28 mesačné dieťa nechce cikať mimo domu

ewka0012
24. máj 2014

ahojte,chcem sa poradit o mojom synovu,ma 28mes,doma uz krasne cika a kaka do nocnika,pyta sa,ale ako vyjdeme von akoby utalo a nechce,od narodenia je taky ze si nechyta pipika,nenatahuje si ho ako iny chlapci,dokonca ked ho umyvam medzi nohami casto place,ked sme zacali s odplienkovanim,bol naholo,plakal,chodil na siroko a vykrikoval ze chce plienocku,potom ze nechce cikulku ze mu zavadzia,isla som s nim aj lekarke,ale vsetko je ok,nema nic prirastene,zapalene,povedala ze je skratka este maly.no dobre ale ako ho mam ucit cikat vonku?nechce ani postojacky,ked mu chcem chytit pipika okamzite sa stiahne a zacne plakat,na dievcatko tiez nie,uz som skusala vsetko,pozeral na inych chlapcov ked cikaju,aj na otca,hovorim mu ze pod ocikame travicku,mravceka,aj vo vani som skusala po stojacky,nechce,vzdy ked som ho zobrala von bez plienky pocural sa.Ako ho to naucit,aby si chytal pipika,aby cikal vonku?o par mesiacov ide do skolky a ja neviem co robit

petah82
25. máj 2014

no tak to je zlozity problem ☹ moj syn v tomto veku tiez pekne doma fungoval, ale ked mal ist v obchode, na navsteve, v detskom kutiku na normalny zachod tak rucal ako najaty a radsej sa docikal, ani ked sme tam sli nasilu, nevycikal sa a zachvilu bol mokry. zo dna na den som zrusila nocnik, povedala som mu, ze ho zlodeji ukradli a musi chodit na velky zachod ako my. okolo zachodu na stenu som nalepila papier a za kazde cikanie sme tam lepili zvieratka z billa nalepiek 🙂 sa mu to pacilo, sedela som pri nom a vyberali sme nalepku, kym tam sedel. odvtedy pekne isiel na hocijaky iny zachod. inak potom zas prislo obdobie hanblivosti, ze nechcel vonku, aby ho niekto videl, museli sme vzdy ist k dalekemu stromu a uistit ho, ze ho nikto nevidi 😀 drzim palce, teraz bude rychlo robit pokroky a coraz viac chapat, daj mu cas, hlavne ho za to nebi, pride to samo, mozno zo dna na den. skusila by som ten velky zachod 😉

libertine
25. máj 2014

No nasa vonku sice chcela chodit, ale len do travy, nikde inde na zachod ist nechcela. Ani u babky, ani na navsteve, ani kdekolvek inde. Isla do skolky a nechcela ist na zachod ani tam prvy den. Pocikala sa tam. No druhy den sa uz odhodlala tam ist s pomocou a treti den uz isla v pohode na tie male zachodiky. Jej sa v tej skolke velmi pacilo, odmeny sme jej dali a asi aj ako tam videla tie ostatne deti chodit na zachod, tak chcela tiez. Dovtexy sme tiez nevedeli, ako ju presvedcit.

ewka0012
autor
26. máj 2014

juj baby dnes sme mali to iste,isli sme von bez plienky,skusali sme cikat v trave,a nic nechcel,plakal,takto niekolko krat a potom ocikal cely kocar,musela som ho prezliekat,susit atd.nehresim ho ani nebijem,ale uz ma to nebavi,pekne mu to vysvetlujem ze teraz je mokry,ze si ocikal oblubene trenky a musime ich vyzliect,potom plakal ze mu tie trenky davam dole,tak som povedala ze musime lebo su mokre,ze nabuduce nech sa vypyta,aby si ich zase neocikal,s tym zachodom je to dobry napad,vyskusame,s nalepkami sme chodili aj na nocnik,tak nakupim zasa nalepky a budeme skusat na zachod,diki baby