Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

elinka27
23. sep 2010

@gabika7706 uz som na konci so silami,ale podla vsetkeho mam nadprodukciu mlieka a mala je nespokojna,nespi vobec a ja neviem co s tym.Ma krce v bruchu prave asi preto,ze jej zle travi to predne mlieko kedze k zadnemu sa nedostane

gabika7706
23. sep 2010

@elinka27 nepomohli ani tieto rady od katky? http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/mam-ve... Umelym mlieckom jej mozes viac poskodit ako pomoct 😖

strapco13
23. sep 2010

@xaxa k tomu odsavaniu..ja tiez uz vela neodsajem..a pritom maly pije pekne..odsavackou totiz nevytvoris taky podtlak ako dokaze starsie babo a prsia uz su zvyknute na sily tah dietatka a tiez chyba tym padom spustaci reflex
ja pozorujem, ze ked chcem odsat bez predchadzajuceho kojenia, tak odsajem minimum..po kojeni je to ovela lepsie
@slivocka123 kolo 6 mesiaca je rastovy spurt..takze preto tu papa castejsie..len koj na poziadanie a ono sa to spravi 😉 ..len neprehanaj s prikrmmi, s nimi sa neponahlaj...dieta ma mat prikrmy pori hlavnom kojeni a nie kojit sa porpri prikrmoch 😉
@elinka27 a skusala si si pred kojenim odsat a kojit v polohach, kde ide mliecko proti gravitacii? nepomohlo?..nevzdavaj sa

strapco13
23. sep 2010

@olifcek juj drzim palce
@shaarka nereaguje ti takto na spln mesiaca...niektore babatka su na to strasne citlive

strapco13
23. sep 2010

@elinka27 ja som bojovala rovnko ako ty so strasnou nadprodukciou a aj inymi problemami..ale prekonala som a stale sa kojime, maly to zboznuje a pritom mi nevysi cely den na prsku 😉 ..uzivam si to kojenie ovela viac ako dakedy 😉

rohacka
23. sep 2010

@elinka27 nevzdavaj to, ona vobec nemusi byt nespokojna z toho dovodu, aky si ty myslis...skoda, ze do tych babatiek nevidime. Praveze poznam pripady, ked mamky skoncili s dojcenim z roznych dovodov a pri UM to bolo este horsie - kedze umele mlieko zapeka a vsetko mozne a neskor lutovali, ze prestali s dojcenim a cesty spat uz nebolo............ Vydrz, jeden den je lepsie, jeden den horsie... Mozno prave dnes ste mali ten horsi den! Drzim prsty!

elinka27
23. sep 2010

kazdy vecer od 20tej do polnoci sa nosime,cicikame vyzera ze je hladna place, strasne hlada prilozim ju a saje a to skoro 15-20min z jedneho prsnika, akoby sa nevedela dojest alebo co, uz je potom vycerpana,ale place a hlada stale.Skusala som podla rady annag davat len z jedneho prsnika zhruba 2-3kojenia po sebe /v intervale 2-3hod/ aby nebol prsnik prilis plny a dostala sa k zadnemu mlieku.Stale tahala ako o dusu a stale sa nevedela akoby zasytit.Prsnik som uz mala vycucnuty uplne.Skusila som jej dat druhy,ten bol plny, tak som trochu prstami odsala,aby sa lepsie chytila,ale nepomohlo asi je prilis preplneny,nevedela sa chytit,plakala pri nom,cela spotena, tahala,dusila sa, skusala som to po leziacky ked bola na mne,nedusila sa ale stala tahala akoby sa nevedela dojest.To mlieko tam je,ale nechapem co sa deje.Toto robi kazdy vecer, a mam pocit ze nakoniec zaspi od unavy a nie od pocitu najedenia sa.Ked ju vyslovene na niekolko krat "uhrkam " na rukach.V noci si ale pyta po nejakych 2,5hodinach, ale nie vzdy po krmeni zaspi, zacne sa krcit,je cervena dostane stikutku,zasa sa nosime kym sa konecne utisi uz je cas dalsieho krmenia a cez den je to to iste.Ak zaspi tak nie na dlhsie ako pol hodinu, a v momente ked ju polozim tak vydrzi 2-3minuty a uz je hore

elinka27
23. sep 2010

@strapco13 aj ja chcem,velmi velmi kojit,ale ona neni spokojna a ja si vycitam ze nieco robim zle.Trapi ma to a preto som si myslela ze by bolo mozno lepsie pre nu keby nekojim,uz som dnes v noci mala na male a dala by som jej flasu,ale nakoniec na par hodin zaspala tak ma to preslo a ja som si pospala

strapco13
23. sep 2010

@elinka27 ale ved 15-20 min je tak normalna dlzka kojenia..moj sa dlho kojil tych 15 min
a pije efektivne? nema kratku podjazykovu uzdicku? vtedy sa dieta nevie riadcne prisat a ani riadne napit

elinka27
23. sep 2010

@strapco13 no ale inokedy sa naje tak neviem s tou uzdickou,ale toto je take sanie akoby sa jednoducho nevedla dojest, a uz nema silu tahat alebo co,neviem to presne popisat ale je to jednoducho ine papanie ako inokedy, a robi to len vecer.Napriklad v noci sa pekne napapa a odpadne a prihlasi sa o 2,5hod teda s vynimkou toho ze sa zacne krcit a potom sa nosime.Ako zistim ze ma kratku tu uzdicku?

strapco13
23. sep 2010

@elinka27 moze mat jazyk noee do spica..ale akoby v strede vpaceny, do srdiecka, a ked nadvihnes jazycek tak je strasne vyrazna ta uzdicka..ved kukni sebe do ust
kde v GA byvas?

carodejnica
23. sep 2010

@elinka27 Ja som kojila aj 40 minút, keď bola dcéra maličká. Myslím, že prechodom na UM si narobíš viac starostí, si predstav chystať tie fľaše, sterilizovať, na zúfanie, takto vytiahneš a ideš... možno tam bude iný problém, ako píše strapčo, tá uzdička.. neskúšala si volať laktačnú, že by sa prišla na teba pozrieť?

elinka27
23. sep 2010

@strapco13 ja byvam v Seredi 🙂

elinka27
23. sep 2010

@carodejnica laktacna tu bola, na zaciatku,mala sa prisala a krasne papala,to len teraz sa to nejak pokazilo za posledne dva tyzdne.Mlieko tiez mam, takze naozaj musim prist na to kde presne je problem

strapco13
23. sep 2010

@elinka27 tak sa daj skontrolovat laktacnou este raz..ze je problem vacsi
skoc k Dr tanuskovej na ORL..ci nema kratku uzdicku....ma ambulanciu vedla polikliniky v sukrommnom dome

elinka27
23. sep 2010

@strapco13 no skusim zavolat zajtra ten laktacnej nech pride ak bude moct.Ale patram po obrazku annag ho mala niekde v albume bola tam vyfotena ta uzdicka

carodejnica
23. sep 2010

@elinka27 tak ju skús ešte raz zavolať, čo ty na to?... inak ešte ma napadlo - možno to bude aj rastový šprint... tu píšu, že sa vyskytujú najčastejšie v 3. a 6. týždňoch a v 3. a 6. mesiacoch veku dieťatka.. tvoja maličká má síce 4,5 týždňa, ale možno rastie.. 🙂
http://www.mamaaja.sk/print.cfm?Module=ActiveWe...
alebo ak to robí večer nemôže to byť toto?
http://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatko...

elinka27
23. sep 2010

@carodejnica ano uz som to citala tiez ma to napadlo,je fakt ze vecer som uz aj ja nervozna,maly mi skace okolo hlavy 🙂 snazim sa byt kludna,ale rada by som aby sa najedla a isla spat,ona to citi viem to.A som ochotna nechat ju pit kolko chce,ale nech sa pritom nejeduje lebo potom naozaj neviem co mam robit.A preco nespi cez den?Preco stale po krmeni place,ma stikutku, spi len v nosici na rukach?Preco ju stale boli brucho?Kolkokrat pocujem ako jej mlieko skrvka v crevach hned ako sa napije,drhe sa a zakasle v momente si prde, ma riedku vodovu stolicu ktora z nej strieka.Toto vsetko si myslim,ze ma na svedomi nadprodukcia.A tie vecery netusim co sa deje

strapco13
23. sep 2010

@elinka27 kolko odsajes pred kojenim?..ja som musela minimalne40 ml odsat, kym sa dokazal prisat

elinka27
23. sep 2010

@strapco13 cooo?ja len tak trosku odsajem prstami aby sa ta bradavka trosku uvolnila

strapco13
24. sep 2010

@elinka27 no hej a po kojeni som odsala dalsich 40 😝 ..le to neznamena, ze ty musis tolko..u kazdej je to ine..skus najprv 10 ml a uvidis ci sa to zlepsi

andrea12737
24. sep 2010

Ahojte,
neviete mi nahodou poradit? Budem musiet ist na operaciu cize pojdem do celkovej anestezie. Malu dojcim len raz denne, avsak zaujimalo by ma ci anestetika neutlmuju mliecko, a ako dlho po operacii nebudem moct dojcit, kvoli vstrebaniu anestetik do tela.. 😒 Dakujem 😵

strapco13
24. sep 2010

@andrea12737 napis @latvia ..je anesteziologicka

latvia
24. sep 2010

@andrea12737 o aku operaciu ide? anestetika mlieko neutlmuju, ani niesu prekazkou v kojeni. prekazkou su silne analgetika pocas alebo po operacii.

elinka27
24. sep 2010

@strapco13 ;no tuto noc sme mali pokojnu,teda az na ten vecer predtym, klasika 😖 celu noc spinkala a budila sa na papanie kazde 2,5-3hodiny,ale spala so mnou v posteli,prebalovala som ju len minimalne,a hned ako zamrcala dostala prsnik, kojila som poleziacky,moc mi to este nejde musim najst tu spravnu polohu.Uz som kontaktovala aj laktacnu,tak buduci tyzden by mohla prist.Striedla som prsniky,pila dlho aj nekakych 20min,citila som ako sa mi prsniky uvolnuju.Ani som ju neprekladala a spala dalej do dalsieho krmenia.Vzdy som to robila tak,ze sa napapala a dala som ju do postielky ked zaspala a to sa jej asi nepacilo ci co,ale aj ked som ju potom z postielky vybrala plakala dalej,mala krce,no teraz nic krasne vedla mna spinkala az do rana.Mozno tym prekladanim som jej sposobila ze sa jej zaludok vzburil,a ked som ju kojila po sediacky tak sa jej to mlieko rychlo dostalo do zaludka ked tieklo silno.Dnes rano som sa zobudila a nemam prsia ako balony ale v pohode a vysadila som caj na kojenie co vzdy v noci pijem.
A ta uzdicka na jazyku je OK,pozerala som to zdvihne ho krasne dohora vysoko,ziadne "srdiecko " to nieje

slivocka123
24. sep 2010

@strapco13 - Dakujem. Kojit by som chcela minimalne do roka. Uvidime, mozno aj dlhsie. Bojim sa vsak len toho, ci ho nahodou neprekrmujem a preto ho boli brusko. Tiez si ma trosicku vystrasila s tym prikrmom. Kolko by mal zjest v tomto obdobi? 80 ml je vela?

slivocka123
24. sep 2010

@elinka27 Ja som mala to iste. Nadprodukciu mlieka. Ako neskusenej mamicke mi ani nenapadlo, ze vsetok ten nepokoj aj cez den aj v noci moze mat na svedomi prave to. Naopak tesila, ze mam dostatok mlieka. Az raz nahodou som sa dostala k clanku o nadprodukcii a vtedy mi to zacvaklo. Upravila som podla navodu produkciu. Kojila som 2-3 kojenia len z jedneho prisnika + technika kojenia bola presne taka ako Ti radila strapco13 a malemu sa ulavilo. Stolica synceka sa upravila. Teraz vsak mame zase iny problem a to ze strasne vela papa. Skoro kazdu hodinu. A zrejme z toho ho opat zacalo boliet brusko. Mozno je to ten rastovy spurt, ako mi tiez poradila strapco 13. Asi ma pravdu.

strapco13
24. sep 2010

@elinka27 super..asi sme pri koreni problemov..kojene deti si nepotrebuju odgrgnut, a najlepsie je im u mamy..cize skus pokracovat nadalej tak ako dnes...koj ju po lezicky a nechaj ju spinkat v tej polohe ako si kojila...tym sa nepreberie a vydrzi dlhsie spinkat 😉 a potom bude mat dost sil riadne sa napapat
nepozoruj ako dlho pije..nekukaj na hodinky ale na nu /aj po tme/ len si uzivaj tu chvilu, ze mala Ti papa
tie caje na kojenie..niektore deticky ich netoleruju dobre..tak aj to moze byt pricina, preco ste mali problem..aj ked sa vravi, ze len male percento stravy matky ide do mlieka..moze aj to malo niektrorym babatkam skodit..takze nepi tie caje

strapco13
24. sep 2010

@slivocka123 80 ml prikrmu je krasne..ja som to myslela tak, aby si nepridavala velmi rychlo dalsie chody..staci ak pridas kazdy mesiac jeden chod...maju to byt prikrmy..nie hlavne jedlo 😉
a ze casto kojis..kojenie nie je len o jedeni...je to aj pitie, upokojenie..pre babo je to take all in one 😉

babulina
24. sep 2010

baby pls poradte, maly sa narodil 4 kilovy teraz ma nieco cez 7kil (2.5mesiaca ma), posledne dva tyzdne velmi malo jedava co sa odzkradlilo na tvorbe mliecka a jeho chudnuti, za to obdobie co papa menej schudol tak cca pol kila, snazim sa podporit mliekotvorbu vsetkym moznym - caje, vinea, pitny rezim sledujem, homeo, tvaroh a pod (okrem odsavania po kojeni lebo to nestiham popri starsej dcere), ale ide to dolu vodou
ako neprijst uplne o mliecko resp ako drobca prinutit jest lepsie (plienok ma pocikanych sice dost, ale evidentne pije len predne mlieko lebo stolica je zelena jak trava)
toto iste sa mi stalo aj pri starsej dcere a vtedy som to sice rozkojila ale mala priberala uplne minimalne ze sme dlho predlho boli na hranici neprospievania ☹ nerada by som si to zopakovala