Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

pipussa
29. sep 2010

@strapco13
hm, ten nedostatok vapnika by to mohol byt
v tehotenstve som neznasala mliecen vyrobky , a tak som och vysadila... po dohode s lekarkou
ale jedla som ciste kalcium...
teraz uz jem mliecne, aj ked nie nejak vela

elinka27
29. sep 2010

@januarova no ale ja mam praveze teraz pocit ze mlieko sa stratilo,je ho menej.Ale neviem ako je mozne ze v noci sa budi pravidelne na krmenie 2-3hod intervaly a cez den strajkuje a dnes teda nechcela absolutne jest len par krat cucla a hotovo, a potom uz nechcela prsnik vobec, vsimla som si casto grga,niekedy grgne a dostane stikutku ale pripisujem to nespravnemu prisatiu kde sa nahlta vela vzduchu, a krci sa to je fakt a ani neprdka,ale cervena je ako rak v tvari.

strapco13
29. sep 2010

@elinka27 B komplex niekedy meni chut mliecka...skus radsej len nejake vitaminy, ako v tehu sa brali alebo gravimilk..tam su aj ine viotaminy a nemeni to tak chut mliecka ako cisty B-komplex..nehovorim, ze je problem v nom..len treba zmenit mozno aj toto

strapco13
29. sep 2010

@elinka27 zatra ides na pradnu vsak..budeme mudrejsie..kolko mala pribrala..ak pribrala, nie je problem v mnozstve mlieka...este stastie ze ides na poradnu uz teraz..inak by som ta asi poslala na prevazenie

januarova
29. sep 2010

@elinka27, neviem ja na tie povery o strate mlieka neverim. Teraz to neber osobne voci tebe. 🙂 Netvrdim ze sa to nemoze stat ale myslim ze priroda je mudrejsia a mlieko sa neda stratit len tak zo dna na den. To ze pije v noci pekne je mozno tym ze je taka viac prispata a minimalne sa s nou manipuluje. Ked kojis, ako casto striedas prsniky?

uankab
29. sep 2010

@strapco13 , mozno naozaj len vnima, ze je mliecka menej... cele to je divne.. menzes som od porodu este stale nedostala 😕 ... aj ked posledne dva dni ma dost bolia bradavky ked sa prisaje, tak ze by bol na ceste???? tehu nie som, robila som si akurat test... dokedy vlastne zvykne menzes prist, resp. aka je zdrava doba aby prisiel?

prsky
29. sep 2010

@uankab menzes prichadza velmi individualne, u niekoho po 600nedeli, u niekoho po 1,5 roku a u niekoho az ked prestane dojcit. mne prisiel po 16 mesiacoch. ak ta bolia bradavky iba pri prisati (taka rezava bolest), moze ist aj o mykozu

aeouliana
30. sep 2010

@elinka27: juj, moja. drzim palce, aby sa to dalo cim skor do poriadku. kopec zien by to na Tvojom mieste uz vzdalo.

gabika7706
30. sep 2010

@aeouliana, kopec zien ano, ale my nie 😎 tak drzim palce @elinka27

jaruska8
30. sep 2010

@elinka27 Áno, kojenie je pre dieťa naj, ale proste, keď to nejde, tak to nejde. ☹ Neboj, veď koľko detí vyrastá na UM a sú z nich zdraví, krásni ľudia. Ty si urobila všetko, ale príroda (?) to zariadila inak. Ani mňa mamka dlho nekojila a som v pohode, pred tridsiatimi rokmi bolo ,,v móde" umelé mlieko a mamke tvrdili, že ho má málo, že je málo výživné, lebo ja som plakala, tak mi na radu lekárky dala Sunar. 😉 No a som tu a ani nadváhu nemám a ani žiadne alergie. 😉 😉 Držte sa!!

jaruska8
30. sep 2010

@lulu1983 Jaj, no bože, tak je to malý valibuk, kojené deti nevedia byť prekrmované, zoberú si len toľko, koľko potrebujú, nech ma neštvú. 😒 A svokre povedz toto isté alebo jej daj prečítať nejaký článok na nete o kojení, kde to je napísané. On papká toľko, koľko potrebuje. A ako píšeš, tak on určite pije a nie len dudká, keď je na prsku takto krátko, čo je super. 😉 Nenechaj sa odradiť. A o tom cumlíku??? Divné, ja som sa s tým nestretla. My cumlík používame (aj keď ja viem, že kojené deti by nemali), ale niekedy ho jednoducho fakt potrebujeme. 😒

strapco13
30. sep 2010

@lulu1983 kojis krasne, len tak dalej, ziadna flaska, ani cumel...ty a tvoje mliecko ste pre krpca to naj 😉

elinka27
30. sep 2010

@strapco13 skusim dnes ist do lekarne a kupim ine vitaminy,v noci zasa papala ukazkovo,citila som ako sa krasne prisala aj som pocula ako prehlta a dokonca som citila tah.Tak nechapem preco cez den mame problem sa prisat a ak sa prisaje tak sa odtahuje,zuzle bradavku,vypluva olizuje.A niekedy sa aj kruti pri tom, potom sa jeduje.Teraz este spi naposledy sa napapala rano o 5tej a potom o 6.45 si uz len tak cucla,mrnkala ponosila som ju vo vyvysenej polohe zaspala na mne a teraz odfukuje este vo vajicku.A cez den citim praveze ze ma taky slabsi tah na tom prsku.A po kazdom krmeni mi place a stale grga chuda aj ked jedla dajmetomu pred hodinou.POdla mna reflux

elinka27
30. sep 2010

@aeouliana nevzdavam,ale uz som na konci s nervami, aj ked sa sanzim predychavat a byt v klude, ale ak to proste nepojde tak to nepojde co uz narobim,strasne ma to trapi,ale snad to prekoname a v kutiku duse verim ze sa za mesiac dva tomu budem smiat s malou na prsniku

elinka27
30. sep 2010

@januarova neviem ani ja co si mam mysliet co je mytus a co pravda,ale tak nechapem co sa deje je to taky nekonecny kolotoc a nic nepomaha.MOzno len zmenim pristup ze to nebudem silit a vyrovnam sa s tym ze ked to nepojde nezblaznim sa ale lahko sa to hovori,tazsie kona.
POnukam jej najprv jeden prsnik,ak sa napapa pri nom a nechce ze zaspi tak ju necham a potom jej dam druhy,niekedy jej "harasi" a prestriedam jej viac krat prsniky.
V noci papa vacsinou len z jedneho a dalsie krmenie z druheho zaspi a zobudi sa v 2hod intervaloch,ale tuto noc som bola nemilosrdna a striedala jej aj tak oba,ked som citila ze zaspava vytiahla som jej ho a dala druhy

Co znamena ked je stolica trosku dozelena?Lebo podla mytov je to hladna stolica

tinkerbell
30. sep 2010

ahojte, moze sa pocas dojcenia uzivat Pangamin?

latvia
30. sep 2010
hathor1231
30. sep 2010

@uankab mne v nedelu skoncilo sestonedelie a v pondelok som mala cyklus. odvtedy kazdy mesiac 😉 tak som sa tesila,ze nebudem mat 😀

strapco13
30. sep 2010

@elinka27 podla mna bude pes zakopany v refluxe..kedze v noci papa..tak mliecko mas 😉 ..cez den ju asi pali kyselinka
zelena stolica nie je hladova...ale znamena ze pije viac predneho ako zadneho mliecko..preto ti pije aj castejsie..asi si vzdy cucne predne mliecko unavi sa, zaspi..lenze to skpr vytravi a je nepokojna zas hladna..skus jej kludne davat cuckat jeden prsnik napr 2-3 hodky& za sebou, nech cucka z jedneho a dalsie 2-3 hodky nech cucka druhy prsnik..tak vypije prsnik na etapy

akdarka
30. sep 2010

@strapco13 ty si ORL dr? ak som mimo tak sorry 🙂 ja som v kontakte s annag a odporucila mi kontrolu uzdicky. ja som isla k ORL dnes. neviem nakolko su dr "konzervativny" a co este je v norme a co uz nie- dobre to chapem, ze kazdy uzdicku mame len niekto skratenu/prirastenu? dr mi tvrdil, ze je ok a annag mi hovorila, ze nase problemy pri dojceni moze pramenit z toho- mimo ineho mi neotvori taku pusinku akoby mal...som z toho trochu zmatena a neviem ako mam brat vyjadrenie dr...jazycek nie je vyslovene srdieckovy, ale mne sa zdalo, ze tam taku blanku nejaku ma ked som to skusala prstom.

majinka85
30. sep 2010

@izabelkak Vies ono sa kazdemu pekne hovori ale moj maly spi 10 az 15 min.potom sa strhne a rieska ako najaty. Ked ho prilozim k prsniku tak sa odvracia,je nervozny,pije chvilku a potom uz nechce,odgrgne si a opat je hladny.

izabelkak
30. sep 2010

@majinka85 áno každé dieťa je iné, ale myslím že žiadna z nás to prvé materstvo a najma prvé týždne neprežívala jednoducho, no ak tvoj malý mal len čo i len raz flašku, najma v takom veku ako je tvoje dieťa, može to byť dovod na jedovanie sa, to že sa dieťa jeduje na prsníku - za predpokladu že nepozná flašu ani cumeľ a dobre prospieva, má tých 6-8 pocikaných plienok denne - nemusí byť hneď hlad, ono si práve myslí že všetko vyrieši práve prsník - prdíky, koliku, úzkosť a pod., no keď sa prisaje a zistí že sa mu neuľavilo tak plače, niekedy može stačiť len krátke odlúčenie od matky, veď 9 mes. bolo bábo v brušku prežívalo s tebou každú stotinu sekundy.... trebalo skor preveriť techniku prisatia a kojenia, ako dať flašu, naozaj to može byť po pár razoch začiatok konca kojenia... toto Ti píšem v dobrom a nie ako podpichovanie, teraz je len na Tebe ktorou cestou sa vyberieš, ak pojdeš bojovať o plné kojenie, už to máš sťažené tou flaškou....

tiež mi malá plákavala, nehovorím že stále, to nie, a okolie reagovalo tiež všelijako, ale nedala som sa a keď som mala depku prečítala som si príspevky na tomto fore, vygooglila konkrétny problém, a keď som videla že viaceré mamičky toto prežívajú povedala som s,i že je to asi bežné v tom ktorom veku a situácii ... UM som doma nikdy nemala....

inak od 2 tt. sme chodili každý deň von, malá najlepšie spala vonku v kočiari, keďže je agustové bábo tak sme hned od začiatku chodili tak na 3 hod. prechádzky, potom prišla z čerstvéhu vzduchu oddýchnutá a zároveň vyhladnutá ...

majinka85
30. sep 2010

@izabelkak Vies ja chcem kojit a aj ko jit budem.Budem ho prikladat k prsniku stale ako sa bude dat.Este by ma zaujimalo ako casto ho mozem kojit.On chce aj kazdu pol hodinu lebo ani hodinu nevyspi. Kazdy do mna huci ze mam kojit ale ja ked ho pocujem plakat tak mi je tazko. Asi som to s flasou uz pokaslala ale snad to bude ok. A este by ma zaujimalo ze preco sa neustale puci a potom sa preberie a uz nespi.Co moze byt pricinou pucenia???VDAKA

izabelkak
30. sep 2010

@majinka85 nič nie je stratené aj keď s tým že poznal flašu možeš to mať sťažené... príčiny plaču možu byť rôzne, preto ak Ti dieťatko prospieva, od hladu to nebude...
kedy Ti plače? keď ho dáš do postielky, kočíka alebo aj na rukách keď je u Teba v bezprostrednej blízkosti keď ho čičíkaš? može ísť aj o koliku, naozaj tých príčin može byť veľa...
napr. moja malá dodnes pri kojení vykonáva potrebu, nehovorím že vždy ale prevažne áno, či už čiká alebo kaká, tak jemu sa pri jedení može niečo pohýbať v brušku, nejaký prdík a pod. a nevie si vysvetliť prečo ho bolí bruško... nájsť príčinu nepokoja je ťažké... niekedy sa ani nenájde... dieťa má rôzne obdobia...

inak ja keď som bola s malou v nemocnici na infekčnom askoro sa mi odstavila, bola som psychicky na dne, prsia práznde, dieťa sa dojčiť nechcelo, laktačná mi poradila na ukludnenie homeo sedative F, a zmeniť prostredie samozrejme... tak Ty možeš napr. zmeniť miesto kde kojíš a polohu... moja malá sa snáď od 3 mes. kojila výlučne v leže, len ak sme niekde boli tak v sede....

strapco13
30. sep 2010

@akdarka hej som ORL...musela by som vidiet..na dialku sa to tazko hodnoti...tu uzdicku pod jazykom ma kazdy..len je otazka ako pevne fixuje jazyk ku spodine ust... bola si u dr Koniga?
@majinka85 ked ti malo spinka..skusila si si lahnut s nim...oddychnete si obaja..male deti casto spia len ked je pri nich mama, potrebuju ju citis..pre nich je aj metrova vzdialenost vela

majinka85
30. sep 2010

@strapco13 zatial som s nim nespala lebo sa bojim ze ho v postely pripucim.

strapco13
30. sep 2010

@majinka85 nepripucis..to je materinsky instikt 😉 ..dokonca ani ockovia nepripucia..teda pokial tam nie je vplyv ommanych latok ako alkohol, drogy
http://dojcenie.wordpress.com/2010/05/11/o-dojc...

majinka85
30. sep 2010

@strapco13 kolko by malo dieta pribrat priblizne?

petrap001
30. sep 2010

@majinka85 moj maly sa tiez pucil asi prvy mesiac a tiez som nevedela preco a preslo to,takze neboj.a daj mu papat kolko krat chce ,on je este malinky a mozno este nema tolko sil si vela vytahat.on si potom najde system.ja mojho kojim aj kadze dve hodiny ked chce a niekedy aj na dvakrat.pokial pribera,nemas sa coho bat.ked nevies nieco,to najdes asi odpoved na kazdu otazku 😀 vzdy sa najde plno inych co ma taky isty problem ako ty.moj sa mi teraz pri kojeni strasne zlosti a tiez som nevedela preco.ale odtiahnem ho a uz je dobre.len mu proste mlieko netecie prudom tak sa mu to nepaci 😀 a koj pokial mozes,precitaj si aj o laktacnych krizach a budes zasa mudrejsia.ved ani jedna sme z neba nespali a nemozeme vsetko vediet.na to sme tu aby sme si radili,ze 😉
@majinka85 ja s malym spim pomerne casto,ale mam ho dalej od seba,ale to len vtedy ked mm chodi na nocne a tiez som sa prvykrat bala.ale prikryvku ma vlastnu tak sa nieje coho bat si myslim.horsie keby sme tam boli vsetci traja,to by som uz asi neriskla 😀

akdarka
30. sep 2010

@strapco13 ano u Koniga.podla teba to posudzuje dobre vzhladom k dojceniu?mas nejake skusenosti?