Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

zuzkat1
16. sep 2011

baby je viem ze sa to tu nijako nehodi ale je normalne ak 20 mesacne dieta kaka 3-4x denne - normalnu stolicu ma pevnu len mi to pride vela 😅 kojim aj 12x za 24hodin ...dakujem🙂

zuzkat1
16. sep 2011

@prsky ahoj🙂 kojis obe deti aj v noci? mne sa hani bude cca 4-5x a teda si neviem predstavit ze to tak bude aj potom...ono uz mala obdobie ze len 2x v noci ale zas sa to nejako pokazilo😅 a mimo temu🙂 dala si lalu do skolky?alebo das? u nas to bude aktualne zhruba v rovnakom case ako u vas len o rok.... vlastne aj vekovy rozdiel medzi detmi bude rovnaky tak ma to zaujima,lebo ja uvazujem ze si ju necham doma aspon rok navyse..tak ma zaujima tvoja skusenost🙂

strapco13
16. sep 2011

@zuzkat1 mna maly prespi celu noc
k tomu ze mala casto kaka....pomaly sa ti mlieko meni na kolostrum a to trosku urychluje peristaltiku

zuzkat1
16. sep 2011

@strapco13 jaj tak to je super ze ti prespi, to snad aj ja raz zazijem😅 takze je to v pohode, to som rada uz som sa bala ze co to je, lebo hnacku nema normalne kaka som myslela ze to mozno aj kvoli ovociu - papa ho na kila🙂 dakujem

cicimon
16. sep 2011

@zuzkat1 odkedy som malu prestala v noci kojit, tiez prespi celu noc

zuzkat1
16. sep 2011

@cicimon no ale to si ju asi nejak oducala, ci nie? ja ju nechcem oducat - nech to ma prirodzeny priebeh

jja
16. sep 2011

@zuzkat1 jej Zuzka, gratulujem k tehu🙂

zuzkat1
16. sep 2011

@jja dakujem🙂

cicimon
16. sep 2011

@zuzkat1 - no neoducala, jednoducho som jej nedala, len som pri nej lezala prip som jej dala vodu, teraz jej staci voda a zaspi dalej, uz ju kojim len 3x denne

monva
16. sep 2011

ahojte baby,
prosim o radu. Bola som dnes na gynde, kedze uz 2 tyzdne mam palenie a stipanie pri moceni, tak mam uro-infekciu, hnis a aj bielkoviny v moci. Doky mi predpisal lieky, este dobre ze som sa spytala, lebo najprv mi dal take ktore sa pri kojeni nemozu. Potom mi predpisal ine, v lekarni ma poslali naspat, lebo sa uz nevyrabaju. Doky sa cudoval, lebo je to vraj novinka na trhu. Ale aj tak by som ich nemohla, lebo mam alergiu na penicilin, este dobre ze ich nemali. Tak mi predpisal Klacid, v lekarni nemali iba Klaritromicin (no je to rovnaka skupina). Po asi 15 min.mi volala lekarnicka na mobil, ze mi omylom dali namiesto 250-tky 500-ku, tak som sa vratila. No 25O-tku nemali ani Klacid, ani Klaritromicin, tak mi dali Fromilid. To som sa pre istotu pytala 2X, ci mozem pri kojeni brat - uistila ma, ze ano.

Vo vlaku som si zobrala pribalovy letak k Fromilidu a tam je: "...Neboli uskutocnene ziadne kontrolne studie pocas laktacie. Dojcenie je potrebne prerusit pocas liecby ..."
Co mam teraz robit??? Mala mi okrem kojenia tekutiny odmieta, mam riskovat dehydrovanie alebo riziko mozneho uskodenia?
Mam brat á12 hod 1 tabletu, myslite, ze ak by som brala vecer po kojeni a rano po kojeni lieky a poobedne kojenie vynecham, zeby jej to mohlo uskodit????
Este ma napadlo, v letaku je, ze nie je dostatok skusenosti s ucinnostou a bezpecnostou pouzitia u dojciat mladsich ako 6 mesiacov. To teda znamena, ze starsie ako 6 mes. tento liek mozu uzivat? Moja mala ma uz 1 rok a 5 mesiacov, ak by to tak bolo, tak by to malo byt bezpecne,ci? Liek patri medzi makrolidove antibiotika, ktore su vraj pri tehu a dojceni setrnejsie.
Diky za rady.

zuzkat1
16. sep 2011

@cicimon no ja kojim stale na poziadanie a este chvilu iste neprestanem a kym sa v noci budi dostane mlieko... to ze si nedala ja povazujem za oducanie🙂 ja ked jej nedam tak je 2 hodiny hore...

zuzicka1982
16. sep 2011

@monva A nemohla by si z toho Klaritomicinu 500, ktory mali v lekrani a ktory sa moze aj pri dojceni uzit len polovicku ? My to tak v robote robime,ked nemame gramaz ktoru potrebujeme dat pacientovi tak bud rozpolime vacsiu alebo opacne dame 2 ks mensej..

katka1981
16. sep 2011

@monva, brala som ho ako tehotna, viem co sa pise v letaku. Asi by som si mlieko odstrekovala ked chces dojcit nadalej a malej davala jogurty alebo nieco ine a co sa tyka pitia, zacni ju ucit pit normalne tekutiny (vodu, nesladeny caj, alebo jej urob ovocnu stavuy a ried vodou) lebo tento problem bude aj nadalej. Moja tiez skoro nic nepije a ked nie je smadna nepomoze ani mlieko. Tak ked som zistila ze nevypije miesto vody ani mlieko, tak som jej viac mlieko od smadu nedavala. Skus jej kupit cerveny melon, tam ma dostatok vody, mliecko nahrad jogurtom alebo syrmi, viac vodnateho ovocia, uz je velka, takze nahrad to ovocim, ja by som neriskla ATB. Ked doberies pokracuj v kojeni ak chces, je mi jasne ze ti je luto kojenia, preto by som urobila takto.

katka1981
16. sep 2011

@monva, popripade zavolaj gyndovi, ci to ide do materskeho mlieka alebo pediatricke. Ale viem ze tato skupina ATB sa dava tehotnym istotne, ale s kojenim neviem. Napis este annag.

katka1981
16. sep 2011

@zuzkat1, podla mna ked ju kojis tak ano. Stihne popri kojeniu jest aj nieco ine? 🙂 A to ze ti tak casto kaka, je len dobre. Ved vidis ci nema hnacky alebo tak a tiez mozu nieco robit aj zuby

strapco13
16. sep 2011

@monva mozes uzivat kazdy liek co si spomenula 😉 ziadna studia sa nerobi na detoch tehotnych a dojciacich zenach...je to neeticke a plus sa firmy kryju, ze to tam napisali
ale pokial dieta ktore kojis moze brat dany liek /len samozrejme podla vahy davkovanie/..tak ho mozes aj ty

strapco13
16. sep 2011

@zuzkat1 ja som kojila v nci kym chcel a postupne spal dlhsie a dlsie az sa v noci prestal budit 😉

monva
16. sep 2011

@zuzicka1982 - no len ja som to v lekarni bola vratit a vymenila som to za ten Fromilid

@katka1981 ovocie papa v pohode, naraz da 1 jablko+1 hrusku, alebo 1 jablko a 3 velke slivky, iba melon jej nejako nesadol... a pod. akurat pitie odmieta, ked vidi - poharik, flasku so sosakom, slamkou ... vsetko odtlaca prec od seba, akurat lyzickou to do nej dostanem. Ked s nou bola moja mama, pri nej aj trochu pila z poharika, no pri mne vsetko odmieta.
Gyndovi aj detskej som uz volala - no nik mi uz nezdvihal ☹ (piatok poobede)

Okrem toho mi predpisal aj dalsie ATB (na rozrobenie ako napoj): MONURAL 3g - s tym mate niekto skusenosti???

@strapco13 - DAKUJEM 😵 😵 😵

strapco13
16. sep 2011

@monva mozes aj ten pri dojceni

katka1981
16. sep 2011

@monva, super ti strapco poradila. Skus jej kupit flasku so sosacikom Lucku, rajec....... moja prvykrat vypila pol litra za chvilku, lebo to bolo pre nu nove. Teraz uz pomenej ale najnovsie jej chuti z pohara cocacola. Skus naliat sebe a jej do rovnakeho pohara. My s tym tiez bojujeme. Skus este hrozno, to ma vela vody. Skore uzdravenie ti prajem.

@strapco13, kde je annag?

marcela1992
16. sep 2011

ahojte baby.vsetky ste si kupovali odsavacku na mlieko.Nie je mi celkom jasne kedy sa pouziva.Mam 2-rocnu sestru a mamina nic take nepouzivala,tak rozmyslam ci kupit alebo nekupit.

strapco13
16. sep 2011

@katka1981 annag ma svoje forum link najdes na jej stranke 😉 ..ale malo je na nete..nestiha

strapco13
16. sep 2011

@marcela1992 uvidis po porode...ja som pri prvom odsavala..zbytocne, len som si vyrobila nadprodukciu a teraz pri malej odsavat neviem s tou istou odsavackou, nejak to nejde a kojim v pohode 2 deti...da sa aj rucne odsriekat ak potrebujes
podla mna az po porode zistis ci potrebujes..najlepsie je vtedy si pozicat od niekoho a zistit ci ti to ide a nekupovat nieco co nevyuzijes

marcela1992
16. sep 2011

@strapco13 dakujem 🙂

katka1981
16. sep 2011

@strapco13, dakujem, som sa zlakla, ze odisla

strapco13
16. sep 2011

@katka1981 ale ak ju chces oslovit..tak tu ju nenajdes..len na jej fore, stranke alebo potom kontakt na nu najdes na mamilackej stranke na mail

monva
16. sep 2011

@katka1981
@strapco13 - diky baby, dufam, ze to nejako zvladneme a kojit sa neprestaneme 😵

katka1981
16. sep 2011

@strapco13, momentalne nepotrebujem, raz mi velmi pomohlo, len som chcela vediet, ci sem chodi, lebo verim, ze raz ju budem znovu potrebovat, dufam 🙂

evvkaa
16. sep 2011

@strapco13 akurat mi to odporucila aj laktacna poradkyna ale je to na predpis?myslim tu senovku a benedikt to je caj alebo nejake tabletky?

strapco13
16. sep 2011

@katka1981 ja verim ze dojcit budes aze poradkynu potrebovat nebudes, lebo ziaden problem nebude 😉

@evvkaa senovka, benedikt su bylinky, nie su na predpis...ale bezne ich nedostanes..v bylinkarnach, v cajovniach ich maju, ale prasok z nich je hnusny, poradkyne ich vedia zohnat kapsulovane, to sa lahko papa a mas to presne nadavkovane, cenovo je to cca to iste
z liekov motilium je volnopredajne ale drahe ale s rovnakou ucinnou latkou /domperidon/ je na predpis Costi..moze predpisat aj obvodak, len nie kazdy vie o co ide, lebo prvotne je to liek na zazivacie tazkosti /oba lieky su na to, kedze je to v podstate to iste/, len ich neziaduci ucinok je zvysenie laktacie..cize pre dojciace matky ziaduci ucinok--ak mas rozumneho obvodaka alebo znameho Dr tak ti to predpisu