Bežný deň mamičiek ktoré odstavuju detičky. Podeľte sa

eliska7
26. mar 2008

ahojte babulky,tak sme preskočili do inej kolonky ,ktoma zaujem preberame odstavenie deti,kojenie,mužov,starosti a radosti-taky bežny deň ceckovej mamičky

😀 😉

tretulka
23. apr 2008

ankam - skus davat Vikinke KULISEK, to je taky rehydratacny roztok, pri hnackach a vracani, nech sa neodvodni, alebo jej skus dat ryzovu kasu...je to strasne ked dietatko nechce papat, nas Martinko mal crevnu chripku ked mal nieco vyse roka, celu noc vracal, na druhy den zacal hnackovat, natrapili sme sa, velmi zoslabol...ak nic nezaberie, tak skus dr. zavolat pripadne sa ist zas ukazat, pre istotu

ankam
23. apr 2008

tak zeby to bola crevna chripka???a na Mertinkovi to bolo vidiet?lebo Vikine nic nevidno,akoby jej nic nebolo tak neviem.
Zavolam asi zajtra dr.ze co mam robit ,len sa bojim nemocnice ☹ dufam ze to nehrozi

evka39
23. apr 2008

ani,neboj,ak je malá veselá tak to asi nebude črevná chrípka,možno fakt tie zúbky.Skús ten kulíšek čo spomínala tertulka ale moja Emka ho nechcela a hlavne nech pije aby sa neodvodnila.neboj ked dnes dvakrát to podla mna nie je až také hrozné moje krsna ked malo hnačky,tak kakala 11krát za den a to neprehánam...Ale chápem,že si ustráchaná,len sleduj tie tekutiny.Mojka aj niečo papá,myslím lieky alebo nejaké probiotiká??

tonicka
23. apr 2008

ankam, nam zabrala ryza, ale tazko povedat, ci sme mali naozaj hnacku,,, ale kakala cele doobedie minuly týzden
inak moje dieta sa najprv uspavalo skoro hodinu na dide od pol 9, potom sa vyspala za 2 minuty a az doteraz ficala...teraz som ju uspala 😝 som zvedava, aka bude noc 😕
dobru nocku 🙂 h 😔

evka39
24. apr 2008

ahojte baby,asi sa všetky opoalujete,čo???Ankam,už je lepšie???Ja tiež len na skok Emka mi spí,juchu po 4dnoch,neviem či mám kávu piť,či žehlit či varit no ale samo,že vy máte prednost 😀 Dnes sme boli u dr.tak podávam hlásenie.Očká má už pekné takže s tým nič na ten exemik nám dala mastičku a dala som ju zaočkovat proti kliešťom,takže aj my dnes máme boľačku na ručičke.Karolínke fúkame.U nás na dedine je vela klieštou,tak sme sa rozhodli dat ju zaočkovat..O dva týždne ideme na druhú dávku a aj proti tým pneumokokom.ináč pozerali ste včera správy??dietatko v ohrození života koli pneumokokom ☹ A kúpili sme Emke darček na dva rôčky,kuchynku s obchodíkom,jej taká je rada..Jaj a ešte s tým chodením po špičkách,dr.mi kázala kúpit jej ortopedické topánočky a v tých má bežkat a uvidíme.Ale vraj by nemala už tak chodiť,že už je velká..Tak sme kúpili sandálky za 750,-sk.Dúfam,že pomôžu...Tak pekný den a dajte vediet ako ste sa dnes mali..cmuk

alenik
24. apr 2008

ahojte kocky.Evi,musim reagovat.ja som tiez malej kupila take sandalky.Zasla som do lekarne a vsimla som si,ze maju ortopedicke sandalky,tak si vravim,kupim ich.ved aspon bude mat mala pevnu nozku,klenbu super.vyskusala som ich a ze berieme.ked mi nablokovala 750 korun,az som sa zacudovala,ale uz mi bolo trapne komentovat.Ale nelutujem,su super,stale ich nosi,nozky ma v poriadku.Prve,co rano krici,je:mamiii,daj papuckyyy 😀 .Dufam,ze Emke posluzia 😉 Davate vsetky ockovat proti tym pneumo?

ankam
24. apr 2008

ahojte,dakujem za rady.Dnes mi tiez kamoska povedala ze ked len 2krat tak to nevadi.Dnes tiez len 2krat.A mozno aj z tolkeho kojenia ma riedku stolicu
Aj my mame ortopedicke sandalky ale za 550.Tak neviem ake su vase.A su vyborne,len už vytrcaju prsteky tak musime druhe kupit.
Evka tak ti uz emka nieco navari ze?
Alenik my uz sme zaockovane proti pneu.dajte aj vy
Ked je teplo vonku tak ani nemate cas pisat co???DObre lebo netreba vela citat 😀 😀 😀

ankam
24. apr 2008

evka mame nutrolin B
vraj az ked viac ako 6krat tak potom je to hnacka.tak som kludnejsia
a dokonca uz mame aj chut na jedlo-super
cely den sme dnes vonku a este ideme zase-pozberat pradlo-

inak tonicka-vcera sme my este len o 19.30isli vonkiu takze pozdrav tetusky 😀

eliska7
autor
24. apr 2008

ahojte všetky babulky,prepačte ale vobec sa mi neda oc sary ani na krok,stale je hystericka,ťaham ju za sebou za nohu,mam jednu depku sa druhou,dnes som čakala že suseda zavola zachranku vrieskala som ako šibnuta že chcem skapať 😅 až sa maly nalakal a sara jačala ako blazniva-spala toťiž 25min s ceckom a ja som nestihla ani na wc isť a už vrieskala.
No včera v autobuse už vyvadzala ku koncu išla plakať,lebo chcela didi 😖 u maserky bola agresivna(aspon niekdo to videl)tak ju aspon tak ako sa dalo-bruško,šiju,nožky a rukyDala nam zase olejček domov,požičala taku hudbu čo mame len večer ked zaspava pušťať(včera,dnes zabralo-nemusela som spievať)kopec receptou,čo ma jesť,všetko z tej špaldly-to je vynikajuce na nerv.system a na črievka(odkedy je kašu ztoho pravidelne rano ma mäkku stolicu)ešte kopec veci nahaňame,takže tak.No a mne ta masaž taaaaak fain spravila,vyše hodiny somnou robila,ono to vlastne neni klasicka masaž,tosa stlačaju a rozmasiruvaju nervove body a potom mi tou"paličkou po rukach šuchala,mam už treti den migrenu,ale aspon mi seknutie naprevila a zase o tyžden ideme tak už len na spasenie čakam...
Očkovanie pneumokok-stale ma tvrdu a zapalenu nožku 😠 vravela som jej nech počka že ma napnutu nohu-krava,teraz sa jej to bude tyžden vsrebavať,ešte sa bude aj rehniť ked jej to poviem 😠 Kedy vam povedali že mate prisť na druhu vakcinu??lebo mne 5krat zdoraznovala že minimalne až o 2 mes,najlepšie o 3 a dnes kamoške druha dr.povedala že hned o mesiac 😕 to sa už ani dets.lekari nevedia dohodnuť 😅
My ked sme kupili dankovi ortopedicke topanky,vložky a kadečo ortoped nam nadal,že noha sa ma sama vyvijať a nie umelo tým čo jej podstrčime 😅 že ma chodiť čo najviac na boso a po hrbolatom terene 😉 Budete sa diviť ,ale sarka ked začala chodiť tak na boso,topanky sme kupili len koli ludom 😀 a tak jej to aj lepšie šlo 😉 takže čo lekar to iny nazor 😉
ankam ano hnačka sa fakt rata ked je to aspon 5krat,no len my maminy sa už všetkeho bojime,ked v telke take horory ukazuju 😖
inač sara spi od 19.15 a už 3krat bola hore,cela sa trasem toto fakt neni normalne,šucha si strašne oči,nos-pojdem aj alergologovi nech jej zmeni lieky,niečo jej musi vadiť,ved takto zle same natom neboli ani ked mala ten poondiaty reflux ☹ prepačte mi moj mega list,ale ktovie kedy sa sem dostanem,aspon vas čitam tak pište 😖 😵

eliska7
autor
24. apr 2008

dnes poobede od 13-19 bez didi 🙂 jedine pozitivum dna 😢 ahojte všetky babulky,prepačte ale vobec sa mi neda oc sary ani na krok,stale je hystericka,ťaham ju za sebou za nohu,mam jednu depku sa druhou,dnes som čakala že suseda zavola zachranku vrieskala som ako šibnuta že chcem skapať 😅 až sa maly nalakal a sara jačala ako blazniva-spala toťiž 25min s ceckom a ja som nestihla ani na wc isť a už vrieskala.
No včera v autobuse už vyvadzala ku koncu išla plakať,lebo chcela didi 😖 u maserky bola agresivna(aspon niekdo to videl)tak ju aspon tak ako sa dalo-bruško,šiju,nožky a rukyDala nam zase olejček domov,požičala taku hudbu čo mame len večer ked zaspava pušťať(včera,dnes zabralo-nemusela som spievať)kopec receptou,čo ma jesť,všetko z tej špaldly-to je vynikajuce na nerv.system a na črievka(odkedy je kašu ztoho pravidelne rano ma mäkku stolicu)ešte kopec veci nahaňame,takže tak.No a mne ta masaž taaaaak fain spravila,vyše hodiny somnou robila,ono to vlastne neni klasicka masaž,tosa stlačaju a rozmasiruvaju nervove body a potom mi tou"paličkou po rukach šuchala,mam už treti den migrenu,ale aspon mi seknutie naprevila a zase o tyžden ideme tak už len na spasenie čakam...
Očkovanie pneumokok-stale ma tvrdu a zapalenu nožku 😠 vravela som jej nech počka že ma napnutu nohu-krava,teraz sa jej to bude tyžden vsrebavať,ešte sa bude aj rehniť ked jej to poviem 😠 Kedy vam povedali že mate prisť na druhu vakcinu??lebo mne 5krat zdoraznovala že minimalne až o 2 mes,najlepšie o 3 a dnes kamoške druha dr.povedala že hned o mesiac 😕 to sa už ani dets.lekari nevedia dohodnuť 😅
My ked sme kupili dankovi ortopedicke topanky,vložky a kadečo ortoped nam nadal,že noha sa ma sama vyvijať a nie umelo tým čo jej podstrčime 😅 že ma chodiť čo najviac na boso a po hrbolatom terene 😉 Budete sa diviť ,ale sarka ked začala chodiť tak na boso,topanky sme kupili len koli ludom 😀 a tak jej to aj lepšie šlo 😉 takže čo lekar to iny nazor 😉
ankam ano hnačka sa fakt rata ked je to aspon 5krat,no len my maminy sa už všetkeho bojime,ked v telke take horory ukazuju 😖
inač sara spi od 19.15 a už 3krat bola hore,cela sa trasem toto fakt neni normalne,šucha si strašne oči,nos-pojdem aj alergologovi nech jej zmeni lieky,niečo jej musi vadiť,ved takto zle same natom neboli ani ked mala ten poondiaty reflux ☹ prepačte mi moj mega list,ale ktovie kedy sa sem dostanem,aspon vas čitam tak pište 😖 😵

eliska7
autor
24. apr 2008

😀 už ani posielať neviem 😅 chcela som len dopisať to didovanie 😀

tonicka
24. apr 2008

ahojte. Eliska 😀 pozdravim 😀 my uz spime, idem aj ja 🙂

anielik
24. apr 2008

ahojte po dlhom case..

tak my sa uy tyzden nekojime, ale ani nepapapme UM, vobec nechce flasu ani vidiet s mliekom....ani ked mu to spravim do misky, tak papame jogurty, kase a pudingy.... velmi ma to mrzi ale vela mamiciek mi hovorilo ze detusky nechcu po MM UM ☹ no snad nato zabudne a zachvilu budeme aj my ma UM...alebo na Raju 🙂

riusik...to mlieko krabicove robi nestle a maju ho v tescu alebo v v Bille, ale drahe je jak svina 500ml 90skk ☹ ale ani to nam nechutulo, maju ryzove, medova a hruskove...

tak idem spinkat, prajem krasny dnicek a nech tie nase deturence dostanu rozum 😀 😀

eliska7
autor
25. apr 2008

anielik troška popiš ako sa ti podarilo odstaviť,ako zaspava bez didi a tak 😉 my akoinač strašna noc,teraz haja boli sme vonku,je tak kasne,ked dojde muž padame do zahrady,tam je malej najlepšie,škoda že namame väšiu chatu hned bysom sa tam presťahovala.Pište nech mame 1000 prispevok 😀 😀 nieže zanevrete na stranku,ved zblaznim 😅 ono určite v lete tu budeme menej,ved nebude času,budeme stale vonku,ale aspon občaaaaas napište 😀

evka39
25. apr 2008

Baby,práve som horko tažko usoala mojho čertíka s krikom revom ja to hrozné.Aj na zadok dostala a teraz ja tu samozrejme v slzách si všetko vyčítam ☹ Ja už neviem ako s týmto spaním cez den,či sa mám naozaj na to vykašla t ale ked ona je potom večer zlá,podráždená a včera ked cez den spinkala tak bola taká zlatučká,išla spat o desiatej ale mi ti nevadilo lebo bola dobručká.Ja som z toho taká smutná.A keby ste videli ako ma provokuje,naprik mi robí.Vyplazuje mi jazyk rehoce sa mi do tváre naschvál kričí ked poviem aby bola tíško a ked sa tvárim,že spím tak ma bije kope len aby som si ju všimla a to už ma vytočí.Čím krajšie ,tým horšie a ked je to potom takto,tak ja som z toho uplne hotová..Eli,nezanevriem na stránku,ved by som sa scvokla keby som sem nenapísala moj výlev...Jaj určite ste všetky von na slniečku a ja som taká smutná..Eli,dnes mám ja depku a poriadnu...tak sa majte.. 😒

riusik
25. apr 2008

ahojte, davno som nepisala, nejak nestiham ☹

evka, nemaj ziadne vycitky svedomia! ty si dobra mama, sa snazis, aby emka dostala, co potrebuje, aj ten spanok. i ked presne viem, o com pises - tomas mal tiez obdobie, ked nie a nie zaspat. tiez som sa hnevala, tiez som to vnimala, ze mi robi napriek. tiez som aj skrikla, aj dala po plienke. a tiez som mala vycitky... ale potom som si uvedomila, ze mi mozno napriek nerobi. neviem, ci to dokazu tie deti, byt zakerne. myslim, ze nie, jednoducho sa tak s nami hraju. tak som si povedala, ze nech nespi. asi dvakrat som to tak urobila, ze ked nezaspal do dvadsiatich minut, tak som ho vzala, prezliekla a polozila medzi hracky alebo sme isli von. ako keby si uvedomil sam, ze ten spanok potrebuje a odvtedy je klud. je pravda, ze ho uspavam - liham si s nim, ale vacsinou do piatich minut, niekedy do desiatich poobede zaspi, vecer je to dlhsie, ale tiez to zavisi do toho ako je unaveny, co sme robili cez den, kedy prisiel ocko domov a tak. ja som mu dala moznost nech si vyberie sam. bud chce alebo nechce spavat. a teraz spava v piemere tri hodiny. niekedy su to dve a niekedy styri 🙂 vobec ti nechcem radit, iba pisem, ako to funguje u nas. a napr. v ziadnej situacii u nas nepomoze ak nahodou troska zvysim hlas. s nim musim len kludne, mozem zmenit ton, akoze na prisnejsi, ale zvysit hlas sa pri nom absolutne neoplati. ma to presne opacny efekt. moja mama vravi, ze ja som taka bola... tak aspon zcasti viem, co ma caka.
evka, myslim na teba a neboj, ono sa to upravi. a ked ma kope, tak mu jemne chytim nohu a odlozim. aj niekolkokrat za sebou. a s usmevom, hoci citim nieco ine... 😠

alenik, verejne sa ti ospravedlnujem, ale fakt nic nestiham, ani len tu postu, ale dnes dopoludnia sa mi to podarilo, tak snad v pondelok to budes mat 🙂 este raz prepac!

tonicka
25. apr 2008

ahojte. My sme mali noc priemernu od 4 klasika...dudlovanie ale teraz mi spravila skrt cez rozpocet, spala slabu hodku, asi sa tesila na tatinka 🙂

eliska7
autor
25. apr 2008

jaj toni,ved to od 3 v noci na dide,ked nedam tak reve že zobudi celu bytovku 😢 takže ked chcem aspon driemkať,alebo ležať dam jej a takto pretrpim do 6,chudak maly potom ide rovno k nemu danieééélko a hučííí,hrozne.no doobeda didi celkom fain,až ked šla spať na obed,potom o 12 ked vstala(po 45 min spanku)a potom v zahrade lebo mala nervy začalo pršať a nemohla robiť kojače,mala krizu na spanok tak druhy krat,potom došiel sused tak treti krat,no a večer pri spani.Viete čo ma serie?zaspi o 19.10 ako hodinky pri tej hudbe a o 19.30 sa zobudi uplne mimo dezorientovana a plače,teraz bucha nejaky i...zurim tu a čakam kedy ju zobudi 😠 evííí bože ja sa zabijam každy den 😀 už sa musim aj smiať to asi z tych nervov-bože oni idu vrtať 😅 tyto ludia su tak bezcharakterny,nič ich nezaujima 😠

eliska7
autor
25. apr 2008

tretulka no čo ako pokračujete,dufam že si sa nevzdala 😖

tretulka
25. apr 2008

ahojte kocenky, sorry, len tak na rychlo , ale mame navstevu na cely vikend, tak nestiham...eliska, nevzdala som to, papame pekne mliecko z flasky, spinkame celkom dobre, aj ked napr, vcera v noci mal nervy, vrieskal, sa mu nieco nepacilo o pol stvrtej rano 😝 , nakoniec dostal vodu a zaspal, rano pol siestej ako keby ho budik zobudil si pytal mnam, mnam, tak sme isli robit mlieko 🙂 ....mne sa nalievaju prsia ajked jen tie homeopatika, vcera aj dnes som si odstriekavala aspon trochu, nech sa mi nezapalia...v noci som sa naklonila nad postielku a rozmyslam, ze co mi to tuka na nohu a to mi kvapkalo mlieko z prsnika...no sila...koncim na dnes, majte sa krasne, prajem vsetkym maminkam aj deturencom sladke snicky....a uzite krasny vikend...papa

tonicka
25. apr 2008

eli my dnes spime od 20tej, som jej sla dat didu(dnes len 3x z toho 2xpri tom hodinovom spani) pred kupanim, a uz sa kupanie nekonalo, tak spi neprezlecena a neprebalena 😀

alenik
25. apr 2008

ahojte kocky,my sme dnes boli na narodkach.Bolo supiš,aj mala sa spravala ako clovek 😀 .Posledny tyzden ma vola vylucne MAMICKA:Nieco uzasne!Pocut z detskych ust to slovo.Nokdy som si to neuvedomila,ale teraz sa mi chce od lasky plakat.ked ma obime,pobozka,pozrie mi do oci a povie:mamicka,lubim ta...fnuk...Dnes sme si na tej navsteve dali fernetik a samo,ze aj Filip(syn domacich) chcel.Nasa Kamca mu vravi:Fivip,vino deticky nemozu,neves?Normalne som bola na nu pysna.Zajtra ideme zajazdit na konikoch.Dobru nocku a Riusik...VEREJNE DIKES. 😉

alenik
26. apr 2008

ahojky,nikto noc nepise?ja som uz aj z roboty prisla a teraz ideme do prirody.Krasne je vonku,dufam,ze aj u vas.Prajem vam pekny veekendik a oddychnite si... 😉

tonicka
26. apr 2008

ahojte slniečka...mala je zlata, ja som nejaky nervozko... ale inak vsetko po starom 😀

evka39
26. apr 2008

Ahojte,Emka buva 😀 😀 A tak dnes peknučko zaspinkala...Trvalo to síce skoro hodinu ale žiedne rodeo nebolo,tak som plná elánu a umyla som si okná poutierala prach a ešte aj vám stíham napísat 😉 Včera sme mali úraz,Emka sa chytila horúcej zapálenej nočnej lampy,teda trafila žiarovku a pršteky,brušká len tak zosičali..Taak strašne plakala a kričala,tipe tipe ,že ju štípe...no a dnes ju sesternica tak uhryzla na dva pršteky že má normálne modrinu....Ale plač bol na oboch stranách,lebo sandra dostala....velmi sa bije...Aj u nás je kráááááááááááááááásne,hned ako vstane,pálime zase von...tak pekný slnečný dník moje ,pa

ankam
26. apr 2008

cavte babenky,my sme cele dni vonku na dvore-ani napapat sa dnu nemozme a samoska ani ja.a ani prebalit.len co vojdeme do domu-place........ale sa nachodi po dvore a lepsie spinka.........mame super opalene licka a rucky len po zapestie-vyzeraju ako spinave,hi
kupili sme dnes smykalku a pieskovisko(zachvilku budu meninky)ale nejaky extra uspech nezozali......mozno ked bude starsia.teraz len kvety trhame a kocikujeme vo velkom 🙂
tak vam prajeme pekny vecer a zajtra nedelu,paaaaaaaaa
CMUK 😉

anielik
26. apr 2008

ahojte, my sme cele poobedie boli vonku, kempovali sme pred garazou, tatino upratoval a my sme ho povzbudzovali a potom som este umyla auto z vnutra 😉 Matko bol uzasny a cele poobedie sa s nami bavil 😉 burku sme preckali v garazi, zatial sme sa napapali 😀

Eliska, my sme sa cez den uz nekojili, lebo Matko nema dno. zo zaciatku ked, sme papavali tuhu stravu len obed a on sa dorazal mliekom tak mal kompletku obed a stiahol aj celu cicu a potom mu bolo zle a grckaval. Takze som vzdy s novym jedlom zatrhla mliecko. V poslednych tyzdnoch uz papal len vecer a skoro rano (ked vstal skor ako o 6tej, co som nevladala robit ranajkz 😖 ) ale postupne zacal vsrtavat neskor a tak uz ani ranajky neboli take caste...a vecer povazoval cicu za uspavaci prostriedok, 3x potiahol a drichmal. Tak sme vyskusali 4 UM ale ziadne nechcel a nechcel ani kravske, tak teraz ficime na celej flasi cajiku a otoci sa a spinka, ale vzdy musi byt niekto pri nom, lebo inak sa stavia na nozky a to nedopada dobre 😢
Jedine sa nam pokazilo s tymto aj spanie. Od kedy nekojim tak matko chce s nami spavat do vtedy sa nam to nikdy nestalo, ale vobec nie je hladny alebo pocikanz, len ho prehodim, najde si svoju polohu a drichme...juj by si zasluzil po ritke, ja potom spim na jednom boku ☹ ale ako nahle ho prehodim do postielky v tom je plac...
neviem ako toto odstranit ☹ ☹ som z toho smutna a unavena, celu noc matka napravam ☹

Ok, dnes som sa vam tu nejako vyliala ☹ ☹ ☹ ☹ , tak vam prajem peknu nedelu a nech mame poslusne deticky 😉

evka39
27. apr 2008

Aaaaaaaaaaaaaaaahojte,kede ste,túlate sa po slniečku,čo???Moje dietatko spí 😀 už štvrtý den za sebou,žeby nám svitlo na lepšie časy????ked sa zobudí,pojdeme k našm kde je veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelká záhrada,už sa teším lebo ten náš prdienček dvorček je o ničom ..ale aspon máme,že???tak pekný dník maminky a detičky nech sa vyšantia von..Pa pa

tretulka
27. apr 2008

ahoojte, my sme dnes boli tiez vonku, maly sa vyhral na detskom ihrisku, teraz ho tatino kupe, piesok mal uplne vsade 😀 ... dnes mu urobim viac mlieka, v noci sa zobudil a silou mocou chcel mnam, mnam, mama tam - ukazol von z izby, nech mu idem urobit mlieko...nesla som...nakoniec si dal vodicku a zaspal, rano uz o piatej pil mlieko a potom este spinkal do siedmej...neviem co sa mu robilo, ze chcel flasu, ale myslim, ze sa skor chcel tulkat s maminkou, lebo aj vecer ked pije mlieko z flase s nim lezim na posteli, tuli sa ku mne, nohy vylozene na mojom bruchu, presne ako ked sa kojil 🙂 ...nechcem ho naucit na mlieko v noci, toho som si uzila akurat dost 😒 ---tak uvidime ci to dnes zaberie...majte sa krasne babulky a pusky deturencom 😵

evka39
28. apr 2008

fíha baby,nejak to flákame tu 😀 Emka spí a ja zase kvasím pri pc,ale len chvílu...Tak sa majte a užívajte slniečka