Podporuje pivo tvorbu mlieka?

janocka77
12. jún 2009

mne hovori mama, teta a vobec tieto generacie, ze pivo podporuje tvorbu mlieka. Branila som sa tomu lebo mam zvycajne vyhrady voci babskym receptom. Vcera som si ale dala pohar piva lebo som mala pocit, ze mala ma uplne vycicala. Pijem vseliake caje na podporu dojcenia, vela tekutin, zapraskove polievky no nikdy som nemala take naliate prsia ako vcera v noci. Moze za to skutocne pivo alebo to bola iba nahoda?

lukrecia341
18. mar 2012

ahojte baby ja mám pocit, že strácam mliečko, malí mi nemá ani 3 týždne pijem aj vineu aj čaje na tvorbu mlieka a to nie jeden čaj mám viac druhov snažim sa papať aj pravidelne a skusila som si dať dva krát čierne pivko ale nemám pocit, že by mi niečo pomohlo poradíte mi čo robiť?

anavila
18. mar 2012

ja som si tiež dala občas pivo,ale samozrejme, že som pribrala ako sviňa. Tiež som mala výčitky kvoli alkoholu, ale nasla som nejaky clanok o tom, ze ta skodliva latka z alkoholu do materskeho mlieka neprenika, ale že alkohol blokuje hormon oxytocin, ktory spušťa mliečko takže ked si v "tranze" aj ked mas mlieka dost, vypudzovaci reflex nefunguje tak ako ma, a nakoniec sa babetku nepodari vypit tolko, kolko by si vypilo za triezveho stavu. aspon ja som to tak pochopila.

marusht
19. jan 2014

@janocka77 neviem, ci cierne pivo ucinkuje, ale nie, ale v homeopatikach nema co ucinkovat, ked sa robi rozbor homeopatik tak tam nie je ziadna ucinna latka, preto sa treba najskor zamysliet, ze ako to je mozne, ze ucinkuju,ked nemaju ako....
Ja osobne by som si homeopatika nedala ani keby som zomierala

bobka200
20. jan 2014

ja si zvyknem niekedy dat cierne nealko pivko a myslim si ze mi tp pomaha pri tvorbe mliecka 😉

andulka81
3. apr 2014

Ano , ale vyhradne guinness - 4.2% alkoholu z casu na cas.. na odporucenie svokry z UK a funfuje to ;) samozrejme s pravidelnym prikladanim a tiez sa snazim kojit ked v noci hajame..nocne kojenie pomaha.. tiez kontakt , vôňa maminkinej pokozky...no a vela tekutin...

1buldy2
3. apr 2014

z mojej vlvastnej skusenosti, ano vinea zvysuje tvorbu mlieka a aj cierne pivo, obidve mam vyskusane....co sa tyka tych cajov...u mna hlupost, ani jeden nezabral a to som ich popila....homeopatika ricinus mi zabrali, to mas na max 5 dni tusim....ale ze by mi zabrali voda, mineralky alebo caje, to tiez nie....

luckacik
17. okt 2017

@masinka aj ja ju pijem trocha slabo mám niekedy sa naleju ale väčšina ostanú prazdne

evka03
23. máj 2018

@janocka77 mne v porodnici povedali ze vinea uz nieje dobra pretoze uz je to sama chemia... ze mam radsej pit hroznovy must ako vineu

dadus_ka
23. máj 2018

@janocka77 klidne si daj pivo ale nealko.

dadus_ka
23. máj 2018

Najlepšie na mlieko je matysak 100% hroznova šťava. Je bez bubliniek.