Suchý kašeľ pri zaspavani

ave17
23. mar 2018

Ahojte mamičky,mám polročné dieťa,ktoré strašne drhne pri zaspavani,má suchý kašeľ,až ju napina,keď zaspi,už je ok.Včera sme boli u doktorky predpisala fenistil kvapky a calciovy sirup,ale nemám pocit,že by sa to zlepšovalo,práve naopak. Baby,ako jej ešte môžem pomôcť? Dakujem za rady.

pininka
23. mar 2018

No od vcera sa to zazracne nezlepsi, to chce cas. Podla mna nic lepsie ti nemohla dat.

zabina27
23. mar 2018

skus aspon cez vikend pockat a zvlhcujte vzduch tam, kde spi

ellaafi
23. mar 2018

My sme sa toho zbavovali 4dni, trpezlivosť, vyskúšaj ešte plienku namočenú v slanej vode len tak prevesenu ces postieľku

ave17
autor
23. mar 2018

Diky baby,mám pocit,že sa jej zmenil na vlhký,dala som jej mucosolvan,lebo normálne som počula ako chrchle a zostáva to v nej.No dakujem za rady.

0silvia0
24. mar 2018

@ave17 keď boli deti malé, používala som soľnú lampu.

ave17
autor
25. mar 2018

@0silvia0 tu mám doma,vyskúšam🙂

ave17
autor
25. mar 2018

Baby,nikde sa neviem dočítať,môžem kombinovat fenistil s tym mucosolvan?? Ja vlastne celkom nechápem,na co je ten fenistil.Ďakujem.

emmas145
25. mar 2018

kalciový sirup je fakt najlepší aspon podla mojich skuseností

ave17
autor
25. mar 2018

@emmas145 aj ten jej dávam,doktorka nám dala fenistil kvapky+ calciovy,ale malej sa začali tvorit hlieny,tak som dala mucosolvan,len neviem,či ponechať aj fenistil,či ten vlastne nezdržiava tie hlieny,kt.potrebuje dať von.

katka1416
25. mar 2018

@ave17 fenistil by mal pomôcť aby ju kašeľ tak nedrazdil, ja davam tesne predtým ako idu spat. A vyvysit hlavičku ked spi

tatiana1980
26. mar 2018

Mozes dat aj mucosolvan aj fenistil ja davam stoptussin na suchy kasel

katarinadei
26. mar 2018

Nasa dr neodporucala dat takym malinkym detickam sirupy na vykasliavanie, lebo vykaslat to nevedia a sirup im moze zvysit tvorbu hlienu. Fenistil zredukuje hlieny a vdaka nemu odpuchne sluznica nosa, takze nie je upchaty a lepsie aj idu von sople, a takisto odpuchnu dychacie cesty, takze lahsie vykasle. Este nam pri malinkych zahlienenych odporucali davat casto na brusko, ze vyjdu sopliky von lahsie. No a zvlhcovat. A cebion sme par dni davali.

miminka327
26. mar 2018

Daj mu stoptusin na noc..to urcite zaberie a nebude ho dusit.

ave17
autor
26. mar 2018

@katarinade
@miminka327. Baby dakujem za rady,malá už chrchle,normálne cez deň ked dýcha,počujem ako jej to behá hore dole... Takže trošku som zmätená,že nedávat lieky ns vykasliavanie,keď jej dam na tlmenie,všetko to ostane v nej,ale mám pocit ze sa jej to llepší..tak hádam som sa trafila🙂 dakujem ešte raz

zabina27
26. mar 2018

@ave17 stoptussin je aj na suchý aj na vlhký kašeľ

ave17
autor
26. mar 2018

@zabina27 ahaaa,tak to je super🙂 to som nevedela,moze ho aj 7 mesačné?, ste zlaté baby

zabina27
27. mar 2018

@ave17 môže aj maličké, ale kvapky sú veľmi alkoholové, mne to obaja malí hneď vyvracali, už som to potom ani neskúšala, este je aj sirup s príchuťou, tiez podľa mňa nič moc, ale to zjedli

khkt
27. mar 2018

Stoptussin a Mucosolvan naraz určite nedávaj, buď jedno, alebo druhé. A skús odsávať noštek odsávačkou na vysávač.

miminka327
27. mar 2018

@ave17 chrchle jej to preto,lebo je malinká a nevie si odkašľať. Niekedy to deti aj vyvrátia a to je ok.

ave17
autor
27. mar 2018

Chvalabohu,pekne odkasliava,už ju to vôbec nedrhne pri zaspavani,ale normálne cez deň odkašle,je to oveľa lepsie🙂