Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

zuzkat1
6. nov 2010

@prsky no nedavam jej zelezo a ani sebe ale papala spenat a cucoriedky... ale mas pravdu nebudem to riesit... mala je spokojna a to je hlavne... ale pre pokoj duse ju dnes odvazim😅 mam pocit ze pribrala... tak uvidim a potom to uz necham tak.... asi ani smadom netrpi,lebo ja jej uz nukam okrem vody (ktoru uplne odignorovala) aj napoje od hipp riedene vodou a tie jej asi chutia,ale vypije max. 30-40ml za cely den... tak to mlieko jej asi staci a chcela som sa este opytat...mozem jej dat caj? taky od ukonceneho 4ho mesiaca vhodny? ale su v nom kamilky...to moze?

zuzkat1
6. nov 2010

@prsky inak dakujem pekne za rady a odpoved🙂

prsky
6. nov 2010

@zuzkat1 nie je za co. ak moje odpovede pomozu, budem rada 😉 ja som caj nedavala vobec, az teraz som zacala...kamilky su dost silny alergen, takze radsej asi ten alnaturacky ovocny - ked uz

prsky
6. nov 2010

@avaka vodicku mozes ponuknut, ak mas pocit, ze je smadna, ale podla mna staci MM - asi si vytiahne viac v noci, cez den nema cas 🙂 prsnik by som dala ten isty, ak si z neho predtym fakt len trochu cucla a to kvoli tomu, aby sa dostala aj k zadnemu mliecku. pocas dojcenia by bolo mozno fajn skusit stlacat prsnik, aby jej lepsie tieklo a tym padom je vacsia sanca, ze sa viac napije http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/stlaca.... to, ze druhy prsnik dlho stoji nie je az taka vada, lebo produkcia MM sa ustali podla jej spotreby - ak sa jej potreba na MM zvysi, bude si ho pytat castejsie /mozno 😅 /.
infatrini nepoznam, takze neporadim. ale mozno by vam mohli pomoct pivne kvasnice (pangamin) - ale ten by si musela zrejme uzivat ty, neviem, ci predavaju vhodny pre dojcata/batolata, kedze trh ponuka vsetko az od 3 rokov - podporuje travenie a zvykne po nom viac chutit jest a tiez je prospesny na plet (niekomu to ale nefunguje, su to ale vit. sk. B, takze urcite neublizia)

limoni
6. nov 2010

dievcata, naozaj ste jedli vsetko aj ked ste kojili? , teda samozrejme okrem veci, na ktore mate v rodine alergiu
som v sestonedeli a zatial sa obmedzujem, ze nejem citrusy, jablka, orechy, cokoladu, strukoviny, paradajky - zo zeleniny je vlastne iba cerstve uhorky, a nejem dalsie naduvacie veci a potencionalne alergeny
po sestonedeli chcem zacat po jednom pridavat, aky je ten interval, kedy by sa mala prejavit reakcia na novu potravinu po vypiti mliecka? niekde som citala 6 hodin, niekde az 24
este dalsia vec, maleho plne kojim, po kojeni je vacsinou nekludny - puci sa, hneva a niekedy place - kolika to nie je, za posledny tyzden pribral 430 gramov a lekarka povedala, ze je to pravdepodobne preto lebo mu je tazko, lebo vela papa a ked sa takto puci, tak to mu travi. Moze to byt tak?

prsky
6. nov 2010

@limoni ano, jedla som vsetko, dokonca som v 600nedeli jedla kapustnicu, papala som cokoladu a orechove kolace - boli vianoce 😉 a bez paradajok nejem ziadne ranajky. ak si chces byt uplne ista, pockaj na reakciu 1 den, ale inak po 12h, ak sa nic neprejavi, tak pravdepodobne mozes potravinu zaviest do jedalnicka.
Prejest sa MM neda, ale dojcenie aktivizuje travenie = mliecko sa posuva dalej v trakte a kedze je travenie malych dojciatok zvycajne este dost nezrele, tak sa mozu objavovat rozne krce - a tak sa deticky pucia - cize dokina ma pravdu - ide zrejme o travenie.

ivv
6. nov 2010

@strapco13 robim take tie instantne, ale miesam ich s doma robenou vyzivou, napr. jablkovou, hruskovou, alebo s ovsenymi vlockami, aby to nebolo take sladke.. rada papala malinovu hami, skusali sme aj rozne ine, teraz ma vanilkovu, ale tie chute su take nevyrazne, tak nemyslim, ze by jej to vadilo..
@leelo fiha.. zemiaky s hruskou, to ma nenapadlo, to by jej mohlo chutit, ako zemiakova kasa s kompotom 🙂. dnes som jej na veceru dala jogurt, tie jej chutia. davam jej ale smotanove ochutene, tie obyc jej moc nesli.. ovocie davam tiez s baby keksami rozmrvenymi, alebo s bananom, ten je taky sytejsi.. zelenina s maskom jej moc nejde. a to sa snazim pestro varit, skusame kadeco, ako "prilohu" striedam zemiak, cestoviny, ryzu alebo ovsene vlocky. aj tak je to bieda, dnes sme papali s jednou rukou v miske s polievkou a vtedy si nevsimla ze otvara pusu a takto som do nej horko-tazko dostala 60ml.. jogurtu spapa ovela viac, takze viem, ze jej to skratka nechuti..
a mam pocit, ze mi dochadza fantazia co sa tyka varenia jedal.. 😒 😒 😒
inak s tym MM po prikrme.. pije po leziacky, lebo vtedy mi najskor zakceptuje cicku.. ale ked jej idem skusit dat po prikrme, tak hned zacne plakat 😒 . musim ju rozosmievat, robit blbiny a potom skusit prilozit 😅 . joj, strasne je vymyslava, kde je to babatko co sa ochotne pricuclo aj kazdu hodinu?? 😲 😅

avaka
6. nov 2010

@prsky ,dakujem 🙂
inak voda malej chuti,len este nevie dobre pit z poharika,tak dam poobede aj na lyzici,ale mam pocit,mozno smadna nie je,ale bavi ju to.. 😅
a to infatrini,ja by som to skor nedavala,ale nechcem zase nieco zanedbat...aj ked nevazi vela,ale mne sa nezda chuda,je fakt velmi ziva...

ikulkaaa
6. nov 2010

@zuzkat1 ta tmava stolica, co opisujes, ze z cucoriedok. Aj moja mala, ktora ich zboznuje, ma potom presne taku kaku...tiez som sa najskor zlakla, ale potom som to nejako odsledovala, ze je to vzdy po cucoriedkach...takze urcite to nie je z hladu 😉 😉

strapco13
6. nov 2010

@zuzkat1 po spenate je stolica zelena a po cucoriedkach cierna...mame to odskusane 😉 ..to nie je hladova stolica...tie prikrmy ju takto zafarbia..takze naozaj nestresuj

olifcek
6. nov 2010

@zuzkat1 ja Olivke nedavam ine tekutiny ako mm x;o) ani Ty nemusis ine davat x;o)

olifcek
6. nov 2010

@strapco13 hladova stolica je tiez cierna? wow, som netusila ani...a uz mozeme cucoriedky?

strapco13
6. nov 2010

@olifcek to bolo mierene na tu zelenu farbu po spenate....nejak sa to zlialo dokopy

olifcek
6. nov 2010

@strapco13 aha...lebo ved ke dje hlad, nie je stolica...ci? 😀 mne oliv zase za mesiac kilo prirala, tak hladna nebude, ale zaujima ma to x;o)

strapco13
6. nov 2010

@olifcek preto to, ze zelena stolica je hladova je len mytus..v skutocnosti to len znamena viac predneho mliecka, tam je vela laktozy, ktora sa nestihne natravit a preto je zelena stolica 😉

olifcek
6. nov 2010

@strapco13 jaaaj, tak ale take nas uz netrapi x;oD pozeram, ze cochvila mate roook, gratulujem..

sorko za odbocenie od temy 😉

pipussa
6. nov 2010

kocky
nemaju vase miminka take trasenie ruk ??? niekedy
ja mam pocit, ze moj, ked je nervozny, tak zacne triast ruckami..a mrnci
ked ho zoberiem na ruky, prestane, ked mu dam hracku do ruk, prestane, ale ked ju pusti z ruk, robi to zase....
ked pije mliecko, alebo papa, spinka, nikdy netrasie
mam pocit, ze je nervak..
je lenivy sa pretacat a tak je nervny ked ho niekam polozim, niekedy v pohode sa natahuje za hrackami, ale niekedy zostane lezat, len ma hlada ocami, mrnci a trasie rukamil, akoby nevedel, co chce

stretli ste sa s tym ?

zuzkat1
7. nov 2010

@ikulkaaa dakujem...som si aj myslela ale teraz ma chytala panika...co mi schudla za mesiac 150g...ale zas teraz za posledne dni pribrala 60g takze asi to len nejak vybehala vtedy.... no ona aj tak taky drobec papa ako vrabceka a este ked schudne... ale uz som pokojna🙂

zuzkat1
7. nov 2010

@olifcek ja davam len raz denne hned po obede,lebo ona sice zje len 5lyziciek ale kojit sa chce najskor o hodinu a niekedy az o 2 tak nech zapije ten obedik ubohy co ju akoze zasytil (aj ked nechapem ako moze 5 lyziciek niekoho zasytit) ale vypije max. 20-30ml a viacmenej nahodou lebo ona sa s tym hra a obcas nieco aj prehltne....😀

zuzkat1
7. nov 2010

@strapco13 som rada... a uz koncim s panikou za posledne 4 dni pribrala 60g... tak ten ubytok za posledny mesiac to asi len vybehala alebo ja neviem... snad uz je dost velka aby jedla ak je hladna... no nevyznem sa v nej...ona ma milion roboty a nic nema cas... a jedlo je len neprijemna povinnost, ktoru odbije par lyzickami a potom uz mrnci a stavia sa na nohy a chyti lyzicku do zubov a nepusti... proste koniec jedenia a kojenie nedovoli skorej ako hodinu ci dve po tych par lyzickach...preto jej aj ponukam nieco na pitie a kedze vodu uplne odignoruje tak hladam ine nieco..... asi to nebudem riesit tak je krpec no co... chuda nie je🙂

zuzkat1
7. nov 2010

@prsky no ja som v lekarni kupila a vraj v kazdom su kamilky a ze ovocne su az od pol roka ci az od 9 mesiacov ze tento je od 4ch tiez som bola prekvapena... no dala mi tento lebo som pytala taky ze pre dieta ktore caj este nikdy nepilo ze taky ktorym mozem zacat a tento mi dala...

olifcek
7. nov 2010

@zuzkat1 moja tiez hryzka do lyzicky, hehehe, ma to rada...a ked si uz neprosi, tak mi vyfukne vsetko z pusy, ci lyzicky, brm brm...ale mm pije hned, hoc len par hltov, ale musi byt...ved uz mame 8500g, krasne priberA...a tiez ma mnoho roboty, vkuse sa stavat na nozicky, nema chvilku kludu 😅 😅 mame uzasne zive deticky, super

zuzkat1
7. nov 2010

@olifcek no moja kusne do lyzicky a zacne "zurivo" fucat a vy mate fakt krasnu vahu🙂 kedze sa narodila skor a bola drobunka... moja sla nacas a mala 3760g a teraz ma 8kil🙂

olifcek
7. nov 2010

@zuzkat1 hehe, predstavujem si tu scenku s hryzenim a fucanim 😀 😀 a dakujem, veru, uz sme i v tabulkach a nie na konci, hehe...x;o) davas malej cucoriedky? tam je dost zeleza...nam by sa zislo

zuzkat1
7. nov 2010

@olifcek hej davam jej do jogurtu a velmi jej to tak chuti... zje niekedy aj 1/3 jogurtu ak tam su cucoriedky🙂 a to je u nej obrovsky uspech🙂

olifcek
7. nov 2010

@zuzkat1 a kde sa daju kupi? ci klasika? mrazene sa daju?

zuzkat1
7. nov 2010

@olifcek ja kupujem mrazene, lebo tam dam taku 1 polievkovu lyzicu a tak to nam to vydrzi aj mesiac... kupila so v kauflande,ale maju aj cerstve ...teda mali vtedy🙂

olifcek
7. nov 2010

@zuzkat1 dakiiiiiiiiiiii...pls, vies znacku a gramaz?

zuzkat1
7. nov 2010

@olifcek teraz sa mi minuli ale tusim to bolo novaco (je taka znacka?😅) a tusim 350g to bolo

olifcek
7. nov 2010

@zuzkat1 jj, novaco a celkom dobra znacka x;o) dakujem krasne