Bežný deň mamičiek ktoré odstavuju detičky. Podeľte sa

eliska7
26. mar 2008

ahojte babulky,tak sme preskočili do inej kolonky ,ktoma zaujem preberame odstavenie deti,kojenie,mužov,starosti a radosti-taky bežny deň ceckovej mamičky

😀 😉

tonicka
15. apr 2008

eli, neviem...
evka a zobrala jej aspon krv? alebo len tak dala atb. 😒

tonicka
15. apr 2008

nejako sa opakujem 😀

alenik
15. apr 2008

evka,juuuj,fakt smola,ze dokina dala malej atb.,ale ked sa musi,tak sa musi.Moja mala este nebrala,ale mam kamosku,ktorej maly ich berie velmi casto.Ked me Emka tie sopliky uz tak dlho,tak urcite treba preliecit.Ale ak takto na jar,nemoze to byt alergickeho povodu?ELI,tie kamiony nemame bezne doma 😀 .Muz kupoval na firmu.Kami je ako chlapec.Len velke auta chce a rada sa na nich vozi. 😉

riusik
15. apr 2008

ahojte, alenik: to mlieko sunar som videla urcite v dm a este niekde, sa mi zda, ze to bolo v tesco. pisu tam, ze od 2 rokov. inak to, co kupujeme od hipp alebo milupa, tak je fakt dobre, aj mne chuti 😀
inak, pekne fotecky, alenik 😵
evka, co uz s tymi atb, ale dr. asi vie preco... urcite vie 😵

evka39
15. apr 2008

nie,nebrala jej krv..poveddala,že preliečime a a neprejde,zoberie jej výter z krku a nosa...Emka už brala aj pred tým atb.na priedušky....tak uvidíme...ešte som jej ich nedala,lebo až zajtra ich lekárnička donesie do našej super lekárne,tak neviem ani čo sú zač.ked preštudujem tak budem múdrejšia.....teraz večer mala zase 37,9 po odpočítaní,dala som jej brufen sirup a už mástudené čielko,len ten hrozne zapchatý nos...Viete,čo zase rozmýšlam ja????Či sa nás tá choroba nedrží koli tomu,že sme sa odstavili.Počula som,že niektoré deti často potom chorlavejú,kým si úplne organizmus zvykne ....tak dobrú noc

alenik
15. apr 2008

evka,mozno je to pravda.Uvidis,ako dalej.Riusik,aj ja by som malej kupila Hipp alebo Milupu,ale nemam ako.Mozno by to malej tiez chutilo.Skusim pohladat ten Sunar.Mozno v lekarni...

riusik
15. apr 2008

alenik: ak by si chcela vyskusat, mozem ti poslat. a ak by vam chutilo, mozeme vam nakupovat a posielat... ked sa chce, vzdy sa najde nejaky sposob 😉 hipp je balenie 4 x 0,25 l za cca 3,99 euro a milupa je balenie 4 x 0,5 l za cca 5,80. ale aj ja chcem skusit ten sunar, mam v plane zajtra ist do dm. tak uvidime.

riusik
16. apr 2008

ahoj, kde ste? u nas prsi a prsi ☹ maly uz niekolkokrat otvoril dvere, ze "mama, papa, klarka, mima" - to akoze mama podme von za klarkou a jej mamou mimou...
alenik: mliecko na skusku by mala kamilka odomna gratis, tak ak chces, napis mi adresu do ip... ten sunar asi dnes nebude, ked tak leje, iba ak by prestalo alebo poverim manzelika cestou z prace
evka: ako eminka?
eliska: sarka a dalsi den masaze???
piste, som zvedava. viem, ze velmi nepatrim do tejto temy, ale ked mne sa tu tak paci 😉 dufam, ze ma nevyhodite 😕

bystricanka
16. apr 2008

ahojte...
riusik a prečo nepatríš do tejto témy? Však si naša, tak patríš, že baby?

alenik...ja dávam malému sunar od 12 mesiacov a to je do 3 rokov. V tescu stojí 600g balenie 270sk a v lekárni 340sk.

eli...ako ste búvinkali?

evi...malá chce ant.?Lebo môj asi 2 krát všetko vyzvracal 😝

riusik
16. apr 2008

dakujem, bystricanka 😵

eliska7
autor
16. apr 2008

ahooj,riu,ved ty radiš ako odvykať 😉 neboj nedame ťa ,tak ako eviiiku 🙂 .no holky,zas mam depku,večer zaspala sice o 19,ale do 22.30 sa zobudila 5krat,plakala,ide jej stolička už trči,či zato,či za počasko,alebo fakt citi že som nervozna jak pes,vobec neviem spavať,cele noci čumim do stopu.Potom ako tak bez plaču didovala a rano 😅 taky plač,pritom bola hodinu!na cecku a len rev a didi chcela-zrejme sa ukludnovala,potom začula maleho tak sa ukludnila,teraz je u mami aby som mohla žehliť,a ja tu pišem 😀 no ale neda sa mi pri nej.Zajtra zavolam maserke jak sme dohodnute,zrejme fakt musi mna odbloknuť a viacrazy pojdeme.ked ju masirujem viete ako drží,musi jej to robiť dobre,až očka zaviera 🙂 no utekam,držte sa snad ked zaspi dobehnem 😉

tretulka
16. apr 2008

ahojte...chcem Vas poprosit o radu, najma tie, ktore uz deticky odstavili, na ake mliecko ste potom presli? ja som po vcerajsej noci rozhodnuta prestat kojit uplne, len neviem ake mlieko mam kupit..myslite, ze budem musiet vyskusat viac znaciek? pocula som, ze sunar maju deti radi...tak neviem...

eliska7
autor
16. apr 2008

no spime,obedujem dietku a padam žehliť 😝 asi 14 košiel neznašam 😠

riusik
16. apr 2008

my sme boli nakoniec u tomasovej kamaratky, takze sme sa aj troska presli i ked prsi, ale aspon troska a pekne sa pohrali. teraz obeduje a pojdeme spat. ja si s nim, akasi som unavena. hoci, tiez mam zehlenia a zehlenia, ale ja to celkom rada. a hlavne kosele, eliska, keby si byvala blizsie, mohla by som ti ich zehlievat 😀

bystricanka
16. apr 2008

ahojte...
eli...aj ja som dnes žehlila. Chválabohu len 2 košele, asi 7plienok. Ale ešte mi ostalo postelné prádlo. To si odkladám na neurčito 😖

tretulka...ja ked som odstavovala tak som krpcovi šupla bebu. Celý sa dogrcal...inak riadný humus. Potom som presedlala radšej na sunar. Začala som s dvojkou(od 6 mesiacov), aj ked on už mal rok. Ale ďaľšia krabica bola od 10 mes., a teraz už dávam od 1 roka. Chcela som ísť nanho pomaly 🙂
...niektoré baby odtiaľ si chvália aj francúzske mlieko, ale podla mna to nie je až také chutné ako sunar 😵

alenik
16. apr 2008

ahojte kocky.Bystri,som rada,ze tvojmu malemu chuti sunar.Ja som mojej malej tiez skusala davat(este aj vtedy,ked som kojila a aj po odstaveni),aj nutrilon sme skusali(ten smrdi aj mne),mala jednoducho nwchce pit to susene mlieko,takze som chcela skusit to co vravela Riusik.V poslednej dobe uz ani toho kravskeho nechce nejako extra vela pit,donedavna vypila liter denne.Radsej by som jej dala ten Hipp,alebo Milupu a viem,ze jej z toho nic nebude a ma tam vsetko,co vo svojom veku potrebuje.ELiska,na mna si zabudla.Sme tu tri take,co sme uz odstavili a furt tu oxidujeme 😀

bystricanka
16. apr 2008

riu...tak predsa si do ulíc vyšla? Ale treba trošku prevetrať dieťa. Aspon bude kludnejší 😉

alenik
16. apr 2008

bystri,aj bebu som skusala a malu riadne natahovalo...fuuuj 😝

bystricanka
16. apr 2008

alenik...možno sa jej už zunovalo furt to mlieko papať. Dala si jej pudinček alebo kašu? 😕 Či už aj to odmieta koťuha jedna? 😨

riusik
16. apr 2008

tretulka: tak s tym mliekom - ano, aj ja som pocula, ze sunar maju deti celkom radi, dokonca vacsina zacina s tym ochutenym vanilkovym, potom ho riedia s obycajnym az nakoniec prejdu na obycajny. ale u nas nezabralo absolutne nic. a to som dost dorazna a tvrdohlava mama... kedze som nechcela ist rovno na kravske mlieko, tak sme museli hladat az kym sme nenasli - uz som to tu pisala, je to hotove mlieko v stvrtlitrovych flaskach od hipp alebo v pollitrovych od milupy. ale, zial, u nas som ho nevidela, kupujeme ho v rakusku. a to maly pije rad. musim priznat, ze aj mne chuti... drzim palce, aby to bolo jednoduchsie ako u nas 😵 ja asi pri druhom, ak bude, skoncim max v roku, lebo mam pocit, ze vymyslaju tie starsie deti...

bystricanka
16. apr 2008

alenik...ale však beba a nutrilon patria do jedného vreca. Ešte tak pre novorodenca je to dobré, lebo ešte chute nepozná. Ale pre veľké detičky, čo už bársčo ochutnali to nie je bohviečo 😒

alenik
16. apr 2008

vies co?Puding spapa,mliecne kase uz nechce(dost sa ich uz nanapala),jogurt ma kazdy den(chce len aktiviu),a klasicku krupicovu kasu zje,len ked ma princezna naladu...

bystricanka
16. apr 2008

no a zase ked jej často budeš pudinčeky robiť, tak aj to jej bude hore krkom liezť... ☹ Tak čo ti poradiť? 🙄

alenik
16. apr 2008

nerobim jej casto puding,takze prejedenie nehrozi.Ja mam doslova odpor k mlieku,nevypijem,maslo nezjem,syry len urcite druhy...Mama vravi,ze ma kojila do 9 mes.,potom klasika kravske mlieko(ako inac,pred 25 rokmi),hodila som ticku a odvtedy zijem bez mlieka.Zatial zijem,ale bojim sa,aby som nemala osteoporozu.Preto som sa tak tesila,ze mala pije o 106,ale vsade citam,ze kravske mlieko detom v ziadnom pripade...

bystricanka
16. apr 2008

alenik..ale však malá už je veľká. Tak kravské mlieko môže.... Ja som ešte malému nedala krav.mlieko. Ani neviem kedy dám. Aj ked všetci vravia, že po 1.roku už môžem, ale ja mám trošku strach, aby som mu nejako neuškodila ☹

tretulka
16. apr 2008

kocky dakujem za rady, vzorku nutrilonu mam a kamaratka mi da aj BEBU /jej malej nechutila/ aj NUTRILON...tak uvidime...ja som uz zufala a myslim, ze postupne odstavovanie u nasho Martinka nezaberie ani nahodou, tak s tym musim razne seknut...som zvedava, aky bude dnesny vecer a hlavne noc...sa potom "pochvalim"...sunar mi uz chvalilo viac mamiciek, tak mozno skoncime rovno na nom...riusik, ja som tiez rozhodnuta druhe dieta kojit maximalne rok 😀 , po skusenostiach ktore mam...a to ma z porodnice prepustala sestricka s poznamkou, ze este mam ostat v nemocnici, lebo nemam spustenu laktaciu a moje dieta bude hladovat 😠 ...mala by som za nou skocit 😀, nech poradi nieco na rychle odstavenie 😎

alenik
16. apr 2008

treti,aj ja drzim prsty,maly je uz velky,tak s tym sekni a hotovo... 😉

bystricanka
16. apr 2008

tretulka...no teda skús to s tým sunarom. Ja ked som dala, tak malý už ani prso nechcel. Zbadal, že je niečo lepšie a sladšie tak ma takto zo dna na den odmietol 😢 Vtedy som sa tak zle cítila, ako keby ma už nechcel a hlavne nepotreboval ☹

tretulka
16. apr 2008

alenik dakujem, bude to tazke, to som si vedoma, ale uz to musim ukoncit...vsak vsade radia, ze kojit sa ma dovtedy, kym to matke aj dietatu vyhovuje...a mne to uz nevyhovuje 😔 ...maly by sa kojil hadam do siedmych rokov....

eliska7
autor
16. apr 2008

alenik ja som vtom že ešte dvarazy denne kojiš??? 😀 😀 stale si mylim ankam-alenik 😀 ,dufam že ankam koji 😅 no poobedny spanok-zabijem sa á 30min pyta didi,spi od 12.15,už som ztoho unavena,ved takto neožehlim nikdy 😠 a o inom ani nehovorim,ked spi neda sa -je hore duplom sa neda-v noci už vobec sa neda = 😎 psychiatria