Aký dôvod výpovede uviesť v súkromnej škôlke?

zuzka_1985
10. jan 2016

mile maminky, prosim o radu. sukromna skolka, do ktorej maly nastupil, nesplnila moje ocakavania (strme schody, bez detskych zachodov, vybavenie zahrady, pitny rezim, pristup pani ucitelky). zatial tam bol len par krat, no uz som pevne rozhodnuta dat ho inam. zaplateny vsak uz mame cely mesiac dopredu. poradite mi, ake dovody by som mohla uviest, aby mi vratili aspon cast skolneho? ide o stovky EUR. dakujem

timea7
11. jan 2016

@mircalla tak to je sila.... 😒 😒 😒

horana
11. jan 2016

Inak aj keby v statnej nakrasne nevracali, stale je diametralny rodziel prijst o nejake tie dve desiatky alebo o par stovak a vyssie. Cize prave preto ze je predpoklad ze cerstvy skolkarik bude casto chory, deje sa to absolutnej vacsine deti uz len tym ze s domaceho prostredia prijdu do kolektivneho zariadenia, aj ked maju zdravy zivotny styl, doplnky vyzivy a ine snahy rodica,... tazia sukromky aj z toho ze deti platia a doma maroduju. Pritom ked uz rodic plati tak vela, skor posle dieta chore, rozne to maskuje, alebo nedoliecene, aby tolko nestracal a prave kedze sa tolko plati priamo, casto ucitelky v sukromynch nemaju az take paky vyhadzovat tieto deti domov. Cest vynimkam, ale pozorujem tento trend.
Ako hovorim v nasej statnej vracali peniaze, ale zaroven nemali problem ucitelky realne obracat chore deti rano zo satne domov, alebo aj hockedy v priebehu dna volat rodicovi nech si prijde po dieta ze vyzera divne. A aj to ozaj casto praktizovali, coho vysledkom bola relativne ozaj nizka chorobnost, teda vzhladom na skolku.

mircalla
11. jan 2016

@timea7 to teda je....minuly tyzden 2 dni udajne vypadok elektriny, podla mna vsak nezaplatitla fakturu....a vysvetlenie ziadne, hoci slubila poslat stanovisko...akurat nam sms oznamila, ze skolka opat funguje
inak tam chodi cez 3 roky...podozrive veci sa zacali diat pred cca pred pol rokom,,,pytala peniaze vopred za niekolko mesiacov, odliv deti, zmena miesta (dala nam to vediet 10 dni pred tym) a potom asi 4 dni rozne poruchy, to uz zacalo byt velmi divne. pani riaditelka je herecka....prekukla som ju davno, ale ze ma taketo problemy som netusila. neviem, ci to do juna vobec este udrzi, uz mi je blbe mu hladat na 5,5 mesiaca inu skolku, je tam zvyknuty. od septembra pojde do skolky (teda ak ho vezmu, ak nie urcite menime)

timea7
11. jan 2016

@mircalla no niet ti čo závidieť, pevné nervy a držím palce!

mircalla
11. jan 2016

@zuzka_1985 ale z kveci - jedine mozno snad zdravotny dovod by ti mozno uznali pripadne ozaj by museli v skolke daco p...t, inak nemas moc moznosti