Štrajk 3-mesačnej dcérky

pavli_
29. máj 2023

Ahojte dievčatá,
viem, že je tu už veľmi veľa takých tém, mám to prečítané, ale už som zúfalá. Dcérka ma cez 3 mesiace a asi od jej 3 týždňov máme štrajk. V noci papá pekne, vždy sa zobudí 2x na papanie. Cez deň je to už horšie, zvyčajne sa dobre napapá keď ju zoberiem hneď ako sa zobudí a keď nie, tak musíme na rukách chodiť po dome alebo poskakovať na fitlopte. Ponúkam jej aj častejšie ako každé 2 hodiny, sme spolu neustále (lebo bývame sami s mužom a on chodí neskoro domov), v noci si vypýta po 5 hodínach prvýkrát. Priberá pekne, je šikovná, polohu a prisatie máme dobré (bola tu LP) a aj mlieka vyzerá, že je dosť, keď sa spustí tok, tak mlieko dosť strieka a niekedy nestíha prehĺtať, ale zas inú polohu ako na akú je zvyknutá odmieta, vadí jej niečo, neviem čo. Flašku nepoužívame a dudel tiež odmieta, zoberie si ho len keď chce veľmi spinkať. Už to takto máme 2 a pól mesiaca a mám pocit, že nevládzem, neužívam si materstvo a len stále stresujem, či sa prisaje a či bude papať, muž sa na to tiež nemôže pozerať, ako sa trápime. Mám nádej, že prikrmami sa to zlepší, niektoré ženy to tak vraj mali, to je jediná moja nádej pokračovať. Chodila som na kurz pred pôrodom a mali sme tam aj prípravu na dojčenie, snažila som sa všetko robiť ako sa má a aj tak takéto problémy. Zlepší sa to, aké máte skúsenosti ? Mám ešte vydržať alebo postupne prejsť na UM? Viem, že je to asi ľahšie riešenie, do pól roka som chcela minimálne dojčiť, ale neviem či by vôbec chcela flašku a UM, z toho mám strach tiež. Ďakujem 🥲

diaalex
29. máj 2023

@pavli_ pri prvej som dokrmovala od 3m a keď dovrsila 6m prešla som úplne na um, bol oveľa spokojnejšia, pekne spinkala, nemalo význam trápiť aj ju aj seba 🙂 nemyslím si, že prikrmami sa to zlepší, môže ich odmietať.