Zápal prsníka alebo upchatý mliekovod

eveenka
13. okt 2012

ahojte maminy, od vcera ma boli lavy prsnik, mala som tam hrcku, ale mala ju celu vytahala, mam aj bielu bodku na bradavke, ale prsnik ma stale boli na pocit aj na doryk, ale nemam ho uz tvrdy, je makkucky, nemam ani cerveny flak ale mala som v noci teplotu 38st, aj teraz mam 37,5st, a citim sa ako pri chripke, bolia ma krize a celo telo...a bradavku mam ako v ohni a ked sa mala pricucne tak vidim hviezdicky ako to stipe...poradte mi prosim co mam robit, len dufam, ze to nie je zacinajuci zapal...dakujeeeeem.

niki0121
13. okt 2012

@eveenka No najskôr ti prajem aby to ten zápal nebol. Na Bradavku si daj hojivy krémik na bradavky,a lebo mne pomohol aj ten čo som dával na prdelku bábätku len si to potom nezabudni poriadne umyť. Na prsník si daj teplí obklad kombinovaný studeným. Mne to pomáhalo a vyviaž si ho plienkou. Tak skoré uzdravenie.

eveenka
autor
13. okt 2012

dakujem a ako dlho si ten zabal mam nechat?

leusska
13. okt 2012

@eveenka mne pomohol obklad z bieleho vina - studeny z chladnicky, hned ako prestane chladit tak vymenit zase za studeny..len sa nezabudni pred kojenim poriadne umyt 😉

sympa1
13. okt 2012

@eveenka ja si myslim ze to zapal je..pokial ta boli cele telo, mas horucku..boli prsnik na dotyk..je to zapal...ja som si robila zabal z octanovej masti a pomohlo mi len neustale masirovanie prsnika aj napriek obrovskej bolesti a odstriekavanie

zuzana92101
13. okt 2012

Ahoj, ja som si toto zazila len teraz nedavno. Tiez ma to velmi bolelo, na dotyk ani nevravim... Mala som aj cerveny flak na prsniku, teplotu.
Velmi mi pomohol obklad z tvarohu, niekde som sa to docitala. Na foliu som si dala studeny hrudkovy tvaroh, prilozila na bolave miesto, dala na to este plienku a nechala posobit. Ked uz som necitila chlad, opat som dala cerstvy tvaroh a opakovala aj 3x. Malu som davala cucat co najviac zo zapaleneho prsnika, aby bol stale prazdny (v noci bola len na tom bolavom), lebo najlepsia odsavacka je nase dieta!!! A k tomu som si davala este homeopatika Bryonia 3x denne 5 guliciek.
Bola som s tym aj u lekara, ten mi dal ATB, ktore som ani nezacala uzivat, pretoze mi kazal, ze prve mlieko musim vzdy odstriekat a az potom moze mala pit, tak som si povedala, to je moc komplikovane, hlavne v noci a ked ani odsavacku nemam. 🙂
Zvladli sme to aj bez liekov...teda klasickych.
Prajem skore uzdravenie.

niki0121
13. okt 2012

@eveenka obklad dávaj ako dlho ti je užitočný. Hlavne nech ti pomôže. A máš šťastie, že už nemáš hrčku. Ak sa objaví masírovať a odsávať.. Hlavne si vyviaž prsník plienkou aby nebol voľný a nenalieval sa moc. A stále prikladaj bábätko to je najlepšia odsávačka. Aj keď to bolí. Moja súcitim s tebou a prajem skoré uzdravenie. A skontroluj si techniku dojčenia. Tak pekný deň.

zuzka_bluzka
13. okt 2012

Ja som to mala tento tyzden, ale nemala som teplotu. Takze tri dni som dokola nahrievala prsnik v sprche, masirovala, potom nakojila z toho choreho a hned po kojeni studeny kapustovy list z chladnicky, ktory som trochu prebehla valcekom nech pusti stavu a sup s nim do podprsenky. Takze toto som robila tri dni a potom sa mi zrazu objavila ta biela bodka, tu som prepichla a mlieko zacalo striekat prudom az sa mi to uplne vyprazdnilo a odvtedy mam pokoj...dufam ze na dlho, klop klop. Drzim velmi palce, pripadalo mi to uz nekonecne, ale zvladla som to bez doktora.

eveenka
autor
14. okt 2012

@zuzana92101 a ako dlho si si davala tie homeopatika? bo ja tiez chcem najskor vyskusat prirodne metody a ATB su na poslednom mieste, ale pokial sa to nebude lepsit tak budem musiet k lekarovi ☹ a este jedna otazka na teba, ako dlho ti trval ten stav? dakujem

eveenka
autor
14. okt 2012

@niki0121 snazim sa ju prikladat na kazde dojcenie najskor ten bolavy prsnik nastastie vyzera ze sa moc nenalieva bo mala ho vypije zakazdym....dakujem pekne 🙂

niki0121
14. okt 2012

@eveenka Držte sa a čo najmenšie bolesti a problémy Vám prajme.

zuzana92101
14. okt 2012

@eveenka Homeopatika som si davala tak dlho, pokial som nepocitila ulavu, teda pokial sa mi nezlepsil stav. To bolo asi tak na 4. den, postupne to odoznievalo. Teplota uz nebola, alebo len okolo 37st, cerveny flak na prsniku odisiel, aj ked dojcenie este nebolo bez bolesti, ale aj to sa spravilo. 😉 Len treba staaale dojcit z toho bolaveho, co najviac, kolko sa len da, zatat zuby a nech je stale vyprazdneny. Proti teplote som si davala paralen, ale len ked bola vysoka.
Samozrejme, pokial by zapal neprechadzal, ani teploty, tak by som siahla aj po tych ATB, ale to len v krajnom pripade.

marcelatje
14. okt 2012

Tiež som mala upchatý mliekovod okamžite som nahrievala, masírovala a prikladala bábo do rána hrča zmizla. Bradavka pichala, pálila a strašne bolela ešte niekoľko dní, dávala som náplaste Multi mam compressess a už je to ok 🙂

monikaplank
14. okt 2012

ahojte baby..tiež mám podobný problem...neviem, či je to zápal,mám teplotu,bolí cele t vysaťelo,pravý prsník aj s bradavkou mi horia,hrče,na boku bradavky aj v strede mám bielu bodku...dávam z neho malemu papať,ale zdá sa mi,že mu to nejde vysať, že je upchatý..stačia teda tie zabaly a sprcha?..ked by to trvalo niekolko dní, čo s tým druhym prsníkom?? odsavať?? z toho nedávať?

eveenka
autor
14. okt 2012

@monikaplank moja pred kojenim nahriat bud tepla plienka, alebo sprcha a treba prepichnut tu bielu bodku sterilnou ihlou, lebo to je upchty mliekovod, aby mliecko odtial vytieklo, dnes som volala s laktacnou a ze velmi pomaha kapustny list, klepacom na maso s nim pobehat po liste aby pustil stavu a hned prilozit na bolavy prsnik, ja uz ho mam v podprde 🙂 ....inak mas to urcite zacinajuci zapal ako ja....presne to co opisujes tie priznaky...len koj a davaj vzdy ako prvy ten bolavy prsnik...

ivanka.7
14. okt 2012

@monikaplank podla toho co som citala (vlastnu skusenost nastastie nemam) treba tu bielu bodku prepichnut, je to zrejme mliecny pluzgier - myslim ze to nedavno mala @strociatka tak ti snad poradi viac

kamonika
18. okt 2012

aj mna trapi upchty mliekovod,bola som u doktorky a dala mi pityol...dala som si ho 3 krat a povolilo to,na zaciatku kojenia ma este trochu boli,ale neda sa to porovnat ..ja som pred pityolom skusala calciovu mast aj bepanten ale tie nepomohli a prepichovat sa to vraj nema,dietatu by pri kojeni isla aj krv

2neluska
22. okt 2012

ahojte, aj mňa trápia hrudky v prsníkoch, masírujem, odsávam a vždy tam sú. ako dlho trvá kým zmiznú. som 2 týždne po pôrode a mala nestíha všetko vyťahať. no ja ix neviem dokonale rozmasírovať a všetko dať von. jednoducho mi to nejde. môžu sa mi prsníky zapáliť. sú síce uvoľnené, nie tvrdé, ale hrudky vždy cítim.

vikusik
21. nov 2012

@eveenka ahoj moja ja to čo si mala ty mam asi tretí den a neviem čo stym 😝 ,mna boly lavy prsnik mala som na nom bieu vyrazku- bodku naplnenu bielov tekutinou ale ta mi vcera zmizla,ale bradavku mam v ohni a maly ked sa prisaje tak vydim hviezdicky 😝 teplotu nemam ale prsnik je naliaty,teply a hrčkovyty 🤐 co pomohlo tebe porad mi dakujem ☹

eveenka
autor
21. nov 2012

@vikusik ahojkćek moja, jednoynecne neustale porikladanie aby bol stale prazdny a uplne najlepsie mi zabral kapustny list, naklepat aby pustil stavu a sup s nim do podprdy ale stale prikladat aby babo mliecko tahalo a do 2-3 dni bolo po bolesti 🙂 inak aj som mala bradavku ako v ohni ale preslo to potom po par dnoch

anika11
21. nov 2012

mne nepomohol ziadny babsky recept..vzdy to skoncilo antibiotikami,ale tie horucky u mna boli vyssie.kamoska skoncila pod nozom,tak ak sa ti nebude lepsit,radsej chod k doktorovi,mozes kludne aj napohotovost..aj ja som tak bola.ale ja mam aj fajn sestricku pri gyndosovi,tak ked som prisla aj tam..nenechala ma cakat v cakarni kedze vedela,ze mam "cerstve" babo.
pri druhom babu som sa uz snazila tomu predchadzat a celkom fajn mi pomohli zberace mlieka (druheho som kojila rok a iba raz som mala atb. prveho som kojila mesiac a to som bola na atb stale :( )
tie zberace mi tak fajne uvolnili prebytocne mlieko aby neboli take naliate a aj to odvetravalo.pouzivala som ich hlavne zozaciatku..pocase sme si uz asi na to zvykli a uz som ani nevedela,ze kojim 🙂
drzim palce..nieje to nic prijemne..

anika11
21. nov 2012

a este ma napadlo,ze v porodnici pri bolestivych a naliatych prsnikoch nam dali na nasvecovanie biolampu..tiez to celkom povolilo 🙂

matozazzo
21. nov 2012

@eveenka Presla som si tym, masirovat, odstriekavat do ulavy, nesmies citit tlak, inak je zapal "na ceste" :( Pred kojenim teply obklad, trochu odstriakj, ked je naliaty, pojde to aj samo, len co zacnes, potom nakoj. Bolo by super, keby ti vypila poriadne, ak nie, este odstriekaj, ale len do ulavy (lebo ak viac, aj viac mliecka sa vytvori) a potom studeny obklad - nieco z chladnicky a trosku schlad z kazdej strany. Najhorsie to bolo v noci :( ale po 2 dnoch preslo. A este, nesmu byt hrcky, takze masirovat prsnik, rozmasirovat hrcky z kazdej strany prsnika!!! od teploty si daj paralen, ak velmi nechces, tak len polku, po kojeni... Len to nezanedbaj.

matozazzo
21. nov 2012

@eveenka @vikusik Presla som si tym, masirovat, odstriekavat do ulavy, nesmies citit tlak, inak je zapal "na ceste" :( Pred kojenim teply obklad, trochu odstriekaj, ked je naliaty, pojde to aj samo, len co zacnes, potom nakoj. Bolo by super, keby ti vypila poriadne, ak nie, este odstriekaj, ale len do ulavy (lebo ak viac, aj viac mliecka sa vytvori) a potom studeny obklad - nieco z chladnicky a trosku schlad z kazdej strany. Najhorsie to bolo v noci :( ale po 2 dnoch preslo. A este, nesmu byt hrcky, takze masirovat prsnik, rozmasirovat hrcky z kazdej strany prsnika!!! od teploty si daj paralen, ak velmi nechces, tak len polku, po kojeni... Len to nezanedbaj.

matozazzo
21. nov 2012

Este dodam, pri masirovani som plakala, ale potom ta ulava!!! A bez antibiotik, zapalu...

eveenka
autor
21. nov 2012

@matozazzo @vikusik ja som mala pri tom 40 tky horucky ale ATB som nechcela brat za nic nasvete len paralen a este studene sprchy a kapustny list a ako hovorim do 3 dni bolo potom...nezabral ani vinovy obklad...po tyzdni sa mi to vratilo znova a hned som dala kapustny list a uz som dva mesiace bez akychkolvek problemov...musim si zaklopat

vikusik
22. nov 2012

@matozazzo,@eveenka Dakujem vam dievčence,hned som to skusila a možem povedať že je to lepšie najlepsie mi bolo pod sprchov ani😀 ,aj ten list kapustny je hej muž ostal jak vyvaleny že čo stvaram 😀 ,ale dnes je lepšie už nieje taky naliaty aj hrčky som vymasirovala 😝 ,už len trocha bolesti ked Šimonko začne piť mliečko 😕 takže vam dakujem ste zlatunke 😀 😀 😀 cmuk,cmuk

eveenka
autor
22. nov 2012

@vikusik nemas zaco rada som pomohla 🙂

lencika
23. mar 2013

Pre mna bola najlepsia sprcha a kremovala som si prsia a bradavky bepanthen mastou naozajmi pomohla a to som ich poskusala viac, ja som mala hrozne bolesti v prvom tyzdni kojenia a len som odsavala a odsavala to je velmi dolezite

rolika2014
24. jan 2015

mohli by ste mi poradit,velmi ma boli prsnik,je horuci a mam teploty,no nie je naliaty,ani hrcku necitim,ani paralen mi nepomaha

vejula
24. jan 2015

@rolika2014 skusi isť do sprchy a bradavku si osprchovať horúcou vodou. Potom skontroluje, či sa ti na bradavke neobjavila mala biela bodka. Ak ano je to upchatý mliekovod, treba tu bodku prepichnuť vydezinfikovanou ihlou....