Aké vlasy majú vaše bábätká?

mamacat
7. aug 2007

Maminy, chcem sa vas opytat ake vlasy maju vase babatka?
Moja Jasminka sa narodila s rysavymi vlaskami, ma ich jemne, rovnucke a dost kratke. Nikto v nasej rodine nema rysave vlasy tak neviem ci jej taketo ostanu. (ma rysave aj obocie aj mihalnice). Moj manzel ma velmi kucerave vlasy tak dufam ze aj mala ich bude mat kucerave po nom. Ja mam uplne rovne vlasy... 😝 Tak ma este zaujima, ak vase deti maju kucerave vlasy, kedy im zacali kuceraviet?

sirinka
11. nov 2009

mamacat, malinka ma nadherne vlasky...tisko zavidim... 😵

lucyblack99
12. nov 2009

ja mam tiez problem s vlasmi...moja mala ked sa narodila mala plnu hlavu vlasov, ktore jej vobec nevypadavaju, ale rastu...ma 11 tyzdnov. vobec sa mi ale nezda ze by jej rasli nove vlasy, iba tie, co uz mala, ma dlhsie. trochu sa bojim, ze jej uz viac vlasov nenarastie, predsa len ma ich dost riedke a sem tam aj take akoze hole miesta...nema s tym niekto skusenosti?

rimmel
12. nov 2009

lucy si ma rozosmiala prepac :D neboj vlasky jej urcite narastu..tusim je to 3 mesiace alebo tak kedy povodne vypadnu a zacnu rast nove...i ked u nas som si to nevsimla..ale zacnu rast neboj!

lucyblack99
12. nov 2009

rimmel,ja viem, ze je to asi hlupe takto nad tym rozmyslat, ale uz ma skoro 3 mesiace a stale nic 🙂 iba som chcela vediet ci aj inym detom ie povodne vlasy nevypadali a iba dorastli nove...lebo pozeram aj v postielke ci tam nenajdem nejake vypadane vlasy ale nie....poriadne jej drzia. a ja nepoznam ziadne ine deti, co im vlasy nevypadali...ja som vlasy nemala dlho, tak to po mne urcite nema 🙂

sirinka
12. nov 2009

lucy nasej klarke nenarastol ani jeden vlasok az do roka...az potom jej zacali rast 😉

momin
12. nov 2009

Malemu vlasky nevypadaly, v5 mesicich sem to nevydrzela a ostrihali sme ho.. ale mel je i podrostle novyma vlaskama...

dzio2
20. nov 2009

moja mala bude mat 4mes a strasne jej vyp vlasky viete poradit co stym?dakujem

ojo
20. nov 2009

dzio2, to je normální, že ty první vlásky padají 😉

mě se taky narodil vlasáč a všichni se divili, že mu ty vlasy nevypadávají 😀 jen teď mu trochu prořídli, páč měl žluté šupinky ve vlasech a jak jsem mu je vyčesávala, tak jsem brala i vlásky 😅

lucy, mě přijde, že taky našemu Tomášovi zatím vlasy nerostou a to je mu už 6.měsíců a synovci začli růst taky až po roce 😉 do tý doby byl plešatec 😀

ojo
20. nov 2009

jo kdyžtak se jukněte ke mně do alba, mám tam fotku z vítání občánků, kde Tomáš byl nejmaldší, hned po šestinedělí a zaručeně nejvlasatější 😀 😀 😀 😀 tomu plešounovi vedle nás bylo 8.měsíců 😀

lusmel
21. júl 2012

ahojte, rada by som sa spytala kedy sa detom zacinaju kuceraviet vlasky ? dcerka ma 10 mesaicov a ma zatial rovne vlasky , ked ich ma mokre alebo spotene zacnu sa jej tocit ... moze to znamenat ze neskor bude mierne kucerava ? dakujem ...

tortelinka
24. júl 2012

momentalne ziadne, v 8 mes sme ho ostrihali takmer dohola, mal 10 cm vlasy

werunqa
26. aug 2012

@mamacat
Ahoj-mate porad rezave vlasky??nase mala se taky narodila s rezavyma vlaska, obocim i rasama..tak me zajima, jestli ji to zustane 😉

werunqa
26. aug 2012

mame zrzku 😀

mamacat
autor
28. aug 2012

@werunqa ano! krasne kucerave rysave vlasky;)
dobra tema 😉

werunqa
28. aug 2012

@mamacat
te nasi to tedka hodne pada-tak uvidime..ale kudrnate myslim nebudou..to nema po kom mit 😉

vendullka
28. aug 2012

Kamarádka měla obě holčičky zrzečky. Ta starší, je teď v sedmi letech úplná blondýnka (ale zesvětlali jí už dřív) a ta druhá, má rok a půl a je teda zatím pořád zrzounek, tak čekají, co bude.

lucka1987
12. sep 2012

mame doma blondacika.. jemne spinavo blond vlasky niekedy s odleskom rysavkastej, ale nic extra.. take akuratne 😀 😀 😀

magali
12. sep 2012

pridavame sa tiez k zrzeckom, ale my mame rysaveho chlapceka. farba mi nevadi ale zelala som si aby mal aspon mihalnice tmavsie a to sa mi nastastie splnilo, inak aj obocko ma bleducko rysave.. vlasy ma po mne, aj sestra ma take vlasy a inak nikto z blizkej rodiny, mame to po jednej vzdialenej pribuznej a takto sa geny pohrali.. ja som od zaciatku tusila ze maly bude rysavy, uz po porode som videla ze vlasky sa troska cervenaju a dufala som ze sa to nezmeni, akurat okolie malo s tym ocividne problem, svokra a spol stale trusili poznamky o vlasoch, videli ze vlasy ma do cervena ale stale svorne prehlasovli ze tusim bude mat tmave vlasy.. akoze nechapala som.. raz som ho ostrihala aby mu vlasky rastli rovnako, lebo ich mal vzadu dlhsie a odvtedy som povedala ze tak skoro strihat nebudem, vyzeral strasne, taky holohlavy.. teraz ma pekne vlasky, dala by som ich podstrihnut, len pochybujem ze vydrzi u nejakej kadernicky v klude, tak aby mu neublizila noznicami

lussy23
13. sep 2012

@magali akože nechápem. smutné, že vlastnrej babke vadí, aké vlásky ma jej vnúča.-( veď najhlavnejšie je, že je zdravé, na tom aké má vlásky, očká nezáleží. Synček musí byť krásny, ryšavé vlásky sú krásne

mirka1308
19. sep 2012

aj mňa by zaujímalo, aké vlásky bude mať náš krpec 🙂 muž má tmavé a kučeravé a ja mám takú popolavú svetlú farbu nič moc 😲 malinký keď sa narodil mal len také páperko husté sa na slnku malo nábeh ako do ryšavkasta. To sme obaja skúmali po kom, ale ja keď som bola malá tak som bola blondýnka, tak zrejme taký mix nás dvoch 😀 Teraz mu vlásky začali konečne rásť, má ich asi centimetrové a tmavé, tak len dúfam, že bude mať kučeravé a tmavšie po mužovi. Keď čítam, že niektoré ste už dali strihať ratolesti, čo mali také hrivy - ticho závidím 😕 No hlavne, že sme zdravý, na farbe vlasov nezáleží 😉

majcika
2. okt 2012

krasne vlasky ma, pre mna najkrajsie 🙂 zatial tmave ale nieco sa crta zeby to neskor slo do rysavka? Neviem je mi to jedno len nech su huste po mne

titulienka
29. okt 2012

my sme vsetci tmavi , ja, manzel, vsetky tri dievcata su tiez tmave a nase slniecko je rysave 🙂 ma nadherne vlasky ,je uplne iny ako dievcata 🙂 snad preto aby vinikal 🙂.....vzdy som tuzila mat rysaveho synceka nakolko sestra ma takeho synceka normalne ze orange 🙂 uplna nadhera 🙂 A moja tuzba bola vyplnenaaa 😀 😀 😀 je vazne orange 😉 ...

riki555
22. feb 2013

Zdravim chcem sa opytat ak mam ja modre oci a priatelka hnede a maly hnede to je dobre?dakujem

yellowbanna
22. feb 2013

@riki555 co to znamena, jestli je to dobre? 🙂 Barvu oci u deti ovlivnuje mnohem vic faktoru nez jen barva oci otce a matky 🙂 Maly muze mit oci klidne po prapraprastryckovi.... velmi zjednodusene se pak da rict, ze hneda je dominantni dedicny faktor, na rozdil od modre. Ale to neznamena, ze kdyz jsou v rodine hnede oci, zadne dite uz nebude mit oci modre...genetika je trochu slozitejsi 🙂

riki555
25. feb 2013

ja len tak sa pytam lebo mi niekto vravel ze ak ja mam m-dre a priatelka hnede ta maly nemoze mat hnede ci ako ak som to dobre pochopil

danjelca
9. máj 2013

kedy začali vašim drobcom vlásky kučeravieť??

terezka1947
9. máj 2013

@danjelca mne vraj skuceraveli po roku...mala som kucerave blond...teraz tmavo hnede 😉
a moj drobcek sa narodil ako naj vlasac na odd. a do polroka nejako vlasky postupne stratil a ziskal bohuzial po ockovi rovne ☹ jaaaj a taaak som sa tesila,ze budu kucierky...

danjelca
10. máj 2013

@terezka1947 no mm je kučeravý malý má také páperká ešte ale ked má mokre sa mu zatočia...tak neviem či budu kučery..

terezka1947
10. máj 2013

@danjelca mm ma rovne vlasy a strasne huste a ja kucerave...babo bohuzial po ockovi vlasy 😀....ale ked sa uz teraz krutia,je veelka sanca na kucierky 😉

danjelca
10. máj 2013

@terezka1947 no ale len ked su mokré tak neviem...🙂))