Skúsenosti s obkladmi na bradavky Multi-Mam Compresses

erikad82
10. jan 2020

Ahojte! Prosím má niekto reálnu skúsenosť s obkladmi na bradavky MULTI-MAM COMPRESSES?

terezka1947
10. jan 2020

Ja,roky dozadu.....sice drahaaaaaa,ale super ucinna vec.

ladyblcha
10. jan 2020

Super, aj ja odporucam ✌

heidy222
10. jan 2020

@terezka1947 a ako ich treba spravne pouzivat? Kombinovat s lanolinom alebo nie? Lebo ja uz mam 2 tyzdne ragady, vyskusala som vsetko vcetne multi mam a nepomaha nic

terezka1947
10. jan 2020

@heidy222 no ak si dobre pamatam,davala som.si ich na bradavky....okrem chvil kojenia tam boli vzdy. Mozno uz mas velmi hlboke ranky,tym padom aj dlhsie trva liecba.

ydnew
10. jan 2020

@erikad82 odporúčam
Nakojit umyť bradavky, natrieť lanolin balm a nalepiť náplasť.
Za deň sa to nezahoji, ale najlepšie vo dom mala a to mi bradavka takmer odpadla čo bola taká natrhnuta

relaxx11
10. jan 2020

mam vzorky, darujem za poštovné. napíšte. mi ss ak máte záujem.

selest
11. jan 2020

Ano a odporucam. Ja som si nechavala naplast na poranenej strane aj par hodin cez noc a kojila vzdy iba z druhej strany. Do rana sa zahojilo..

leniel
12. jan 2020

@erikad82 ahoj, v prvom rade treba odstranit preco ragady vznikli - zlepsit prisatie. Ak bude prisatie spravne, ragady sa zacnu hojit, nebude ich nic drazdit - bradavka je hlboko v ustockach dietatka, to sa musi prisavat na dvorec - pokial to tak nevie, niekde je chyba, napr.prirastene uzdicky. Lanolin moze prispiet k vzniku kvasinkovej infekcie vo vlhkom prostredi, ten nepouzivaj. Vyborne vysledky su po natierani gencianovou violetou/ zriedenym citrovitalom/ oliv.olejom + compressy su super. Drzim palce, nech sa to rychlo poriesi 🙏🏻 Viem co prezivas 😞

erikad82
autor
13. jan 2020

@relaxx11 píšem správu -ĎAKUJEM!

erikad82
autor
13. jan 2020

@leniel cez deň sa prisaje pekne,ale v noci -ona je veľké mrvidlo -taká húsenička a už skúšam všeličo len aby sa mi v noci nekrútila... niekedy dobre ale niekedy otras... Ale na začiatku som mala aj veľmi veľa mlieka,aj keď som odstrekala nechytila mi dobre bradavku a tak sa mi poranili... Snaď skoro zahojím. Pri predchádzajúcich 3 deťoch som to nemala a teraz ☹ ĎAKUJEM za povzbudenie!

erikad82
autor
13. jan 2020

ĎAKUJEM dievčatá! 🙂

heidy222
13. jan 2020

@erikad82 presne to iste mam co ty 😣 tiez pri prvom dietati nic take nebolo. Uz som skusila canesten: bez vysledku, teraz mi trochu pomohla masticka s Nystatinom, aj ked Este neni vyhrane. Na bolest pomaha ibalgin a magnezium (to som nasla na nete, myslela som si ze to he blbost ale funguje to napodiv)

erikad82
autor
13. jan 2020

@heidy222 ja si po každom kojení dávam mastičku dexpanthenol je aj na prsné bradavky,tak trošku mi to zmierni. Najhoršie je to prisatie a prvých pár minút -potom kým pije ma to nebolí. Och mala som pri predchádzajúcich problém s mliekom (veľa mliečka,zápal pŕs) ale dalo sa akosi,no toto je horšia bolesť ako keď bolí zub... ☹ Držím palce až sa nám tie prsia čím skôr dajú dokopy 🙂 Chcem vyskúšať tie obklady,tak som zvedavá....

heidy222
13. jan 2020

@erikad82 diki za tip, vyskusam aj dexpanthenol. Tie multi mam pouzivam uz 2 tyzdne, ale aspon na bolest pomahaju. este tomu davam 3 tyzdne a Ked to neprejde prejdem na UM😣

relaxx11
13. jan 2020

@heidy222 mne pomohol Activon. tiekla mi krv a do pár dní som ich mala vdaka Activonu zahojené. lanolin vôbec nieje dobrý, zvyšuje riziko kvasinkovej infekcie. treba co najviac vetrat bradavky a po každom dojčení potriet roztokom Citrovital (kupis obe v lekárni). mne pomohlo toto

bolcari
14. jan 2020

Juj poznam to, ragady som mala viac ako mesiac, nepomohla ani navsteva laktacnej, myslela som ze mi bradavky odpadnu, bolest som citila az v chrbte, hnisalo to, mala tahala mlieko s krvou...proste des. skusila som hocico, aj tieto mam naplaste mne ale nepomohli, nakoniec som sa docitala, ze budem mat asi kvasinkovu infekciu v ranách, kupila som si citrovital kvapky, ktore som si riedila s vodou a tymto roztokom som potierala rany, je to na dezinfekciu, nasledne som mastila canestenom proti mykoze a cuduj sa svete, vyliecila som si to.

miminka91
15. dec 2021

Ahojte, nemate este niekto doma na zvys? Rada by som ich vyskusala, lebo nepoznam to, tak neviem, ze ci sa to vyplati kupovat. Alebo ak mate nejake odporucania, ze ako sa vam to pozdavalo, ci to bolo nejak lepsie ako ine produkty, tak aj takuto radu uvitam 🙂

hanka1674
4. jan 2022

To veru neviem, či sa ti tu takto podarí nájsť niekoho, kto by mal nazvyš. Keď tak vyskúšaj napísať do nejakej skupiny. Pozerala som teraz, že koľko tie obklady stoja a to nie je zase také drahé. Možno sa ti aj viacej vyplatí, keby si si rovno kúpila celé balenie. Keď si prečítaš, tak príjemné skúsenosti s tým baby majú.

miminka91
10. jan 2022

Hanka ked uz si sa mi ozvala, tak sa rovno opytam. Ty mas tiez s tymto skusenost? Akoze nemusi byt, ze priamo s touto konkretnou znackou, ale aj kludne s niecim inym. Aj to by mi pomohlo 🙂

hanka1674
12. jan 2022

Rovno ti poviem, že ja som takéto niečo nepoužívala, pretože kojiť som nemohla, takže to nebolo nutné. Ale moja sestra, tá je presne opačný prípad a viem, že kadečo už mala doma. Koľkokrát som jej ja bola kupovať, lebo však jej sa nedá hocikedy prebehnúť, keď je sama s malou. A aj toto som jej raz kupovala. Akože chválila, potom si aj objednala viacej balení.

miminka91
31. jan 2022

Co som si pozerala, tak okrem tych naplasti maju aj nejake dva rozne kremiky na bradavky. To nevies, ze ci su tiez dobre? Alebo aky je medzi nimi vlastne rozdiel? Lebo mne pripadali dost rovnako podla toho balenia.

leniel
31. jan 2022

@miminka91 jedno je lanolin, druhe Balm. Vhodny je ten balm. Lanolin moze sposobit kvasinkovu infekciu.

janulla1
31. jan 2022

@miminka91 mala som naplaste aj krém, naplaste sú sa mi zdali silnejšie účinky ako krém, ale na do hojenie stačil už len krém

zuzana024
12. feb 2022

@miminka91 ja som ich skusala tiez, chrasty zosli pekne, a bradavky sa zhojili, vypouzivala som cele balenie a som ok 🙂 ale zas nemala som nejake hlboke tie ragady, len na povrchu trochu 🙂

miminka91
15. feb 2022

Kupila som ten krem, to je tusim ten Balm, co spominate a aj naplaste. Reku nech to viem aj porovnat nejak. Momentalne sa mi zdaju byt lepsie tie naplaste, ze su take silnejsie ako pises. Tak toto chcem dominat a potom ten krem zacat pouzivat, ked uz sa to polepsi. Neviem, ze ci je to dobra strategia, ale tak poskusam 🙂

leniel
15. feb 2022

@miminka91 akonahle sa upravi prisatie, ktore zly stav bradaviek sposobuje, tak do par dni vymiznu akekolvek bolesti a nebude treba pouzivat ani jedno, ani druhe. Treba odstranit pricinu 😉

miminka91
9. mar 2022

No to je pravda, ze to sposobuje hlavne to zle prisatie, s tym suhlasim. Aj s tym sme sa pasovali a je to lepsie, ale ked ja stale nemam pocit, ze je to uplne ono. Citala som, ze ked sa pouzivaju tieto kremiky, tak to aj zjemnuje tak nejak tu bradavku a to ulahcuje potom aj prisatie. Takze aj z tohto dovodu ich pouzivam.

hanka1674
5. apr 2022

Čiže ich máš ako takú prevenciu? To sa môže aj dlhodobo takto používať?

miminka91
7. apr 2022

Nemyslim, ze je to nejak obmedzene, ze by si nemohla dlhodobo pouzivat tie kremiky. Ono je hlavne na zaciatku dobre ich pouzivat, ked sa zacina s kojenim alebo teda aj dopredu este predtym ako taku prevenciu, aby sa bradavky zjemnili a baby sa potom vie lepsie prisat, lahsie si zoberie do pusky cicik a lepsie sa mu papa.

hanka1674
20. apr 2022

Vidíš to, to by mi nebolo vôbec napadlo, že sa môže aj už dopredu používať, aby to bolo potom pri kojení lepšie a jednoduchšie 🙂