Bežný deň mamičiek ktoré odstavuju detičky. Podeľte sa

eliska7
26. mar 2008

ahojte babulky,tak sme preskočili do inej kolonky ,ktoma zaujem preberame odstavenie deti,kojenie,mužov,starosti a radosti-taky bežny deň ceckovej mamičky

😀 😉

mata78
18. sep 2008

ahojte.

tak dievčatá ja to vidím tak že som na tom tak isto s kojením ako vy. Lea používa moj prsník ako cumel. ( gumený nechce). niekedy ked place tak jej dam prsník, lebo si myslím, že je hladná, ale ona si ho vezme do pusinky a dudluje ako cumel, ale najlepsie je že hned zaspí. staci že jej ho vyberiem a je hned hore. niekedy takto ležíme aj hodinu. a nechcite vediet čo za tu chviľu vyparatí kristinka, lebo pri mne ju to na posteli nebaví. včera sa pokakala do plienky. a kedže jej to vadilo tak si ju dala dole. samozrejme že bola celá od hovienok. to ste mali vidieť. všetko zašpinila. inokedy zase vylieva džusik alebo vyhádze celu potravinovú skriňu, vysipe muku..... a tak by som mohla pokračovať. a nechcite vedieť aka som nervozna. niekedy man pocit, že patrím na psychiatriu. stale po nej iba vreštím . No jednoducho des a hroza. ☹ ☹ ☹ a potom mi je to ľuto.

eliska7
autor
18. sep 2008

jaj matka,bože toto je fakt strašne,obdivujem ako to zvladaš,alebo teda vydržíš,mysli na lepšie časy,že ked vyrastie budu sa pekne spolu hrať 😵 aspon tak ťa utešim 😀

ankam
18. sep 2008

Mati obdivujem ta,klobuk dole.Ja by som si este netrufala na druhe babo.Nezvladla by som to asi 😀 😀 😀

eliska7
autor
18. sep 2008

vložila som foto z nemocnice

mata78
18. sep 2008

ankam neboj zvladla by si to. nič iné by ti ani neostalo.

eli sarka je veľmi pekné dievčatko. vlastne aj danko je pekný chlapček. je uplne na teba. sarka zase je na ocinka

ankam
19. sep 2008

ved to hej musela by som nic ine by mi neostalo
😉
Eli az mi mraz behal po chrbte ked som videla sarku v nemocnici.Ale bola zlata 🙂
Ja mam totiz panicky strach z nemocnic
A mohla si byt s nou?mala si tam postel?lebo myslim ze u nas je tak ze mamicky ani nemozu byt s dietatkom v nem.pokial nekoja...........strasne
Kamoska bola s malym,tak nemala ani postel ,len stolicku pri postielke ☹ To by ma riadne nasr 😠

eliska7
autor
19. sep 2008

no v chvalabohu v nitre na detskej klinike sa normalne prijimaju matky z detmi či koji či nekoji a maju tam len jednu izbu pre deti(asi 4-6)čo su bez maminiek a na taku čo tam necha dieta same pozeraju moc divno 😕 v leviciach,keby som chcela byť s malou na izbe tak by najprv msela byť ta izba volna a potom by som zanu platila 400 sk denne!!inač je len box pre deti a izba matiek 60m odtial.nikdy by som ju samu nedala,ked som minulý rok ležala v Leviciach a nemali volnu tu špeci izbu,tak som robila cirkus že tam ostanem-napisali mi do karty že reagujem podraždene a som agresivna 😅 sviniari,hoci bola nitra daleko a benzin stal muža čo chodil zamnou tolko čo by som dala za tu izbu v Lv,ten pristup sa neda opísať,vedeli že som sestra,tak sa somnou bavili uplne otvorene,ukazovali mi vysledky,proste všetka česť personalu 🙂 a aj k iným matkam sa spravali tak milo až mito bolo divne 😉 taka milota vdnešnej dobe,najprv som bola na izbe kde su po 3 mami a potom kde su len dve,lebo už bola zdrava a bali sa aby znova nechitila niečo.dnes je troška krajšie,idem ku kamoškam a po prvy raz sama na dlhšiu cestu autom so sarkou-troška sa bojim čito zvladneme držte palce 😅

evka39
19. sep 2008

Eli,držíííííííííííííííííííííííííííííííím.Aj ty si taký strachoprd čo sa týka jazdy autom????Lebo ja áno 😕 V stredu som potrebovala íst do B.B: a normálne som mala žalúdočné potiaže zo stresu 😅 Ja som taký poserko 😀 a tie fotku z nemocnice ,ach jaj ale potom ked už sa sarka usmievala tak aj tá nemocka bola pekná apekne ste ju vyzdobili šikulky 😉

ankam
19. sep 2008

baby ja by som sa sama akosi ani vobec nepustila autom.Ja mam obrovsky strach........ 😖
Evka mate nove fotecky?pekne peknucke-Emka je zlatulinka
😉
Baby viete si predstavit moja dcera si dnes zmyslela po asi 12dnoch ze chce mnam mnam-som myslela ze odpadnem...........Ona by normalne bola ochotna aj si cucnut-lebo sm jej ukazala,len ju ocino zahovoril 😒
A ja som si myslela ze si uz na to nespomenie
ale neplakala koli tomu len vyhrnula tricko ze chce mnam mnam 😅

evka39
19. sep 2008

Ani,to ona bude ešte skúšať,nieže jej dáš 😀 😀 lebo kojíš do jej 20-tky..Ani,tie fotky so už dala dávnejšie ale ďakujeme za pochvalu 😉 No ved práve ja sa tiež strááááááááááášne bojím autom a dvojnásobne ked mám ísť s Emkou...Ešte našimi dedinkami v pohode ale ked sa dostanem do esta/B.B./ tri jazdné pruhy kruhové objazdy milion aut ,niet kde zaparkovat ach hrôza...a to som ešte nebola v BA,že baby??? 😅
Moja Emka si najnovšie vyhrnie svoje tričko a povie"Na mamina papaj cici ,na papaj..." 😀 alebo"ked budem velká budem mat cici a s mlieckom" 😕

eliska7
autor
19. sep 2008

jaj dopadlo to ok,cestou naspať začala troška fnukať,ale hned som začala rozpravať že kde sme boli a ako didinkovala aj s malým jankom a tak sme šťastne dorazili 🙂 no nabuduce skusim eštedalej 😉 no ankam ťažke odolať,ale drž sa 😖 sarke normalne hrabe s didinkovania,stale koji babiky,aj v aute za jazdy-len som počuvala,chod pomaly janko(babika)papa didinky....tento ti nedam tam nemam mlečko,dostneš pavý(pravý) 😅 a toto robi aj doma ked sa hrame s babikami 😀

ankam
20. sep 2008

eli super ze ste dosli 😉
Viem si predstavit sarku s tymi babikami,je zlata
My ked sa kupeme vo vani tak mala sa tiez obzera a chyta si mnam mnam aje cela vytesena ze aj ona ma 😀 A tatik nema iba maminka a ja 😀
evi mesto mi ani nespominaj 😀 😀 😀 autom?hruuuuuuuuuuuuuuza

ankam
20. sep 2008

baby kde ste?to len ja som taka zavislacka ze tu furt cumim?
chcem sa spytat ci uz davate pancusky???

michalka12
21. sep 2008

ahojte, leziem vam do temy. Dufam, ze vam to nevadi, ale podla nazvu tejto temy by ma zaujmala jedna vec. Ak sa najde ochotna mamina, tak prosim o radu.
Moj syn ma 1 rok a 2 tyzdne. stale ho kojim. Cez den asi 2x, co je pohoda. Horsie je to v noci. To je uplna katastrofa. Nikdy este neprespal celu noc a najmenej co bol hore bolo 2x a to som oslavovala 🙂
Teraz sa budi niekedy aj 7-8 krat, tak si viete predstavit ako vyzeram. Uz som z toho uplne unavena. Pretoze mat sluzbu cely den a este aj celu noc je dost unavne, ale asi viete o com hovorim.
Este k tomu ma aj vzdy vecer dokuse, takze v noci kojit je naozaj slast ☹
Chcela by som kojit, co najdlhsie koli zdraviu maleho, ale niekedy rozmyslam, ze bude lepsie pre obidvoch ked to ukoncime. Ale ja mam totalnu paniku ako to bude prebiehat. Maly ak nedostane prsnik, tak vresti ako pavian. Nehovoriac o tom ked za nim pride manzel, to je rev. Bojim sa, ze ten plac nezvladnem.
Ako ste to riesili vy? Neuskodi taky plac dietatu?
Dakujem

ankam, my uz davame pancusky.

evka39
21. sep 2008

Ani,ja jej už dávam pančušky je zima ....michalka,odpíšem,len čo krpec zaspí lebo teraz nemám šancu 😉

ankam
21. sep 2008

michalka12 prejdi si asi o 2-3strany dozadu ja som nedavno odstavila a tam je moj popis. 😉 Tiez som neznasala ked mala plakala a nakoniec sa nam to podarilo bez placu 🙂 a spinkame konecne celuuuuuuuuuuuuuuu NOC

Este Michalka12 neviem ci je to len moj nazor,ale ja si myslim ze ten plac moze uskodit uz len ked si to vezmes po tej psychyckej stranke.Podla mna ak place tak este nieje na to pripraveny a musis vydrzat to zatial este ty.Ja som velakrat zatinala zuby v noci hlavne ale aj cez den a pozri dockala som sa.My mamicky si musime toho dost vytrpiet a obetovat sa.
Ale ak chces radu tak si najdi tie stranky co som popisovala ja

Baby dufam ze som nieco nepresvihla,lebo este dnes beha moja mala bez pancuch 😒 Ale vecsinou sme len dnu.Uz zajtra jej dam 😉

michalka12
21. sep 2008

ankam, dik za radu. Ked sa k tomu dostanem, tak si to precitam. Ale asi mas pravdu, podla mna bude vrestat ako pavian. Este na to urite nie je priparaveny. Ale myslis, ze niekedy bude?

ankam
21. sep 2008

No myslim si ze niekedy bude,lebo asi aj moja uz bola pripravena ked vobec neplakala.Keby som ju skusila odstavit pred mesiacom tak to by sa navyvadzala .......a zrazu to tak prislo samo(ja som troska tomu dopomohla) 😉 Ale ked som videla ze ona neplace...Tak som bola aj ja spokojna a velmi prekvapena z jej postoja,lebo inokedy by pre mnam mnam vedela vyvadzat.. 😠
Len michalka u kazdeho dietatka je to ine 😵

ankam
21. sep 2008

Ja som si tiez myslela ze ta chvila asi nepride nikdy a ze ju budem kojit nekonecne
Ale len som si povedala ze skusim tu horcicu a uvidim-ved ked bude plakat tak jej dam 😉 No a ona ako tu horcicu videla-(nechcela ani ochutnat)Tak sa spokojne otocila a viac nepytala 🙂 a za cely den si nespomenula a bola spokojna a vobec vobec neplakala. 🙂 Tak preto si myslim ze bola pripravena 😉
A mne bolo este viac luto ako jej ☹

evka39
21. sep 2008

Michalka,súhlasím s ankou vo všetkom,,,ja som to tiež vyriešila nakoniec s horčicou ale POZOR asi po mesačnom obmedzovaní a pripravovaní ju na čas,kedy mliečko nebude a je veeeeelká pravda že nielen ty ale aj malý musí byt na to propravený....Ja som odstavovala x krát a vždy som si povedala tak a teraz už naozaj a figu ja som ju vrieskat nedokázala nechat až raz som znovu skúsila a zrazu to išlo aj ked si poplakala ale už nie tak a dala si vysvetliť...a tú horčicu som použila už na poslednú fázu odstavenia/ked cez den ani v noci nepapala/ zaspávanie na prsníku to bolo najťažšie ale zmákli sme to...Jakubko je podla mna ešte maličký a ak to nevyzerá na samoodstavenie tak ešte trošku počkaj skúšaj len jemne obmedzit a uvidíš ....Držím palčeky a tebe hlavne pevné nervy 😉

michalka12
21. sep 2008

diky baby za rady.
Citala som si teraz par stranok dozadu a musim povedat, ze som sa naozaj pobavila. Aspon vidim, ze nie som sama, ktoru dieta vycuciava 🙂
A to s tymi bolestami chrbta presne poznam. Najhorsie je, ze rano ma uz tak boli chrbat, ze ma zacne boliet z toho aj zaludok. No katastrofa.
Tak ste mi dodali trocha optimizmu, a skusim to este chvilu vydrzat. Keby ste ho poculi. V noci sa zobudi a mama mama a takto ma vola, je mi to strasne smiesne a zaroven som rada aky je zlaty. Ale keby to tak bolo iba 2-3 krat za noc tak je to super 🙂
dobru, idem akoze spat, alebo tak niak sa to vola / ta pol hodinka kym sa znova zobudi 🙂 /

alenik
21. sep 2008

Ahojte kocky moje zlate 🙂 🙂 🙂 .My tiez davame pancusky,lebo fakt je riadna kosa uz.Nie nejake extremne hrube,ale klasika.Tonicka teraz urcite Karolikovi dava na dovolenke 😀
Michalka,presne,ako ti baby uz pisali,nesmies maleho do nicoho nutit,lebo potom sa na teba este viac naviaze a budes mat riadny problem.Co sa tyka toho placu,tiez som toho nazoru,ze moze ublizit detskej dusicke.Ja som kojila malu 15 mesiacov a mala som pocit,ze ani neprestanem.Budila sa 30 krat za noc a jedneho dna sama povedala,ze nechce.Musis byt trpezliva.Moja mala ma cez 2 roky a stale sa mi v noci budi aspon 2 krat.Mam pocit,ze nikdy neprespi celu noc.Cez den nespi vobec ☹
Ankam,teraz zavidim ja tebe 😉 😉 😉

ankam
22. sep 2008

jaaaj Alenik ked citam teba tak mam obavy aby sa to aj mne nestalo(to nocne budenie) 😵 Dufam ze nas to obide
Mne mala tiez akosi nechce cez den spat,ale vcera zaspala okolo 14.00 na 2hodky,ale to sme isli autom tak preto zaspala a vecer do 22.30 som mala postarane o zabavu a prave ja co uz o 21.00 chodim spat-tak som myslela ze ma poraziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.Dnes uz jej asi nedovolim spat,lebo poobede uz ked zaspi tak viem co ma caka zase vecer.Kde su tie casy ked o 20.00 uz spinkala. 😀

alenik
22. sep 2008

Ani,tak tie casy,ked nam deti o 20:00 spinkali,su............................nenavratne prec!!! 😀 😀 😀 .Ja teraz stale rozmyslam o vselijakych veciach a zaspavam okolo 1-2 v noci.Mala kedze cez den nespi,tak okolo tej 20:30-20:45 zaspi,ale rano o 5:30-6:00 je hore.Kazde rano mam chut vrazdit...len nemam koho 😀 😀 😀 .A to,co pises poznam velmi dobre.Minule sme boli s muzom v PO a malu sme nechali s mamou.O pol 6 zaspala na gauci a potom do pol noci bola plna zivota...co ti budem rozpravat,moja... 😉

eliska7
autor
22. sep 2008

prepačte skopirujem ahojte,no konečne sa trošku oslnieva,lebo vikend bol otras 😖 nestači že počasko stale za h.....ešte aj sarka nas trýznila skučanim a revanim,sustavnim didinkovanim,no a sobotu nas skoro dohrobu priviedla:troška sme išli na zahradu poskovavať hračky na povalu,na sekundu sme ju spustili z oči ,volam ju neozyvala sa ani na druhy krat-tak sme spanikarili s mužom,kričali,hladali po celej zahrade,vrieskala som do suda s vodou kukala,do každej škaročky,no nič,muž vybehol na ulicu až po osmeho suseda hulakal-na chvilu som začula ako zo zahrobia:tuuu sooom-volal ju prosim kde a furt nič,naraz ked namna išli mdloby sa otočim a ona leži v hojdačke-tak som sa hystericky rozrevala začala som ju stiskať ako blba,a ona len na mna:čo plačeš čo ti je?ked dobehol muž zas ma chytil taky smiech ako blazna,povedala mu že skovala som sa maminke 😀 ,muž bol ako krieda tlak 300 a sused skoro skolaboval,lebo aj jemu sa raz stratil syn.no poviem vam nič v živote sme horšie nezažili ako toto,tá hrozna beznadej a zufalstvo-nedokažem si ani predstaviť čo preživaju rodičia ktorí už nenajdu svoje deti.....proste pri sarke sa nenudime,citime sa tak na 80 😝 a na 40 som si objednala od starkých pobyt v hronovciach(t.j. psychiatria) 😀 😀 inač naposledy ked som ju chvalila ohladom spanku a tak,neskutočne vyše týždna nespala normalne tak 30-40 min denne,večer ani bohovi spať,ten cirkus čo robi,oba cecky vyťaha,celu noc ic musi žvachať inač vobec nespi,včera a dnes som ju musela nechať revať aby som si aspon chrbat vystrela,o pol4 som musela surne cikať-vrieskala ako šiši pri wc,ešte aj danko stal že mu je zle-39 teplota,krasny zivot 🙄

ankam
22. sep 2008

Eli ty to mas take pestre...........ani na chvilku sa nenudis 😉 Neviem si ani predstavit co ste zazivali ked ste ju hladali 😕
Moja princezna by najradsej teraz zaspala,len ju natahujem 😅 dnes 3x prezlecena-2xzmocena-robili sme poriadky podvore,bolo teplo....
Alenik ty mas teda teraz urcite vela toho na premyslanie-svadba atd.preto nemozes spat 😀

ankam
22. sep 2008

jaaaaaaaaj celu skrinu som mala vyhadzanu 😠 😠 😠 a to len preto ze som si chcela troska posediet za PC 😵

evka39
22. sep 2008

jaj babulky ,zasmiala som sa trošku 😀 😀 😀 Eli aj ja som raz chytila paniku....Bola u nás švagriná a vonku nám maloval kamoš balkony...zakecala som sa na medziposchodí so švagrinou ked som si uvedomila že je nejak ticho a Emka nikde vyletela som na chodbu a prvé čo som pozrela boli dvere /zadný vchod/ otvorené ...vyletím von ,bránička otvorená...začala som vrieskat na maliara,či ju nevidel prejst popri nom chudák len čumel ako ťuk ja som behala ako krepá hore dolu nevedela som,či na ulicu utekať alebo v dome hladat ten strach bol STRAŠNÝ a moj poklad tíško ležal v spálni v posteli a strašná sranda....ja som sa rozrevala ani dych som nevedela chytiť...Tie vchodové dvere nechal otvorené maliar aj bráničku a ja som hned spanikárila,že to Emka ušla 😅 tie naše deti...táto moja zazračná je hore od pol siedmej denný spánok je už zabudnutý a teraz mi odmietala spat...jaj to boli nervy tak som sa premáhala my s mužom ledva chodíme a ona skáče po posteli a po mne plná energie 🙄 🙄

eliska7
autor
22. sep 2008

evi 😀 ako unas,užasne deti 😀

ankam
24. sep 2008

baby komu sa postazovat ak nie vam?Mojej dcere asi preskakuje.Prave som si dala sama panaka,od tych nervov a ona nakoniec zaspala 😠
Pride poobedie a ona zacne pre nic za nic revat a nic nechce a nicim sa neda utiisit,tak ju necham nech reve,ale ona este viacej a vobec neprestava-myslim si ze je unavena,ale ked ju dam na postel,este horsie 😢 😠
Ked sa mi ju podari utisit,zachvilku to zacne znova,az zaspi a pomedzi tym si zacne vymyslat ze chce tatinka-no ale sa musi naucit ze tatik je v praci nie??aj ked ho mame blizko 100metre,tak co tam budem aj s malou oxidovat???a ludia sa cuduju ze nemam doma co robit?
Manzel keby videl ze ja ju necham tak revat tak ma asi..........a to iste bolo aj vcera,len som sa zdrziavala aby som jej nejako neublizila
A bojim sa zase,aby sa jej nieco nestalo ked tak reve,ale ked je tvrdohlava-tak nech si reve.Keby si dala aspon povedat a utisit sa
jaj baby mam nervy ze by som vrazdila 😠 😠 😠 😠 😠 Nespi a potom mi tu dviha tlak
Poradte mi ako na nu?mozno este par dni poreve a zvykne si ze tatik musi pracovat a hotovo