• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Upchatý mliekovod. Vďaka za rady

4. decembra 2016 
@beton
dakujem moc si zlata, trosku sa mi zda uz mensia dala som jej aj poriadne teply kupel len teraz je to vo faze ze obcas poboli ale var to uz zvladneme rano som uz bola zufala sa mi zdalo ze sa to vobec nezmensovalo ale uz je o polovicu mensia :wink: :wink: :wink: tak sa teskam,dd moc :slight_smile:
12. jan 2012 o 20:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@strapco13 Ahojm chcem Ta poprosit o rado, dnes rano som za zobudila na bolest laveho prsnika, boli ma cela vonkajsia cast na dotyk, nemam tam ani hrcky, maleho kojim striedavo, dokonca castejsie z laveho, kedze sa mi v nom tvori menej mieka ako v pravom. Bradavky mam v poriadku, len som si vsimla na tom, co ma boli som mala malu bielu bodku,a le uz zmizla, nieco ako maly pluzgierik. Neviem,co to je a ci to moze mat suvis s tou bolestou. Skusala som aj odsat, ale okrem par kvapiek, nic neslo, maly z neho totiz pred chvilkou tahal. Dala som si zatial teply obklad a neviem, ci mam bezat k lekarke, aby sa to nezhorsilo. Voprd dakujem.
15. feb 2012 o 07:07  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v decembri 2011  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@quappa77 to bol mliecny luzgier..zrejme vonkajsiu cast strhol..dobre skontroluj ci je ta blanka uplne prec a dokladne odsat http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/02/biela-bodka-na-bradavke-pluzgierik/ tu je postup
mimo dojcenia nemas citlive bradavky? na chlad a tak?
15. feb 2012 o 08:12  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@strapco13 Dakujem za radu, dokladne som prezrela bradavku este raz, nic tam uz nie je, citlive ich nemam, na zaciatku som mala problem s ragadami, aj si mi radila ohladom toho, ale uz je to OK. Odsat je lepsie rucne, alebo odsavackou?
15. feb 2012 o 12:33  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v decembri 2011  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@quappa77 asi lepsie je rucne...nedrazdi sa tak bradavka lebo stlacas prsnik..odsavacka strasne natahuje bradavku..ale ak ta to neboli mozes aj odsavackou..da sa aj kombinovat..kym to ide odsavacku a doodstriekat rucne
15. feb 2012 o 12:41  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@strapco13 Vyskusam, ked nakojim maleho, ak to neprejde asi by som mala ist ku gynekologicke? Myslis, ze by to mohol byt zapal alebo upchaty mliekovod, alebo nachladnuty prsnik? Dakujem
15. feb 2012 o 14:42  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v decembri 2011  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@quappa77 pokial nemas teploty netreba ist k Dr..staci teply obklad pred nadojcenim..nech sa dobre vyprazdni prsnik a studeny po dojceni, nech sa ten zapal stiahne na zmensenie zapalu a pri bolesti mozes dat paalen alebo ibalgin
sleduj ci nie su nejak farebne zmeny na pokozke alebo vyrazky...ak su vyrazky tiahnuce sa od chrbtice zozadu tak sup k lekarovi moze ist o pasovy opar..ale pokial nebudu zmeny na pokozke alebo len cerveny flak bez teploty tak k dr netrebe, lebo ATB nepotrebujes
15. feb 2012 o 15:05  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@strapco13 Dakujem pekne za pomoc :slight_smile:
15. feb 2012 o 15:56  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v decembri 2011  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@strapco13 S odsavacko som neodsala nic, rucne nieco ano, ale boli to. Prsnik mam zvacseny a tazky, maly chvilku cucal, potom sa zacal jedovat, tak som ho prelozila na druhy. Neviem ako mam to mlieko odtial dostat ak je to mlieko a nie opuchnuty prsnik. Boli to od podpazusia smerom k vrchnej strane prsnika. Neviem ako ho budem krmit, lebo jeden prsnik mu uz nestaci :frowning2:
15. feb 2012 o 23:11  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v decembri 2011  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@quappa77 zrejme je tam blok...skus tak ze nech roztaha druhy prsnik a ked citis, ze sa mlieko uz spustilo tak preloz na tento..mozno takto to vytaha
ten mleicny pluzgier je akoby z dvoch blaniek...dobre pozri to miesto, ci tam nie je este nieco na prepichnutie
15. feb 2012 o 23:22  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
keby bolo naozaj zle, skús poprosiť Tvojho gynekológa alebo lekára na pohotovosti o Oxytocín. Mne to veľmi pomohlo a našťastie som sa vďaka nemu vyhla antibiotikám, ktoré mi už na pohotovosti predpisovali:slight_smile:
15. feb 2012 o 23:36  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@strapco13 Bolest uz presla, len maly sa na ten prsnik prisaje, par krat si cicne a potom sa odtahuje. Celkovo mam pocit, ze sa mi zacalo tvorit ovela menej mlieka. Krmim ho kazde 2 hodiny cez den, v noci kazde 3-5. Ked bol interval dlhsi ako 2 hodiny, prsia som mala vzdy naliate a mlieka dost, teraz nic. Po nakrmeni nic neodsajem, ani z jedneho, takze vsetko vypije. Neplace, tak je asi najedeny.Neviem ci sa mi tvorba mlieka len upravila, lebo nakrmi sa ovela rychlejsie ako pred tym, alebo realne klesla. Moze to mat nejaky suvis s tym zapolom? Dakujem.
17. feb 2012 o 09:38  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v decembri 2011  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evkaspa Dakujem za radu, uz to nastastie preslo :slight_smile:
17. feb 2012 o 09:38  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v decembri 2011  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, ja som mala zapaleny prsnik-horucka38,5 na druhy den som isla ku svojej gynekologicke-nie obvodnej-ti to neresia, ak mas nejake problemy po porode vsetko treba riesit cez tvoju gynekologicku-ta mi predpisala antibiotika a mne osobne pomohla horuca sprcha na prsnik,rozmasirovanie este v sprche,potom odsatie a popri odsavani masirovat smerom k dvorcu aby vsetko islo von,ak nie treba vyskusat rucne odsat aj posledne kvapky, ak to nejde treba prilozit babtko, alebo proprosit manzela nech ti to vytiahne-boli to ale treba vydrzat a potom pride ulava. ja som si po odsati na to davala kapustu-trodku poklepat tlcikom na maso, aby sa z nej uvolnia stava a potom si to prilozit na tvry prsnik-vytiahne to zapal, uvolni ho, kapustu maj v chladnicke, je to slast ked ta to schladi a po kazdom kojeni si vymen list-obklad. Mne to pomohlo,po dvoch dnoch prsnik zmakol, horuska ustupila-treba vyskusta na kazdeho zabera nieco ine:slight_smile: drzim palce
17. feb 2012 o 10:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tiez mam podobnu tarost teraz, odsavam, masirujem, nahrievam atd dookola, ako uz je v prispevkoch popisane, starosti mi robi teplota, momentalne 38, pit vela nechcem, aby sa mi prsnik opatovne nenalieval, mozem si dat PARALEN, prip co ine?
Oxitocin mam doma, pomoze?
Dakujem za rady.
20. feb 2012 o 19:08  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte som po odstaveni mlieka mala som velky zapal brala som antibiotikum a tym že to neustupovalao tak my nasadily tabletky na zastavenie mlika ale zostala my tak hrčka nad bradavkou ked som volala doktorovi tak mi povedal že je to normalne že to trva niekolko tyždnou kym sa to strebe ale mna ten prsnik boli a už aj ruka neviete mi niekto poradiť som už s toho zufala a dosť sa bojim dakujem :frowning2:
25. feb 2012 o 22:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@strapco13 ahoj...mám podobné problémy, ako sa tu písali...začala ma bolieť bradavka pri dojčení a dnes ráno som si na nej našla bielu bodku...tak ako sa tu píše, prepichla som ju sterilnou ihlou (kojenie nepomáhalo), odstriekala som si mlieko a uľavilo sa mi...ďalšie dojčenie bolo bez bolesti...no teraz sa bolesť vracia, bradavku mám zase citlivú aj na dotyk, ale inak v prsníku žiadne hrčky ani začervenanie...myslíš, že som ten pluzgierik neprepichla dostatočne? prípadne môže sa to zase uzavrieť?
13. mar 2012 o 21:43  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luciaesterka Ahoj, mala som rovnaký problém.... u mňa zabral najmä podrvený (tĺčikom na mäso) kapustný list, ktorý som si priložila na oba prsníky-ten ti aj trocha zníži tvorbu mliečka, nechaj ho tam preto iba 20 min. Mne hrčku vytiahla dcérka keď sme sa vrátili z dlhej prechádzky a bola poriadne hladná takže to vytiahla, mala som ju tam asi dva dni.
Paralen môžeš aj keď kojíš, daj si teda jednu tabletku, mne zabrala aj pri teplote 39,5.
Veľa pi - príjem tekutín nemá nič spoločné s tvorbou mlieka, takže aj keď vypiješ 2 litre vody, nevytvorí sa ti viacej mlieka :slight_smile:
Hlavne dojči a veľa šťastia! :slight_smile:

Daj vedieť ako si dopadla a ešte si skús prečítať túto stránku, tu nájdeš mnoho skvelých rád:
http://dojcenie.wordpress.com/2009/12/08/dojcenie-nesmie-boliet/
13. mar 2012 o 21:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
takze uz po 2 hom zapale prsnika, mozno niekomu pomoze

zaciatok: problem pri zdvihani pravej ruky, akoby svalova horucka, do 2 hod zimnica, teplota bezna. Prsnik zatvrdnuty, manzel poctivo masiroval, bolest neskutocna,porod bol nic v porovnani. :frowning2: zatvrdlina tak na 1/3 prsa. Nahrievanie soluxom, prikladanie dietata-absolutne si nevedela nic vytiahnut, odsavanie odsavackou, max 3 kvapky!

Po 4 hod od zaciatku, pohotovost v nemocnici, Dr zlata, prehmatala prsia, ze su volne, cerveny flak vyhodnotila ako zacinajucu modrinu od manzelovych prstov, nechala mi zmerat teplotu celkovo 3 krat, teplota stale BEZNA 36,7. Stale zimnica a triaska tela. Pichla OXITOCIN. A ze ak treba, nech pridem opat.
Po 5 hod, prichod domov, teplota zrazu 39,9, malatnost, triaska, stale mi bola zima. Vela si z tej noci nepamatam.
Rano k gynde, antibiotika Zinat 500, od teploty Medipirin podla potreby, pichnuty Oxitocin, a dalsi den este jeden. Dalej pomohli octanove obklady a Biolampa. Do 4 dni hrca povolila. Dieta kojene stale:slight_smile:

Hlavne nepodcenovat, ked sa Vam nieco nezda, radsej ist k Dr 4x zbytocne, ako tam 1x nejst ked treba.
15. mar 2012 o 11:52  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dievčatá, som tu zase, som zvedavá na váš názor...za posledných 8 dní mám už druhý krát retenciu. Pred týždňom to bolo také celkom jednoduché, najprv bolesť bradavky, potom súčasne stvrdnutý prsník a biela bodka...spomenula som si na túto diskusiu, prepichla som si ju, keďže dojčenie nepomáhalo, mlieko sa pekne uvoľnilo, pravda, prepichovala som dva krát, lebo lebo prvý krát to asi nebolo dosť prepichnuté. No a teraz po týždni zase bolesť bradavky, brutálne tvrdý prsník v jednom kvadrante (vnútorný dolný) a biela bodka sa objavila až po tom, ako som skoro celý deň dojčila z tohoto postihnutého prsníka...skúšala som ju prepichnúť, ale mliečko sa nespustilo poriadne..malá bola zlatá, ťahala ako sa dalo, prsník sa ako tak aj uvoľnil, ale mlieko tečie len po kvapkách...ešte 2x som skúšala prepichnutie, ale stále to nie je dobré...síce už nie je taký tvrdý, ale cítim, že ešte stále tam je mlieko...no a bradavka stále bolí a stále tam je tá biela bodka...vlastne ono to vyzerá, ako keby tam boli štyri bodky na jednej kope... tak teraz neviem čo...som z toho nervózna... :angry:
21. mar 2012 o 09:34  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@timuss pokial sa upchatia opakuju moze ist aj o mykoticku infekciu http://dojcenie.wordpress.com/2009/12/08/dojcenie-nesmie-boliet/
bradavky su medzi dojceniami citlive? hlavne na chlad?
21. mar 2012 o 22:54  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
myslím že aj hej...aj keď celá som bola dosť ubolená, ale našťastie blok sa už uvoľnil, no citlivosť bradavky zatiaľ ostáva...aj keď už to je oveľa lepšie... tento článok som už čítala, no jediný možný príznak mykotickej infekcie je tá citlivosť resp. bolesť aj na dotyk a trochu aj na chlad..inak vyzerá byť bradavka v poriadku...myslíš, že by sa to aj tak oplatilo preliečiť preventívne? môžeš poradiť nejaký voľnopredajný prípravok?
22. mar 2012 o 09:19  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@strapco13 uups :wink: ...ten prvý som tiež chcela ako odpoveď...ale teda ešte raz :grinning: myslím že aj hej...aj keď celá som bola dosť ubolená, ale našťastie blok sa už uvoľnil, no citlivosť bradavky zatiaľ ostáva...aj keď už to je oveľa lepšie... tento článok som už čítala, no jediný možný príznak mykotickej infekcie je tá citlivosť resp. bolesť aj na dotyk a trochu aj na chlad..inak vyzerá byť bradavka v poriadku...myslíš, že by sa to aj tak oplatilo preliečiť preventívne? môžeš poradiť nejaký voľnopredajný prípravok?
22. mar 2012 o 10:05  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@timuss citlivost na chlaad je prvym priznakom mykozy najcastejsie, uz ked bradavka sa meni, znamena, ze infekcia je tam dlho a uz robi velmi zle
cize urcite preliecit
na volnopredaj je Canesten, natieraj v tenkej vrstve po nadojceni, casto vetraj, nemusis umyvat pred dojcenim
pokial ale do tzdna sa stav nezlesi, tak treba univerzalnu masticku..poslem ti potom do IP zlozenie, je dost draha, moze ju napisat aj koziar alebo ajk mas niekoho v lekarni, poistiovna ju nehradi :angry: a vela lekarov ju nepozna..poslem ti potom aj odovodnenie preco su tam zlozky ake su..a s tym ist k lekarovi na predpis alebo do lekarne
pklus dalsie moznosti liecby su http://dojcenie.wordpress.com/2009/12/08/dojcenie-nesmie-boliet/
23. mar 2012 o 09:58  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@strapco13 ďakujem...skúsim teda ten Canesten, možno zaberie :slight_smile:
23. mar 2012 o 15:15  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, chcem sa opýtať, mám niečo podobné ako tu veľa z vás popisujete... bolestivu zdureninu v jednej časti prsníka a bielu bodku na bradavke, maly to vysať nedokázal, tak sme ju prepichli, vytieklo trošinku tekutiny a potom sa mi to podarilo odsať a uvolniť to nahromadené mlieko, ale bolesť ostala aj bradavka je citlivá aj tá časť kde sa mi spravila zatvrdlina. je to v normálne a po pár dňoch by to malo prejsť alebo to treba aj nejak preliečiť, natierať nejakou mastičkou...? a boli to akoby som tam mala obrovsku modrinu a niekto mi do nej neustále šťuchal, ale mlieko sa mi už nehromadí, prsník je uvolnený. ďakujem všetkým za rady
14. mar 2013 o 12:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@masasko ahoj, ja by som tiez chcela odpoved, som na tom podobne. prepichla som, mlieko vyslo, ale boli to stale a bradavka tiez citliva- inac dakujem aj ja za rady tu, uz som sa bala, co bude s tou gucou tvrdou:(
3. apr 2013 o 17:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@masasko @bubla30 baby a ako dlho to už máte? Bežne na upchatý mliekovod zaberá masírovanie (aj keď je to bolestivé), nahrievanie (či už sprcha, alebo termofor) a samozrejme odsávanie (najlepšie však prikladať bábätko čo najviac) po cca 3 dňoch by mala bolesť ustúpiť :unamused:
3. apr 2013 o 17:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marcelatje ja som to mala jeden den, masirovala som, odsavala, prikladala, pouzivala tvaroh, kapustu, biolampu atd. nakoniec sa objavil ten biely pupak, prepichla som a vytlacila mlieko- to bolo dnes, ale stale je to citlive na dotyk aj bradavka trochu- zvykne to ta byt?
3. apr 2013 o 17:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bubla30 ja som sa nikdy až po ten "pupák" nedostala, zabralo mi to čo som radila.... ale ak si to vytlačila len dnes tak ťa to ešte môže bolieť....
3. apr 2013 o 17:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok