Bežný deň mamičiek ktoré odstavuju detičky. Podeľte sa

eliska7
26. mar 2008

ahojte babulky,tak sme preskočili do inej kolonky ,ktoma zaujem preberame odstavenie deti,kojenie,mužov,starosti a radosti-taky bežny deň ceckovej mamičky

😀 😉

bystricanka
6. jún 2008

ahojte....
baby...to teraz píšete že žiadne čaje ani vodu? Bože a ja som si ho už tak naučila. 😒 Večer sa mi dosť často budí. Ale ešte mám jednu záchranu. Mali by sme sa sťahovať, tak s tým skúsim seknúť. Ked zmena tak poriadna. Malý bude mať vlastnú izbu, tak uvidíme ako ho odstavím od čajíka. 😉

bystricanka
6. jún 2008

cathrin? Kedy hodíme stretko?? 😵

riusik
6. jún 2008

ahojte
bystri, neboj ako sa naucil, tak sa aj oduci. alebo si bude popijat v noci cely zivot 😉 a to stahovanie urcite pomoze. das do svojej izbicky a postielky a taky bude stastny, ze ma SVOJU postielku, ze bude spat celu noc 😵

bystricanka
6. jún 2008

riusik...bodaj by si mala pravdu. A s tým popíjaním celý život? No hádam nie. Alebo môže, ale nie alkohol 😀

riusik
6. jún 2008

bystri, alkohol mi ani len nenapadol v suvislosti s nasimi deturencami 😕 ale ked som si to precitala, tak ano, da sa to aj tak pochopit. tak sa opravujem - mozno si bude popijat vodu ci cajik v noci... ale on pride na to, ze spanok je uzasna vec, ved je to chlap 😉

evka39
6. jún 2008

catrin,ked som emku odstavovala v noci tak to trochu trvalo išla som na to postupne davala som jej prsník len každý druhý,postupne každý tretí raz a taksa dala presvedčiť.priznávam že som jej pchala aj flašu do pusky,ale nechcela a ešte viac vyvádzala...na ruky som ju nebrala spala s nami v postielke a len som ju objímala a držala a hovorila jej stále dookola,že maminka už mliečko nemá a aj tak ju velmi ľúbim aj ked jej nedám didík a že som pri nej a neopustím ju a takéto ťuťulky..niekedy sa nechcela dat ani chytiť vtedy som ju nechala nech sa vyzlostí a zaspala...a ked bol záchvatový rev tak som jej to prso dala ale s tým,že na ďalšie zobudenie jej nedám...chce to vela trpezlivosti a tej ja mám dosť málo ale mna už kojenie v noci hrozne obťažovalo stále na mne prisatá ani otočiť som sa nemohla a bradavka ma bolela a tak,čiže som už z toho bola nervozna a aj to mi pomohlo vytrvať...a ešte ma napadlo,že som jej hovorila aj také,že ocik ide ráno do roboty a nič sa nevyspí,bude smutný unavený,pozri aký je namosúrený a tak ....velmi držím palce aby ste to zvládli...ja som taká šťastná,že to mám už za sebou 😀
bystri neboj,moje krsŇa v noci pijávalo 3-4 flaše čaju/3dcl-flaša/ a odučila sa...a to teda bola poriadna čajka a tie plienky začúrané aj trikrát ju prebalovať a kolkokrát sa prečúrala....tak malý sa odučí,neboj nič 😉

ladunka
6. jún 2008

Cathrin, také jsem dcerku přestávala před měsícem v noci kojit. Předcházela tomu noc, kterou Kajka strávila s mým mužem u rodičů a jak vyprávěl, spala celkem klidně, moc se nebudila a i když jí nabízel, až do rána nechtěla nic pít. Zatímco se mnou se začínala kojit i co hodinu, byla jsem dost unavená a už i naštvaná. Přitom přestat kojit jsem nechtěla, ale ta noc byla nesnesitelná.
Ze začátku jsem jí přes den říkala, že brzy přestaneme v noci kojit, a jeden večer, když se poprvé probudila, jsem jí prostě nedala. Říkala jsem jí, že je mi to líto, ale že jsem unavená a že v noci mlíčko už nebude, že bude přes den. Že si myslím, že se nám všem bude lépe spát, a že kojení v noci je už nad mé síly. A že se může napít vody, a taky ke mně přitulit. Stejně jak píše Evka39, dcerka se strašně vztekala, kopala mě, a když jsem se ji pokusila vzít do náruče nebo nabídnout vodu, vztekala se tím víc. No chvílema jsem musela opustit ložnici a nechat ji tam samotnou, nebo bych ji snad praštila.. ale netrvalo to dlouho. První noc se budila co hodinu až dvě, napít jsem jí dala okolo půl třetí, druhou noc už spala něco okolo tří nebo čtyř hodin v kuse a napít dostala kolem páté. Rozhodla jsem se, že dostane napít plus mínus až bude venku světlo, aby trochu věděla, co v tomhle směru může čekat.
Teď usíná večer po kojení v postýlce, která je na dosah postele, a když se v noci poprvé probudí, buď ji vyndám a vezmu ji k nám nebo si tam vleze sama. Při probuzení často fňuká, pak ji obejmu, ona si probírá moje vlasy a zase usne. Občas, jako třeba dneska v noci, chvíli řve, nechávám ji a snažím se spát, už mě to nerozčiluje, a ona se vyvzteká, vykope a přileze se přitulit. Také se mi po skončení nočního kojení fakt hodně ulevilo, jsem od té doby nepoměrně klidnější a odpočatější. Tož držím palce 🙂

evka39
6. jún 2008

myslela som,že spoala s nami v POSTELI 😀

eliska7
autor
6. jún 2008

čaute ženušky,diky vam za podporu,včera some boli autobusom na vylete u kamošky celý den,bolo super-no cele doobedie bola na dinde-tá sa rehotala,lebo som tam behala z holýma ceckami a bola som potom vyšťavena zo sarky,predsa doma je doma,tam nemali žiadne ihrisko s preliezačkami a je to dedina,tak sa nudila.večer konečne dobre spinkala a keby nezačal vnoci muž kričať z okna o 2.30 na mladež čo robila bordel a rehotali sa ako šiši,tak ktovie možno by spala dlhšie-takto ju zobudil a vysela dorana na didinkach,ale od večera 20.20bola bez didi až dotej 2.30 🙂 🙂 -takže posledný týžden-dva znamenal ten zlý spanok,že sa niečo"chystá" 😖 len som si to nechcela pripustiť.uvidime dnešnu noc-tiež neuznavam nahrady za didi,takže sa snažim robiť čččč,niekedy zabere,niekedy nie,ale občas jej strkam dudušku-tu obyč.hrkaciu-hlavne cez den ked chce dindať,aby sa ukludnila 😖

cathrin
6. jún 2008

ďakujem vám za rady 😉 len vy už máte staršie detičky, ja by som asi mojej 9-mesačnej zbytočne dohovárala.... neviem, či by zabralo to, keby jej poviem, že bude tato namosúrený 😎
už nejaké 4 dni sa mi celkom pekne darilo vynechať kojenie o desiatej a včera sa zobudila zas pred desiatou, ale nie a nie zaspať......stále plakala, mala som ju na rukách, ležala v postielke - hladkala som ju, potom som vyskúšala aj odísť z izby, ale to bolo ešte horšie,takže po hodine plaču ma obmäkčila a nakojila som ju 🙄
tiež rozmýšľam, že by bolo najlepšie keby za ňou chodil v noci muž, len on je s ňou aj cez deň minimálne, čiže nie je na neho zvyknutá, takže to by bol v noci riadny cirkus, keby prišiel za ňou on....skôr možno by pomohlo keby prišla k nám mama a tá by k nej v noci stávala.....aspoň nejaké 3 dni a uvideli by sme, či sa tie noci zlepšujú alebo nie....
a chcem s tým nočným kojení skoncovať za každú cenu lebo ma to hrozne vyčerpáva a presne ako píšeš ladunka, tiež od toho očakávam to, že budem konečne vyrovnanejšia a spokojnejšia 😉

mata78
6. jún 2008

eli. neviem čo to bol za týždeň, ale naša malá mala včera v noci po dlhom čase ten svoj " záchvat". chudaťko tak jej mikalo ručkami aj nožičkami. bola som taká vyplašená, že som si od strachu aj poplakala.

eliska7
autor
7. jún 2008

ahojky,jaj maťka vidiš,je to hrozne nevieš čo kedy čakať a ked pojdeš doktorom povedia že všetko je ok 😠 ,je to skutočne ťažký boj,lebo neurologia je dosť komplikovaný obor,musime len dufať,že z toho vyrastu...klop,klop danko od tých 3 rokov nemal nič,normalne som to napisala s krčami v bruchu aby som to nezariekla 😅
no dnes som bola taka unavena že na obed som si lahla s malou a spali sme dve hodiny,samo že nie vkuse,ale s didinkovými prestavkami,ale spali,ked ma videla ležať,otočila sa a spala dalej 😕 😉 zajtra to skusim znova,ked sa zobudi neodidem od nej že či bude spať.teraz večer zaspala bez didi 🙂 🙂 !dala si dudušku,držala ma za ruku a zaspala po dobrej pol hod 😉 (to že pred zaspavanim bola na didi asi 15min neratam 😀 )musim skušať takto ked inač sa neda,to aj v noci robim občas,občas zabere-proste šetrne bez hysterie 😉 chuda danko sa najprv obetoval dal si dudušku lahol k nej a že budu spať-robila si zneho dobrý den,hadzala dudu po nim 😀 tak to vzdal 😖 jaj už nechodime von zo šerblom,lebo vieme ocikať travičku,hovorime si že robime mlačky a topime mravcov 😀 taka je podarena,všetko hovori,ale zdrobnelinami:čerešeneňky 😀

evka39
7. jún 2008

aaaaaaaaaaaaaaaaaahojte,my sme mali dnes pekný den mali sme gril párty na záhrade Emka pekne cez den zaspinkala/dala mi darček k narodkám 😀 /vybláznila sa vonku mala kopec ludí na hranie,čiže aj ja som si trošku od nej odýchla síce sa 2krát pocikala ale chápala som to,lebo prvýkrát bola bez plienky ked sa niečo dialo u nás a ona vtedy nemá čas sa najesť napiť,nie to ešte sledovať,či jej netreba cikať...ked sme prišli dnu,zase sa pekne pýtala....to musí byt hrozné s tými záchvatíkmi bola by som od strachu celá bez seba....catrin tak ako pokračujete???Darí sa???
a kde sa vutratili ankam a alenik???? ☹

tretulka
8. jún 2008

ahojte kocenky...dlho som nepisala, ale citam poctivo 🙂 ...eli, mala musi byt zlata, ked uz vsetko papulkuje, Martinkovi sa tiez rozvazuje jazyk, cim dalej tym viac, ale vacsionu hovori len prve slabiky slov, niektore povie pekne cele, s nocnikom sme tak ako doteraz, minule som ho vystihla, ked kakal ,tak som ho posadila na nocnik, podarilo sa mu este kusok vytlacit, postavil sa a udivene sa pozeral, ze co to tam je a zacal cuvat so slovami bojim, bojim, 😀 , darmo som mu vysvetlovala, ze to je jeho h... 😀 😀 😀 , potom chvilku bol bez plienky aj si sadol cikat, ale nevycikal sa a po chvile ho to prestalo bavit, doniesol plienku a zavelil mama toto da 😎 ...evka mala si narodky? tak vsetko najlepsie 😵 ,...k tomu nocnemu pitiu, ja niekedy tiez ponuknem malemu vodicku, nie vzdy sa napije, on celkovo pije malo, niekedy som z toho na nervy, dufam, ze ked bude este teplejsie, tak ho bude aj smadit, nie ze sa mi odvodni ☹ ...tuto noc sme spali uzasne, vecer zaspal maly sam o 20,00 spinkal do 6,00, uplna pohoda 😵 ...ale zato vcera cez den nespinkal,tak uvidime, ci dnes bude...prajem vsetkym krasnu nedelu 🙂

tonicka
8. jún 2008

evka a ja ti nechybam 😠 😠 😠 😀 😀

eliska7
autor
8. jún 2008

ahojte,evi všetko naj 🙂 veru malo sa tu piše,neni čas je teplo,cez zimu sa to rozbehne 😀 my sme dnes doobeda baz didi 🙂 🙂 od 7.15 mala až ked išla spať o 11.45 🙂 🙂 konečne sa mi ju podarilo vždy zahovoriť ked pytala 😵 uvidime poobede 😉

cathrin
8. jún 2008

evka, no zatiaľ to nevyzerá moc sľubne 😒 vlastne som vynechávala to prvé kojenie po uspatí (okolo desiatej) od minulej soboty a čakala som, že sa mi po pár dňoch aj prestane v tom čase budiť, ale budí sa ďalej, len s tým rozdielom, že jej nedám papať, ale ju uspím na rukách a dám späť do postielky......včera som to porušila lebo malá mala hrozné sople a bola hore non-stop....tak sa mi zdalo zbytočné ju týmto trápiť......od dnes som už mala naplánované vynechať aj polnočné kojenie, ale nič z toho nebude, musí sa najprv vyliečiť....ale asi bude najlepšie, keď tým seknem naraz, nebudem ju ani vyberať z postielky....dúfam, že to dokážem lebo už teraz mi nie je bohvieako pri tej predstave 😒

evka39
8. jún 2008

toni,jasné že chýbaš ale tie dve tu neboli už dobre dlho.....ved ja som už na vás normálne závislá na VŠETKÝCH 😉 cmuk

riusik
8. jún 2008

cathrin, mne sa osvedcilo pri oducani od nocneho kojenia odist z izby. par noci som nespala v spalni a maly prespal celu noc, zobudil sa na ranne kojenie. viem, ze kazde dieta je ine, ale za pokus to stoji.

inak, tomas mal dnes kliesta ☹ nebol este prisaty, ked sme si ho vsimli, aj celkom lahko isiel von, ale som z toho smutnik, zajtra volam dr., ci mam prist alebo ho mam sledovat... ockovani nie sme.

evka39
8. jún 2008

riusik aj Emka už mala kliešťa ,tiež maličkého nepricucnutého oco dvajrát okolo pošúchal a bol von ale my sme očkovaný tak radšej zavolaj dr..nič za to nedáš ale ak mu to nejak neščetrvenalo okolo,tak to bude v poriadku...ja sa tohto dost bojím mám kamošku čo mala boreliozu z kliešťa a dlho sa z toho nešla dostať..Svinuchy a je ich ao nakakaných...a hlavne naši bývajú pri lese s velkou záhradou a lúkou naokolo nemajú ani susedou najblyžšie asi 500m...ale je to kráááásne taký klud pohoda tu u muža si nejdem zvyknúť na večne čumiacich susedov... 😎
toni a ako tie výsledky si OK????Zistili ti niečo????

tonicka
8. jún 2008

nezistili evi... ok som relativko...dnes mi je zo vsetkeho na vracanie, najviac zo suroveho masa a polievky 😕 tak ja uz neviem,testy nic takze uz ma napadaju len kramy...tam som tusim mala podobne stavy,len ja si to uz moc nepamatam 😀 😝

evka39
8. jún 2008

ináč aj mne je dnes zle,ešte že som bola u našich..bolo mi na vracanie a potom sa mi krútila hlava a triasli sa mi kolená aj som sa bála ísť autom s malou spomenula som si na teba Toni...Ktovie dúfam,že nie som v tom,,zatial ešte neplánujeme 😕

tonicka
9. jún 2008

evi, verim,ze som odstrasujuci pripad 😀
Inak kocky, ja som sa rozhodla,ze odstavovat budem,az ked nam vydu vsetky zuby...lebo teraz nam vysla 2 spodna a to boli desne noci a pred tym sa uz v noci nekojila, len o 22 a potom okolo pol 6 🙂 tak uvidime

cathrin
9. jún 2008

riusik, malá spí vo svojej izbe, takže nespíme spolu a napriek tomu sa v noci budí dosť často 😒

riusik
9. jún 2008

cathrin, tak toto mi nevyslo 😨 prepac...

riusik
9. jún 2008

toni, evi, zeby predsa len dalsie dieta na ceste? ja som uz uvazovala, ale stale si to neviem pri tomasovi predstavit... ale ked by to prislo, tak by som sa tesila 😅 nechavam to na osud.

evka39
10. jún 2008

riušik hovoríš/píšeš/mi z duše..ja to tiež nechávam na osud pri emke si to ani nechcem predstaviť ale keby bolo/teraz totiž nad tým dosť často rozmýšľam lebo všetky kamošky a aj švagriná sú tehotné a asi ma nakazili tehu chorobou...keby prišlo tak aj plačem od šťastia...baby,ked sme pri tejto teme beriete nejakú antikoncepciu,alebo ako sa chránite???Eli,myslím že ty berieš lieky a ostatné???Ja nič len si s mužom dávame pozor ao sa hovorí 😀 takže možnosť otehotnieť je malá ale JE 😕 moje dieta je druhý den ako z divých vajec...bože ako ju skrotiť???

riusik
10. jún 2008

evi 😵
a aj moje dieta je nejake divoke a vcera dokonca popoludni ani nespal. dufam, ze dnes som ho dost vonku znicila, pretoze sa chcem mrknut na anglictinu...

riusik
10. jún 2008

a lieky ani my nie, tiez ze davame si pozor... 😉

bystricanka
10. jún 2008

ahojte baby...no ja keby som teraz ostala tehotná, tak by som asi zošalela. Aj ked pravda je tá, že keby náhodou, tak by sme si to dieťa isto nechali. Len dúfam, že u nás ani tá náhoda nebude, lebo kondomy sú vraj 100 percentné tak hádam sa nič nestane. Ale musím si dať predpísať antikoncepciu na upravenie cyklu, lebo čím ďalej tým mám častejšie a častejšie 😒