2,5 ročné dieťa kaká do gati

sida456
12. mar 2017

Dobry vecer maminky. Ide o to ze moj maly 2,5 rocny syn sa zacal pytat sam cikat. To cez den zvladne. Na spanok ma este plienku. Ale s kakanim je to katastrofa...vzdy sa vykaka do gati a pride za mnou nohy na siroko ze kakat. Uz je neskoro uz je to v gatiach. Takto je to stale. A ked odspozorujem kedy ma kakat zoberiem ho ze pod a nechce ist...prehovaram ho...ponukam mu ,,modre z neba'' aj tak nejde a vykaka sa aj tak do gati. Ja viem ze do 15 tich plienku nebude mat. Ale mam ho prehovarat?atd?motivovat ? Alebo neriesit a pride nato sam, ze sa kaka do zachoda....pritom ked mu vyzvetlujem a pytam sa ho tak mi povie ze urcite bude kakat do zavhoda, ze do gati sa nekaka.

alenkabaj
12. mar 2017

Ked sme sa dohodli v škôlke, že ho začneme učiť bez plienky tak som mu prestala dávať úplne, nemal ani cez noc. Cikat chodil iba von postojačky, pritom sa veľakrát stalo, že sa pokakal. Nočník nechcel vidieť do troch rokov. Raz sa rozhodol, že začne kakat do nocnika a odvtedy žiadna nehoda

lenocka5685
13. mar 2017

U nás to bolo tiež tak že cikať sa pytal ale kakať ani za svet to vždy skončilo v gatiach ale potom sa mi to raz podarilo do serblika a už to išlo treba len trpezlivosť ono na to pride

lulu369
13. mar 2017

@sida456 tento isty problem sme mali aj my. Na noc sice plienku cca po 2 tyzdnoch ako sme prestali davat plienku nepotrebovali. Ale kakanie, tak to nam slo lepsie "na stojaka". Dcerka sa isla skryt, lepsie kakalo po stojacky. Mohla som prehovarat, slubovat, nic nezaberalo. Uz ked som si nevedela radi, tak som jej dala po zadku a zacala kakat do nocnika. Syn, ten to iste ako dcerka, na noc bez plienky, ale kakat do nocnika ani za svet, bal sa. Cikat, cikal do nocnika. Tiez nic nezaberalo, ale potom cca po 2 mesiacoch zacal sam kakat do nocnika, mal okolo 2 roky a 9 mesiacov. Mladsia dcera, od zaciatku aj kaka aj cika pekne do nocnika, na noc plienku po tyzdni ako sme zacali s nocnikom nepotrebovala...Kazde dietatko je ine, kazde "dorastie do nocnika" len to chce cas a trpezlivost (ale tej by sme niekedy mohli mat viac - teda aspon ja urcite😉)

jaruskatt
13. mar 2017

Náš malý bol bez plienky od 2 rokov (iba na noc nosil). Ale kaď sa mu chcelo kakať, musel dostať plienku a kakať do nej. Až po 1 roku bezplienkovania bol u babky a nemala plienku keď sa jemu chcelo... tak musel ísť na wc. 🙂 a od vtedy chodí. (mal 3 roky a cca 3 mes.) Dovtedy ked som mu spomenula kakanie do záchoda, tak sa hneval, reval...ani počuť. Dokázal aj celý deň držať aj keď sa mu chcelo, len som mu nechcela dať plienku. :-/

hviezda9
13. mar 2017

Taktiez sme sa s tym trapili. Oficiálne nám pomohlo to, že sme urobili obrázok, kde sme začali značiť všetky úspešné pokusy. Avšak ja si skôr myslím, že to on sám sa vnútorne rozhodol, že už stačí kakania do gatí. 🙂

lludkaa
13. mar 2017

Dcerka mala taky istý problém, od 2 rokov krásne cika do nocnika, ale kskanie katastrofa ako píšeš, stále len do gatiek , vždy sa buď skryla alebo keď sa hrala a ani sme nespozorovali kedy sa vykakala. nepomáhalo nič ani sľuby ani prosby,krik , vyhrážky proste nič ona nie a nie sa pýtať. Uz som sa aj hanbila s nou chodit na návštevy lebo to sa vždy pokakala na návšteve. A to trvalo ešte vyse roka! Potom som sa nahnevala už vzala som jej cumel a vravím že vrátim keď ss vykaka pekne, tsk druhý deň s už pytala vrátili sme cumel a ona zase do gatiek! Tak ma to už potom tak vytočilo to bol asi november tak som vzala cumel a vravím že jej ho vráti Ježiško ak do vianoc sa nepokaka. Tak sa naučila odvtedy pekne pytat a do vianoc sa nauicla kakat a cumel sme už nevrátili. Tak sa naučila oboje. Takže ja si myslím že tie detičky si to musia samé uvedomiť, mi nespravíme nič. To sa naučí neboj 😉
@sida456

matulinuska
20. mar 2017

@sida456 nasa vedela od 2 rokov pekne sa pytat na serblik cikat, kakanie ani za toho boha svateho. Denne kakala do gati, vzdy sa utekala niekam skryt a potom uz len prisla s nakladom v gatiach. Riesenie? Kedze sme si presne tymto istym presli aj pri starsej dcere, po 2-3 mesiacoch bez zlepsenia bolo rozhodnute. Dcere som kupila glycerinove cipky na zapchu. Prvy krat ked som jej ho dala som ju ihned posadila na serbel a sedela pri nej az kym sa nevykakala. Zvladla to a vychvalila som ju do nebies a aj odmenu dostala. Toto iste som zopakovala druhy den. Treti den kakala do serblika bez cipky a hlavne bez problemov. Odvtedy tak fungujeme. Tie deti maju asi nejaky blok, ja som ho takouto nasilnou formou nejak zliklidovala a odvtedy kaka len do serblika, teraz uz aj do zachodu. Drzim palce