Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

moni
16. júl 2012

@zuzanka7117 ahaa, to som nevedela 🤐
chcela som poradit tento (ak to mozes objednat) ale tiez netusim ci sa moze pri mykoze
http://www.amazon.com/Bella-M81000527-Nipple-Nu...

zuzanka7117
16. júl 2012

@moni dakujem Monika si zlata....uvidim este co mi namiesa pani z lekarne a uvidim dalej.....🙂

hhenike
16. júl 2012

@strapco13 @beton ahojte, idem si zas po radu, mam este trocha sily na posledné pokusy, ale uz mi nezostava vela, tak verím, ze mi poradíte.
Mojej malej sa podarilo prisat prvý krát az na 6. den po porode. Islo to zo zaciatku velmi tazko, ale bojovala som. Teraz sa uz prisava dobre. Bola u mna aj laktacna poradkyna, skontrolovala prisatie, bolo to OK. No pri pociatocnych problemoch mi velmi vyrazne klesla tvorba mlieka. Uz to vyzeralo, ze budem musiet skoncit, ale este som podla rady LP nasadila senovku a benedikt 3x3 z kazdeho. Tvorba mlieka sa zvysila, mala sa prisava, kedze bol na zaciatku dost slaby tok mlieka, tak som musela stale stlacat prsník, aby pila. Pred par dnami sa mi zdalo, ze uz bude vsetko OK, ze sa mliecko ustali a budem moct pomaly znizovat davku byliniek. ALE.... zistujem, ze hoci bolo mliecka uz aj dost, malá ako keby mala slabý sací reflex, alebo neviem... ona vlastne tahá, len ked drzím prsník stlacený. Sama od seba potiahne fakt len zriedkakedy. Len je prisatá a nic nerobí. Vlasne len sem-tam naozaj velmi zriedka raz-dvakrát potiahne. Ked chcem aby nieco vypila, musim naozaj v jednom kuse stlacat prsník hned od zaciatku. No a ja mam pocit, ze tym padom mi zase vyrazne zacala klesat tvorba mlieka aj napriek tomu, ze beriem tie bylinky. ... A este dodám, ze malá velmi slabo priberá - nieco cez 100 g/t. Tak mi prosim poradte, co by som este mala vyskusat. Lebo mam pocit, ze mi ostava par dni, kym nepridem o mlieko. (dojcim na poziadanie)

sosovica
16. júl 2012

Ahojte babulky.Potrebujem poradiť.Moja mala ma 5 mesiacov a už nemam mliečka ako mam,ale velmi malinko.A chcela by som ešte kojiť len neviem či sa mi to podari.Zda sa mi že to mliečko mam take vodove.Prikladam si ju k prsniku ale po minute zuri lebo nejde jej taky tok aby potrebovala. 😖 Poradte mi

strapco13
16. júl 2012

@hhenike dieta sa uci dojcit dojcenim..cize prikaldat a stalcaj prsnik, ona sa nauci tahat neboj sa, len neznizuj bylinky este tym padom..dieta nalakas na prsnik a dojcenie o to lahsie o co je lepsia tvorba mliecka
skontrolovala laktacna aj podjazykovu uzdicku?
Inak prirastok 400g za mesiac nie je zly..nie je tu sice na hornej hranici normy, ale nie je to zle
spytaj sa laktacnej, nech ta nauci masazne techniky jazycka na pozbudenie satia

strapco13
16. júl 2012

@sosovica skontaktuj sa osobne s laktacnou poradkynou www.mamila.sk nech skontroluje dojcenie
zrele materske mlieko moze byt biele, moze byt priesvitne ako voda, moze byt namodrale, ruzovkaste, zelenkaste..podla toho co obsahuje, co vsetko z krvi prejde /,mliecko sa tvori z krvi/
treba skontrolovat dojcenie http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/kedy-b...

strapco13
16. júl 2012

@moni neviem tam najst zlozenie..ale ak obsahuje lanolin, takl pri mykoze nie..lanolin je zivna poda pre mykozu

strapco13
16. júl 2012

@erikasadek vo velmi zriedkavych pripadoch sa stane ze mlieko zmizne zo dna na den..vacsinou sa straca postupne, len siu to mamicka nevsimne, len zrazu na to prijde
za stratou mliecka je malokedy choroba, niekedy lieky..ale acsinou su to chyby v dojceni, ako pouzivanie dudlika, flasky, klobucikov, nedojcenie na poziadanie, natahovanie intervalov medzi dojceniami, vazenie pred a po nadojcei a pod

strapco13
16. júl 2012

@mimi skontaktuj sa osobne s laktacnou, zrusit cumel, klobucik, flasku ak pouzivate
a dojcit a dojcit v spravnej polohe a pri spravnom prisati..jedine tak sa dietatko nauci ako na to

strapco13
16. júl 2012

@zuzanka7117 lokalny kortikoid v univerzalnej mastiucke /masticek od dr Newmana/ sa moze pri dojceni, je na hojeni pokozky
a masticka je univerzalna preto lebo sa pouziva aj na bakterie, aj na mykozu a aj na porania bradaviek..cize skoro vsetky problemy s nou vyriesis /pokial zabezpecis spravne prisatie dietaka, dojcis na poziadanie a pod/

moni
16. júl 2012

@strapco13 tento prave lanolin neobsahuje

strapco13
16. júl 2012

@moni ake to ma zlozenie?

moni
16. júl 2012

@strapco13 Butyrospermum Parkii (Shea Butter) Fruit, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Soybean (Glycine Soja) Glycerides, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil (Organic), Persea Gratissima (Avocado) Oil Unsaponifiables, Butyrospermum Parkii (Organic Shea Butter), Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Persea Gratissima (Avocado) Oil (Organic), Ascorbyl Palmitate (Vitamin C), Tocopherol (Natural Vitamin E)
na obale sa chvalia ze je to pre mamy veganky 😀

strapco13
16. júl 2012

@moni zeby natriet na nejaky polystyren a spapat? 😀 😀 😀
prilis vela olejov to obsahuje, neviem ci podtym bude pokozka dobre dychat, ale zas vit C pomaha proti mykozam

moni
16. júl 2012

@strapco13 hej, je to take mastnejsie 😝 asi skor na popraskane bradavky ako aj vyrobca odporuca. ja na univerzalnu masticku nedam dopustit

zuzanka7117
17. júl 2012

@strapco13 dakujem....tak ju mozem pokojne pouzivat a nezmyvat pred dojcenim?

strapco13
17. júl 2012

@zuzanka7117 hej netreba umyvat, natieraj po dojceni v tenkej vrsrtve

zu2za3na
17. júl 2012

🙂

beton
17. júl 2012

@mimi prirastok mate teda pekny, teda mliecka mas tolko, kolko potrebujete. zbytocne nezneistuj samu seba aj babatko. spravne prisatie zabezpecis spravnou polohou babatka, tj. nostek a pupok v jednej priamke, brusko na brusko, dieta je tesne nalepene na tebe, pritlacis medzi lopatkami, aby sa hlavicka dostala do mierneho zaklonu a uvolnil s tak nostek. brada je zaborena. pockas na velke usta, dieta ma zospodu chytit vacsiu cast dvorca, bradavka je hlboko v ustach. spodna pera vyhrnuta, to vies urobit mechanicky aj pocas dojcenia, vzdy s to skontroluj. nesmies pocut ziadne cmukanie, unikanie vzduchu v kutiku a pod. dieta prikladaj nie az ked place od hladu, ale skor, ked zacina byt nepokojne, aby potom nebola nervozna velmi a opat sa neprisaje spravne, ale len hlavne rychlo :o) trpezlivost, odhodlanie a laskyplny pristup k nacviku zelam.

beton
17. júl 2012

@sosovica konzistencia mliecka je presne taka ako ma byt. to nie je kravske mlieko, vyzera inak a stale sa meni, takze farbu urcite neries. skor by som sa pozastavila nad tym nedostatkom mliecka, podla coho usudzujes, ze je ho malo. ako vyzera vase dojcenie (den, noc), kolko mokrych plienok denne mate, davate aj ine tekutiny, ako? pouzivate klobucik, flasku, cumlik? spravanie, ktore opisujes sa vacsinou vyskutuje zhruba v 4 mesiacoch u cumlikovanych a flaskovanych deti. preto tolko otazok, aby sme mohli pripadne zmenit niektore veci a zabezpecit tak aj u teba pohodove dojcenie aj po "povinnom" polroku, lebo babo je este naozaj malicke a bolo by skoda pripravit ho o tvoju pozornost a odovzdavanie sa vo forme dojcenia.

beton
17. júl 2012

@zuzanka7117 prave kvoli tomu sa zvykne odporucat az ako posledna moznost. ale tvoja situacie je podla mna taka, ze sa k univerzalnej masticke mozes uchylit. moja svagrina neda dopustit na nechtikovu mast, ved uvidis, co ti namiesa znama. super, ze mas take moznosti :o)) verim, ze sa z toho skoro dostanete. lykke til :o))

zuzanka7117
17. júl 2012

@beton Dakujem.......🙂

zuzanka7117
17. júl 2012

@beton tu spravnu polohu si popisala super, idem na to aj ja, lebo Matko sa mi urcite neprisava najlepsie, a hlavne posledne dni.....skusim na tom zapracovat, hlavne koli tomu som sa chcela stretnut s laktacnou poradkynou, ale nejak to hadam zvladneme aj bez.....🙂 Martinko sa na 98% dojci len poleziacky....🙂

erikasadek
17. júl 2012

@strapco13 no u nas nebol ani cumlik , ani flasa na zaciatku, ja som musela tahat s elektronickou tahackou pretoze moj chcel rychlo jest prsniky mi nesadli pomaly mala som velkych valibukov cez kila a 54 cm!! , pamatam sa ze po 5 dni uz sme museli dat flasu maly zacal mat teplotu o, od hladu, a rychla strata vahy nechcela som v ziadnom pripade dovtedy flasu.. ale ked sa muselo tak s amuselo ked som odchdazala po 7 dni domov stiahol veselo 80ml;!!!!!!!!! co ja som nemohla niako sutazit aj keby som co robila natahala som tak maximalne 40 ml!!! ale snazila som sa bohuzila priroda dvakrat bola ku mne kruta..... mame to vraj v rodine rychlo stracame mlieko..... ale u mna vazne rano som etse natahal normal 45 ml co som sa tesila neskor menje, a vecer naposledy 3 kvapky ani po tyzdni som to uz nerozchodila..... strasna rana... ale co uz.. teraz som znova tehotna nerobim si iluzie, ale pokusim sa znova.....; 😉

luna13
17. júl 2012

ahojte ja len tolko lebo sem patrim stale kojim spravne kojenie je moc dolezite ja som nastatie obe deturence krasne nakojila vzdy bez bolesti len raz pri malom mi to trosku popraskalo bradavku lebo on tahal ako divy:D ZMYZLO MI TO POTIERANIM OBYCAJNEHO MASLA ale to klasicke v kocke uplne krasne sme sa zahojili ale tak teraz je vselicoho takze su moznosti pila som stale caj na tvorbu mliecka aby bolo dost a obsahoval aj zlozky co nesposobovali bolesti bruska bol super a tak mamicky vydrzte aj bolest potrva to chvilku a zelam moc moc dlhe kojenie ja som syna kojila 3a pol roka 🙂a dcerku kojim este teraz bude mat 15mesiacov a dufam ze dlho este budem zelam aj vam dlhe a uspesne kojenie🙂

adelii
17. júl 2012

@beton dakujem za odpoved...v podstate to aj tak robim,ze maleho prikladam neustale,ked vidim,ze je nespokojny a nema zaujem o nic...ten cumlik davam velmi malo,on ho v podstate ani moc nechce,no niekedy sa nevie ani na prse upokojit,neviem preco...
este mam poslednu otazku...ked babo na prse len tak dudluje,nesposobuje to potom bolesti bruska?nedostava sa mu vela vzduchu? lebo takmer po kazdom dojceni sa mi zvija od bolesti,stale kope nozickami,tlaci,no nic nam nezabera...

wieruss
17. júl 2012

Ahojte zienky, prosim o radu... Ked maleho dlhsie dojcim, strasne ma zacnu svrbiet bradavky, je to dost neprijemne lebo ten svrbivy pocit je naozaj dost nastojcivy a ja sa pravdaze nemozem poskrabat, kedze maly cuca... Myslite, ze som chytila nejaku pliagu? Maly teraz vsetko pcha do pusinky a pravdaze tu mu dezinfikovat neviem... Je mi to dost neprijemne, dakujem predom

boka79
18. júl 2012

@adelii

ahoj, ja som len cvilku precitala posledny prispevok. Ja ked maly tlacil pri kojeni, a zvyjal sa, odpojil som ho a dala som si ho na stehna, aby sa pozeral tvarou ku mne a zadocek mal v lone a nozky na bruchu , niekedy som mu trosku dvihla nozky, akoby si davala dievcatko cikat a onasa vyprdel a vykakal. este stale to niekedy musim urobit. Lebo ma dost silny vypudzovaci reflex pocas kojenia.

strapco13
18. júl 2012

@erikasadek ono treba hlavne spravne zacat ..spravna poloha, prisatie, nepouzivat flasku, dojcit na poziadanie
flaskou mu tak roztiahli zaludok, 80 ml je strasne, enpormne vela na novorodenca, to ze bol velky, ok moze chciet viac, ale taky zaludok nema, navyse ak dojcis na poziadanie, dieta si to vytiahne, ozno nie naraz ale kazdu chvilku, nema tak zbytocne roztiahnuty zaludok.
Ak treba dokrm dokrmuje sa cievkou na prsniku, nie flaskou, pretoze takto sa lepsie stimuluje laktacia
to co odsajes nehovori nic o tom kolko mlieka je v prsniku..ja neodsajem ani 5 ml a uspesne dojcim 2 deti naraz, su proste zeny co neodsaju nic napriek bohatej tvorbe, odsavacka len moze zneiistit matku
neviem ci tam mate laktacne poradkyne..ale bolo by dobre skontaktovat sa s nimi, nech pomozu hned od zaciatku..pripadne pozri stranku ww.mamila.sk a http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/ su tam aj fotky a popisy ako spravne prilozit dieta, ako dojcit a pod
a samo ak mas nejake otazky , kludne mi napis

strapco13
18. júl 2012

@wieruss a medzi dojceniami citis bradavky? vtedy nesvrbia?
je mozne ze mas infekciu, alebo nespravne prisatie
pouzivas dudel, flasky, klobucik?