Ako naučiť dieťa na nočník?

gotzova
21. mar 2011

kto ma dobru skusenost s ucenim dietatka na nocnik?ja malu skusam pokladat na nho nech si tam sadka ale vyzdy sa mi rozplace co sa boji ma uz 17 mesiacov a uz by sa hadam aj patrilo,dakujem za odpovede

montinka
21. mar 2011

ahoj hlavne ju do nicoho nenut lebo tym v nej vybudujes odpor. podla mna ma este cas, ked bude pripravena,uvidis ze tam bude chciet ist sama. aspon u nas to tak bolo. do nicoho som ju nenutila. a bez plienok sme boli az v dvoch rokoch. takze daj jej cas.

len.petra
21. mar 2011

Do dvoch rokov by som učenie na nočník neriešila, akurát si k nemu babuľka získa odpor a budeš to mať komplikovanejšie. Pozri sa tu, rieši sa tu presne Tvoja situácia 😉 https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/ucenie-n...

vodnarky
21. mar 2011

vobec netreba nic ucit...ono to pride samo,ked bude uz na to pripravena ona a aj jej organizmus...iba ju mozes s tym "zoznamit",aby vedela o co tam vlastne ide...potom uz jej daj len cas...nasa zacala tiez sama..stalo sa to zo dna na den...nieze by som ju nemala zaujem ucit...prave naopak...a dopadlo to tak,ze sa jej to uplne sprotivilo...tak som to teda nechala na nu...az jedneho dna,dosla a sama od seba sa zacala pytat(mala asi 2,5 roka,ak nie viac)..nocnik sme pouzivali asi 3 tyzdne a potom zacala chodit rovno na zachod(leboze ako dospeli)... 😀 😉

ela2710
21. mar 2011

ahoj, mam kamosku co ma 4-rocnu dcerku Vikinku, ta vedela chodit na nocnik od kedy vedela chodit, kupili jej ten co ked don spravi potrebu tak hra 🙂 velmi sa jej to pacilo, ale davali este plienku na rok, no zas moja najmladsia sestra nocnik odmietala dom 3 rokov, a potom zacal sama od seba nan chodit, ale su aj deti ktore radsej chodia na zachod -das tam tu ,,misu pre deti"(neviem ako sa to presne vola 😀 ) lebo sa chcu podobat dospelym, ale ak nechce nenut ju, ma este cas 😉

mery.maja
22. mar 2011

Ja som nocnik zacala riesit okolo 18 mesiaca ale maly tam nechcel byt ani za svet tak som sa nato vykaslala.Potom ked mal uz skoro dva roky som ho tam dala,sadol si dala som dole plienku spravil co mal 😵jeden den som ho prezliekala ked sa pritrafilo nahodou nieco a na dalsi den uz automatika 😀 a odvtedy plienku nemame ani na noc....vypyta sa cikat aj v noci ale väcsinou vydrzí.Takze urcite do nicoho nutit lebo moze k nocniku nabrat odpor a bude to tazsie...drzim palce 😉

cukricisko
22. mar 2011

Moja malá ma 10 mesiacov a pýta sa na nočník 😉 Dieťa treba na nočníček dávať hneď ako začne sedieť a sledovať, kedy ma potreby. Ja napríklad, hneď ako sa mala zobudí, ju dám na nočník a ona chvilu posedí a urobí potrebu. Už cely deň máme plienočku suchú. Chce to len trpezlivosť a nič iné 😉 V podstate všetky deti v našej rodine sa do roka pýtali na nočník.

bershka
22. mar 2011

odbornici odporucaju najskor od 18 mesiac. to je blbost, ze od kedy vie sediet. to su rady starych mam, ale dieta si uvedomi najskor od 18 mesiacov co robi.

katka159
22. mar 2011

ja si myslim že v 17 mesiacoch ju vôbec nenuť, ked bude chcieť tak sa tam posadí pekne sama a pojde to...nechaj to až na leto ked ju nechaš behať bez plienky tak sa to postupne naučí.... 🙂 moj malý mal 2,3 roka ked sa naučil pekne sam dotedy by som ho tam asi musela privazať aby tam sedel 🙂 🙂 ale potom som mu kupila pekné slipky a išlo to aj samo...hlave ju nenut aby to nebolo horšie a nesprotivila si jej to

amartina24
22. mar 2011

ja som synceka davala na nocnik ked mal mozno pol roka, ked sa z neho nevedel postavit,tak pekne cikal, ale od kedy sa vie postavit z nocnika,tak nechce vôbec cikat ani kakat. teraz ma 19 mesiac a ked vidi nocnik,tak zacne revat. takze to teraz vôbec neriesim.zacnem to riesit az ked sa pekne otepli a si myslim,ze ho skôr naucim vonku cikat do travicky. dufam,ze do dvoch rokov,ktore ma v auguste sa mi to podari........ 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

dadis
22. mar 2011

my sme posadzovali priebezne asi od 10mesiacov...cca v 14m sa zacala pytat na velku potrebu, asi v 18m sme kupili nohavicky s Hello Kitty, ktore velmi chcela po vzore brata nosit (sipy 😀 )...teraz je bez plienky asi 3 tyzdne...davame este na noc, ale vacsinou je sucha..a vzdy musime bojovat a presviedcat, aby sme jej mohli dat plienku...pri synovi aj pri dcere som nechcela oducat cielene od plienky, bola to viac-menej ich iniciativa...z nasej strany neplanovana, obaja sa oducili na jar a pri oboch som to planovala na leto (jeden je augustovy, druha julova...moja predstava bola okolo tych 2r)...velku potrebu sme sa ale snazili pri naznakoch (poprdkavanie,dlhe zamyslenie 😅 ) zo zaciatku vzdy stihnut do nocnika (bolo pohodlnejsie vyumyvat nocnik, nez dieta)...nikdy som nedavala dieta na nocnik len tak na "cakanie", ani ja nerada vysedavam na zachode, ked nebolo nic, obliekli sme sa...

jitkatatarova
22. mar 2011

Moje sa zacali pytat ked mali 2roky,dovtedy ho pouzivali ako stolicku 🙂 a tak som im cez den plienku nedala a len som prezliekala a utierala dlazku a zas prezliekala...zhruba 2tyzdne ,to mali nehodu tak pol na pol 😅 .Odvtedy je to v pohode,dokonca sa pytaju aj na wc.Takze plienky mame uz len na noc.Nechaj to plynut a ono to raz pride. 😉

mukiii007
1. apr 2011

My sme nočník riešili už keď mala malá 1 rok. V máji bude mať 2 a už teraz je skoro celý deň bez plienky. Tú má akurát vtedy keď spí, či cez deň hodinku, alebo na noc. Teší sa, poslušne si sadá, baví ju to. Svokra má tiež dcéru, ona má rok a samozrejme, ona je zástanca toho názoru, že jej z toho určite vyrastie a že malú vraj nútim si na nočník sadať... No zakáž skoro dvojročnému dieťaťu sadnúť si tam, aj keď chce a pýta sa naň... :D

katarina1989
8. máj 2013

ahojte ja mam tiez taky problem, moja dcerka tiez nevie chodit na nocnik, ale rano po prebudeni a vecer pred spanim sa mi skoro stale vypisa do zachoda, niekedy sa aj sama popyta, ale cez den nie, vtedy len prijde za mnou ze ma mokre gatky, dava si ich dole a sada na nocnik ale skor mi nepovie ..... mal niekto takuto skusenost?

mizu89
5. apr 2017

ahojte ja by som potrebovala radu ako prinutim maleho pytat sa na nocnik-zachod.z odplienkovanim sme zacali ku koncu januara.odplienkovali sme za tyzden.ale doteraz sa nepyta ze cikat a kakat.ked sa pocika tak mu to vadi.a ked ma plienku na spanie tak sa pokaka.vydrzi cca 2,5hod ale ked ho zabudnem dat na nocnik tak ma mokro.ale to je malokedy.skor ked ho manzel alebo svokra tak sa im pocika lebo ho nedaju na nocnik.ako mam docielit to aby sa pytal?mam ho nechat zacikaneho aby si uvedomil ze sa treba pytat?coskoro bude mat 2,5 roka a na zapis do skolky ideme v maji.

deniska96
5. apr 2017

@gotzova ja som tiez na nasho maleho skusala vsetko mozne, a uz som bola zufala z toho, ze mi nechcel ist na nocnik. Minuly mesiac sa z nicoho nic rano zobudil, a vravi mama chcem pisat. Odvtedy sa nepopisal ani raz. Samozrejme na noc este davame plienky, ale cez den sa krasne pyta. A to v juny bude mat tri roky.