Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

vejula
26. dec 2010

@latvia
@zuzlina1 dakujem foto hodim trošku neskor lebo som u našich.. Ja som myslela že je to alergia, tak som mu dala fenistil, až ked to videla mamina tak povedala že to vyzera uplne ako kiahne, a zda sa mi že ma aj trošku teplotku... Jwe to normalne ked to ma take male babatko? Ma 8 a pol mesiaca... Nemože mať z toho nejake nasledky?

zuzlina1
26. dec 2010

susedkin mal 4 mesiace vraj ze lepsie znasaju to svrbenie ked su mensi, moji mali 15 a 27 mes, mensi to naozaj lepsie znasal. a fenistil nam dala lekarka keby ho to velmi svrbelo a u nas v meste je stale dost kiahni. ja som ich poriadne naobliekala aj doma, v teple rychlejsie pridu pupaciky a aj rychlejsie odidu. kupat sa nemaju deti len sprchovat alebo oblievat. to asi aby sa to zbytocne neroznasalo. vsetko co mozes urobit ak su to kiahne im neublizi aj v pripade ze by to kiahne neboli.

latvia
26. dec 2010

@vejula fenistilom nic nepokazis, teploty moze mat aj vyssie.a mavaju to aj mensie babatka, malo by sa to zhojit bez nasledkov.kontroluj len teplotu.

vejula
26. dec 2010

@zuzlina1
@latvia dakujem. Pri teplote možem dať paralenove čipky?

latvia
26. dec 2010

@vejula hej, paralen cipok, alebo nurofen sirup, podla toho co mas

elinka27
26. dec 2010

ahojte dnes som dostala prvy krat menzes po porode, teraz sa hlupo opytam,mozno si budete mysliet,ze som padla z visne,ale kamaratka mi povedala,ze ona kym kojila ho nemala,a vraj az ked prestala kojit a stracala mlieko tak ho dostala, tak ma napada, mala pije ako obvykle az na par krmeni kedy vymysla,ale to je u nas bezne.Tak sa mam obavat alebo aj kojace maminy ho maju bezne?

michaela80
26. dec 2010

@elinka27 ja este menzes nemam ale baby v nasej sukromnej teme augustovke babetka uz maju dlhsie menzes a pri tom deticky su iba kojene...

alex1983
26. dec 2010

@elinka27 Ahoj, moja mala bude mat tri mesiace a prvy menzes mam uz za sebou a len kojim 😉 Tak si myslim ze je to normalne

akika722
26. dec 2010

@elinka27 ahojte..sorry že sa sem vpletiem,.zaujal ma tvoj prispevok... 😅
ja kojim a menzes mam pravidelne..akurat na noc davam UM lebo na noc mu moje nestači...mam ho od prveho mesiaca pravidelne,ale slabši a vtedy pozorujem že mam menej mliečka.inač je to ok 😉

makda
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
latvia
26. dec 2010

@makda naco ho potrebujes? 😕

vejula
26. dec 2010

@latvia prosim ťa, ty si zo zdravotnictva, nevieš mi povedať či deti do jedneho roka čo maju kiahne možu mať z toho nasledky???? PRave som to čitala že su ako rizikova skupina a mam strašny strach či sa malemu nemože niečo stať ☹

latvia
26. dec 2010

@vejula neplas sa, kopec mladsich deti malo kiahne bez nasledkov 😉 uz si doma? skus ich sfotit.

latvia
26. dec 2010

@vejula a kde si citala ze deti do 1 roka su rizikova skupina? inac mam dojem ze ako nasledky sa myslia flaky po vyrazkach

elinka27
26. dec 2010

@makda predpokladam,ze ho chces na zvysenie tvorby mlieka vsak?Skus volnopredajny liek vola sa Motilium lingual, su to cuclave tabletky, obsahuju tiez doperidonum ako Costi, len teda ja som pobehala par lekarni kym som ho nasla,nemali ho v kazdej

vejula
26. dec 2010

@latvia http://www.ovciekiahne.sk/konecne_ockovanie_pro......
skušala som aj odfotiť ale strašne zle to je vidno, len ako červene bodky a tie pluzgieriky tam ani nevidno ale dam si to do albumu tak kukni, lebo tu na ploche ako mala fotka to by už vobec nebolo vidno. Inač najviac sa mu to dava asi na hlavičku medzi vlasky, a rozširuje sa mu to ma ich stale viac už aj po ručičkach a nožičkach

estterka
26. dec 2010

ahojte.viete my poradit nieco silnejsie ako canesten na mykozu? neboli,ale je ju vidiet a rozsiruje sa mi to aj napriek natieraniu canestenom.u lekara nepochodim,naposledy ked ma bolela mi povedal,ze mykoza na prsiach nebyva a mam sa vratit ak budem mat teploty,ze mi da antibiotika 😖 . a moze byt,ze kvoly mykoze je dieta nervozne na prsniku?alebo to skor bude tym,ze ma mala sopliky a tazko sa jej dycha pri papani? dakujem vam.

latvia
26. dec 2010

@estterka nizoral nech ti da, tabletky, rozpust si polovicku v troske vody a potieraj bradavky a nechaj zaschnut

@vejula jasne ze to tam pisu, chcu nalakat ludi na ockovanie a najlepsie je cez strach 😉 ono sa mu to rozsiri uplne vsade, tak 2 tyzdne to bude mat urcite, nic si z toho nerob. fenistil proti svrbeniu a je to ok

latvia
26. dec 2010

@elinka27 na zvysenie tvorby mlieka? a neda sa to lepsim sposobom? akoze ja som ten typ ktory nema problem dat decku lieky ako diazepam, ale toto by som nedavala ani sebe 😅

vejula
26. dec 2010

@latvia joj dakujem si ma fakt upokojila... Ach ešteže mame toho konika milovaneho.... Ešte raz dakujem. Inač fakt neviem či je to psychosomatika ale mna už svrbi cele telo a pritom som už kiahne prekonala 😅

avila
26. dec 2010

@estterka ja len tak btw.... To co za dementa ta vysetrovalo?

adriana7
26. dec 2010

@estterka ,
skús si zarobiť obyčajnú sódu bicarbonu, 1 čajovú lyžičku do štvrť litra vlažnej prevarenej vody, pravidelne umývať, alebo potierať a takisto s tým bábätku vytierať pusinku (namočeným štvorčekom sterilnej gázy)
mykóza je prejavom silného prekyslenia organizmu, tak skús aj vynechať aspoň na týždeň mlieko a mliečne výrobky a nahraď ich pomarančom, grepom alebo jablkom (napriek kyslej chuti sú to zásadité potraviny a upravujú stav), k tomu aspoň na týždeň nejedz klasický rafinovaný cukor a sladkosti, skús to vydržať, uľaví sa ti
... a antibiotiká stav mykózy len zhoršujú, to pán doktor nevie? 😉 , sú ženy, ktoré pravidelne po dobratí atb majú mykózu

prsky
26. dec 2010

@estterka nasad si probiotika, a lepsie ako vytierat dietatku pusinu je ju "vydrhnut" tak, ze obmotas na prst gazu, navlhcis ju, vyvalas v sode bikarbone a pusinu vytries (jemne krystaliky sody bikarbony tu mrchu aj mechanicky trochu odstrania). pre seba bud masticku alebo spominany nizoral - vymen lekara alebo si ju skus vypytat u gynekologa, pripadne si nizoral vypytaj u pediatra pre malu a pouzi aj pre seba 😉

estterka
26. dec 2010

@prsky @avila to s tym lekarom,u nas to funguje tak,ze sa ide len obvodnemu a ten ak sa rozhodne,ze nie je dolezite ist ku koznemu,tak sa nejde..zdravotnictvo u nas nula bodov,tu ani gynekologa nema zena-ani len v tehotenstve nema narok ist k nemu na kontrolu.ja som u nho naposledy bola,ci mi nemoze spravit ster,ci je to mykoza,lebo ste tu o tom pisali a pozeral na mna jak na blbu..aku to ma ucinnu latku ten nizoral? skusim hned v lekarni ho zohnat,len mozno sa bude inak volat. hannah nema v pusinke vobec nic,sledujem to,ale vydrhnem jej ju.aj probiotika si kupim.

@adriana7 mlieko ja vobec nepijem,mala ho netoleruje a pomaranc som sa este neodvazila zjest,ale dam si kusok a uvidime.
@latvia a pred dojcenim nezotierat?

dakujem vam baby🙂

latvia
27. dec 2010

@estterka nizoral zotierat nemusis, rozpustenym nizoralom sa vytiera pusinka aj babatku ked ma zabu na jazyku, takze v poho nemusis vobec umyvat bradavky

weverka11
27. dec 2010

ahoj, mozno trosku blba otazka, ale už sa citim, ako by som maleho vykrmovala, lebo ked niekomu poviem, že za 3 tyzdne, co nas pustili z porodnice pribral 1750g pozeraju na mna ako na stvorenie, teda hlavne moja rodina... čisto kojim, maly si napr. celu noc pytal skoro každu hodinku papať a teraz sa zobudil po dvoch hodinkach a zasa pytal, sice si len tak cucol, že 5 minut,ale papal... je takyto prirastok hmotnosti normalny???? z porodnice sme isli s rovnymi tromi kilami...

makda
27. dec 2010

@latvia potrebujem ho na zvysenie tvorby mliecka. uz mam vyskusany aj suplementor, no mliecka mam stale malo a Costi mi odporucila laktacna poradkyna

@elinka27 Motilium som pozerala, ale vysiel by ma strasne draho. 10tab. stoji okolo 5 eur a to by mi vystacilo na jeden den. Costi je predsa len lacnejsi, tam sa vraj doplaca nejakych 30 centov za 10 tabl.

latvia
27. dec 2010

@makda hej, uz mi doslo 😉 no, ako chces, ja by som ti ho tiez nepredpisala...

olifcek
27. dec 2010

@weverka11 ak tak krasne pribera z kojenia, je to super. Ved i malicka od @jja nadherne priberala a to ciste len z mm.

estterka
27. dec 2010

@weverka11 ale ano,moja pribera zatial kazdy mesiac 2 kila a tiez cisto kojim.naposledy som odisla od pediatra,ked na mna zacal kricat,ze ju prekrmujem a nesmie jest skor ako za 3-3,5 hodiny.na otazku,co mam robit medzitym s vrestajucim hladnym babatkom mi vynadal,ze som priliz mudra..odvtedy mame sukromnu lekarku,ktora je z Hannah nadsena,aka je velika a silna len z mojho mlieka🙂 ja som sa tu tiez bab pytala,ci ju neprekrmujem,ale povedali,ze urcite nie🙂 este sa vselico napocuvas,v mojom okoli momentalne napriklad nevedia pochopit,preco jej uz nedavam aj prikrmi,ano chudatko 8kilove pozera asi vyhladovane na ludi 😀