Ako dlho vám spia cez deň trojmesačné detičky?

mia997
26. aug 2015

Ahojte včera som písala môj problém ohľadom spania môjho 3 mesačného bábätka.Koľko majú cez deň spať? Resp. viem,koľko by mal,ale dneska 1/2 hodinu v kočíku dopoludnia, 1/2 hodinu poobede. Nie je to strašne málo? Ja neviem,ako ho uspať. Ešte vyzeral unavený,ale keď som ho uspala,zobudil sa za 2 minúty. To sa opakovalo 2 krát,potom som sa na to vykašľala. Ja neviem,čo sa zmenilo, doteraz mi spával 3 hodiny aj viac doobeda, hodinu poobede. Už somz toho na nervy,on ani nevyzerá unavený,smeje sa, všetko, ale potom večer horšie zaspinká,no tak pol hodinu, hodinu max. Ale aj si poplače,čo predtým nebolo. V noci spí od 8mej-9tej do rána do 6,niekedy do 7mej. Stačí mu to alebo čo? Neviem,či to riešiť alebo sa na to vykašlať. Koľko krát aj zaspí,zobudí sa za 10 minút, a je svieži. Mali ste to niektorá takto a zmenilo sa to potom? Ja by som chcela,aby spinkal pravidelne, ráno trochu,cez deň aj 2 hodiny,možno po obede,ako by to malo byť ale zatiaľ som na bode mrazu. Čo mám robiť

maslenka47
26. aug 2015

@mia997 prestat sa stazovat... Od 8mej vecer do 6tej rana.. a este chces, aby prespal pol dna. Mas dieta, tak sa mu venuj. A nie ze ty by si chcela, aby spal :x To si si mohla kupit tamagoci, tie sa daju vypnut.

Dieta ma spat tolko, co potrebuje. Moja 4mes niekedy prespi "skoro cely den", a iny den zasa takmer vobec. Ale ved musi niekedy aj objavovat svet. A ze place? Zeby asi preto, ze inym sposobom este vyjadrit nespokojnost nevie. Zacne skusat natahovanie za hrackami, pretacanie, ked to nejde, tak place ale tak co ma robit, ked insie nevie 😝

sorciera24
26. aug 2015

@mia997 to je vtip? tak dieta ti prespi celu noc a ty sa pytas na den?.....bud rada, ze spi aj po polhodine...nemusi spat vobec....kurnik, by som ti dopriala moje dieta, kt. cele dni a noci prevresti, nespi dlhsie ako 40minut...ani v noci...ak si chcem pospat 2 hodky, tak ma vymeni muz....a to ma 10mesiacov!.....
a ano, moze sa to menit.....takze byt tebou si to uzivam, lebo kludne sa ti moze zacat budit aj casto v noci......co budes robit potom?...spankove rytmy sa menia a kazde dieta potrebuje spat inak......tvoje spi az nadmieru podla mna....(nic v zlom)

mia997
autor
26. aug 2015

@maslenka47
Ja sa nesťažujem, neviem ako si to pochopila, ja len neviem,či mu to stačí pre dobrý vývin,len o to mi ide,keď všade počúvam,že majú spať ešte aspoň 4 hodiny cez deň

maslenka47
26. aug 2015

@mia997 samozrejme, ze sa stazujes, keby ti to nevadilo, tak ta ani nenapadne to riesit. Ja si myslim, ze v kazdych aspon trochu relevantnych zdrojoch pisu, ze potreba spanku je INDIVIDUALNA. Su to deti, nie roboti.

Ty tiez nespis podla toho, jak ti niekto prikaze a mozno si das z casu na cas 10 minutoveho slofika.. a staci.

lilimoni
26. aug 2015

Ja som mala spachtosa kojeneho 😀 spala o 18:30 do 6-7 rano v kuse. Prebalila som, nakojila a do 11-12 som o malej nevedela, cez obed bola tak pol hodinu hore, potom zasa 4 hodinovy slofik, zasa taku hodinu hore a uz bol vecer a islo sa kupkat a spinkat 😀
Od tych 4 mesiacov bola viac hore a teraz je to nezastavitelny zivel 😀

nikushka1
26. aug 2015

@mia997 moj spával od cca 5tt tak že celú noc a cez den minimálne. bude mať 7m a dokopy možno 3týždne spával cez den dlhšie ako polhodku.kašli na to užívaj si to čo mnohé mamičky aj oveľa starších detí nepoznajú- prespaté noci

julia92
26. aug 2015

Jemine, zeny... ja nechapem, co ste sa do nej tak pustili, sak sa len pyta, ci ten spanok cez den staci :P

@mia997 spinka ti pekne v noci, asi je vyspaty a cez den mu staci si len tak podriemkat, fakt to zalezi od dietatka, kazde je ine 🙂 niektoremu by to nestacilo, niektoremu ano, je to rozne. Moja v troch mesiacoch spala viac, ale ona je taky spachtosko. Pozri, ked sa zobudi a je spokojny, sviezi, tak je to ok 🙂

zabina27
26. aug 2015

@mia997 to, co o spanku citas, je vacsinou pisana dlzka spanku za 24 hodin, cize ked pekne prespi noc, o to menej potom potrebuje spat cez den. skus si spocitat, kolko asi prespi za celych 24 hodin a potom vygugli, kolko by cca asi mal. aj by som ti to napisala, ale uz som tie brozurky zalozila, nas sa nimi totiz tiez neriadil 😀 a ked ich zacal trhat, tak som ich odlozila pre dalsie mimi, mozno to ich bude viac respektovat 😀
fakt skus tie casy porovnat, ale ako pisu aj ine baby, kazde babo je ine, ak je inak spokojny, tak ma spanku dost, ak by bol unaveny, tak by to daval najavo 😉

titika26
Autor odpoveď zmazal
Zobraz