Zastavenie mlieka po pôrode

jaju_ska
4. okt 2015

ahojte, v pondelok sa nam narodila princezna. Kedze uzivam lieky a nemozu mi ich vysadit, su kontraindikovane s dojcenim tak je malicka na umelom mliecku. Mne avsak na zaciatku zabudli zastavit laktaciu, s vysvetlenim na novorodeneckom ked som tam prisla s tvrdsimi prsnikmi a mokrym trickom od mlieka,ze oni si mysleli ze mi to na sestonedeli zastavili a na sestonedeli si mysleli ze mi to na novorodneckom zastavili. Takze az vo stvrtok prisli s tym ze mi daju tabletky. Vobec som nemala malu prilozeni kedze by jej to mlieko uskodilo takze sa mi ta tvorba zrejme tak nerozbehla ako keby som uz kojila, tak som si lieky este nedala po precitani vsetkych neziaducich ucinkov. Avsak prsia mam take tvrdsie pocas dna trosku povolia. Viete mi poradit cim zastavit tu tvorbu mlieka bez chemie? Teda ak sa to vobec da :/ dakujem krasne za kazdu radu

zuska88
4. okt 2015

@jaju_ska neviem ci to materske mliecko na Limbovej je na predaj... teda ja som tam nosila ale pre moju malu ked tam lezala kvoli operacii ociek, vtedy bol velky nedostatok a davali ho vyhradne LEN pre deticky ktore nemohli UM...inak rozumiem tvojmu rozhodnutiu, ja som mala tiez zakazane nosit mojej predcasne narodenej dcerke materske kvoli mnozstvu kontraidnikovanych liekov ktore som vtedy uzivala ...ale ja som si ho teda odsavala lebo som dufala ze mi casom lieky vysadia a nakoniec aj tak bolo🙂)) tebe kto neodporucil dcerku kojit? gynekolg, porodnik ci neonatolog?
P.S. a neschopna matka urcite niesi ako citam, si len zodpovednaaa🙂 blahozelam ku dcerke a prajem vsetko dobreee

jaju_ska
autor
5. okt 2015

@zuska88 dakujem velmi krasne, neodporucil ani internista ani gynekolog ani na novorodeneckom. A aj keby mi ich vysadili s tym ze na nahradu by som tak dobre nereagovala tak ostavaju dlhsie v tele cize by sa musel robit rozbor po mesiaci ci uz v mlieku nie su. A internista povedal ze nema ani privela moznosti na vymenu a ze kazdy liek bude prenikat do mlieka a bude len zalezat ako ho ona bude znasat. A to sa mi nezda byt dobre, nieco na nej testovat.
Preto som sa radsej pytala na zastavenie, lebo mesiac s takto bolavymi prsiami a stale na nohach pri malej by som tazko zvladala

krystynafg
12. okt 2022

@mimanr zabral aj keď už boli prsníky opuchnuté?

mimanr
12. okt 2022