Strácam mlieko?

evkakozickova
8. nov 2020

Ahojte, mám týždňovú dcérku ktorú kojim. Prvé dni som mala prsníky strašne naliate a tvrdé, bolestivé. Kojenie sa rozbehlo no mám pocit ako keby sa mi už vôbec nenalievali mám ich stále mäkké,aj keď odsávam tak neide toľko mliečka je to tým že je často mala na prsníku? Je potrebné si mlieko odsavať? Mala keď je na prsníku tak pekne saje aj hltá, malý ste to niektorá takto ? Strácam mliečko ?

pribinak
8. nov 2020

@evkakozickova produkcia - tvorba mlieka sa prispôsobuje dopytu. Vždy na začiatku majú mamky naliate prsia a postupne to slabne a tvorí sa toľko koľko bábätko potrebuje
Treba mat dostatok tekutín, dojčiť bábätko podliatiny toho ako pyta, nie že podľa hodín každé 3 hod.
Vynikajuci je aj kontakt koža na kožu. A ak babo vypije čo mu treba a nemáš naliate prsia, tak nemusíš odsávať.

xjakubikovak
8. nov 2020

@evkakozickova Prvé tri mesiace sa tvorba mlieka upravuje, u mňa to prešlo presne po 3 mesiacoch ale tiež som bola v strese. Kľudne si kúp čaje na podporu tvorby mlieka, senovku, Benedikt ale hlavne kľud, pi veľa vody a dojčí na poziadanie 🙂 mliečko sa pomaly tvorí v prsníkoch čiže ak máš pocit že dieťa je už na prsníku nepokojné tak ho daj na druhý a kľudne to môžeš takto striedať.

evkakozickova
autor
8. nov 2020

@pribinak žeby hneď po týždni sa to takto upravilo ?

pribinak
8. nov 2020

@evkakozickova môže byt. Ak babo pije, má pocikane plienky, je spokojne, tak máš mlieka dosť.
Ak chceš mizes si kúpiť cistu hroznovu stavu napr od Matysaka a v lekárni napr benedikt či senovku kapsule aby si podporila tvorbu

evica01
8. nov 2020

Nestracas mlieko, nie. Vsetko je v poriadku. Mas ho tam.
Len kludne koj. Babatko bude rast a tebe sa bude tvorit tolko mlieka, kolko bude treba.
Hlavne pi vodu.

leniel
8. nov 2020

@evkakozickova nestracas mlieko, nie je treba odsavat - nikdy neodsajes tolko, kolko realne dieta dokaze vytiahnut. Prsnik je bezodny - nikdy sa v nom mlieko neminie, lebo sa konstatne tvori nove. To, ze je dcera casto na prsniku je fantasticke, pokracuj v tom dalej a dojci, co malej hrdlo raci. Ziaden stres, vsetko je absolutne v poriadku. Psychika zmoze vela - ja som zo stresu na jeden den o mlieko fakt prisla, (pomohlo sa vyspat a ukludnit), takze hlavne klud, doveruj sama sebe, oddychuj, papaj co ti chuti, a doveruj svojmu telu - je to dokonaly mechanizmus 😉

4stanka4
8. nov 2020

@evkakozickova neboj sa aj ja som na tom tak a mlieka mam dosť. Keď som si aj myslela ze mam malo tak sa stalo ze mala pospala v noci dlhšie a prsia mi išli prasknúť 😄

evkakozickova
autor
8. nov 2020

@4stanka4 moje prsia vôbec nemajú oddych,v noci spí Max 3 hodiny v kuse a potom už len take pol hodinové až hodinové spánky. Neviem ako dosiahnuť aby v noci trošku viac spala.

leniel
8. nov 2020

@evkakozickova spi uplne standardne. Neda sa to dosiahnut nijako. Daj si ju k sebe do postiele a nauc sa dojcit v lahu, ak to este nevies. Tak sa vyspite obe, ona ta bude citit, nebude sa tolko budit, resp. Ak aj ano, len sa naklonis, cucne si a spite obe dalej.

leniel
8. nov 2020

A vacsi oddych by prsia mat ani nemali, cim vacsie pauzy, tym vacsie riziko poklesu tvorby.

4stanka4
8. nov 2020

@evkakozickova dojci na požiadanie najmä. Čím budeš menej kojiť tým menej mlieka sa bude tvoriť. Naša bude mať 11 týždňov a od narodenia sa mi budí 2x za noc výnimočne 3x aj to už nad ránom tak so spaním neporadím

zuzanalila20
14. nov 2020

@evkakozickova Evka, že týždňové bábätko prespí tri hodiny naraz považuj za úspech, môj drahý syn sa budil každú hodinu a pol. Dnes má deväť týždňov a prespí naraz 7 hodín bez akéhokoľvek tréningu. Len vydrž, držím palce ❤️