Aké príznaky malo vaše autistické dieťa v 1. a 2. roku?

mirka99993
31. máj 2019

Chcem sa spytat mamiciek autistickych deti, ake boli priznaky v 1 a 2 rokoch dietata u vas?

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erinne
5. jún 2019

@peter952 a 1/1000 je pre vas malo? vo vasom ponimani "nevyskytuje sa"? ste sa snad pomylili, to je naopak vyskyt velmi vysoky. Vyskyt 1 na 1000 deti ma napr.Downow syndrom u chlapcov, znamena to, ze neexistuje? Razstepy podnebia 2 na 1000 deti, neexistuju?

A za druhe, ak ockovanie sposobuje autizmus, vysvetlite mi, prosim, ako je teda mozne, ze nezaockovane deti autizmus maju.
Ci ich potajomky zli lekari odobrali matkam, aby ich zakerne zaockovali?

jenny333
5. jún 2019

Odmietala jedlo, neragovala na meno, mala svoje trasy, nezaujimali ju ludia ani zvierata ani deti, neukazovala prstom, velmi zly spanok, nenapodobnovala nič, odmietala sa učit nove veci, viac ju zaujimali predmety, so zvukovhmi hrackzmi sa vedela prehrat cely den, svetelne si davala az do ocu a zvukove ku ušiam, očny kontakt velmi zlý, nevie rozlišit nebezpečenstvo, nerozprava je toho vela toto som si len tak na rychlo spomenula

erinne
5. jún 2019

@peter952 kriste, neda sa divat na ten sposob, ktorym komunikujete. co vam ma kto co dokazovat? mamy nezaockovanych autistickych deti vam maju ukazovat ockovacie preukazy?!
vy ste kto? preco by to robili? maju dost svojich kazdodennych starosti a nie presviedcat nejakeho obmedzeneho diskutujuceho na koniku, ze ich dieta je nezaockovane. a autista.

zobudte sa.
ste tak obmedzeny, ze nedokazete pochopit a akceptovat, ze by problematika vzniku autizmu mohla byt zlozitejsia? ze to nie je jedna pricina, a tou je zle zle ockovanie?

erinne
5. jún 2019

a ostatnym naozaj odporucam precitat https://ct24.ceskatelevize.cz/veda/2832095-na-s...

negymama
5. jún 2019

mojej dcerke sa to prejavovalo uz v rannom veu 3-4 mesiace, len človeku to došlo dodatočne, vnimali sme to ako ze je kludnejsia, pokojnejsia, nevyzadovala pozornost, nevadilo jej byt samej v miestnosti, pri tom babetku si hovoris vsak ok, nie vsetky deti su narocne, je taka povaha, ulahcovalo to zivot.. potom trosku do roka obzila, zacala chodit, par slov rozpravala, otacala sa na meno, hrala sa so starsou dcerou. Po tych 14-15 mesiacoch zacala pomaly upadat, viac sa hrala sama len mechanicke hry, skryvala sa za nabytok, neukazovala, sama od seba za nami nechodila, ked som otvorila naruc aby som ju beziacu zachytila...obisla ma a ko prekazku, nemala strachovu vzdialenost, ked rodic odide a dieta za nim po x metroch zacne plakat a dohanat ho. Museli sme ju obliekat do cerveneho oranzoveho aby som ju rychlo nasla, bez slova ticho sa odtarala kde ju nohy viedli... V reci stala na mieste, cca 8 slov v 2 rokoch, z tych slovicok ziadna osoba mama, tata... ziadna separacna uzkost. V 2 rokoch...zmena ale k horsiemu, skreky v noci, cez den, poruchy spania, pribudali bizarnosti, ritualy, nicomu nerozumela ...potom diagnostika 4,5 r ... receptivna porucha reci, do tych 6,5 roka sa to pomaly zlepsovalo, ubudalo auti prejavov, zlepsovalo sa porozumenie. teraz skoro 13 rokov...mierne prejavy AS. Mnohe deti s autizmom maju poruchy zmyslov. vnimania, vacsinou hyper...cize su citlive na vone, zvuky, dotyky... nasa ma hyposenzitivitu...takmer neciti vone, znizeny prah bolesti, musime davat na nu pozor, neciti vonou napr. plesnive jedlo, unik. plyn, raz dosla z hnisajucou rano...ju to vraj len "svrbelo"

lubik87
5. jún 2019

@peter952 a ty robíš nejaký výskum ? Alebo máš choré dieťa ? Dala som ho zaočkovať v 2 rokoch keď už bolo jasné že je chorý..u syna rozbehol autizmus traumatický zážitok . hospitalizácia v nemocnici v 15 mesiacoch ale príznaky boli už skôr v8 mesiacoch som.prvy krát zistila že.tu nieje všetko v poriadku. A to za sebou nemal očkovanie....mám dcérku 17m obrovský priepastný rozdiel v správaní od prvého vnímania...

negymama
5. jún 2019

* ranou...
Este ma aj znizenu empatiu, komunikaciu chape viac doslovne, po svojom, nema respekt k autoritam dospelych.

erinne
5. jún 2019

Moje dieta v tom veku nemalo ziadne auti priznaky, bolo to len narocne dieta. Uplakane, horsie spalo, bojazlivejsie a na mna naviazane, ale nic take typicky autisticke. Rozpravala dobre, rozumela, pekne sa vedela pohrat, mala rada fyz.kontakt, smiala sa, do oci pozerala..vsetko ok. Dg.v 8r ako lahky AS.

erinne
5. jún 2019

@lubik87 nie, nic nerobi, je to len zaryty antivaxer, krici to uz len zo sposobu jeho “komunikacie”.

lubik87
5. jún 2019

@erinne ach lebo mám pocit že keby mohol tak nás všetkých vyfacka 👀prečo si dala vlastne zisťovať u dcérky stav ? Čo bolo také neprekonateľné ?

erinne
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivana371
13. nov 2019

Ahojte! Ja viem, že toto sú veľmi osobné záležitosti, ale ja sa nemám kam pohnúť, ani na koho obrátiť. Píšem bakalársku prácu s témou Komunikačné kompetencie u detí s autizmom a inými vývinovými poruchami. Chcela by som sa o tejto poruche, o deťoch, o metódach učenia, rehabilitácie a mnohom ďalšom, dozvedieť viac a od koho by to bolo lepšie, ako od ošetrovateľov a rodičov? Žiaľ, pri ošetrovateľoch mi to nevyšlo. Ak od zariadení chcete zodpovedať pár otázok, nemajú čas..ak im chcete venovať peňažný dar, ste u nich boh a máte prísť na kávu. Takýto prístup.... :( sklamal ma veľmi. Bol by niekto z Vás ochotní sa podeliť so mnou o Vaše informácie a postrehy? Ďakujem vopred

meluela
14. nov 2019

@ivana371 odporucam najprv poctive studium literatury. neviem aky mate odbor .. asi spec.pedagogika (?) o samotnych PAS by bolo dobre si najprv nacitat (T. Atwood, T. Grandin, D.Silberman). Stav problematky na Slovensku je velmi zanedbany. Pocet odbornikov ktory vobec vedia PAS diagnostikovat je brutalne poddimenzovany a cakacie lehoty su dlhsie nez 12 mesiacov, co je pri problemoch ktore rodiny riesia neakceptovatelne. Tak isto vsetky ostatne sluzby .. cakat 4-5 mesiacov na vypracovanie individualneho vzdelavacieho planu ked vam dieta v skole trpi .. nemoznost dostat sa k terapiam, vsetko si rodic plati sam .. cez 100 eur len za diagnostiku ... atd.

ivana371
15. nov 2019

@meluela Problematiku mam podla mojho nazoru nastudovanu dostatocne dobre.Toto je moja druha skola,takze uz BP aj DP mam za sebou,cize uz sa v tom viem hybat. Boli by ste ochotna mi teda odpovedat na par otazok?