Prečo je 6 týždňový syn pri dojčení nekľudný?

didlinka3368
1. aug 2012

Mám 6 týždňového syna a pri každom dojčení aj v hociktorej polohe je veľmi nekľudný....Je tak nekľudný, že sa odomňa otláča rukami nohami, ale pri tom zúfalo potom znova hľadá prsník a zakaždým mu musím znova strkať prsník do úst a pri tom sa určite nahltá vzduchu a potom ho bolí bruško... Podľa mňa mám mliečka akurát, čiže to nie je tým, že by mu tieklo málo alebo veľa, lebo aj pekne priberá a dosť aj vygrcká....Kojenie je pre nás tým pádom utrpenie....Prosím poradte kde robím chybu...Ešte mi malý začal dosť grckávať, tak som kojenie v trojhodinových intervaloch po 20 minútach ťahania zmenila na dvojhodinové intervaly po 10 minútových ťahaniach a zakaždým mu dávam z iného prsníka....robím dobre?

wewe22
1. aug 2012

maly moze mat reflux tak sa snaz kojit v co najzvyslejsej polohe
skus sa skontaktovat s laktacnu poradkynu ona ti poradi najlepsie ak sa nic nezmeni behni k Dr. nech posle maleho na vysetrenie refluxu

snehuliena
1. aug 2012

@didlinka3368 Nám trvalo aj dva mesiace, kým sme si na seba zvykli a začali normálne papať. A tiež sa veľmi nahltal vzduchu, lebo jedol "pažravo". Bábätko sa musí všetko naučiť, teda aj papať. Netreba sa teda hneď ľakať, že má reflux. A teraz môže byť, že mu je pri papaní teplo, preto je nekľudný. Aj môj syn sa vždy veľmi spotí pri tom. Môj syn bol väčšinou za 10 min. najedený a keď dostal viac, tak grckal. Neboj sa, za chvíľu spoznáš, kedy a koľko mu treba a všetko sa upraví. Ak si nevieš rady, radšej choď k Dr., lebo najlepšie asi ona vie poradiť. Možno ti povie, aby si dojčila tam v ambulancii a povie, kde robíš chybu a či vôbec. Hlavne sa snaž byť pokojná, lebo malinký vycíti nervozitu a bude ešte mrzutejší. Držím palce. 😉

misa0411
1. aug 2012

Myslím, že nerobíš dobre. Skús kojiť častejšie, ja som kojila aj každých 15 minúť. Netreba sa držať presne času, treba dať tedy keď chce a toľko koľko chce. Prvých zhruba 10 minút ide len predné mliečko, až potom začne tiecť zadné, ktoré je výživnejšie. Malého v dojčení vôbec neobmedzuj, práve naopak, ty mu ešte musíš núkať. A samozrejme striedať prsníky. Môžeš mať silný vypudzovací reflex, práve kôli dojčeniu v dlhých intervaloch. Toť môj názor.

mamkabeika
1. aug 2012

Skús dojčiť na požiadanie, po troche. Malinkého bolí zjavne bruško. My sme mali to isté. Opýtaj sa dr. na reflux, ak nemá reflux ide o bolesti bruška. Mne to dr. vysvetľovala tak, že keď malinký začne ťahať, pohnú sa mu črievka, a to ho bolí, preto sa odťahuje, aj keď je hladný, a potom opäť si pýta. Len ho ďalej dojči na požiadanie a zisti či nemá reflux 🙂 Prajem veľa zdravíčka 🙂

miska246
1. aug 2012

Urcite kontaktuj laktacnu poradkynu, na vine moze byt vela pricin a takto sa nedaju vylucit a ani potvrdit. Mozete mat reflux, mozes pouzivat nespravnu polohu pri dojceni, mozes mat vela mliecka a silny tok, mozes mat malo mliecka a slaby tok... Drzim palce, aby ste si kojenie coskoro vychutnavali plnymi duskami 😉 😉 😉

cecil36
1. aug 2012

Kontaktuj lekara, maly moze mat reflux a vtedy rozhodne nie je dobre dojcit na poziadanie, ale medzi dojceniami by mala byt minimalne 1- 2 hodinova pauza. My sme mali nieco podobne. Ked sa vyluci tato pricina, treba pouvazovat nad inymi problemami npr. zla poloha atd.

svetlusska
2. aug 2012

ahoj mne to moj maly robil tiez, bol hladny trocha potahal a zacal byt nervozny,odtacal sa a potom hladal a ja som samozrejme nevedela co mu je tak som mu stale davala prsnik a znova to iste, a potom aj grcall...ale ked som ho dvihla troska na rameno samozrejme v leziacej polohe na chrbatiku a nozky mu smerovali dole...podrzala tak si pekne odgrgol a potom uz pekne papal...kedze sa hltavo prisal a pil tak nachytal vzduch a tym padom aj bol hladny len to uz nemal kam dat...a odvtedy ked mi spravi ze zacne byt nervozny dvihnem ho hore, odgrcne si a veruze niekedy tak ako keby to bol stary chlap a potom pekne pijeme dalej. tak skus mozno pomoze

angellinka
2. aug 2012

skontroluj prisatie,a preco si kojenie stopujes preboha???ty ked si hladna,tak muz ti zavrie chladnicku a povie ti ze az o 2 hodiny??? ☹ 😕 dojci sa na poziadanie,aj ked by to malo byt kazdu pol hodinu,a dieta nechsa na prsniku kym nie je spokojne.Ak sa ti nieco nezda,kontaktuj laktacnu?ked sa nahlta vzduchu,to znamena ze nie je spravne prisaty.A ked mu davas zakazdym z ineho rpsnika,nemusi sa dostat k zadnemu mlieku,a nenaje sa poriadne.Zadne mlieko je vyzivnejsie,predne je len od smadu 😉 A ked medzi tym place,co znamena ze place lebo chce prsnik,co s nim robis??

namarie
2. aug 2012

moja to v tychto teplotach zacala robit, som prisla na to, ze jej je horuco pri mne, lebo je totalne spotena vzdy ked papa, tak som si ju zacala prekladat z jedneho prsnika na druhy... poomohlo to, vzdy ked sa odtiahne, dam jej druhy, nech sa jej ta zohriata strana vyvetra... inak v dvoch - troch mesiacoch som si uz s malou nevedela poradit, v ziadnej polohe sa nevedela napapat a tak ma napadlo, ze si vzlozim nohu, posadim si ju obkrocmo tak aby jej prsnik bol pred ustami a tak sa mi napapala, par mesiacov to bola spasa... treba len skusat a ak sa ti da, kontaktuj laktacnu poradkynu, ale nakoniec asi aj tak vy dvaja zistite ako sa vam najlepsie papa, drzim palce 🙂

alena1983
2. aug 2012

Este stale si v stadiu spoznavania sa. Takze sa velmi preto nestresuj. Prve co musis zmenit je ten cas, co tak sledujes. V lete sa ma kojit casto, cez den aj kazdu hodinu ,ak je dieta nepokojne. Najlepsie po dvoch. Hodinku by malo mliecko travit, takze skor ako po hodine by si kojit nemala. V noci by si mala kojit najneskor po 5 hodinach. Aj ked predpokladam, ze v 6 tyzdnoch Ti taka dlha prestavka nehrozi. Neboj, vsetko sa casom upravi. Tych 10 minut by som nesledovala, aspon ja to nerobim. Nie vsetky deti su take sikovne. Ty sa vies za 10 minut naobedovat?
Dalsiu vec co sa musis naucit je, davat babo po napapani odgrgnut. Ja som to zo zaciatku nerobila a mala grcala.
Nemusi to pomoct, ale treba skusat.
Urcite to spomen aj lekarke, ked budes mat termin poradne.
Ja som sa s malou tiez natahovala a az teraz, ked ma 3 mesiace je to dobre.
Musis len vydrzat. 🙂

zuj
4. aug 2012

Urcite sa nestresuj, osobne by som nemenila interval dojcenia, treba mu ponuknut vzdy ked je hladny a kolko si pyta, mozno ma akurat obdobie rastoveho spurtu, co aj byva okolo siesteho tyzdna, ja s dcerou som zazila tiez niekolkokrat stavy ked bola tyzden-dva nekludna pri kojeni a postupne sa to upravilo, mozno sa ti len potrebuje tvorba mlieka (mnozstvo) postupne prisposobit jeho potrebam...len vydrzat a ono sa to upravi...