Veľmi citlivé bradavky

zuzkalenka
6. okt 2011

Ahojte! Neviem či som to dobre zaradila do tejto skupiny že (laktačná poradňa) ale nevedela som kde to napísať tak som to riskla.
Tak a teraz k môjmu problému. Nekojím už 1,8mesiacov. Asi pred týždňom som začala pociťovať taký ako kedy pocit svrbenia v bradavkách. Nikdy pred tým som to necítila. a teraz ich mám citlivé na dotyk ale strašne, vadí mi aj podprsenka. Prosím poradte čo s tým 😒
Za každú odpoveď ďakujem

gerich
6. okt 2011

ahoj, ja som to mala pocas kojenia, nezniesla som ani lahky dotyk latky, bolo to strasne a o bolesti pri kojeni ani nehovorim, naplakala som sa statocne, v tvojom pripade to moze byt nejaka infekcia, mozno candida, u mna to bohuzial infekcia nebola, mam tam stiahnute cievky ci co a tak trpim a kojim dalej, ale ak by to bola ta infekcia, tak super, preliecis mastickami a hotovo

zuzkalenka
autor
6. okt 2011

@gerich a akú mastičku by som si mohla na to dať? Lebo je to strašné, ale asi vieš o čom hovorím. Chcela som ísť zajtra ku gynošovi ale má dovolenku tak ma objednal na pondelok, ale keď si predstavím že ešte 3 dni ☹ ☹ ☹

gerich
7. okt 2011

to tazko takto, ale ak by to bolo candida, tak canesten alebo candibene, dermalne krem, ale najlepsie by bolo urobit ster z koze z okolia bradavky a podla toho, mas ich take zacervenale?uz nejkojis?aha nie, teraz som si precitala tvoju otazku, tak tam to pises, skus, nic ti to nespravi, ak nepomoze tak skoc v pondna gyndu a uvidis, potom daj vediet

zuzkalenka
autor
7. okt 2011

@gerich okolie bradavky a ani samotná bradavka nie sú červené. Ja tam nevidím nijaké podráždenia ani nič na koži neviem si to vysvetliť že prečo sú odrazu také citlivé.

strapco13
7. okt 2011

@gerich podla mn to je candida..skus Canesten volnopredajne
@zuzkalenka nie si tehu? to byva jeden z prvych priznakov

zuzkalenka
autor
7. okt 2011

@strapco13 no aj mne to napadlo ale je to málo pravdepodobné lebo si dávanme pozor.
aj keď na druhej strane by ma to aj potešilo 🙂 veď uvidíme v pondelok

strapco13
7. okt 2011

@zuzkalenka malopravdepodobne neznamena nemozne 😉 drzim palce

zuzkalenka
autor
9. okt 2011

@strapco13 Tak už som na to prišla že od čoho to bolo. Dostala som mrchu a poriadnu a to o týždeň skôr (to sa mi ešte nestalo) Bábo nebude ☹ ☹ ☹

strapco13
9. okt 2011

@zuzkalenka ☹ ..ale tak pockaj kym skonci a potom si uzi robenie babatka ..ja som otehu tyzden po mrche 😉
ale este pockaj ci je to normalna mrcha...niekedy zvykne byt mrska aj pri tehu...ved pockaj aka bude..ak normalna tak potom hups na partnera a ak bude kratsia,, slabsia..tak sa testni

modrofuzik11
29. nov 2011

skus to, co zaberalo pri kojeni. u mna to bol bepanten. bradavky ti ukludni a mozno bude dobre. drzim palce.

zuzkazivcak
5. feb 2013

Ahojte. Nechcem otvárať novu tému tak preto písem sem. Asi pred 3 dňami ma začali bolieť bradavky. Ale tak ze sa ich pomaly ani nemôžem dotknúť. Neviete čím to môže byť. Začala som piť alchemilkový čaj, môže to byť aj z toho? Tehotná nie som lebo som si 2x robila test. Ďakujem za každú odpoveď.

milota164
27. máj 2013

Ahoj, ja som pred otehotnenim tiez pila alchcemilkovy caj, ale nic taketo sa mi nestalo. Ked mam problem s bradavkami pri kojeni tak pouzivam Bepanthen, skus vyskusat.

lussy554
9. nov 2013

ahojte. mna pobolievaju bradavky uz asi 5 dni. ked sa ich dotknem je to dost neprijemne a kazdy vecer sa zafarbuju tak do fialova a a su vystupene este k tomu sa mi zacali robit hrube zilky na prsiach. ked mam podprsenku tak je vsetko ok ale ako ju dam dole tak katastrofa.... Neviete co to moze byt?? Dakujem