Bežný deň mamičiek ktoré odstavuju detičky. Podeľte sa

eliska7
26. mar 2008

ahojte babulky,tak sme preskočili do inej kolonky ,ktoma zaujem preberame odstavenie deti,kojenie,mužov,starosti a radosti-taky bežny deň ceckovej mamičky

😀 😉

magda22
24. okt 2008

ahojte,
neviem uz v ktorej teme som pisala o tom ako som minuly tyzden postupne odstavila, ako bezbolestne pre oboch a vsetko fasa..no,..trochu som sa preratala, lebo pre mna tento tyzden bolestne a je to stale horsie..
simonko je ok, pekne pije UM a chuti mu, dokonca lepsie spinka a ovela lepsie papa..
ale maminka je na tom horsie, tento tyzden sa mi zacalo nalievat prso (kojila som len z jedneho 😀 ), a stale viac a viac, davam si studene obklady a pijem salviovy caj, ale nemam pocit, ze pomaha.. 😢
poradte mi prosim, bolii, hlavne tak zboku, mam take hrce, este Simon mi do neho semtam buchne a to potom bolii a na tom mieste uz natrvalo 😢 poradte prosiiim!
dakujeem!!!

a to som posledny krat kojila minuly tyzden v stredu v noci, to dokedy bude trvat?
dufam, ze sa tu niekto najde, co to uz ma za sebou, prepacte, nemam kedy citam, nestiham ja...

ankam
24. okt 2008

Magdi

ja ked som prestala s kojenim tak hned ako sa mi naliali prsia som(konzultovala som s lekarom)si ich stiahla-obvezom,alebo plienkou-nieco co mas dobre po ruke na stiahnutie.A vkuse musis mat stiahnute-kym ti ta bolest nepovoli a neustupi tlak.To je cca 4dni to trvalo u mna.Potom bolest presla-mna to az tak bolelo-za som mala pocit ze odpadnem.
No a nemozes si to ani masirovat a ani vytlacat....ani sa dotykat.Bala som sa zapalu,ale lekar ma upozornil-ze ak budem mat stiahnute a nevytlacat-tak sa mi nic nestane

Tebe by som odporucila-kedze mas hrcky-tak ich rozmasiruj pod teplou-horucou sprchou a ak zmiznu hrcky-tak stiahni ako len mozes-musis to vydrzat,mne sa aj tazko dychalo.Vecer ked som sa sprchla-zase som stiahla,celu noc a cele dni
A vsetko ustupilo na moje prekvapenie ani zapal nebol
Aj kamoska len stahovala,nevytlacala a nemasirovala a bolo OK
🙂

ankam
24. okt 2008

Eliska rada by som ti pomohla-ale som zdaleka.......je to hnusne ked to treba dieta vysetrit a nema kto.... 😝

Mati neviem,ale ja by som uz na tvojom mieste-psychyatria 😀 😀 😀 A manzel na tyzden volno 😀 😀

mata78
24. okt 2008

jáj babytie deti daju, ale poriadne zabrať. Lea včera cez deň vobec nespala tak som si myslela, že snad večer skor zaspí. no a figu. zaspala ako obyčajne o 23.00. predstavte si, že ta malá potvorka vobec nechce spat vo svojej postieľke. ked spinkala tak som ju chcela dať do postieľky a ona hned spustila, ale ked som ju položila na posteľ k nam hned zaspala. prespala celu noc až do 7 bez papania. dobre čo? ale aby mi nebolo ľuto tak kristinka nám urobila rano o 2 budiček , že chce papať ryžu. neviem čo sa jej snivalo , ale do 5 nezaspala. ale lea dnes pekne spinká od 10 hod. a to už su 2 hod. aspon som si stihla upratať. 😀 😀 😀

dala som nove fptky do albumu. 😀 😀

eliska7
autor
24. okt 2008

mati take ste zlaté 🙂 a nevesta si bola krasna 😉 no daju ti zabrať,ale ked bude mať rok,tak už ti bude lepšie.manželik ti nema kedy pomocť 😕 samej je ťažko.no jedna torta dokončena,narobila som sa ako koň,v živote by som to pre cudzieho nerobila 😝

magda22
24. okt 2008

ankam dakujem za radu, mam elasticky obvaz, tak to stiahnem. len ako si mam rozmasirovat tie hrce, ked to boli uz len pri slabom dotyku? je potrebne to rozmasirovat? dakujem na stokrat!

magda22
24. okt 2008

ankam a homeopatika si neskusala?

ankam
24. okt 2008

podla mna by si to mala rozmasirovat-pod horucou vodou upusti ten tlak a aj hrcky bi mali aspon troska sa zmiernit
a potom stiahni
Homeopatika som vobec neskusala 😉

ankam
24. okt 2008

gdi a dufam ze to nemas zacervenane,lebo ak ano tak to sa ti uz tvori zapal a musis k lekarovi ☹

mata78
24. okt 2008

tie deti su fakt zvlastne. lea dnes prespala celý deň . rano od 10.hod do 14.30 a od 16.30 este stale spinka. ato je už skoro 30.15 hod. som zvedavá čo bude v noci. stavím sa , že bude dpbiehať v papaní čo zameskala cez den.
eli si dobra s tou tortou. ja sa chystam piect každý vikend, ale akosi som sa k tomu este nedostala. a to som slubila mužickovi, že mu na narodky nejaku osobne upeciem . a tie mal v auguste. no a do dnesného dna tu tortu nedostal 😀 😀 😀

ankam
24. okt 2008

mati este aj tortu by si si trufala 😀 😀 😀 tak potom niesi az an tom tak zle 😀 aj na fotkach vyzeras skvele,akoby si ani deti nemala 😀 su pekne fotecky

monikaaerik
24. okt 2008

Ahojte dievcata, nahodou som nakukla a potrebujem poradit,resp. skor vase skusenosti ohladom kojenia, resp.odstavenia ale iba pocas noci. EMka ma uz vyse roka, cez den nie je problem,ale v noci sa budi kazde 2 hodiny na kojenie a uz som z toho unavena, tie baby,ktore mate rovnaku skusenost,tak viete o com pisem, pocas kojenia placem,tak ma bola krize a nevladzem 10 kilove dieta prenasat 100x do postielky,tak spi medzi nami na posteli a viete aky je asi spanok, ziadny. Dnes som jej skusala na noc dat plnotucne mlieko,ale ona flase velmi nemusi, aj vodicky vypijce cez den tak max. 200ml. mam pocit, ze ked pije z flase,tak sa nevie nadychnut,akokeby nevedela skombinovat dychanie a satie z flase.takze dnesne plnotucne mliecko dopadlo zle,natiahla sa do vystihu a mama mnam. potrebujem to nejako riesit,lebo z toho scvoknem. Ako ste to riesili vy? mate podobnu skusenost? nechcela by som uplne odstavit,len sa bojim,ze potom uz nebude flasu vobec a mliecko tiez nie,uvazovala som ze jej potom dam francuzske mliecko. Este moznost zopar dni nedat v noci didu,ale kde naberem sily?hm?

eliska7
autor
24. okt 2008

jaj zlatko,bud odstaviš uplne alebo to ani neskušaj,taketo male babänka nechapu prečo raz daš a raz nie 😖 ,aj ja som skušala že odstavim len vnoci a dam jej rano a večer-vysledok revala 18 noci až jej začala šibať 😅 tak kojime dalej 😀 ,iked chapem ,tie bolesti su strašne ja neviem od bolesti na stehených kostiach zaspať 😢 niekedy si musim dať ibalgin až potom to trocha ustupi.magda ako piše ankam treba to pod horucou sprchou vytlačiť-masiruj smerom od podpazušia k bradavke,možeš aj nastruhaný zemiak-to je super,jogurt,smotanu obklad a silno stiahnuť,aj tie homeo su dobre 😉 držim palce.

sammy
24. okt 2008

Ahojte, vidim, ze monikaaerik tu popisuje podobne noci ako mame my, no musim povedat, ze niekedy su to kazde 2 hodiny, inokedy je to len 2x za noc, ale kazdopadne mi to ide uz na nervy. Horsie je, ze u nas je to na figu aj cez den, mala je zvyknuta zaspat jedine na prsniku a ked uz je ako-tak prispata, vsuniem jej do ust dudel a spi. Ale bez mlieka nezaspi, ani ked sa predtym naprace inym jedlom 😠 Takze zavislacka ako vysita.
Cez den kojim doobeda ked ide spat, poobede ked ide spat a vecer pred spanim. No niekedy spi len raz za den, tak vtedy len raz. Ine mlieko mi nevypije ani za svet, ale to mi az tak nevadi, vyriesila by som to kasou a jogurtami.
No k veci - posledny tyzden zacala robit taku vec, ze niekde sedim (na gauci, na stolicke), ona pride a zacne mi dvihat tricko a tak sa tvari, ze by si aj dala mlieko. Snazim sa jej vzdy nejak odviest pozornost, no mam pocit, ze to robi stale castejsie ☹ Nechcela by som, aby sa nam zacalo stavat niekde mimo domu, ze ma tam zacne vyzliekat 😅
Takze som sa rozhodla, ze s tym zacnem cosi robit. Chcela by som kojit tak do roka a pol, ale myslim, ze uplne by stacilo len rano a vecer, ziadne uspavanie a nocne cuckanie. No ked to nepojde, som rozhodnuta odstavit uplne.
Len teraz sa vas chcem spytat - ako na rocne dieta? Mam najskor oducit cez den od zaspavania na prsniku? Alebo najskor vyriesit noc, ze nedam celu noc? Alebo radikalne nedat ani cez den ani v noci, len rano a vecer? A take tie tahy ako horcica, leukoplast a pod. - mohlo by to zabrat uz aj v tomto veku alebo to este nepochopi?
Poradte, prosim.

tonicka
24. okt 2008

magdi,ak to je zacervenale, daj na noc postruhany zemiak v plienke...odskusane, zapal prejde 😅

mybambulky
25. okt 2008

Tak to my mame uplne rovnaky problem zaspavame jedine na prsniku a ked nedam tak nespi a ja ani absolutne netusim ako vobec ma vyzerat take ukladanie na spanok bez didusky to mam vedla nej lezat alebo radsej manzel asi je lepsie zacat cez den ze? Skusila som to s tym lezanim ale ona akurat taha mi tricko hneva sa to ako dlho ma tato faza trvat hodinu dve? Kym neodpadne? Mne sa nepaci myslienka aby sa k spanku preplakala ☹

magda22
25. okt 2008

ahojte,
bola som bez internetu, tak som nemohla pisat..
takze, vcera som obviazala a je to take akesi znesitelnejsie, predtym som skusala tu horucu sprchu a masirovanie, lenze cicka tak boli, ze to ani neslo, ale dnes ked som isla do sprchy a kukla som, hrce uz nie su take, ale pisete o zacervenani, teda, trochu cervene je, tak zospodu, ale pripisovala som to otlaceniu zo stiahnutia, ale zajtra necham prso chvilku nestiahnute a uvidim ci zmizne, ak nie, skusim zemiak a asi aj tie homeopatika.. 😕
ma tu niekto skusenost zo zapalom?
dakujem vam vsetkym pekne za rady!

ankam
26. okt 2008

ja este ked som odsavala prvy mesiac tak som zbadala zacervenanie a hned som isla k lekarovi-vraj sa mi zacinal tvorit zapal.Tak mi dal antibiotika

Magdi aj ja som mala troska cervene od obvezu.este by som na tvojom mieste stahovala a to povoli.A mozes popritom aj homeopatika
Vraj na zapal je aj dobry tvaroh-tak neviem

ankam
26. okt 2008

mybambulky my zaspavame naobed tak ze sedim na stolicke a ona na rukach-pozerame fotky v PC a ona zaspi pri tom,hihi
ale niekedy vobec nespi cez den
a vecer zaspi tak ze si bud sama lahne ze chce spinkat uz a spi,alebo uz ked dlho je hore a vystraja-tak zahlasim ze pride bubak-nech sa schova pod perinu a hned si lahne a uz zaspi 😀

sammy
27. okt 2008

Tak ste mi neporadili ☹
No ja som s tym uz zacala cosi robit - podla vlastneho uvazenia.
A viete co? Uz druhu noc som nekojila! 🙂
Prva noc bola tazsia, mala bola hore 3x, prve 2 razy celkom v pohode, plakala zhruba 10 minut, no potom prisla kriticka hodina 2.45 (vsimla som si uz aj predtym, ze okolo tej tretej sa preberala celkom svieza) a nevedela zaspat hodinu a pol. Nerevala cely cas, ale s prestavkami, vzdy sa uz aj utisila, ulozila, uz aj vyzeralo, ze spi a po chvilke zas plac. No potom zaspala a spala az do rana.
Zaujimave, ze vcera cez obed, ked som ju isla uspat, vypila mliecko, ale nezaspala pri tom, este sa 20 minut snazila vstavat, ale bolo vidno, ze je unavena. Tak tiez si trochu porevala, lebo potom zas chcela prsnik, ale uz som jej nedala. No tak zaspala aj sama nakoniec.
Dnesnu noc spala bez zamrncania az do 2.30! Potom sa zobudila zas prebratam poplakala minutku, pomrvila sa 15 minut a zaspala. Zas hore o 3.30, poplakala minutu a spala do rana 🙂
Celkom uspech, nie? Myslela som, ze to pojde horsie. No uvidime, co bude dalsie dni a noci...

zuzana1981
27. okt 2008

Ahojte ,

aj my sme posledne mesiace odstavovali malinku od mliecka a uz si od neho odvykla , teraz papa , raz za noc UM a na MM si ani nespomenie.

Chcela by som sa Vas vsak spytat, ked som malu kojila tak som mala menstruaciu pravidelne , tento mesiac mi vsak prisla oneskorene o 10 dni a je velmi slaba s hnedastym vytokom , tento mesiac som malu nekojila aj ked mlieko este mam, moze ta mestruacia byt spojena s tym ze neodsávam mlieko?

Dakujem

endel
27. okt 2008

Ahojte, mám ročního syna a kojím už jen večer ráno a v noci přes den nevyžaduje. Chtěla bych zkusit vynechat noční kojení a zůstat jen u toho večerního a ranního. Myslíte, že je to možné někdo se tu zmiňoval, že roční dítě nechápe proč jednou dostane a podruhé ne tak nevím, jsem si myslela, že pochopí, že se v noci spí. 😀
děkuju

radka.m.
27. okt 2008

ahoj endel,já si myslím,že pokud budeš trvat na svém a neustoupíš,tak si malého tak naučíš,možná to nepůjde hned,ale během několika dnů určitě.mám taky ročního prcka a myslím,že už dost věcí chápe,takže si myslím,že když tady mamky píšou,že jim nejde odstavovat,tak ve skutečnosti to není ani tak v dítěti,jako v tý mamině,že pokud bude ona sama chtít,tak to jde.

tonicka
27. okt 2008

zuzana skor si myslim, ze s hormonami produkujucim mlieko alebo dasie tehotenstvo 😉

eliska7
autor
27. okt 2008

čaute kočky,no pekne sa rozrastame 😉 vitam nove členky 🙂
radka pošlem ti moju malu a ked ti bude 18 noci vrieskať ako šialena,budete cela rodina hotova,pokazi sa jej aj denný režim koli unave z noci,bude ti vkuse vrieskať skučať a nakoniec dostane zachvat ako epilepsia,som zvedava či by sisi povedala že chyba je v tebe 😖 momentalne sara zase cele noci reve,či ma cecok či nema(od posledneho zachvatu je taka),no dnes je muž aj malý preč,takže my nebude vadiť ked bude revať nahlas a uvidi čo bude,či bude lepšie spať.
každe dieťa je ine,u každeho je to inak-plati ale naozaj ked je matka prisna a tvrá tak to ide lepšie.jedine čo snad maju všetky kojene deti spoločne že neznašaju ine mlieka okrem matkinho 😉 takže skušať nahrady je asi vyhodenie penazi,maloktore sa chyti ineho mliečka.
ak budem mať čas vložim fotky z oslavy 2 ročkov

radka.m.
27. okt 2008

eliška,pěkně děkujem,ale radši si sárinku nech,já toho mám doma taky až nad hlavu,to už by jsem skončila v blázinci 😀 samozřejmě,že jsem nechtěla říct,že si za to můžou mámy,tak jednoznačně určitě ne,jenom si myslím,že na odstavování musí být máma pevně rozhodnutá,že to tak chce.a asi podle toho,co jsem četla,je lepší děti odstavovat raději dřív,i když z toho nemají takový rozum,protože právě ty větší jsou daleko víc paličatější,tak si myslím,že endel by to určitě mohla zvládnout,ale každý prcek je jiný,že? 😲

eliska7
autor
27. okt 2008

ježiš a ž teraz som si všimla 4 deti 😅 klobuk dole,už by som skakala zo siedmeho vampidžampink(neviem ako sa to piše 😕 😀 veru čim menšie tím menšie starosti 😉 vložila som fotky

ankam
28. okt 2008

eli my tiez vobec mlieko nepijeme a a ni jej nenukam-ked ho nechce 😝 😝 😝 ani ja ho neznasam 😝
radka.m. ale to uz su troska vecsie deticky tak sa ti aj s malym pohraju nie?takto by som to brala nejake 12rocna slecna a potom dalsie babo..............nebude to uz velky rozdiel??? 😀

Zuzanapresne ja som dostavila malu a isla som k lekarovi s tym ze mam bolave prsia a aj s tym ze mi 14dni meskalo 😕 😕 😕 uz som aj bola zmierena s tym ze som tehu 😀 😀 😀 ale vyviedol ma z omylu-bolo to tymi hormonami ze som nekojila a vsetko toto mlieko a ten tlak..........dal mi tabletky a mrcha prisla 😀 😀 😀
Je to zle ked je to nepravidelne???lebo ja si to nejak nesledujem...

ankam
28. okt 2008

eli krasne fotky a tie torty!!!to si azda piekla ty?ked hej tak padam na zadok 😵 co take sarka dostala k 2rockom?ja uz odteraz rozmyslam co kupime
Toni a kedy budete oslavovat?vy mate tiez 22nie?a uz vies nejake darceky?a co Vianocne?((((-pre kojace deticky-aby to patrilo do temy)))))) 😀 😀 😀 😀 😀

radka.m.
28. okt 2008

ankam-máš pravdu,holky si s malým hodně pohrajou a naopak,když potřebuju třeba vyžehlit a nestíhám,tak hodně práce už zastanou samy a malýho jim můžu svěřit na hlídání úplně v pohodě,ale i tak,jsou to pubertačky,takže mi jde někdy hlava kolem,ale zase mám i hodného manžela,který se vším pomůže,jinak bych se dávno už houpala. 😀 :eliško,dívala jsem se taky na fotky,ty dorty jsou opravdu nádherné,všechna čest,já teda dorty bych ještě jakžtakž upekla,ale ozdobit je-to teda ani omylem. 😠