Alergia na chlad

liuka
5. dec 2017

Vyzerá takto alergia na chlad? Dcerke sa to objavi vzdy ked sme na zime a prejdeme do teplého prostredia. Čo s tým? Nejaky krem?

liuka
autor
5. dec 2017

A potom jej to zmizne o par hodin

danik1505
5. dec 2017

Natri ju mastnym krémom vzdy ked idete von, inak neviem ako tomu pomoct

moniikka
5. dec 2017

Toto mala naša staršia dcérka.Alergolog nám kázal natierať najprv iba obyčajnou indulonou,nedal nám nič.Povedal iba ze v športových potrebách sa dajú kúpiť krémy hrejivé a na leto chladive

moniikka
5. dec 2017

Naša vyzerala takto

liuka
autor
5. dec 2017

@moniikka a ako? Pomohlo to? Stale sa s tym trapite?

elysiacik
5. dec 2017

Vyzerá to tak :/ Nič iné ako krémovanie doteraz proti tomu nevymysleli. Ale inak tie maste, ktoré hrejú vôbec nie sú zlý nápad 🙂 Len sa treba spýtať či je to v hodné aj pre deti a na tvár lebo tá je citlivejšia ako zbytok tela

filmuska_01
5. dec 2017

Moja dcerka to mala tiez na tvári i rukách. Pomáhalo natierať krémom mastným bepanten , zhoršovalo jej to používanie mydla tak sme používali len detský syndet sebamed. Časom sa to zlepšilo chodili sme na odporučenie imunológov od októbra i na klzisko aby si postupne zvykala, najhoršie bolo prudké ochladenie po teplých dňoch a vietor.

moniikka
5. dec 2017

@liuka už nie,síce už bude mať 13rokov ale keď ide vonku stále si natrie tvar indulonou

liuka
autor
5. dec 2017

@moniikka
@filmuska_01
@elysiacik dakujem,baby, kupime nejaky krem a brnkneme pediatricke. Ja mam pocit,ze sa jej to objaví keď ide zo zimy do tepla

amanta5
11. jan 2018

u nas mame to iste. Ked ideme von, natieram mastnym kremom. Kazdy evcer pred spanim ju natieram Excipial lipolotio...kupis v lekarni. Odvtedy bez problemov 🙂

moniikka
11. jan 2018

@liuka ako ste na tom

zuzkamargit
11. jan 2018

paaanecky baby, na toto vyskusat san aktiv krem, ten chrani pred chladom

liuka
autor
11. jan 2018

@moniikka teraz nejak extremna zima nebyva,ale uz to veru par tyzdmov nemala. Asi si organizmus zvykol

kovalakova
26. feb 2018

@moniikka prosim ta...nasa ti ma dva dni v kuse na lickach..vibec jej to neustupuje. .vies mi konkretne nalisat aka mast zabralA
Takato bola vcerA...dva dni a dnes rano ked sa zobudila este horsie....

kovalakova
26. feb 2018
moniikka
26. feb 2018

@kovalakova nám zabrala obyčajná modrá indulona.Špeciálne krémy sme nekupovali

kovalakova
26. feb 2018

@moniikka lekarka sa v nasom pripade domnieva ..ze he ti 5ta choroba..odporuca Bepanten

simonka121
14. feb 2019

Zdravím mamičky chcem sa opýta synovi sa pod oknom spravil biely fľak ako keby pľuzgier.....boli sme vonku môže to by alegia na chlad????

luti01
5. mar 2023

Ahojte, prosim vas dcerka ma dlhodobo problem s tymto vyhadzanim sa na tvaricke. Neviete co to je? Ci ekzem, alebo alergia na chlad? Dakujem

scorpionflower1
22. mar 2023

@luti01 Ja som mala ekzém celé detstvo aj teraz mám atopicku dermatitídu na očných viečkach a moja dcéra má (asi) alergiu na chlad na lícach. Diametrálny rozdiel v týchto atopických problémoch s pleťou (vyvolaných nejakou vážnejšou alergiou) je, podľa mňa, že atop. ekzém alebo dermatitída strašne svrbia a sú to ložiská akoby suchej kože, ktoré sa zvyknú aj šúpať a následne mokvať a to svrbí a bolí. Ja keď mám tú dermatitídu v akútnom štádiu, tak sa budím aj zo sna ako ma to svrbí.
Dcéra ani nevie, že má niečo na tvári, jej to vôbec neprekáža. Jej to poriadne sčervenie, keď ide z tepla do zimy alebo zo zimy do tepla a pomáha jej na to mastný krém. Na atop. ekzém ti nepomôže nič len kortikoid alebo antihistaminiká. Ja si doteraz pamätám ako ma ekzém aj ako dieťa neskutočne obťažoval - mala som ho na prstoch oboch rúk, v záhyboch prstov a v lakťových záhyboch a na krku. Nevedela som sa doškrabať.
To, čo má tvoja dcéra mi nepríde ako ekzém, skús jej to natierať chvíľu mastným krémom, či to nezmizne alebo s ňou zájdi na kožné a uvidíš, čo ti povedia.

luti01
23. mar 2023

@scorpionflower1 dakujem za info 🙂 pomohlo