Sáčky na zmrazenie materského mlieka

ladybirdie
28. máj 2013

Ma niekto skusenosti, ze kde a ake kupit? Alebo ako zmrazujete materske mliecko? Ja posledne 3 dni mam ich nejak vela 🙂 mam 4 plne flasky v chladnicke a je mi ich luto po 24 hodinach vyliat. Rozhodla som sa mliecko zmrazit,len neviem ako. Citala som, ze existuju take sacky. Ma niekto s tymi skusenosti? Dakujem.

jajapampuch
28. máj 2013

ja osobne som sa po sackoch nepozerala mlieko davam do flasticiek z detskej vyzivy,napisem datum, rozmrazujem v chladnicke a potom prihrievam vo vo vodnom kupeli na velmi niz kej teplote aby sa nevarilo. 🙂

marcelatje
28. máj 2013

@ladybirdie ja som mrazila v nádobkách na to určených ale neosvedčilo sa. Rozmrazené mliečko nikto nechcel 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

veronikam
28. máj 2013

Lansinoh, z natur lekarne. Mlieko musi byt v nadobach alebo sackoch na to urcenych. Tieto mam rok odskusane 🙂. 😉

katie555
28. máj 2013

@ladybirdie ja som pouzivala tie sacky co tu dala @norcima link ...spokojnost, ziadne problemy som nemala.
akurat asi 3 tyzdne dozadu som rozmrazila a vyliala cca 10 litrov mlieka ...nepotrebovala som a doporucena doba v mrazaku je pol roka 😢 😢 😢 aj skoda ale stale mam kopec mliecka..
Ked planujes aj klasicke prikrmy tak aj do toho sa to neskor da vyuzit

norcima
28. máj 2013

@ladybirdie tiez by som ti odporucila skusit zamrazit mliecko a skusit ci take bude drobec chciet pit, lebo my sme rovnako ako @marcelatje vsetko mlieko mrazene vyhodili, lebo mala ho nechcela pit 😝 To mrazene mlieko je po rozmrazeni take nasmrdkane, ble, ze ani ja by som ho nepila 😀

ladybirdie
autor
28. máj 2013

aj kamaratka mi povedala, ze ani ona nezmrazovala, ze radsej mam vyliat. Asi to tak bude.

@norcima ani ja nemam rada zmrazane veci (napr.zakusky, chlieb) z mraznicky. Mne jednoducho uz nechutia. Tak asi ani malej nebudem davat. Nech je radsej cerstve. 🙂

norcima
28. máj 2013

@ladybirdie nemusis vylievat do odpadu, ja ked som mala vela mlieka, tak som jej pridala do kupela a teraz ked uz je starsia, tak ked mam viac mlieka, tak jej do neho pridam na veceru nemliecnu kasu alebo spravim grisu. 🙂

jarka0812
28. máj 2013

@ladybirdie ahoj 🙂 ja som mrazila do avent pohárikov a aj do sklenených z lekárne (opodeldok - či ako sa to volá, to sa kedysi zarábali do takých maste) Tie avenťácke poháriky sú fajn, lebo neskúr ich môžeš použiť aj na jedlo a úpne neskôr napr. na puding do školy na desiatu, na výlet... Ale ešte musím dodať, že to mrazené naozaj chutí inak. Tak akosi nahorkne. Ja som dokonca to mm aj pila, lebo mi t bolo ľúto vyliať. To som sa tiež niekde dočítala, že je to užitočné riešenie.

pallacinka
28. máj 2013

@ladybirdie Ja zasa odporucujem zmrazovat, nas tie zasoby zachranili, ked som isla do prace- mala v pohode rozmrazene mliecko pila a nadalej som aj dojcila. Pouzivala som tie iste sacky, co je tu uz link. Nikdy nevies, kedy sa ti to mliecko moze zist 🙂

katkov
28. máj 2013

ja mam mlieko zamrazene v sackoch medela. inak a moze ist taketo mliecko do prikrmov?

moonlighting
28. máj 2013

Ja mrazím do sklenených pohárov od jogurtov, ktoré predtým vyvarím, mlieko v nich nechám 24h v chladničke a potom šupnem do mrazáku (tam by mali byť max 2 mesiace). Len pozor, ak mrazíte do sklenených nádob netreba dávať plné, lebo tekutina sa pri mraze rozťahuje, aby Vám nepraskol pohár.
Inak mám toľko mlieka že by som musela len na mlieko kúpiť ďalší mrazák tak tiež rozmýšľam čo ďalej s ním keď už nebudem mať kde skladovať. Hej vyliať ho je najjednoduchšie riešenie, no materské mlieko je vzácna tekutina tzv. biela krv, tak je mi to ľúto vyhodiť, premýšľam nad tým že sa spýtam v pôrodnici kde som rodila či by ho neprijali.

dankariska
3. okt 2014

Je mozne zmrazovat MM aj v obycajnych igelitovych sackoch???

katka1981
1. nov 2016

Ahojte, poradte mi prosim kvalitne sacky na mrazenie MM, dakujem.

baryshna
31. okt 2017

Nevylievaj, daj mužovi alebo starsiemu je to skvele na imunitu🙂 a chrípka sa vám vyhne obklukou👍

veronika_sabol
27. nov 2017

Ak máte nadbytok mliečka nevylievajte ale skúste sa poobzerať po okoli. Určite nejaká vasa kamarátka musí dávať umelé. Ponuknite ho jej 🙂 ak nenájdete kontaktujte mamila.sk na fb alebo mailom. Dajú kontakt na vás nejakej mamičke čo ma nedostatok mlieka a možte jej ho s dobrým pocitom darovať ❤