Bežný deň mamičiek ktoré odstavuju detičky. Podeľte sa

eliska7
26. mar 2008

ahojte babulky,tak sme preskočili do inej kolonky ,ktoma zaujem preberame odstavenie deti,kojenie,mužov,starosti a radosti-taky bežny deň ceckovej mamičky

😀 😉

ankam
9. jan 2009

yvka-moja mala urcite nepotrebuje.Ci zje jogurt na veceru ci nieco tazsie,stale spinka rovnako.
ale podla mna je lepsie ju neucit na nic-lebo potom si zvykne.....
Toni-ja som dnes prvykrat moju malu poslala na "prazdniny"ku krstnej na noc.este je len polhodku prec a ja uz premyslam,ci pre nu nejdem ☹

yvka
9. jan 2009

uvidím ako bude spinkať. Trošku som z toho zmetená. Včera som jej dala namiesto kojenia čajík a uspala som ju na rukách. Zaspala. Akonáhle som ju položila, bola hore. Do postele k nám ju moc nechcem dávať. Dám si ju až nadránom. Po niekoľkych takýchto pokusoch som jej dala didku, pretože UM nechce ani vidieť. Odtláča mi flašku preč. Prečo sa tie detičky nerodia aj s nejakým návodom na použitie 🙂 😵

ankam
9. jan 2009

yvka ved aj su nejake mudre knizky(navody na pouzitie),ale co ked su take.....ja som sa podla nich neriadila.napr.co by uz dieta malo........atd.atd.
pri Lucasovi si to nemala?
Skus ju dat aj doo postele,k tebe.Podla mna ked ju teraz prestavas kojit ta potrebuje citit.My takto spime tiez
trojka 😀

tonicka
9. jan 2009

Ankam, ja si to predstavit neviem, ale to je aj tym, ze mne ju nema kto zobrat, takze ona nebola be zo mna dlhsie ako 2 hodky 😔

radka.m.
10. jan 2009

yvka-roční prcek už určitě nepotřebuje v noci jídlo,není to ani zdravé,aby takhle velké děti v noci jedli.pokud ji chceš odstavit,tak jí ani nemusíš nabízet um,po roce stačí bohatě,když ti malá jí jogurty,sýry,máslo a třeba kaši.takže to pak denní mléčnou dávku doplníte v pohodě. 🙂

ankam
10. jan 2009

ahojky
Toni nakoniec sme pre nu isli-teda manzel o 22,xixi
ale nebolo mi vsetko jedno ked som sama lahala do postele.A zrazu zazvonil telefon-ze pridte pre nu 😵 nastastie len 100m byvaju od nas

eliska7
autor
10. jan 2009

ahojte,no ak možem mudrovať z mojej skusenosti-ja neuznavam taketoto metody dať dieťa preč,aby sa odnaučilo alebo metody necham revať ved sa zlomi a prestane,som za metody,najsť sposob aby to bolo prijatelne pre obidve strany a hlavne bez plaču a pocitu,že dospelý zviťazi,len revom dieťatka.Tiež som za ,že po roku deti nemaju vnoci jesť,len ako im to vysvetliť??sarka prespi tiež celu noc odkedy nekojime a jeto užasný pocit(dakujem radke,že bola na mna tvrda a otvorila mi oči 😀 )konečne sa s mužom vyspime,až na par noci,ktore už nesuvisia s kojenim)jasne že sarka aj po mesiaci odstavenia ma občas zle dni a poplačka si ,ale ten plač je iný,citiť zneho len lutosť,že smuti za didinkami 😉 ,myslim ,že je už v pohode,hoci ma momentalne zle obdobie,už to nieje koli didinkam,proste mrnči,pride tulkame sa k sebe a prejdeto,dnes sme sa smiali,že ked bola malinka papala didinky,lebo ich chytala,a že teraz je velka a už nepapa 😉

radka.m.
11. jan 2009

ahoj eliško-jsem moc ráda,že to bereš sportovně a taky že ti to pomohlo.je to pak určitě o něčem jiném,když se mamina aspon trochu vyspí.a jak sárinka,je už aspon trošku lepší?a co ta laryngitida?my máme jet koncem ledna na hory-děti m ají jarní prázdniny,tak jsem zvědavá a modlím se,aby někdo z nich nelehnul,máme dost velkou pravděpodobnost,že přeci jenom někdo nějakou chřipku chytne,jsou to přeci jenom děti. 😀

mata78
11. jan 2009

eli a ja som si myslela, že ma počkaš kým skoncim s kojenim leusky ja. 😀 😀 😀
baby mam jeden problem, ale netyka sa kojenia. leuska spi večer iba ked pri nej lezim na posteli. zo zaciatku stacilo kým zaspala a mohla som vstat a robiť si ( ak so nezaspala aj ja) 😀 😀 , ale teraz ked zaspi a ja vstanem beho 5 min je hore a kolotoč uspavania sa opakuje. cym je staršia tym je to horšie, mate niektoré s týmto skusenosť?

eliska7
autor
11. jan 2009

matka ja 😀 ,ale aj to prejde 😉 ,no my matky sme silne,zvladneme všetky vrtochy našich deti 😀 .
radka dik,stale nema hlasivky,ked sme vyšli von,plakala lebo nechcela isť domov a teraz nema hlas,miestami len chrapí 😖 v utorok ideme na krčne tak uvidim čo povie.prajem vam zdrave prazdniny 🙂
dnes po prvy raz nespomenula didinky 😅 už sa asi uplne vzdala 🙄 dožadovania-a asi aj ja som sa s tým vyrovnala,že to skončilo-už budem len spominať 😉

ankam
12. jan 2009

no eli tak uz ste asi za vodou......... 😉 tesim sa s tebou ze sa vyspinkate aspon niekolko noci
a co Alenik sa vam neozvala???

ellit
12. jan 2009

Ahojte maminky. Nas maly Sebastian sa narodil sice uz v juli, no do dnesneho dna som to ako tak zvladala. Je to moje prve dietatko, tak sa ucim na vlasnych chybach. Ale to asi kazda z nas. Tak povediac pokus omyl. Na buduci tyzden by sme mali zacat s prikrmom a tak som velmi rada, ze som tu nasla tuto temu. Maleho kojim kazdu hodinu a to aj v noci. Ma uz cez osem kil a velmi rad papa, tak dufam, ze s prikrmom nebude problem. Vie mi niektora mamina poradit ako spravne zacat? Dakujem 🙂

eliska7
autor
12. jan 2009

ahoj,no každa mamina začala s prikrmami ako jej to vyhovovalo,ja som z tých opatrných,čo dodržiavaju protitialergicke rady aj s prevencie,takže ja odporučam(aj sama som tak začala dla odbornikov) 😀
1 den-varena mrkva ,jedna lyžička pred obedným krmenim
2den-dve lyžičky
3den-kolko zvladne 😀
4 den varený zemiak pridať do mrkvy tiež po lyžičke,potom som kupovala tie maskove vyživy,
tak po 10dnoch som odšťavila za lyžičku mrkvu,na dalši dve lyž. a tak som pridavala,potom stuhane jablko uplne najemno tiež po lyžičkach(pozor aby nebolo kysle)-toto pred kojenim okolo desiatej doobeda
a potom som varila(teda muž) 😀 do vody kuracie prsia,mrkva,zemiak,paštrnak,karfiol,majoranka,rasca-rozmixovala ,rozdelila dala na mrazak a každý den vyberala po kockach kolko zje
a ešte tolko mudrovania 😀 odvymyslu sveta 😉
tá alenik -no som smutna,že odišla bez rozlučky,ja ked sem prestanem chodiť určite sa s vami rozlučim 😀 ale ja sem napišem asi dokial tu budete 🙂 Sara vobec nepyta didinky 😀 len mi ich šmatra,chyta ,ale bez komentara 😉

riusik
13. jan 2009

ahojte...sem-tam tu na vas mrknem, ze ci ste este tu 😉

eliska: s tebou sa uprimne tesim, viem, co je to konecne sa vyspat... no, ja som sa dala na "boj" znova, tak mozno o niekolko mesiacov tu budem hladat rady... 😉

elit: tak ako pise eliska. a hlavne sa nicoho neobavaj, kazda z nas instinktivne pride na to, co a ako je najlepsie pre jej dietatko 😵

eliska7
autor
13. jan 2009

riusik ahooj,blahoželam takže znova miminko 🙂 kolotoč začne odznova 😀 .veru ja si konečne začnem vychutnavať matersku,ved čochvila mi skonči a potom už až dochodok 😀 už sa tešim na leto ako si so sarkou užijem 😵 jaj nech už je teplo 😉
no dnes ked zaspavala na obed tak ruku musela mať vo vytrihu,ale ani slovko nepovedala,len žmolila 😀 🙂

mata78
13. jan 2009

baby som v koncoch. mam taku depku ako nikdy v živote. lea je desná. cez den spinka malo. stale ju mam na rukách, lebo stale plače. v noci spi iba ked pri nej ležím. staci že idem iba na wcko a uz jaci akoby ju rezali. potom jej dam prsnik raz potiahne a zase spi. chapete to? ja nie. neviem co mam robiť. som nervozna a unavená a všetko mi doma stoji. nič nestiham. chudatko kristinka.

ellit
13. jan 2009

ahoj mata78, viem ze to znie ako ta najhorsia rada ktoru ti mozem dat, ale naozaj to treba vydrzat. Tvoja Lea moze plakat, pretoze ma bolesti a dudlanim sa upokoji, moze to byt len uzkost z odlucenia. Pokial nema reflux, tak bude urcite v poriadku a treba to vydrzat. Nemate laktacnu krizu? Vtedy su babatka placlivejsie a pytaju sa velmi casto k prsniku. Ale mozno naozaj preziva len uzkost, stava sa to u takto malych deticiek velmi casto. A uz aj takto male babatka skusaju a ked ona vie, ze ty pribehnes hned ako zacne vrieskat.......bude to robit. Ak to nieje taky plac od bolesti, skus ju chvilinku nechat samu a potom sa k nej vrat. Mne to velmi pomohlo. Raz mi plakaval maly koli krize s mlieckom a trva to aj tri tyzdne a zrazu to preslo 🙂

riusik
13. jan 2009

jaj, eliska, ani nevies ako sa tesim ne teplo ja! ja som taka unavena uz len z obliekania maleho a ked si predstavim, ze ma prechadzka s nim este len caka...ufff. ale ide do skolky. sice neviem, ako to bude zvladat zo zaciatku, ale vydrzime. mame skolku pod oknami, tak kazdy den pozerame na deticky a maly sa z tesi. len uvidime ake to bude v skutocnosti...

mata: sice som sama osobne proti tomu, nechavat dieta plakat, ale ja som to skusila pri malom. tiez mal obdobia, asi v tretom a potom v deviatom mesiaci, ze robil nieco podobne ako leuska, tak som skusila ho nechat poplakat a pomohlo. jasne, bolo to par minutiek - 3-4, posobilo to na mna ako keby plakal hodiny, ale manzel ma drzal... a ozaj to pomohlo. viem, ze to neplati na kazde dieta. a viem, ze je to pre teba o to horsie, ze mas dalsie malinke dietatko, ktore ta potrebuje... aspon trocha energie ti posielam...

ellit
13. jan 2009

veru to plakanie je hrozne, ale staci len chvilinka tak ako pise riusik. Dlhsie by som ani ja nenechala plakat ako napriklad moja kamaratka nechala malu plakat aj 4 hodiny az do vycerpania.... to je hluuuuuuuupost. Ale kazda sme ina.

eliska7
autor
14. jan 2009

matka ,toto som všetko prežila plne chapem-nespominaš si ako som vnoci čurala do nočnika,lebo som nemohla ani z izby vyjsť??? 😀 😀 😀 chvalabohu to je za mnou,občas jej tiež pomohlo,ked som ju nechala vnoci plakať(tak do deať min!)ležala som len pri nej a ked videla,že nič otočila sa a spala aspon dalšiu pol hod 😉 ,ale bola už väčšia ako lea,takže chapala 😖
včera som to zahriakla,chmantala mi vkuse didinky,bože ludkovia poobede spala tri hodiny!!!nevedela sa zobudiť,len mrnčala ,4krat bola hore,musela som isť knej,chytila mi bradavku a zas zaspala-neskutočne dieťa 🙄 dnes sa nanej bavila neurologička,uzavrela to ako poruchy spanku,nedajej žiadne lieky nakolko je po psychickej stranke nadpriemerna 🙂 a rozlučili sme sa slovami,že budeme nadalej chodiť na konroly a mamička,treba to len vydržať a hovoriť si že bude lepšie a ona ztoho vyrastie 😉 takže maťka,hlavu hore,depky pominu a deti vyrastu-potom založime stranku,kde bude spominať natoto obdobie 😀

eliska7
autor
14. jan 2009

no dnes bola u mna kamoška čo koji dcerku,bože predstavte si ,že sarka len tak hanblivo-zavistlivo???kukala,ale mne až srdce zvieralo ako mi bolo luto,že je to už preč 😢 takže ta zavislosť je asi obojstranna 😀

enrikad
15. jan 2009

eliska7 • blahoželám, že si to zvládla a podarilo sa ti to. Aj ja musím mať pevné nervy a nesmiem ustúpiť. Malý mi cez deň spí 45 min., potom sa zobudí s hrozným plačom. Plače dovtedy, kým neprídem a nedám mu cicík. Tiež sme - kvôli spánku a jeho správaniu - navštívili neurologičku. Ako náhle vošiel do ordinácie spustil riadny vreskot a dr. ho nevedela vyšetriť. Poslala nás na sono mozgu - no to bola hrôza. Malý sa vzpieral, ja som ho držala, on všetkých dookola kopal a vrieskal. Dr. nervózny, že nie sme tu len my, vraj má aj ďalších pacientov... 😠 Ale nakoniec sono dopadlo o.k. Tak nám neurologička predpísala dithiaden, na ukľudnenie. Vyskúšala som ho len jednu noc, ale žiadna zmena. Prestala som mu ho dávať, je to obyč. oblbovák. A nechcem spraviť zo svojho dieťaťa závisláka, pevne verím, že z toho správania vyrastie. Nechápem len, prečo je taký nervák, keď niečo nemá po vôli, vrieska,... no to sa niekedy nedá vydržať. Milujeme ho a on je taký zlostný a planý. Nechodím s ním ani po návštevách, lebo sa vzpiera, trucuje a stále sa mi hádže dozadu a vždy to samozrejme končí plačom. Zistila som, že prsníkom ho dokážem ukľudniť, ale to nie je výhra. A ešte nechápe, keď mu poviem, že mám na prsníku bibiku, že ma to bolí. Dúfam, že ho to prejde. 😒

ankam
15. jan 2009

eli jasne ze je to obojstranna zavislost.neboj prejde to...ja si uz ani nespomeniem ze som kojila 😀 😀 😀 😀

eliska7
autor
15. jan 2009

nahaname sa 😀 ,jasne berem to už normalne,ale dlhoooo budem spominať 😉 teraz pridu ine starosti školkka a tak 😖

eliska7
autor
15. jan 2009

enrikad a kolko ma maly? 😕 nepostrehla som,ono,deti si buduju svoju osobnosť od malička a ked vždy ustupiš pred jeho revom,to nema dobry vplyv na dobry potencial do života,ty musiš udať temto a hlavne okrem dobreho kamarata byť aj dobra autorita 😉 ja som si myslela,že pri synovi sme toho vela prežili,no až pri sare sme sa naučili ako zvladať deti,rozhodne aspon ja,sice mito trvalo dvaroky,ale teraz ked začne plakať,už netasim cecky,ale zkludom poviem čo chcem a odidem-a...prestane,ked treba ju postiskam,aby vedela že hnev neznamena že ju nelubim,ale že su určite pravidla ktore musime obidve rešpektovať 😉

ankam
15. jan 2009

eli a co uz premyslas azda nad skolkou?a pracou?

enrikad
15. jan 2009

eliska7- malý má 17 mesiacov, je to moje prvé vytúžené dieťatko, ... tak je pravda, že keď zaplakal už sme s manželom utekali... a tiež, že som ho vždy upokojovala prsníkom... -o to je ťažšie prestať. Keď sa nám začal budiť každú hodinu, dali sme si ho spať medzi seba. Myslela som si, že ma potrebuje mať pri sebe. Teraz spí medzi nami a žiadna zmena. Od 1.00 rána sa prebúdza znova každú hodinku.

loren
17. jan 2009

ahojte tak ja som saru uz tiez odstavila pretoze som tehotna a bala som sa ju dlhsie kojit aby som nemala stahy maternici natrela som sa citronom a bolo uz viac nechcela a ked si pytala tak som jej akoze isla dat ale ona sa len usmiala a ze beee a nechcela ,sice v noci to bolo horsie pytala si mlieko a vzapeti ked videla flasu nechcela ale ani cici nechcela

eliska7
autor
17. jan 2009

mohla si tamdemovo kojiť,loren? 😉 som zvedava či nebude žiarliť 😀
enrikad-no aj snami spala ,ale to sa nedalo,každy potrebuje svoj plac,tak muž spi na sarkinej posteli 😵 občas povie sarka že ide na svoju,tak spime spolu,ale to je malokedy 😖 no hlavne,že už spi.nikdy by som neverila nebyť vlastnej skusenosti-odstav a vyspite sa všetci.ked nerozumie,že nieje mliečko skus zabera aj horčica,ale musiš vydržať je plač,ked bude pytať-ja som kr...po 1.5 dni sare dala znova,takto som vzdala 7 razs,kym som na osmy odstavila.skušala som aj zalepiť-toho sa bala najväčmi,radšej nechcela didinky,vždy len rašej skovaj 😉 lenže po troch dnoch ochorela a ja chudinke mojej vytasila 😀 a takto dookola,fakt,ked sa pevne rozhodneš,tak to pojde

mata78
18. jan 2009

ahojte. v piatok som bola vramci prechadzky v skolke po prihlasku. ked mi ju ucitelka davala až mi vyhrkli slzy. normalne mi prislo luto, že ta moja mala potvorka tak rychlo rastie. planujem ju dat do skolky od oktobra ked bude mat tri roky. mama ma odhovara, vraj robim chybu, ale ja mam pocit, že ju doma brzdim. a hlavne bude medzi detmi.

no s leuskou to je des. to dieta je hotovy zavislák. dnesnu noc stavila celu na prsniku. a keby ste vedeli ako ma stipe a skrabe. muz sa smeje, že prsia mam doškrabané akoby vypustili na mna mačky. normalne zacinam pochybovat ci sa to niekedy zlepší. 😀 😀 😀 😀