Problém s dojčením

antonia15
27. máj 2023

Ahojte. Dcérka má 8m, dojčím. Urobila som somarinu. Rozhodla som sa začať cvičiť. Po 2. Tréningu mám takú svalovku až mám zimnicu a mám podstatne menej mlieka. Dcérka sa zlostí. Ako to zvrátiť a pomôcť rozbehnúť laktáciu. Čo je najúčinnejšie? Vitamíny?
Ďakujem

majlo1234
27. máj 2023

Oddych, mlieko ti nabehne. Mozno sa ti to len zda, mozno dcerka prechadza nejakou regresiou, spurtom, alebo jej idu zuby a s mliekom to vobec nesuvisi. Cim viac bude dudkat, tym viac mlieka sa bude tvorit

antonia15
autor
27. máj 2023

@majlo1234 ďakujem dúfam že to tak bude lebo ma to teraz veľmi mrzí. cítim že mám menej mlieka. Prsia sa nenalievajú. Uspavam ju pri dojčení, bežne stačí aby sa napapala z oboch a hotovo bez problému. Dnes ju musím dookola striedať a cítim ako mi dudle prázdne. Mám ich z toho už až citlivé

majlo1234
27. máj 2023

@antonia15 nemusia sa ti nalievat, ved uz dlho dojcis 🙂 ale mlieko tam je. Asi sa jej meni proces uspavania. Ja mojho skoro dvojrocaka tiez usoavam tak, zw vystriedam aj 4 krat obe strany😂 ale je spokojny velmi, a to sa pocita /)

antonia15
autor
27. máj 2023

@majlo1234 ďakujem za povzbudenie ste milá 🙌

milanemila
28. máj 2023

@antonia15 cvicenie je v pohode, len to netreba hned na 1x prehnat ako si to spravila ty 🙈 ja som cvicila 5m od porodu normalne vo fitku aj s vahami a kojila som vyse roka a pol. Drzim palce, oddychni si a bude to ok 💪🏼👍🏼 chod na to postupne.

antonia15
autor
28. máj 2023

@milanemila cvičila som s trénerkou pod dohľadom takže som očakávala že vie čo robí,

juliet86
28. máj 2023

@antonia15 skus sa k tomu stavat akoby si bola chora. de facto dvalovica s horuckou zimnicou je reakciou na pretazenie organizmu... normalne vela oddychuj lezkaj doplnaj tekutiny vitaminy. vyvar si sprav a ono to zas prejde.

milanemila
28. máj 2023

@antonia15 fuuha, tak to som prekvapena, ze to takto prepalila :/

antonia15
autor
28. máj 2023

@milanemila a keď som jej písala čo sa mi stalo že mám až zimnicu napísala mi že si mám vziať acylpirín alebo Ibalgin a že to ma ešte veľmi veľmi šetrila

antonia15
autor
28. máj 2023

@juliet86 ďakujem ;)

milanemila
28. máj 2023

@antonia15 tak prepac ale je to krava 🙈 ja by som ju asi menila 🤷🏼‍♀️ ja som tiez hladala taku, co uz pracovala so zenami po porode a riesila aj ci nemam diastazu, ako nastavit trening nech to neprepalime a tak. Normalne ma vytocila za teba ta jej arogantna odpoved :/
Drzim palce nech sa ti to mliecko upravi, ale podla mna to bude dobre ;)

antonia15
autor
28. máj 2023

@milanemila veď to aj mňa ostala som maximálne zaskočená a sklamaná pretože som mala na ňu len dobré referencie ...ďakujem pekne vyzerá že je to už lepšie 🙂

juliet86
28. máj 2023

@antonia15 nepaci sa mi reakcia tvojej trenerky. ibac a aspirin to su na mieste rady ok. ale mala by si sypat popol na hlavu krava. nemala by som k nej doveru po tomto. akoze ja som po prvom treningu s trenerom talmer grcala ale zas je ine mlada 27rocna bezdetna kocka ktora ho vyslovene prosi se chce potit krv a mamina po porode na tkroej je zavisle dojcene dieta

antonia15
autor
29. máj 2023

@juliet86 ďakujem pekne za reakciu ... utvrdili ste ma len v mojom názore že to nie je v poriadku...ostala som veľmi sklamaná lebo chcela som niečo so sebou robiť necítila som sa dobre ale bála som sa len tak sama začať cvičiť preto som sa zverila do rúk odborníka...

juliet86
29. máj 2023

@antonia15 ja ti uplme rozumiem a je super ze mas odhodlanie motivaciu. dala si do toho maximum. ono aj tak 80percent je jedalnicek. tam odporucam pokukaj fb a webku nehladu.cz to su baby vystudovane na Masarykovej univerzite a vedia co robia. co sa pohybu tyka mozno by ti na zaciatok stacilo cvicenie s fyzioterapeutkou. ono zial trenerov je ako maku mie kazdy ma spravne vzdelanie. ja so mtiez cvicila s trenerom a dokaslal ma fyzicky aj psychicky. holt. to co vyhovuje niekomu niekomu inemu vobec nemusi. aspon vies naco si davat do buducna pozor. mna raz takto znicila telocvikarka este mozno osmacka som mohla byt ze som mala horucky dalsi de pritom som vcelku obratny aktivny clovek. najma si nakdi pohyb co ta fakt bavi ci uz tanec beh bicykel plavanie. to das. nevzdavaj sa.