Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

strapco13
13. okt 2010

@chrustik1 mliekovod sa upcha bud z nedostatocneho vyprazdnenia prsnika /napr v ten den z neho nepil, ale opakovane z druheho iba pil..niekedy si neviem spomenut, z ktoreho prska pil naposledy 😅 / alebo pri infekcii /prasklinky, mykoza/..alebo niektory mliekovod je uzsi a skor sa v nom mlieko usadi

chrustik1
13. okt 2010

@strapco13 malinký má od smädu aj v jeho veku takmer výhradne mliečko, vypije už aj iné (napr. vodu, čajík) ale tomu za celý deň moc nedá, niekedy sotva 50ml, vnoci sa tiež budí na kojenie, takže asi to môže byť hocičo čo píšeš (teda to, že by celý deň nepil z toho prsníka asi nie, ale ostatné môže byť). Mykóza asi nie, na prsníku som ju teda ešte nemala, teda neviem o tom ale asi má dáke príznaky a ja som nepostrehla. A existuje dáka prevencia ako tomu zabrániť?

prsky
13. okt 2010

@akdarka no moze byt, ze si prestriedala priskoro a tak mal viac predneho mlieka. skus prehadzovat az ked prsnik vypije "do dna" (pouzi napr. stlacanie prsnika, aby sa nehneval na slabsi tok mliecka).- a hlavne pokoj, daj na intuiciu a bude to ok 🙂

denisse
13. okt 2010

ahojte baby ... uz ste mi tu parkrat dobre poradili, tak idem po dalsiu radu ... od vcera ma dooost boli hrdlo (aj ked nemam mandle) ... co si mozem na to dat, ked kojim?

prsky
13. okt 2010

@denisse homeopatika homeogene9, kloktat salviu (florsalmin) alebo solny roztok a v lekarni ti mozno este cosi poradia. ak mas hrdlo uz velmi rozdrazdene (=velmi velmi cervene), tak radsej nekloktat, ale sup k lekarovi, da ti nejake striekance (ale pozor na jox, ten sa nemoze pri dojceni a u mna sa doktor pomylil a predpisal mi ho - dokonca 2x)

demii
13. okt 2010

chcela by som zareagovat na tu alergiu na mm. Moja dcerka sa narodila so silnou intoleranciou laktozy a zistili jej aj alergiu na kravsku bielkovinu. Po narodeni som ju dojcila ale nepriberala, vracala prudom niekolkokrat denne, mala silne koliky, plakala...dali nas do nemocnice, bola na infuziach, skusali dokrmovat zenskym mliekom, umelymi...nakoniec pomohol az nutrilon soya. Dcerka prestala plakavat, nemala koliky zacala krasne priberat. Proste vadila jejlaktoza a tiez bielkovina kravskeho mlieka ked skusali um.Po cely cas som ju skusala dojcit ale ona citila ze jej to robi zle odmitala pit..boli to tazke casy.

ivv
13. okt 2010

dievcata dakujem vam velmi pekne vsetkym za prispevky! mamina je stale odhodlana skusit dojcit dcerku. pravdepodobne to bude intolerancia laktozy. kedze ich rodina ma dobry zdroj na cerstve kravske mlieko, mamina casto jedava/jedavala mlieko, tvaroh, syry.. proste vsetko co sa da z mlieka dorobit. kedze stale je schopna tri krat denne odsat, chcela by skusit este dojcenie. ak vysadi mlieko, musi aj zakysane vyrobky z neho? jogurty, kysle mlieko..? ako dlho nemoze jest pred tym nez dcerku bude chciet prvykrat nakojit?
v nemocnici jej inaksiu volbu neponukli, len UM 😒, ani sa nesnazili patrat co to moze byt, okrem tej alergie.. mozno mysleli alergiu na laktozu.. rodicia vtedy toho riesili strasne vela, takze to UM akceptovali hned, verili lekarom. mala martinka nema ziadnu metabolicku poruchu. biogaiu davaju aj napriek tomu ma velke problemy sa vykakat.. ☹

prsky
13. okt 2010

@ivv pre istotu zo zaciatku vysadit vsetko mliecne a ked mala trochu podrastie, tak skusit pomaly zaviest kyslomliecne vyrobky - problem by nemusel byt ani teraz, ale kedze potrebuje problem riesit akutne, tak radsej takto radikalne. kuk katkin clanok o strave maminy pri dojceni http://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatko...

ivv
13. okt 2010

@prsky a ako dlho by nemala jest mlieko a mliecne vyrobky pred tym nez si ju prvy krat prilozi na kojenie? dnes uz prestala jest mliecne veci, chcela by pockat dva dni, je to dostacujuce?
inak preco, ak to klasifikovali ako alergiu na laktozu, nepokracovali s dalsimi vysetreniami na potvrdenie, ale len tak to konstatovali a hned nasadili UM??? 😕 😠 (basnicka otazka.. )

prsky
13. okt 2010

@ivv myslim, ze 2 dni su ok

strapco13
13. okt 2010

@chrustik1 mykoza..bradavky su citlive alebo bolestive aj mimo kojenia, nerobi dobre zima,
prevencia..casto vetrat, hygiena a spravne prisatie

strapco13
13. okt 2010

@ivv hovori sa ze po 6 hodinach mas v mliecku to co si jedla...tak podla mna po 24 hodkach moze skusit..ale ak sa velmi boji, tak nech pocka tie 2 dni ako pise prsky

z.u.z.k.a.
13. okt 2010

@ivv alergia na laktozu neexistuje, je to bud laktozova intolerancia,alebo alergia na bielkovinu kravskeho mlieka. pri alergii na bielkovinu KM je dolezite vysadit akukolvek formu mlieka, ciata etikety, ci niekde nie je nahodou susene mlieko,laktoza, kazein, srvatka, dokonca v sunke byva laktoza, v pretlaku rajcinovom... takze treba studovat a citat. my sme vysledky pri eliminacnej diete videli asi tak za tyzden. drzim palce.

cicimon
13. okt 2010

@strapco13 ak som cca o 12.30jedla varenu paradajku a mala sa okolo 19tej vyhadzala na lici, tak to bude z toho? (zavadzali sme dnes aj karfiol,ale z toho snad nie..) a po akom case jej to zmizne?

strapco13
13. okt 2010

@cicimon no moze to byt z paradajky..z karfiolu skor nafukuje..ale moze aj on
do 3 dni by to malo zmiznut alebo aspon viditelne ustupit
karfiol si zaviedla inak dost skoro...vacsinou zelenina zacinajuca na pismeno K dost nafukuje a zavadza sa medzi poslednymi....ale ak chces vyskusaj o tyzden karfiol ak nebol nafuknuty /ja by som ho ale davala az po ukonc. 8 mesiaci/ a ak sa nevyhadze mozes
rovnako mozes skusit aj s paradajkou..ale to by som neriskovala
inakvyhadzat sa mohol aj z niecoho co jedol druhykrat...alergia je o tom, ze telo sa stretne s nejakym alergenom prvykrat, tak si to zapise do pamati, ze toto sa mi nepaci a pri druhom stretnuti nastane alergicka reakcia..ale su vynimky ako silne alergeny

cicimon
13. okt 2010

@strapco13 doteraz mala len mrkvu, zemiak a cuketu....som nevedela,ze karfiol az po 8mes ....doma mam uz len petrzlen a patizon mrazeny,mam zamenit za karfiol?

pipussa
13. okt 2010

@strapco13
ahoj,
ked uz pises o prikrmoch,
ake odporucas poradie ?
ja mam za sebou mrkvu,zemiak,cukinu...
co dalej >??? ( prosim, napis aj viac druhov, aby som nemusela hladat pri kazdej novej zeleninke, ze co dalej... 🙂

strapco13
13. okt 2010

@cicimon patizon, tekvicu mozes..miesto petrzlenu radsej pastrnak..petrzlen je tiez dost silny alergen
zelenina na K nafukuje - kel, kapusta, kalerab, karfiol, kukurica + zamozrejme strukoviny..ale pokial si ty mohla jest bez problemov, a maleho mliecko nenafukovalo, tak sa daju aj skor..len je riziko nafuknutia

cicimon
13. okt 2010

@strapco13 dik, tak asi vytiahnem nieco z mraznicky..... no neviem, ci ju nafukovalo, kakala vzdy v poho a ani sa nejako nepucila a pod
jedine co sa jej nepacilo bolo, ked som zjedla fazulovu polievku,to prdela este 2 dni...a sosovica zas bola v poho

strapco13
13. okt 2010

@pipussa tekvicoidne veci mozes /tekvica, patizon/, sladky zemiak, brokolica, pastrnak, cervena repa, spenat

strapco13
13. okt 2010

@cicimon pokial nemava problemy s bruskom, tak mozes aj skor skusit

elinka27
13. okt 2010

tak baby uz som zistila z coho mala tak kakala chuda 🙂 uz si nikdy nedam papriku, tak som ju z chuti zjedla a mala po nej mala uplne hnacky az na lopatky,myslela som ze nahoda vcera vecer som si ju dala po par dnoch opat a zasa hnacky.

Inak mam dojem ze nam zabrali homeopatika proti kolike tak to nechcem zakriknut 😀

Ja si zacnem na prsia asi robit ciarky,lebo teraz ked uz sa mi tak nenalievaju a mam ich ako handricky tak neviem z ktoreho pila naposledy 😀aj mi to chyba lebo zo zaciatku som ich mala krasne naliate az tvrde a teraz ked sa to krmenie troska znormalizovalo tak sa pravdepodobne aj prsia tolko nenalievaju,co je skoda lebo tak som vedela ked bolo jedno maksie ze z ktoreho pila 😀

strapco13
13. okt 2010

@elinka27 niektore baby si davali maslicku na podprdu..len potom mali dilemu, ci si ju prelozili alebo nie..holt tehudemencia plynule prechadza do demencie kojacich matiek 😀 😀 ..vitaj v klube
vidis..a je po probleme
inak citit optimizmus z tvojich riadkov..len tak dalej 😉

elinka27
13. okt 2010

@strapco13 no veru, ja to zatial robim tak ze si tu kojenecku podprdu zapnem na tom kde pila a ten z ktoreho pojde pit nabuduce si odopnem aby som uz len prso vytiahla,ake je moje prekvapenie ked idem krmit a zistim ze obe strany podprdy su odopnute 😀

ivv
14. okt 2010

@strapco13 dakujem 🙂
@z.u.z.k.a. dakujem aj tebe. ta laktozova intolerancia je nezvratna? casom, po dozreti traviacej sustavy to "odoznie"? postupne ste pridavali mliecne vyrobky?

z.u.z.k.a.
14. okt 2010

@ivv laktozova intolerancia je nezvratna,ale da sa s nou pekne existovat,pretoze taketo deticky mozu normalne papat kyslomliecne produkty, nemozu iba ciste mlieko,ale aj na to existuju lieky,takze pohoda. horsie je to s alergiou na bielkovinou kravskeho mliekam ta v 3-4 rokoch zvykne ustupit,ale vacsinou prechadza do inej alergie,alebo latozovej intolerancie. Moja mala ma 5 mesiacov,stale ju kojim, mam prisnu eliminacnu bezmliecnu a bezvajecnu dietu. Pre taketo deticky je kojenie najlepsie co moze byt, mne uz mliecka ubuda 😢 a mlieko ktore je pre deticky ABKM urcene tak to nechce papat,takze netusim co budeme robit.

zuzkat1
14. okt 2010

@cicimon ja som dala karfiol hned ako 4ty druh tusim a mala bola v pohode🙂 aj kel uz papala a aj kukuricu... pred 8mim mesiacom ale kazde babo je ine🙂 tak neviem ...pockaj ak chces... inak ja som aj petrzlen dala medzi prvymi...som ani nevedela ze je alergen,lebo tam kde som nasla co davat tak petrzlen pisali ze sa smie... viem ze zeler nie

titania1
14. okt 2010

Pekny den vsetkym, chcem sa poradit ohladom dojcenia. Moj 4 mesacny Jakubkko posledne dni place pri dojceni. 5 minut aktivne saje a potom sa uz iba s placom odtahuje. Vobec neviem, co to znamena. ☹

latvia
14. okt 2010

@ivv http://www.solen.sk/index.php?page=pdf_view&pdf...
zatial najlepsi clanok ohladne intolerancie 😉

titania1
14. okt 2010

@latvia Dakujem. 🙂 Este som o tom nikdy nepocula. Pravdepodobne sa to tyka aj nas, nakolko Jakubko sa narodil v 30 tt.