Ako malého naučiť pýtať sa na nočník?

digysa
14. jún 2008

Mile mamicky, mam problem s mojim synom. Uz bude mat pomaly 3 roky a na nocniku kakal asi tak 4 krat v zivote. Kazde rano sa zobudi, s prepacenim, posrany ako delo, pretoze on vstane vzdy skor ako ja. Cikanie mu ide, ale nikdy sa nevypyta a vzdy mu musim prikazat, aby siel na nocnik. Ked sme doma, tak mame 1 nehodu za den, lebo ho kazdu hodinu posadim na nocnik. Ale mimo domu nemam zachod vzdy po ruke a neustriehnem ho vzdy. A to striehnutie ma uz prestava bavit, resp. mam z toho depresiu, ze moj syn, ktory je vo vela veciach vyvojovo popredu nevie sam ist na nocnik. Moj den je nacasovany podla jeho cikania a kakania. Uz sa mi o tom sniva, mam nocne mory z jeho problemu.
Poradte mi nejake vase sposoby, akymi ste vase deti naucili, aby sa pytali na nocnik.

tatolu
4. jan 2009

Ahojte dievčatá,
asi neviem oddychovať. O 23.00 som sa po márnom prehadzovaní na posteli premiestnila do obyvačky s knihami (študujem 3 ročník Bc za poľovníka chacha - má to niečo so zvieratami, tak som myslela, že by ma to zaujímalo 😉, drahý sa prišiel o 1/2 hod. pozrieť, čo mi je - asi som mu v posteli chýbala. Dobrý pocit, keď viem, že mu nevadí ani keď deti v noci plačú...

Mne to moc s dohováraním nejde. Dokonca mám pocit, že keď príde návšteva a začne robiť ťuťuli-muťuli na dvojičky, tak im robí zámerne zle. A to dosť drasticky. Hádže sa po nich, kopne a just sa začne okolo nich motať tak, aby ich aspon buchol.
Keď sme sami, tak mi to nerobí. Niekedy ich mám aj všetkých troch na kolenách. A vyslovene len tým dvom sa nevenujem dlhšie ako pár potrebných minút. Ale dspelákom niekedy nevysvetlíš...

Ináč aj môj niekedy kaká do nočníka na stojaka. Možno to odkukal zo zahraničia, ale tam ešte nebol 😅

kejka
4. jan 2009

Talotu máš můj obdiv-tři prcku a študovat.Jsi fakt dobrá. 😉 😉 😉
Tak s tou návštěvou a žďuchancema mladýho je to jasný.Prostě on chce být ten obdivovaný a na prvním místě.Normoš na ně žárlí.Je ještě dost malej a potřebuje hodně pozornosti.Ufffff,hodně trpělivosti budeš potřebovat,ale časem to bude dobrý.Bere prcky jako vetřelce.Já měla kluky po 4letech,to bylo úplně v pohodě,naopak-ten starší se o malýho staral a do dneška jsou jako dvojčata.Ten nejmladší je zase jako jedináček. 😒 Ale spratek to není,snažím se,aby měl trochu dril. 😅
S tím kaděním ve stoje se musím smát,ještě jsem to fakt ani jako stará zasloužilá matka neviděla. 😀 😀 😅

bibula
4. jan 2009

tatolu- v zahranici sa to robi na stojaka? 😀 😀 😀

😉 no,sadne si na nocnik,len ked nic nechce robit,po sediacky zatial nevykonal ziadnu potrebu-vsetko na stojaka. my mame ten nocnik,kde je kacka-tak maly sa postavi nad serblik a hybe bokmi a tak "ocikava" celu kacku 😀

zatial nevie,ze to moze aj chytit do rucicky a triafat tak 🙂 😉

tatolu
4. jan 2009

Kým som sa vydala, chodila som na poznávacie zájazdy do zahraničia.
Keď sme prišli napr. do Rýma, tak tam sú osobitne VC pre zahraničných návštevníkov - celkom hore na bazilike. Ak ste išli na VC dole na to námestíčko, tak tam sú záchody na stojaka...
Taktiež, keď sme zastali autobusom, tak sprievodca vedel, aké sú tam wecká. Raz boli jedny zatvorené, tak sme šli na najbližšie a tam tiež na stojaka. Dole máte také umelé misky s vyhĺeninami pre nohy a potom dieru, kde je potrebné sa trafiť...

tatolu
4. jan 2009

Zdá sa mi, že som to zažila aj v inom štáte, neviem či nie na poznávačke v Grécku, ale to fakt neviem.

digysa
autor
4. jan 2009

Zdravim kocky....mam malo casu, muz zobral decka von....huraaa.. mozem varit a zehlit.

Mala bude mat v pondelok 10 mesiacov. Branit sa este nevie, bohuzial....tie bitky tatolu mame podobne. Tiez vie byt drasticky....ale, vysvetlujem a opisujem nasledky-modriny, krv....vtedy sa trochu ukludni...ale zatial je to kolotoc.
Aj ked uz vidim zmeny, ze ked su spolu, tak uz sa vedia aj zahrat....pol hodnu sa hraju, smeju....to je mi tak uzasne a za ppl hodinu pocujem.....beeeeeeeee, mala zacne revat, lebo moj syn sa hra na buldozer a buldozeruje vsetko co mu stoji v ceste...aj svoju sestru, ktora padne na zadok, alebo rovno na nos a mame po hre.

Inak mate pravdu, ten kut mu davam, ak ma neposlucha.....ale, ked robi malej zle, tak muz vymyslel toto: chod do svojej izby, ruky na postel a pozeraj sa do steny. To sa mu nepaci....a vzdy sa tam ukludni.

Dnes sme mali dobru noc... nepocikal sa.

zdenallicka: mas pravdu, budem ho musiet kotrolovat pocas hry...lebo vsimam si, ze vacsinou sa mu nehody stavaju pri "cinnosti"......

martinka16
4. jan 2009

Ahoj zeny

Digis tak ja som bola na tom napodobne,syn ked mal pol roka avedel uz dobre a sam sediet zacala som ho davat na nocnik a vsetko bolo fajn kazde rano sa aj vycikal aj vykakal , jedneho dna akoby utal a mohol tam sediet aj pol hodinu a nespravil nic, ked som nasadila plienku tak do 5tich minut bol pocikany aj pokakany,Tkato to islo asi pol roka , potom som to vzdala a povedala si ze vyskusam o pol roka ked mal 18mesiacov, vtedy o zachode , nocniku alebo detskom sedatku nechcel ani pocut , potom som skusala kazdy mesiac a bola presvedcena ze v lete sa oduci ved kazdy sa oducil v lete a v oktobri mal mat dva roky....leto_neuspesne ani naznak snahy a to sluby boli velke priam obrovskea tak som ho nechala tak a zase skusala ale uz kazdy tyzden .Ked sa nedarilo po dvoch dnoch som prestala no a napokon som si povedala ze je to len moja lenivost a pohodlnost prepierat slipy a pancusky s teplakmi najskor sa vobec nepytal a ked som ho neposadila na WC ked sa mu dalo tak so pocikal a prisiel mi oznamit zesa pocikal islo to takto asi TRY 4 dni a potom sa vypytal aj cikat ale vacsinou neskor ked uz bol pocikany ,teraz ma 26 mesiacov a nehody su stale nevie to este stale nejak odhadnut aj ked sa uz malokedy pocika uplne , ale takmer vzdy ma cvrknute koliecko na slipkoch a pancuskach takze stale prepieram a plakam ale uz je to lepsie a o dost a kaka sa mu tiez vacsinou dari do zachoda aj ked napriklad dnes sa pokakal.

bertica.h
4. jan 2009

martinka....nemyslíš si,že to je tým,že si ho dávala skoro na nočník?ked ešte nevedel čo vlastne robí?na čo to služi?ono do roka asi je to skor náhoda..ako cielené vyprázdnenie sa..ja som napr.začala malú dávať asi v roku a pol..nikdy v živote sa nám nepocikala,nepokakala..mohli sme cestovať,byť dlho v obchode..
U nás zabralo "nálepkovanie"slubila som jej za každé cikanie do nočníka nálepku,za kakanie 2nálepky..moje nervy..chodila by na nočník stále 😀 😀

inak..naša dcera vlastne začala cikať na handru na podlahu..pár krát sa vycikala na nu..bavilo ju to..a ja som bola na nervymčo to moje dieta robí.. 😀 😀 a tak nejajko plynulo sme na nočník prešli..
Vtedy ma to naše "nočníkovanie"hrozne trápilo,dnes sa nad tým rehocem jak tava 😀 😀

dioliana1
5. jan 2009

Uz sme u Fera bez plienok za 4 mesiace ucenia, ale nastava nový problem, neurobi to do zachodu len do nocnika. Mozno je lepsie ucit starsie deti rovno na zachod s doskou. 😒

kejka
5. jan 2009

Dioliano tak to máme stejný problémek.Už jsem to tu psala.Můj malej má ze záchodu panickou hrůzu.Taky jen do nočníku.Zkoušeli jsme i desku na hajzlík,ukazovali,ve školce zásadně odmítá záchod,prostě má strach a já nevím proč. 😒 😒 Začínám z toho mít nervy. ☹
Berti na hadr 😀 😀 ,no vidíte holky další rada. 🙂 🙂
Digy surp.Co kajdění? 😉
Marti to vypilujete-malej má času dost. 😅 Každý dítě je jiný,takže některý je holt bez plen ve dvou letech a jiný ve čtyřech.No a?Však se to naučí všichni. 🙂 🙂

martinka16
5. jan 2009

Ja som skusala na odporucanie rady starsich,,,ja som ssa pytala cikat ked som mala 9 mesiacov mama na to doteraz spomina uz som aj behala a pytala sa,,,,ale ja som sama zistila ze pri malom to nemalo vyznam a urcite to nezopakujem pri druhom dietati,,,az v roku a pol ked uz bude chapat co sa deje a na co sa tam chodi ,,,myslim WC

prajem pekny den

cazuba
5. jan 2009

ahoj baby môj malý sa dnes konečne aspom 2 krát vypital cikať, síce mu trošku cvrklo, ale hlavne je že sa pítal. Dúfam, že sa to pomali bude zlepšovať a o chvýľu plienku nebudeme potrebovať.

martinka16
6. jan 2009

supeeeer cazuba....to je uspech aj nasemu sem tam cvrkne a teraz protestoval pred spanim nechcel ist cikat tak bude docmordany az za usami ale on ma este na noc plienku,,,

tatolu
7. jan 2009

Ahoj Digy, ako vám to ide?

Ja som urobila chybu, ale už nič. Malý je u starkých. Dnes som ho bola pozrieť a pýtala som sa, či ciká do nočníka...
No vyzerá to, že, keď sa vráti, zčíname s učením odnova.

digysa
autor
12. jan 2009

Tak sa opat hlasim kocky.....dnes som si supla 3 pohare vina, dufam, ze to tu zvladnem dopisat...uz sa chystam spat, ale este musim dodat....

....................stale po starom.........Dnes som vymyslela metodu, tusim sa to uz tu pisalo...bodovanie.
Mam taku tabulku a tam piseme dobre a zle body. Celkom ho to chytilo....dnes sme boli bez nehody, lebo chcel len dobre body. Za kazdych 5 bodov dostane sladkost a za 10 moze pozerat jeho oblubenu show.
Ale to bol este len jeden den, zajtra moze zase pustit do galoooooot 😅

cazuba: cvrknutie nie nic, ty uz si na spravnej ceste, ked sa sam pyta.....

martinka16: ty mas este stale cas. Do 3-och rokov sa to moze vsetko naucit....ved ma iba 2 roky a nieco. Hlavu hore a veru mu tu plienku na noc este nechaj, aby si nestratila nervy, ako napr....ja 😉

tatolu: no ide aj nejde....a tebe ako ide ucenie? Polovnicka! 🙂

dioliana1: tak aspon v tomto nemame problem. My sme serblik=nocnik rychlo vymenili, lebo nejako nam to cikanie lietalo na podlahu a synovi sa to celkom pacilo, ze cika ako "velky chlapec". Kupila som mu aj tu podlozku, ze aby tam nepadol, ale ani tu nechce.....on je pravy opak....on chce cikat na velky zachod.
Take vsetky nocniky (cc. 2) zdedi dcera.

bertica.h: a ako ste sa zbavili tej handricky? Celkom dobry napad....

A este ta diskusia na stojaka.....tak to si teda neviem predstavit kakat na stojaka 😀 😵 Moj syn od zaciatku vzdy cupel, ked kakal do plienky, alebo do gati.....podla toho som aj vedela, ze to tam "praska"....takze u neho sa to nejako prirodzene vyvinulo, ze kakanie v sede a cikal tiez v sede, ale teraz, ked to chce rychlo mat za sebou, tak cika na stojaka (to mu manzel vysvetlil). A dokonca si zdviha aj "prkinko"....co ja musim samozrejme davat dole a zatvarat kazdy zachod v dome,lebo dcerka sa tam rada hra a omaca si tam ruky 😅 😕 😖 😝 Fuuuuj.... 😎

digysa
autor
16. jan 2009

Uz sme 2 dni bez nehody. Aj dennej aj nocnej...hadam.....no nebudem prdbiehat 😅

tatolu
16. jan 2009

Držím palce

kili
16. jan 2009

digysa, no v bkm máme také pravidlo, pochváliť sa na koníkovi znamená, že na druhý deň bude minimálne po.raté aj bodýčko 😀

digysa
autor
17. jan 2009

kili: tak sme sa nie ze posrali, ale posrali sme sa do postele, hned rano.......... ☹ 😠 😠 😠 😢 😖 😒 ☹ ☹ 🙄 😨

dioliana1
17. jan 2009

zacho este nie nevonia mu sedi asedi a nic, dam na nočnik tak raz-dva....... 😒

dioliana1
18. jan 2009

hura dnes cikol do zachodu aj bez dosky.......... 😀 😀 😀 😀

dolinka
18. jan 2009

kamoske zabralo ked malemu vysvetlila, ze nebudu kupovat ziadne hracky, lebo musia pltit korunky za plienky a ked nebude mat plienky mozu kupit za tie korunky hracku.. im to zabralo

zuzulap
18. jan 2009

ahoj digysa, obcas nakuknem do tejto diskusie. Nechcem Ta odsudzovat, ale dufam, ze slovo "posral" nepouzivas pred svojim synom. Chapem Tvoje emocie, asi by to aj mna vytacalo, ak by mi dieta toto robilo, ale skus sa vyjadrovat trosku jemnejsie, hlavne v jeho pritomnosti. Skus ho prijat takeho, aky je, aj s tymto nedostatkom. Pokojne mu vysvetluj, ze to, co robi, nie je vhodne, pripadne mu povedz, ze ked sa stane nehoda, nech Ti pomoze s pranim, ustanov odmeny, pripadne tresty... Ale skus to bez negativnych emocii, netrestaj ho v hneve, aby sa necitil neprijaty. Pretoze slovo "posral" -aspon vo mne- evokuje neprijatie, opovrhovanie. Dufam, ze som sa Ta nejako nedotkla, viem, ze robis, co mozes a chces pre svojho syna len to najlepsie. Zelam vela uspechov a trpezlivosti.

kili
18. jan 2009

digy, no a máš to tu, ale je to sranda, ako to funguje. ale fakt, pochváliť sa zanemá, že niekľko dní je katastrofa. na to by mali spraviť nejaký výskum 😀

digysa
autor
19. jan 2009

zuzulap: Nedotkla si sa ma. Nie, v ziadnom pripade nepouzivam zle slova a to nehovorim o jeho nehodach. Ja vo vseobecnosti nepouzivam ziadne zle slova pred synom. On si zapamata uplne vsetko. Ale bohuzial negativne som sa uz zacala chovat, lebo mam toho vazne dost....on vie co ma robit a predsa sa s prepacenim "poserie"- Toto slovo pouzivam tu na diskusii, pre mna je to skor humorne vyjadreni, ze sme mali nehodu.

Ja som totiz dostala radu, ze uz ho treba za to trestat, ked uz je taky velky a ma jasno v tom, kam sa chodi na zachod...

Tak neviem...dnes sme zase bez nehody....ved ako kazdy druhy den.
😠 😅

lencika111
19. jan 2009

Naš tobinko nerozprava ma skoro tri roky a ani slovko tým padom sa nepýta na záchod ale celý den je bez plienky nosime ho na zachod a stel to stihneme a nehody cez den vňčšinou nemame aj v jasliach to funguje v pohode, dokonca mi vravia že sem tam ide aj sam na zachod. ked nechce tak nepojde ani za nič ale ked mu treba aspon trochu tak pojde v pohode a vycika čo ma, kakame zatial stale rovnako až k večeru takže večer ked vidim že nejako podivne stoji tak ho šupnem kakať alebo dokonca sa stava že ked mu dam plienku hned sa vykaka, mam pocit že čaka kym tu plienku nema. od 2.2. ideme do školky pani riaditelka nie je velmi nadšena že sa nepýta sam ale čo robiť ked nerozprava vobec- moj prispevok je v teme moje dieťa nerozprava to je ina tema.ale tvrdila že nosia ich často na zachod spolu tak uvidime ako to zvladne.

zuzulap
19. jan 2009

digysa, som rada, ze si sa neurazila 🙂 Jasne, ak Ti maly vedome nechce chodit na zachod a vedel by to, tak treba ustanovit asi nejake pravidla, odmeny alebo tresty. Len to som mala na mysli, aby napriek tym nehodam a trestom Tvoj syn stale citil, ze je milovany. Ale ako vnimam, robis vsetko pre to.
Inak aj ja bojujem so svojim hnevom, u nas to sice nie su plienky, ale kopec inych situacii- stolovanie, neposlusnost...

digysa
autor
20. jan 2009

zuzulap; boj z hnevom....jaaaj, o tom by som mohla eseje pisat...hlavne ked sa dcera narodila, tak bol agresivny...uz sme to tu tiez preberali...ale zda sa, ze uz ho to prechadza...
Ale neviem kedy ho prejde to vrcanie- v poslednej dobe stale vrci a hra sa na strasidla, piratov a velke auta...a uz ma z toho zacina boliet hlava.

Ale spat k teme...dnes rano som zaspala, manzel ma nechal spat, lebo vedel, ze som mala tazku noc-mala sa budila a este syna dat na zachod 2 krat v noci...no bola som rano hotova.
Rano pride ku mne syn uplne holy a zacne kricat: mama, ja som sa vykakal a utrel.....no si predstavte, ze dnes sam isiel na zachod.
ZATO vecer sme sa hrali s autami a ako vzdy, v zapale hry sa na to chodenie na zachod s prepacenim vykasle...tak aj dnes uz, uz skoro isiel do nohavic kakat....a ja som si vsimla jeho uz zvycajny pohlad tak som ho hned dala vykakat. Takze ratam to za taku stvrt nehodu. 😉

lencika111: a tvoj syn nepovie ani slovo? To je zaujimave....to som este nevidiela take dieta, ale je to fesak....hadam sa rozhovori, ked uvidi nejake slecny v skolke. 😎

digysa
autor
20. jan 2009

zuzulap : vsimla som si, ze aj ty mas starsieho syna a mladsiu dceru. Ako si spolu vychadzaju? Dokazu sa spolu zahrat?

lencika111
20. jan 2009

digysa: nie zatial nepovedal ešte nič s tento problem riešime s neuologičkou a čaka nas ušne vyšetrenie, mrmle si nejake nezsmyselne slabiky ale to je všetko.