim palceky nech sa vies rozhodnut ci pretat ci este skusit vytrvat